Információs társadalom cikkek
Távmunkás külföldről? Miért ne!
A megfelelő munkaerőt nehéz megtalálni, de a megfelelő és olcsó munkaerőt még nehezebb. A modern technológiák fejlődésével azonban teljesen új lehetőségek nyílnak meg a cégek – és a munkavállalók – előtt: a távmunka ma már valódi alternatívát kínálhat, és nem feltétlenül Magyarországról.
Hasítanak az okostelefonok
Tavaly lépte át első alkalommal az egymilliárdos eladási darabszámot az okostelefonok piaca, miközben az Android operációs rendszer tovább erősítette vezető piaci szerepét - közölte az amerikai IDC informatikai és távközlési kutató intézet.
Big data a számvitelben: lehetőség vagy kockázat?
Vajon milyen hatással lesz a „big data” az üzleti világra? A pénzügyi szakma egyik legaktuálisabb kérdéséről egyelőre megoszlanak a vélemények, a lehetőségek mellett ugyanis az esetleges jogi és etikai buktatókkal is érdemes számolni, de a magyar szakemberek különösen magabiztosak.
Minden üzlet digitális üzlet
A hazai és a nemzetközi trendek nyomán, úgy tűnik, 2014-ben számos új megközelítéssel kell megismerkednünk az informatikában. Egy átfogó felmérés szerint az informatikai piac a munkaadói, a munkavállalói és a felhasználói oldalon is új kihívásokat hoz 2014-ben.
A Facebook már halott és el is temették?
Egyre csökken a Facebook népszerűsége a fiatalok körében, állítja egy friss európai kutatás. A jelenség Magyarországon is érzékelhető, a tinédzserek vélhetően a szüleik miatt hagyják el a közösségi oldalt.
Stabilan az utolsók között – nem éled a magyar mobilnet
Három emberből kettőnek már van vezeték nélküli előfizetése az OECD-térségben a 2013. júniusi adatok szerint, mi magyarok azonban ennek csak igen visszafogottan örülhetünk. A tagországok között ugyanis a vezeték nélküli internetes előfizetések tekintetében szinte sereghajtók vagyunk, növekedési adataink pedig átlagosak, nem mostanában fogunk tehát felzárkózni.
Óvatosan az önkifejezéssel!
Életre szóló összeveszések, öngyilkosságok, rágalmak, kártérítési perek, rosszul elsült kamaszcsínyek, börtönbüntetések szegélyezik online magán- vagy inkább közéletünket. Magánemberként, alkalmazottként és vállalkozóként is problémánk adódhat abból, ha átgondolatlanul szitkozódunk, vagy mindössze csak viccesek akarunk lenni a közösségi oldalakon. A versenytársainkkal és a hatóságokkal is meggyűlhet a bajunk.
A magyarok negyede még sohasem netezett
A korábbi évek során az online világban uralkodó "férfidominancia" mára szinte teljesen eltűnt, és Magyarországon a férfiak és a nők internetezési szokásai nagyjából megfelelnek az uniós tagállamok átlagának – derül ki az eNET-Telekom anyagából.
Ezek a veszélyek lesnek ránk idén a neten
2014-ben a bűnözők célkeresztjébe kerülhet a „dolgok internete” ‒ az internetkapcsolatra képes háztartási gépek, televíziók és gépjárművek, valamint más hasonló eszközök hálózata. Emellett sok átverésre számíthatunk a futball-világbajnokság kapcsán, és találkozhatunk dinamikusan letöltődő kártevőkkel is.
A technológia fejlődése egy képben
Tíz éve a legtöbben elképzelhetetlennek tartottuk, hogy útközben, a mobiltelefonunkon nézzünk meg egy fontos munkahelyi dokumentumot, húsz éve pedig még a laptopok is kuriózumnak számítottak. Mára viszont teljesen természetes dolog, hogy kütyüink segítségével bármikor és bárhonnan hozzáférünk a fájljainkhoz, legyen szó akár privát tartalmakról, akár céges dokumentumokról. Ráadásul ezeket a fájlokat a hordozható eszközeinken is ugyanúgy tudjuk használni és szerkeszteni, mint egy asztali számítógép előtt ülve. De pontosan hogyan is jutottunk idáig? Milyen jelentős találmányok, legendás termékek és fontos mérföldkövek vezettek a „mobilirodáig”?
Szó nincs papírmentes jövőről
Számos együttműködési megállapodással növeli üzleti lábnyomát az Evernote. A cél, hogy a népszerű jegyzetelő appok közelebb kerüljenek a fizikai világhoz.
