Friss cikkeink
Kockázatos repülőtéren wifizni
Kockázatos a wifi használata a repülőtereken, ugyanis kémkedők hamis internetállomásokon keresztül ellenőrizhetik az internetezők kommunikációját - hívja fel a figyelmet a svéd honvédelem kutatóintézetének (FOI) informatikai szakembere. A repülőterek az ipari kémkedés nagy kockázati zónái, mivel az utazó üzletemberek sms-ek és emailek küldésére sűrűn használják a wifit.
Nem csodaszérum, de jó recept a növekedésre
A franchise-modellben működő vállalkozások közül sokan még a válságban is dinamikusan nőttek, de nem azért, mert ez lenne a varázspálca. A sikersztorik kapcsán rendre kiderül, hogy a kiindulásként szolgáló üzleti modell önmagában is átütően sikeres volt.
Hét tonna vegyszeres gersli ment a levesbe
Meghaladta az egészségügyi határértéket a hántolt árpán a növényvédőszer, ezért az élelmiszerbiztonsági ellenőrök több mint hét tonnányi nem biztonságos terméket foglaltak le.
Kik azok a mobinauták?
Az elmúlt években látványosan nőtt az okostelefont használók száma, már közel 2,3 millióan rendelkeznek ilyen készülékkel. Az új ügyfelek kétharmada pedig ezeket választja. Őket mobinautáknak nevezi az Ipsos, róluk készült egy kutatás. A telefon aktív része a mindennapoknak.
Webshop trendek: bővül és változik az online piac
A webshop tulajdonosok 68 százalékánál az elmúlt évben nőtt a forgalom, a vásárlások felénél átlagosan a kosarak mérete is nagyobb lett. A folyamatos fejlesztések mellett ennek a trendnek köszönhető, hogy minden második online felülettel is rendelkező üzlet bevételeinek legalább felét itt éri el.
Még kiváltható az őstermelői!
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal felhívja a mezőgazdasági termelők figyelmét, hogy téves az az információ, amely szerint az őstermelői igazolvány kiállítása vagy érvényesítése kizárólag tárgyév március 20-áig kérelmezhető.
Megkezdődött a tavalyi kárenyhítések kifizetése
Összesen 7,4 milliárd forint, 2012-re vonatkozó kárenyhítési juttatás kifizetését kezdte meg 4400 kérelmező részére a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH).
Megerősítették, gyengélkedik az ipar
Nincs meglepetés, az előzetes adatoknak megfelelően az ipari termelés januárban 1,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, de 2,9 százalékkal nőtt az előző hónaphoz képest a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint.
Eljárás indult hazánk ellen a pálinkafőzés miatt
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen a házi pálinkafőzés adómentessége miatt. Az Európai Unió legalább a jövedéki adó felét beszedetné a házi pálinkán.
Kockázatos lehet a neten toborozni
A cégek világszerte egyre inkább felismerik a közösségi oldalak használatának előnyeit, melyeket nem csak üzleti, hanem toborzási célokra is alkalmazhatnak, így találva rá a legjobb jelöltekre.
Tegnap lélegzethez jutott, ma gyengélkedik a forint
Korrigálni tudott tegnap a forint a megelőzőnapok jelentős gyengülése után, ami technikai szemmel nem is meglepő. Az emelkedő trend azonban továbbra is fennmaradhat, ennek ellenére a reggel újra inkább gyengülést látunk a forintban.
Cégépítés külföldön: a határ a csillagos ég!
Ha a csillagos ég nem is, de az országhatár sokszor megállítja egy vállalkozás bővülését. A magyar piac, mérete miatt, hamar kinőhető terep a terjeszkedni vágyóknak. Ilyenkor felmerül a kérdés: merre lehet, merre érdemes indulni? Hol találunk piacot és vállalkozásbarát gazdasági környezetet? Ezekre a kérdésekre segít megtalálni a választ a Piac & profit konferenciaközpont rendezvénye, a Cégépítés külföldön című szakmai konzultáció, melyet március 28-án tartanak a BKIK székházában.
Forintosítanák a céges devizahiteleket is, hogyan?
Még ebben az évben megindulnak a devizahitellel rendelkező kis- és közepes vállalkozásokat segítő programok Orbán Viktor miniszterelnök ígérete szerint. A részletes feltételek nem ismertek, egyelőre csak találgatni lehet. Ez utóbbihoz szedtük össze azt, ami eddig nyilvánosságra került.
Kellene a hitel a cégeknek, de nem kérik
A mikro- és kisvállalkozások többsége stagnál vagy hanyatlik a saját meglátása szerint. Vannak terveik a kitörésre, azonban tartanak attól, hogy fejlesztésekbe invesztáljanak, és ehhez külső forrást vonjanak be - derül ki a BellResearch Budapest Bank számára készített kutatásából.
