Könyv cikkek
Ukrán könyveket égetnek az oroszok
Ukrajnai háború - Ukrán hírszerzés: Oroszország hamarosan újabb iráni drónokat kap.
Komolyabb szállítási díjat vetnek ki az interneten rendelt könyvekre Franciaországban
A könyvesboltok megmentése és az igazságos piaci verseny érdekében három eurós kiszállítási díjat vezetnének be az interneten megrendelt könyvekre.
Nem milliárdosok, csupán milliárdos beosztású emberek
Az idei könyvhétre jelent meg Magyar Bálint és Madlovics Bálint monumentális kötete, A posztkommunista rendszerek anatómiája. Az enciklopédikus méretű és egyértelműen tudományos igénnyel íródott, ugyanakkor tankönyvi stílusa miatt könnyen olvasható, áttekinthető mű egészen új kategóriarendszer és nyelv megteremtésével próbálja meg tipologizálni a volt szocialista országok elmúlt harminc évben folyamatosan alakuló politikai és gazdasági rendszereit.
Az online gyerek is megszeretheti az olvasást
Egy kutatás szerint a folyamatosan online lévő fiatalok több mint fele egyetlen könyvet sem olvas el egy év alatt. Az olvasás megszerettetése már a legkisseb korban elkezdődhet, de sosincs késő. A téma a könyv világnapján különösen időszerű.
Jóval kelendőbbek a hagyományos, mint az e-könyvek
Átlagosan 10 000 forint körüli összeget szánunk könyvekre az elkövetkező fél évben a Vatera saját felhasználói körében végzett felmérése szerint, még mindig jóval népszerűbbek a hagyományos könyvek, mint az ebookok. A nők elsősorban gyermekkönyvek és bestsellerek beszerzését tervezik, míg a férfiak kívánságlistáján a szakkönyvek, a történelmi és fantasztikus regények szerepelnek.
Kevés családi vállalkozás éli túl a generációváltást
A nemzetközi tapasztalatok alapján háromból csak egy családi vállalkozás éri meg a második generációt, ezért az utódlás kérdésköre sorsdöntő, halogatása biztos út a kudarchoz – derül ki Peter Leach, a Deloitte UK partnerének ’Családi Vállalkozások’ című könyvéből.
Szeretjük a nyomtatott könyvek illatát
Biztató jövő előtt áll a könyvszakma világszerte. A legfrissebb előrejelzések szerint 2019-ben a digitális eljárással előállított könyvek esetében a nyomatszám túlszárnyalja a 160 millió oldalt Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban.
Bill Gates könyvajánlója - ezt olvassa a világ leggazdagabb embere
Bill Gates nagy könyvmoly hírében áll. Bármilyen elfoglalt, olvasásra mindig szakít időt. Sőt, blogján rendszeresen ír recenziókat, hogy mások is hozzáférhessenek fontos tudásanyagokhoz azokból a kötetekből, melyek neki tetszettek. Milyen témák ragadják meg az egykori Microsoft-vezér érdeklődését? Messze nem csak az informatika.
Innen szerzi világmegváltó elképzeléseit Bill Gates
Mutasd a könyvtárad, megmondom ki vagy. Bill Gates napirendje rendkívül sűrű. Sok emberrel tárgyal, találkozik. De bármily sok dolga legyen is, hetente egy könyvet elolvas. Lássuk, mi az, amit szerinte nekünk is érdemes!
Így tanult meg befektetni Warren Buffett
Hogyan tett szert egy-egy milliárdos arra a tudásra és világlátásra, mellyel megalapozta sikerét, és az élvonalban tudott maradni évtizedeken át? Ez mindig fogas kérdés. A válasz a sikeres vállalkozók könyvtárában rejlik. Kedvenc olvasnivalóik sokat elárulnak a gondolkodásukról. Madarat tolláról, embert könyvtáráról.
Vigyázat, összeesküvés!
Nem az összeesküvés-elméletekről szól Robert Brotherton könyve, hanem az azokban hívők gondolkodásáról és pszichéjéről: hogyan döntik el, mi nevetséges, mi hihető. Úgy tűnik, meglepően széles körben űzött intellektuális hobbi hinni a teóriákban.
Akik 2015-ben mentek el: a Nutella-mogul és szendvicsbáró
Íme listánk második része, melyben sorra vesszük az üzleti élet nagyságait, akik 2015-ben hunytak el. Egy fenntartható világért dolgoztak és értéket teremtettek, vagy a régi profithajhászó paradigmát képviselték? Döntse el Ön.