Van egy dolog, amiben rosszabbak a webáruházak
Az internetes üzletek, technológiai vállalkozások számos előnyét sorolhatjuk – különösen a hatékonyság és az innováció tekintetében – a hagyományos világban működő versenytársakkal szemben. De van egy pont, amelyben komoly lemaradással küzdenek, és ez a „közösség ereje”, a social proof.
Fel kell gyorsulnunk, hogy követni tudjuk a világot
Az internet mára épp olyan alapvető infrastrukturális elemmé vált, mint az elektromos áram vagy a vezetékes víz. Ahhoz viszont, hogy a felhasználó követni tudja a hihetetlen tempóban elképesztő lehetőségeket ontó technikai fejlődést, neki is fel kell gyorsulnia, legalábbis ami a változáskövetés képességét jelenti.
Kütyüt vesz karácsonyra? Erre ügyeljen!
A műszaki cikkek, tv-készülékek, tabletek, okostelefonok, laptopok, játékkonzolok népszerű karácsonyi ajándékok, ám sokszor komoly problémába ütköznek az ünnep után a vásárlók. A fogyasztóvédelmi szakemberek szerint a problémák nagy része kis odafigyeléssel elkerülhető.
Így fejlessze cége digitális tudását!
A digitális szolgáltatások részévé váltak a mindennapjainknak - egyre több vállalat vezeti be a mindennapi működésébe a közösségi, mobil és felhőmegoldásokat.
Nem kell kikapcsolni a telefont a repülőn
Az okostelefonokat, táblagépeket és e-könyvolvasókat jelátvitel nélküli üzemmódban az utazás teljes időtartama alatt bekapcsolva lehet tartani, a gurulást, a felszállást és a leszállást is beleértve az új szabály szerint.
Nem felhőtlen, de már nem is borús a helyzet
Visszafogott IT-beruházások, fogyatkozó új megrendelők, zsugorodó piac és éles verseny. Ez jellemzi ma a rendszergazdák életét. Új piaci trendekkel, kihívásokkal szembesültek a szakemberek.
Vágjuk zsebre a vállalatunkat!
Közhelyszámba megy, hogy a modern infokommunikációs eszközök megváltoztatják az életünket, a mindennapi élet mellett a munkavégzésben, a vállalatirányításban is mélyreható változások zajlanak a szemünk előtt. A Piac&Profit összegyűjtötte a legfrissebb trendeket, amelyek a cégek működését alapvetően befolyásolhatják majd a jövőben.
A 4G mentheti meg a telekomipart
Az egész világon egyedülálló módon, Európában csökkentek a mobilszolgáltatók bevételei az elmúlt évben. Ennek számos oka van, néhány, mint például a különadók, de bizonyos jelenségek egész régiókban hozzák hátrányba a vállalatokat.
Facebook: nem tudunk élni nélküle!
A magyarok többsége ugyan minden további nélkül meglenne Facebook nélkül, mégis a hazai 4,7 millió Facebook felhasználó 90 százaléka napi szinten, sőt többségük naponta többször is használja az oldalt. Csak 3,6 százalék tartja magát függőnek.
120 milliárdot vár az állam a mobilfrekvenciákból
Miután az első frekvenciaértékesítéssel az államnak nem csak sikerült rendeznie a hazai mobilszolgáltatókkal régóta fennálló vitáját, de egyben igen tekintélyes bevételhez is jutott, az NMHH már javában készül az aukciók második ütemére, amelyből tekintélyes bevételeket remél.
A megbízható internet a vállalati IT-rendszer alapja
Egy vállalat informatikai rendszerének kiépítése sosem könnyű feladat. Induló sorozatunkban a Piac&Profit szakértője lépésről-lépésre vezeti végig a cégvezetőket egy hatékony és biztonságos IT-rendszer kiépítésének főbb tennivalóin.
Adatban is a méret a lényeg
Jóllehet, a magyar vállalatok általában nem rendelkeznek annyi adattal, mint egy nyugat-európai vagy amerikai cég, a valósidejűség és az új típusú, például a közösségi médiából származó szöveges adatok elemzésének igénye miatt a hazai intézmények is szembesülnek a big data kérdéssel.
Veszélyes, de még így is megéri
A vállalatok harmadának kellett szembesülnie az ügyféladatok elvesztésével az elmúlt két évben a munkaeszközként használt személyes mobil eszközöket ért biztonsági támadások miatt. Ugyanakkor a saját eszközök használata jelentős megtakarításokat eredményez a vállalatoknál.
Korai még temetni a vezetékes telefont és netet!