Startup nagyhatalom lehet Magyarország
A nemzetközi mobilpiac rohamos fejlődése a magyar fejlesztőcégek számára is hatalmas kiugrási lehetőséget jelenthet. Számos ígéretes hazai műhely van, melyek viszont csak külső finanszírozás bevonásával tudnának „nagypályára lépni”. Erre a problémára keres megoldást a Smartmobil ’13, melynek célja, hogy felhelyezze Budapestet a mobiltechnológia és a startup tőkepiac világtérképére.
Jobban bízunk a férfi vezetőkben
Magyarországon a vállalatvezetők 97 százaléka férfi, a munkavállalók többsége mégsem gondolja, hogy a munkahelyén több női vezetőre lenne szükség. Még a nők háromnegyede sem akar egy másik nő irányítása alatt dolgozni a Randstad 2013 tavaszi felmérése szerint.
Rugalmasság segíthet visszatérni a munkaerőpiacra
A szülés után újra munkába álló kismamák nagyban hozzájárulhatnak az ország gazdasági teljesítményének növekedéséhez. Ahhoz, hogy hatékony munkavállalóként működhessenek, fontos a megfelelő munkakörülmények biztosítása számukra.
Klaszterrel segítenének magukon a szállodák
Közös online vendég- és partnerszolgáltatás-koordináló rendszer kialakításával kívánják élénkíteni a Turisztikai Hotel Klaszterben társult wellness szállodák, turisztikai és egyéb szolgáltatók Észak-magyarország bor- és részben gyógy- és egészségturizmusát.
A takarékoknál tavaly sem volt ok a panaszra
A szövetkezeti hitelintézetek óvatos térnyeréséről, a vállalkozói hitelezés fenntartásáról, a lakossági kihelyezések növeléséről tanúskodnak a Takarékszövetkezeti Integráció 2012-es üzleti számai. A szegmens bankpiaci részesedése – az integrációba 2012 közepén belépett TakarékBankot is beleszámítva – csaknem 6 százalék. Az Integráció nyereséges maradt, az előzetes adatok szerint 2012-öt 10,8 milliárd forint összegű adózás előtti eredménnyel zárta.
Áfacsökkentés: kéne de nem lesz?
Az alapvető élelmiszerekre vonatkozó, 27 százalékos áfakulcs mérséklését kérik a kormánytól a termelők, feldolgozók, a kereskedők, közgazdászok, akik szerint így csökkenhetne a feketegazdaság és nőhetne a fogyasztás is. Orbán Viktor viszont éppen ezzel ellenkezőleg nyilatkozott, egy újabb, 30 százalék fölötti áfakulcs bevezetését lebegtetve meg.
Betétdíj: ki járna jól vele?
A szaktárca kötelező betétdíjas rendszert kíván bevezetni az úgynevezett egyutas italcsomagolásokra vonatkozóan - ilyenek például a PET palackok, és alumínium dobozok. Egyes szakmai szervezetek szerint ez ártana a szelektív gyűjtésben érdekelt társaságoknak, míg más szakértők szerint az állam és a fogyasztók is jól járnának az új rendszerrel.
Innovatív ötlete van? Pályázzon kiállítási részvételre!
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) pályázati úton biztosít lehetőséget innovatív energetikai projektek bemutatkozására az idei RENEXPO kiállításon, a két szervezet közös innovációs szigetén.
Csak a kormány tudná erősíteni a forintot
Tegnap jókorát esett (újra) a forint, ma reggel pedig a kezdeti erősödés után újra gyengülést láthatunk. Technikailag már erős euró túlvettséget (forint túladottságot) látunk, ráadásul 307,5 körül látható egy ellenállási szint is. Ezért a rövid távú, pozitív korrekció esélye nem elhanyagolható.
Kisebb lesz az érvényesíthető adókedvezmény a társasági adóban
Az elmúlt években a színház-, film- és sporttámogatásokhoz kapcsolódó népszerű adókedvezmények miatt jelentősen csökkentek az egyébként sem magas társaságiadó-bevételek. Így nem meglepő, hogy a kormány korlátozást akar bevezetni.
Ilyen lesz a pénzforgalom a jövőben
Az USA-ban közel 13 milliárd dollárnyi vásárlást bonyolítottak valamilyen mobilfizetési megoldáson keresztül tavaly. A mobilfizetés nagyhatalmai a következő években várhatóan Európa és Észak-Amerika lesznek: 2015-re a tranzakciók 75 százalékát bonyolítják majd a két földrész lakosai és 2017-re akár 90 milliárd dollárnyi forgalmat is elérheti a mobilfizetés. Magyarországon a lehetőség még nem igazán elterjedt, a fizetési szokások itthon is gyorsan változnak azonban.