A verseny a lúzereknek való
Merjünk egyeduralomra törni, és egyedülinek lenni abban, amit csinálunk. Ehhez viszont valami merőben újszerű ötlet kell. A PayPal és a Palantir alapítójának, a Facebook első külső befektetőjének gyakorlatias kézikönyve, a Zero to One hitvallás a „kreatív monopolisták” mellett.
Így lesznek még gazdagabbak a gazdagok
A vagyoni egyenlőtlenség kérdését sokáig a jövedelmek felől vizsgálták. Pedig a munkavégzés nélküli vagyongyarapítás sokkal nagyobb hatású jelenség – véli Thomas Piketty.
Végrehajtók cincálják a könyvbirodalmat, mit hoz ez a kisboltoknak?
Az Alexandra mögötti Pécsi Direkt Kft. bő egy éve került nagyon közel a csődhöz, azóta tűzoltás folyik, a helyzet azonban nem stabilizálódott. Vajon a mamut leölése hozhat-e jót a kicsiknek? Erről kérdeztük a Kossuth kiadó vezetőit és az egyik legrégebbi is legsikeresebb magán könyvesboltost a Láng Téka vezetőjét.
Így lesz függő a fogyasztó
Sokan szinte megszállottan ragaszkodnak a kütyükhöz, veszik az új verziókat, töltik le a szoftverfrissítéseket. Ez a piaci siker új standardja. A gazdasági értéket a habitusteremtés hozza létre, állítja Hooked című művében Nir Eyal.
Környezetkímélőbbek lettek a gyerekkönyvek
A Rainforest Action Network elemzése szerint a nagy gyermekkönyvkiadók jelentős haladást értek el a tekintetben, hogy őserdőbarát papírból, vagyis fenntartható módon termelt fákból készüljenek köteteik.
Megtanulni bármit, 20 óra alatt
Úgy látszik, nem volt igaza Malcolm Gladwellnek. Nem kell tízezer óra egy új készség elsajátításához. Rutinossá válhatunk akár húsz óra alatt is, bizonyítja The First 20 Hours: How to Learn Anything... Fast című könyvében Josh Kaufman.
A 92 éves tudós új könyve
Meghökkentő és elgondolkodtató történelemszemlélettel ismerkedhetünk meg a 92 éves tudós, Kopátsy Sándor legfrissebb könyvében. Mint ahogyan a könyv bemutatóján elhangzott, az idős tudós ebben a könyvében pofon csapta a történészeket.
A ledolgozott hátrány mint előny
Vajon miért győznek a kis Dávidok a nagy Góliátok ellen? Malcolm Gladwell új művében „világmegváltósabb”, mint a korábbiakban: már nem csupán a legütősebb marketingstratégia definiálásán agyal, hanem a társadalom egészének jóléte izgatja.
Perelhetnek a kiadók a piacukért
A parlament rohamléptekkel elfogadott törvényjavaslata állami feladatként határozta meg a tankönyvellátást. A jövőben évfolyamonként és tantárgyanként csak két tankönyv közül lehetne választani a jelenlegi jóval gazdagabb kínálat helyett.
Sutba dobtuk a könyvet?
Egy felmérés szerint átlagosan 20 percet tölt olvasással naponta a 15-74 év közötti magyar lakosság, ugyanannyit, mint amennyit például reggelizéssel.
Egy könyv a kisvállalkozóknak
A Stratégia a vállalati siker szolgálatában c. könyvben a szerzők a stratégiai menedzsment gazdag nemzetközi irodalmából a leghasznosabb megközelítéseket és módszereket válogatták össze.
Matolcsytól Oszkóig a magyar pénzügyi rendszerről
Hagyományait megőrizve, de megújult formában, több mint 600 oldalon ad átfogó áttekintést az egyre mélyülő válság hatására is formálódó, átalakuló magyar pénzügyi intézményrendszerről a Magyar Pénzügyi Almanach XXI. évfolyama. Az idei kötetet - a tavalyihoz hasonlóan - a Magyar Közgazdasági Társasággal közösen szervezett konferencián mutatta be a TAS Kiadó csütörtökön Budapesten.
Digitális könyv Di Caprioval és Gorbacsovval
Több Nobel-díjas tudós, ismert filozófus és a változtatás szükségességének felismerésében élen járó közszereplő gondolatait is tartalmazza az a digitális kötet, amelyet Marco Roveda, a LifeGate alapítója László Ervin filozófussal, a Budapest Klub alapítójával és a Világváltás Tanácsának tagjával együtt írt.
Érthető számok a fenntarthatóságért
Akkor tudunk igazán ésszerű döntéseket meghozni energetikai kérdésekben, ha a választást emberi léptékű, közérthető és összehasonlító számokra alapozzuk. Nem egyik vagy másik oldal érveit alátámasztó követhetetlen összehasonlításokra, hanem hétköznapi, átélhető adatokra van szükség.