A vezetékes telefon sokak számára már ugyanolyan kuriózumnak számít, mint a VHS kazetta – olyasminek, amit valamikor sokat használtunk, de ma már alig látunk. Ennek ellenére még mindig rengetegen veszik igénybe, s bár népszerűsége egyre csökken, a vezetékes szolgáltatásoknak még koránt sem áldozott le.
Egyre fontosabb az online jelenlét minősége
Az emberek több mint fele rendszeresen rákeres saját magára a Google-n, és nyolcvan százalékuk ellenőrzi online jelenlétét, derül ki egy friss felmérésből. Ma már külön szolgáltatás az online reputáció javítása.
A bankkártya hamarosan a mobilba költözik
A jövőben egyáltalán nem lehetetlen, hogy akár az okos hűtőnkön, az interneten keresztül rendeljük meg és töltsük fel az éppen elfogyott tejkészletet. A mobilfizetés, amely egyre nagyobb teret nyer a fizetési tranzakciók között, már most is számos lehetőséget nyújt az innovatív megoldásokat előnyben részesítők számára.
Bankolni is inkább online
Banki és biztosítási vezetők szerint ugrásszerűen nőni fog a digitális csatornák és eszközök jelentősége az értékesítésükben, illetve az ügyfélkiszolgálásukban. A növekedést elsősorban az ügyfelek megváltozott igényei, valamint a költségcsökkentés lehetősége hajtja.
Miért olyan drága a magyar mobilinternet?
Több olyan felmérés, kutatás is napvilágot látott már az idei évben, amely rámutatott, hogy a magyarországi mobilinternetes piac több szempontból is sereghajtó Európában – kérdés, hogy ez minek az eredménye lehet, és milyen hatásokkal lehet a piacra?
Jó a céges honlapja? Pályázzon és nyerjen!
A Budapest Bank ismét meghirdeti „Üzleti siker honlappal” pályázatát a mikro- és kisvállalkozások körében. A pályázattal idén is azokat a jól működő vállalkozásokat díjazza a bank, amelyek honlapja a leghatékonyabban segíti üzleti tevékenységüket.
Méregdrága Magyarországon a vezetékes net
A magyar vezetékes internet ára meglehetősen érdekesen alakult az elmúlt években. A bruttó havi átlagkeresetet tekintve az árak rendkívül magasnak számítanak itthon az uniós országok átlagaihoz képest.
A Google tényleg mindent tud rólunk!
Nem titok és mindenki tisztában van azzal a ténnyel, hogy a Google folyamatosan gyűjti a felhasználók adatait. Ezek a személyes információk magukba foglalják a keresési előzményeinket, gmail-es beszélgetéseinket, a megnyitott hivatkozásainkat és további más privát információkat.
Innovációs programot indít az SAP
Partnereit hívja innovációra, közös fejlesztésre új programjában az SAP. Ennek keretében a szoftvercég technológiai platformjaira fejleszthetnek a partnerek, és a felhő, a mobil, az adatbázis, a memória alapú számítástechnika területén elkészült alkalmazások piacra vitelében is segít az SAP.
Termékfelismerős mobilfizetési rendszert fejleszt egy magyar cég
Termékfelismerős mobilfizetési rendszert fejleszt a Cellum Innovációs és Szolgáltató Zrt., a projekt teljes költségvetése 174,4 millió forint. A fejlesztéshez a magyar tulajdonú cégcsoport az Új Széchenyi Terv Gazdasági Operatív Program keretéből 70 százalékos, 121 millió forint uniós támogatást nyert.
Ideális munkaerő a közösségi oldalak segítségével?
Az interneten található információk értékét hazánkban is egyre több munkáltató ismeri fel – ezeket tudatosan használva pedig az álláskeresők is újabb értékes eszközt kapnak a kezükbe. A munkavállalók kiválasztása során számos multinacionális vállalat jött rá arra, hogy a tradicionális feltételek - mint az elvégzett iskola minősége, jegyek, szakmai tapasztalat – helyett sokkal hatékonyabb mérőszámokat is be tudnak venni a keresési folyamatban.
Nem veszik komolyan a veszélyt a magyar kkv-k
Alábecsülik az informatikai csalások veszélyét a magyar cégek, 86 százalékuk továbbra sem tart attól, hogy munkatársaik visszaélést követnek el az informatikai rendszereken keresztül. Még a csalásfelderítés során is csupán 53 százalékuk veszi számításba az elektronikus dokumentumokat bizonyítékként.