Továbbra is jó üzlet az ásványvíz
Ásványvizet hetente több alkalommal is fogyaszt a magyar lakosság, az gyakorlatilag a napi étrend részévé vált. Egy átlagos vásárló háztartás évente mintegy 330 liter, azaz havi mintegy 30 liter ásványvizet visz haza. Egyre nő a hozzáadott értéket tartalmazó termékek piaci szerepe: hódítanak az ízesített vizek és a vásárlók visszapártolni látszanak a gyártói márkákhoz.
A luk igazi volt, a sajt hamis
Több hetes vizsgálat eredményeként negyven tonna hamis sajtot vontak ki a forgalomból az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság szakemberei.
Nyolc cég nyert Greennovációs Nagydíjat
Csütörtökön átadták a II. FMCG Greennovációs Nagydíj pályázat díjait. A Kiemelt fődíjat idén a COOP Szeged nyerte el. Öt első helyezést és két különdíjat is kiosztottak az ünnepélyes díjátadón.
Az infláció fékezett, a forint gyengült
Hét éves mélypontra süllyedt februárban az infláció: az előző hónaphoz képest 0,1, éves összevetésben 2,8 százalékkal voltak magasabbak a fogyasztói árak a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorsjelentése szerint. A statisztikusok elsősorban a 10 százalékos rezsicsökkentéssel magyarázták a fogyasztói árak mérséklődését. Elemzők a következő hónapokban az infláció további lassulását várják, ami alapot teremthetne az újabb kamatvágásra, ha a forint gyengülése gátat nem szab annak. A forint azonban egész nap szakadt: a legtöbb devizával szemben 9 hónapja nem látott szintig gyengült.
Kisegíti a VM a tejtermelőket
A Vidékfejlesztési Minisztérium már dolgozik azon a rendeleten, amely segítséget nyújtana azoknak a termelőknek, akik kénytelenek a tejet megsemmisíteni határértéken felüli aflatoxin-tartalma miatt.
Csak kapkodjuk a fejünket - túl gyorsan változnak a jogszabályok
Csaknem háromezer oldalnyi joganyag jelent meg idén február végéig a Magyar Közlönyben, összesen 34 közlönyszámban – áll az Opten céginformációs és jogi szolgáltató közleményében. A legdinamikusabban nem is a törvény-, hanem a rendeleti jogalkotás nő. A cégek számára mindez hátrányos, a legtöbben alig tudjáék követni a változásokat.
Egyszerűbb lehet a cégek élete
Átláthatóbb lesz a transzferárakra vonatkozó szabályozás, legalábbis egy, a kormány által kidolgozott rendelettervezet alapján, amely több bizonytalansági tényező kiiktatásával egyszerűsítheti a transzferárak alkalmazására kötelezett hazai vállalkozások életét.
Orbán: a kkv-k is átválthatnák forintra devizahiteleiket
A kis- és középvállalkozásoknak is lehetővé tenné a kormány a devizahitelek forintkölcsönre váltását, a bajba jutott lakossági devizahitelesekhez hasonlóan.
Könnyebb lesz a kkv-k élete, ha ez a 10 uniós jogszabály módosul
A bizottság által kezdeményezett széles körű konzultáció során mintegy ezer kkv és üzleti szervezet jelölte meg, mely 10 uniós jogszabály jelenti számára a legnagyobb terhet. Az unió ígéretet tett, hogy feltétlenül kezelni fogja a kkv-k által jelzett aggályokat. A Bizottság 2013 júniusáig fogja bejelenteni a helyzet orvoslására javasolt intézkedéseket.
Duplázza a termék értékét az uniós védjegy
Sikeresnek mondható az uniós oltalom, az európai védjeggyel ellátott termékek átlagosan 2,23-szor magasabb áron keltek el, mint azok a termékek, amelyeket nem láttak el valamelyik védjeggyel.
Vonzóak a magyar technológiai-cégek a befektetők számára
Vonzónak számítanak a magyar technológiai vállalkozások a befektetők számára. Magyarországon a vállalati fúziók és felvásárlások (M&A) piacán a szektorban történt tranzakciók aránya duplája volt a régiós átlagnak az összes tranzakció tekintetében.