A világ harmadik leggazdagabb embere is ezt olvassa!
Magyarul is megjelent Benjamin Graham amerikai közgazdász és befektető, az érték alapú befektetés atyjának 1949-ben írt, mára klasszikussá vált befektetési útmutatója.
Pályát módosít az egyik leggazdagabb magyar
Húsz, a húsiparban eltöltött év után Réti Attila eladta két gyárát, és könyvkiadásba kezdett. Október közepén mutatták be első köteteiket, szám szerint egy tucatot. A pályamódosítás okai mellett életfelfogásról, piacról és képregényről is beszélgettünk vele győri irodájában.
A klímaváltozásról, kicsit másképp
A klímaváltozás várható hatásait hozza kézzel fogható közelségbe egy készülő novelláskötet, amelyben olyan neves szerzők írásait olvashatja majd a közönség, mint a kanadai Margaret Atwood vagy a brit David Mitchell.
Strucc, sör, C-vitamin: tévhitek, melyekben sokan hisznek
A strucc nem dugja a homokba, a bagoly pedig nem tudja teljesen körbeforgatni a fejét - egyebek mellett ez tudható meg abból a Nagy-Britanniában hamarosan megjelenő könyvből, amelynek írója számos téves, ám mély gyökerű mítoszt igyekszik kigyomlálni a köztudatból.
Hogyan jut egy szegény szamócagyűjtő egymillió dollárhoz?
Hogyan juthat egy szegény mexikói szamócagyűjtő egymillió dolláros hitelhez? Michael Lewis legújabb sikerlistás könyve erre is választ ad. A nagy dobásban (The Big Short) a világot megrengető pénzügyi válság és a Wall Street rejtelmeibe kapunk betekintést, megismerhetjük a válságot kirobbantó kétes pénzügyi konstrukciókat, és azt is, hogy hogyan kaszáltak milliárdokat azok, akik időben észrevették, hogy „a király meztelen". Egy válságban sokan rosszul járnak - kevesen azonban nagyon jól. Ők azok, akik időben a piac ellen fogadtak és nagyot kaszáltak. Róluk szól a könyv, amelyből hamarosan filmet is forgatnak Brad Pitt főszereplésével.
Járások, kistérségek helyett kistájak
Több mint egy egyszerű könyv a most bemutatott Magyarország kistájainak katasztere, melynek „elődje" 1990-ben jelent meg, s egyebek között a gazdasági, közlekedési feltételek igényelték az aktualizálást.
Hogyan készítsünk üzleti tervet?
Manapság egy vállalkozás indításánál elengedhetetlen, hogy készüljön üzleti terv, annak érdekében, hogy a cég vezetői kialakíthassák a cég rövid és hosszabb távú stratégiáját. A Perfekt Kiadó gondozásában megjelent Üzleti terv készítése című könyv ebben próbál segítséget nyújtani a még tanuló fiataloknak és a vállalkozást indítóknak.
Megváltoztathatók-e a dolgok, vagy előre elrendeltek?
A Financial Times világkereskedelem-specialistája, Alan Beattie False Economy: A Surprising Economic History of the World című új könyvében azt vizsgálja, hogyan megy végbe a nemzetgazdaságok felfutása és hanyatlása. Példákkal gazdagon illusztrált, olvasmányos - és humoros - művében nem gyárt teóriát arról, minek köszönhetők a sikersztorik. Arra viszont felesküszik, hogy a gazdasági determinizmust el kell vetni. Ennek ellenében az emberi inputot hangsúlyozza: okos, megalapozott, jól átgondolt döntések kellenek a prosperitáshoz. Az eredmény legtöbbször mégis meglepő.
Milyen könyveket vesz a magyar?
A tavalyi könyvforgalom - a Magyar Kiadók és Könyvkereskedők Egyesületének (MKKE) adatai szerint - 67,6 milliárd forint volt, ami átlagosan 6.700 forint könyvekre fordított kiadást jelent lakosonként - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Statisztikai Tükör című kiadványából.
Négy könyvet vesz az átlagmagyar
A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesületének 2008-as könyvforgalmi adatai alapján a közoktatási tankönyvek és nyelvkönyvek piaca 4 százalékkal bővült. A Nemzeti Tankönyvkiadó továbbra is megőrizte vezető pozícióját.
80 év után visszatér Micimackó
Nyolc évtized után visszatér Winnie the Pooh, vagyis Micimackó: a csekély értelmű medvebocs kalandjainak legújabb, harmadik kötete ősszel jelenik meg.