A jövő internete a kkv-k nagy lehetősége
A mai folyamatok a jövőben várhatóan sokkal személyesebbé, és önmegvalósítóbbá teszi a világhálót. Ez nem csak a közösségi oldalakat jelenti a fiatalok számára, hanem akár akkv-k is versenyhelyzetbe juthatnak a nagy cégekkel szemben, éppen a specializálódás miatt.
Magyarország az Invitelen keresztül nézte a Formula-1-et
Az idei Formula-1-es futamról az MTVA közvetítése az Invitel hálózatán keresztül jutott el több millió magyarországi tévénéző otthonába. A szolgáltató a Hungaroring és a Kunigunda utcai székház összeköttetését egy redundáns sötétszálas kapcsolat kiépítésével biztosította.
Közösségi oldalak: megállt a növekedés
Bár továbbra is a Facebook a legnépszerűbb közösségi oldal, a korábbi évek látványos növekedése megtorpant. A felhasználók háromnegyede napi szinten használja valamelyik közösségi oldalt, és nőtt azok aránya is, akik akár 4-6 ilyen oldalra is regisztrálnak. A közösségimédia-tulajdonosok mégsem dőlhetnek hátra: a kiábrándulók aránya is nőtt az előző évhez képest.
Egyhamar nem lesz gyors mobilinternetünk
Az egész Unió területén hátráltatja a vezeték nélküli szélessávú szolgáltatások bevezetését és működtetését a 800 MHz-es frekvenciasáv felszabadítása, amely a digitális átállás részét képezi. Sajnos ez a tagállamok mintegy felének esetében továbbra sem történt meg.
A figyelmetlenségünkkel élnek vissza a kiberbűnözők
Bűnözők élnek vissza a hőségben kitikkadt magyar internetezők figyelmetlenségével. Reklámlevelükben azt ígérik, légkondicionáló berendezéseket fognak kisorsolni, de valójában fizetős sms szolgáltatásra iratkoztatják fel őket.
Az ipari internet óriási előnyöket hozhat nekünk
Európa közel jár ahhoz, hogy óriási előnyökre tegyen szert a következő ipari forradalom, azaz az ipari internet révén. Az ipari átalakulás ezen izgalmas új szakasza, melyet a technológia határoz meg, az emberi elme és a gépek „összeházasítását” hozza magával.
Még el sem terjedt, máris tiltanák a "viselhető technológiát" a cégek
Átírhatja az eddig munkahelyi előírásokat és újabb személyiségi jogi kérdéseket vethet fel a viselhető technológiák egyre szélesebb körű elterjedése. Bár segíteni is tudja egy cég életét, az azonban bizonyos, hogy mind a munkáltatóknak, mind a munkavállalóknak alaposan oda kell figyelniük, ha egy szokatlan high-tech szemüveggel találják magukat szembe az irodában.
Nem divat a netes szállásfoglalás
Az online szállásfoglalás egyelőre kevésbé bevett szokásnak számít hazánkban, ugyanis a magyar internetezők 46 százalékára nem jellemző, hogy a világhálón foglalná le a szálláshelyét, míg 22 százalékuk mindig él ezzel a lehetőséggel.
„A kkv-k előbb-utóbb használni fogják az online marketinget”
Sok csábítás éri a magyar kkv-kat a marketingpiacon, de előbb-utóbb rá fognak döbbenni az online marketing kedvező ár–érték arányára – vélte Damjanovich Nebojsa online-marketing-szakértő a Piac&Profitnak adott interjújában.
Így hirdessen az interneten!
Az internet korában szempillantás alatt eladhatunk és vásárolhatunk gyakorlatilag bármit. Ám nagyon nem mindegy, hogyan hirdetjük meg az eladandó holmikat. A használható praktikákról Dobra Péter, az Aprod.hu apróhirdetési üzletág igazgatója rántotta le a leplet.
Minden kötelező elemmel rendelkezik honlapja?
A jó weboldal olyan, mint egy jól kivitelezett épület, fontos, hogy erős, megbízható alapokra épüljön, és maga a ház kívül-belül megfeleljen a követelményeknek: jól nézzen ki kívülről, és minden megfelelően funkcionáljon belülről is, fejleszthető, bővíthető, átalakítható legyen. Sőt jó, ha vannak benne extrák is. Szakértőnk segít, milyen legyen!
Fröccsöntött jelen, nyomtatott jövő, jön az új ipari forradalom
Mi történik, ha a mozgalommá terebélyesedő DIY (Do It Yourself: csináld magad) találkozik a Web 2.0-val, az oda-vissza adatfolyamú, fel- és letöltős internettel? Anderson szerint ez új ipari forradalmat hoz létre. A mikromanufaktúrák korát.