Magyar vállalatok a milánói szőrmekiállításon
A tavalyi sikeres megjelenést követően ismét magyar standot szervezett a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) az idén március 3-6. között, Milánóban megrendezett MIFUR szőrme-és bőripari kiállításon. Tavaly 5 kiállító vett részt, idén bővült a megjelenők száma: 4 vállalat állított ki önállóan, további 5-öt a Magyar Szőrmeipari Szövetség képviselt.
A nyomdász, a kereskedő és a lemezmegmunkáló
A kihívásokkal teli gazdasági környezetben is van lehetőség olyan fejlesztésekre, beruházásokra, amellyel a vállalkozások újabb piacokat szerezhetnek és növelhetik jövedelmezőségüket. Az ilyen, más vállalkozások számára is példaértékű gyakorlatokat kereste és ismerte el a Budapest Bank a 2012-ben meghirdetett Partner-díjjal. A díjakat március 8-án vehette át a közönségszavazással kiválasztott három vállalkozás.
Jönnek az androidos kártevők
A G Data víruslaboratóriumának információi szerint az elmúlt hónapokban tömegével jelentek meg az új andoridos kártevők, a bűnözők ráadásul egyre összetettebb támadásokat valósítanak meg.
Két éve robbant Fukusima
Immáron két éve, hogy az elmúlt két évtized legnagyobb nukleáris balesete az atomenergiával kapcsolatos álláspontjuk pillanatnyi átgondolására késztette a fejlett országokat. A világ mégsem mondott le az atomenergiáról, Magyarország néhány hónapja kötelezte el magát egy újabb atomerőmű építése mellett, Japán pedig újraindítja leállított erőműveit. Közben a sugárszennyezett Fukusima prefektúrában folyik a kármentés, a kitelepített lakosoknak pedig meg kell barátkoznia a gondolattal, hogy soha nem térhetnek vissza otthonaikba.
Egyedi megoldásokkal lehet előrelépni
Három társaságban összesen 149 millió forinttal emelt tőkét a Széchenyi Tőkebefektetési Alap az elmúlt napokban. Ezzel egy működési folyamatok fejlesztésével foglalkozó társasággal, egy kortárs képzőművészeti galériával és egy orvosi diagnosztikai eszközöket fejlesztő céggel bővült az Alap befektetési portfóliója. A maga területén innováció-fókuszú bővülést tervező társaságok mindegyike a külpiaci terjeszkedésben lát esélyt további növekedésére.
Nemzetközi Autó, Motor és Tuning Show 2013 – a giga-szezonnyitó!
Minden évben elérkezik az idő: itt a tavasz, az autókra felkerülnek az alufelnik, az utakat ellepik a motorosok… és ismét megnyitja kapuit hazánk legnagyobb évindító autós-motoros rendezvénye, az Autó, Motor és Tuning Show!
Most már jöhet a kompenzáció! De mikor?
Végre ott van a parlament előtt az a költségvetést módosító javaslat, amely lehetővé teszi, hogy megszülessen a gazdaság teljesítményével nem indokolható idei minimálbér-emelés által leginkább sújtott vállalkozások kompenzációját célzó rendelet.
Rövidülnek a fizetési határidők
2013. március 16-án lép életbe az unió késedelmes fizetésekről szóló irányelve, amelyet egy friss vizsgálat szerint a kkv-k az egyik legsikeresebb jogszabályi lépésnek tartanak. A 2012 októberében elfogadott irányelv rövidebb fizetési határidőket vezet be.
Fémipari cégek mutatkozhattak be Németországban
Nyolc magyar fémipari vállalkozás mutatkozhatott be az egyik legfontosabb beszállítói vásáron. A cégek pozitívan ítélték meg a részvételt, átlagosan 6-7 jelentősebb tárgyalást folytattak német, lengyel, osztrák, svájci cégek beszerzési vezetőivel.
Nyárra kész az Audi-park
Nyár végén avathatják fel az Audi új győri gyárához kapcsolódó logisztikai parkot.
Egyre több a zöld iroda
Budapesten a zöld minősítéssel rendelkező irodaállomány - beleszámítva új épületekre elnyert és a már üzemelő épületre kiadott minősítéseket – 2013 elejére elérte a 262 000 m2-t, ami a teljes modern iroda állomány 8,2 százalékának felel meg.
Az állam jól jár, a kereskedőknek fájni fog
Jelentősen fehéríti a kereskedelmet az a rendelet, amely szerint a pénztárgépeket online kapcsolaton keresztül közvetlenül be kell kötni az adóhatósághoz. Ezzel együtt az állami bevételek biztosan nőnek, a kereskedők számára ugyanakkor ez jelentős többletterhet jelent majd mind induláskor, mind később az üzemeltetés során – a témáról Vámos György, az Országok Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára nyilatkozott a Gazdaság TV-nek.