Konferencia cikkek
Biogáz üzem: már 15-20 engedély után
A jogi és támogatási normák korszerűsítésére is következtetni lehet a Renexpon rendezett konferenciák és tematikus kiállítások jóvoltából, s meglehet, a biogáz felértékelődhet a közlekedés szereplői számára is.
e-Commerce 2011: Konferencia az online kereskedelemről
Az IDG Hungary Kft. szervezésében egy asztalhoz ülnek a hazai internetes kereskedelem tapasztalt szereplői és az újonnan indult vállalkozások képviselői, akik tapasztalatcserén túl jövőbe mutató kérdéseket is megvitatnak.
Hogyan használjuk jobban fel az anyagi forrásokat?
Budapesten tanácskoznak a kutatás-fejlesztés hatékonyabbá tételéről az Európai Unió tagállamainak képviselői. A tét a pénzek jobb felhasználása.
Milyen új utak vannak a művészeti menedzsmentben?
A művészeti menedzsment aktuális trendjeit vitatja meg az a konferencia, amely neves külföldi előadók részvételével 2011. március 3-án, 13 órakor lesz a budapesti Brit Nagykövetségen.
Fókuszban az informatikai vezetők
Március 2-án a hazai CIO-k lesznek a főszereplői a Computerworld konferenciájának, melynek témája az utóbbi néhány év újra és újra előkerülő kérdése: hogyan támogatja az informatika az egyes üzleti területeket átalakuló világunkban?
Nőnek lenni Franciaországban és Magyarországon
2011. január 24. és 27. között a Francia Intézet mozi- és vitaest-sorozatot rendez a nők helyzetéről. A tematikus estek során szó lesz az emancipációs mozgalmak történetéről, valamint kilátásairól Franciaországban és Magyarországon. Francia és magyar filmekkel mutatják be, hogyan változott a nők helyzete az elmúlt hatvan évben.
Őszinteséggel a környezeti problémák ellen
Véget ért a Klíma Klub által szervezett III. Magyarországi Klímacsúcs, ahol a tudományos élet meghatározó szereplői a klímaváltozás társadalmi, gazdasági, környezeti aspektusai mellett felhívták a figyelmet a döntéshozók felelősségére, a közös cselekvés fontosságára.
Ismét a klímaváltozásról tanácskoznak Magyarországon
A III. Magyarországi Klímacsúcs 2011 január 19-én kezdődik a Klíma Klub szervezésében Szentendrén, a Regionális Környezetvédelmi Központban. Az esemény a soros magyar EU elnökség hivatalos rendezvénye.
Részleges sikerrel zárult a Cancúni Klímacsúcs
Az elmúlt két hetet inkább a kiszivárogtatás uralta, mintsem a kibocsátás: a WikiLeaks diplomáciai botrányai háttérbe szorították a cancúni klímacsúcs fejleményeit. De az ENSZ csúcstalálkozóján résztvevő országoknak sikerült dűlőre jutniuk több fontos kérdésben, s még a két legnagyobb kibocsátó, Kína és az USA álláspontja is közeledett egymáshoz. Bolívia tiltakozását pedig egyhangúlag kikerülte az összes tárgyaló fél. Általános megítélés szerint fontos "építőkövét" sikerült létrehozni egy jövőbeli globális egyezménynek.
Emisszió: csökkentik vagy csak a növekedését lassítják?
A december 10-ig tartó klíma-csúcstalálkozótól nem vár ugyan senki jogilag kötelező érvényű globális megállapodást a kibocsátás-mérséklésre, az emisszió témája mégis kulcsfontosságú a tárgyalásokban, valamint a nézeteltérések megértésében. Kína hétfőn először állt elő azzal, hogy hajlandó (lenne) egy lehetséges ENSZ-megállapodás égisze alatt önkéntes alapon emisszió-csökkentést vállalni - a Kiotói eredmények elhagyását azonban nem engedi Peking, a Kiotói Jegyzőkönyvet valamilyen módon meg kell hosszabbítani a 2012 utáni időszakra is.
Kulisszatitkok a cancúni klímacsúcsról
Mexikó karib-tengeri nyaralóhelyén maximális biztonsági intézkedések közepette vette kezdetét a Klímacsúcs. A konferencia egy szigorúan védett hotelkomplexumban zajlik. A tengeren hadihajók vigyázzák a klímabékét.
Koppenhágától Cancúnig: mik voltak az eddigi vállalások?
Vegyük sorra, hogy Koppenhága után milyen mértékű kibocsátás-mérséklésre határozták el magukat a fejlődő országok, amelyek először lépnek a légszennyezést csökkentő államok körébe. A 2012 után lejáró Kiotói Jegyzőkönyv ugyanis nem vonatkozott rájuk. E vállalások jelentik a kiinduló alapot, amelyről tovább lépnek a tárgyaló országok Cancúnban.
Hogyan kommunikáljuk a CSR-t?
A vállalati társadalmi felelősségvállalás kommunikációjának mikéntjéről beszélgettek a résztvevők a november 25-én tartott "Akarsz róla beszélni?" elnevezésű CSR konferencián. A BrandTrend által szervezett eseményen a tipikus hibákra is felhívták a figyelmet.
Tudjon meg mindent a logisztikáról!
Egész napos logisztikai konferenciát szerveznek Budapesten, hogy áttekintést adjanak az iparág jövőjéről, a várható változásokról a tengeri, vasúti, folyami és légi szállítmányozás területén.
Összeülnek a felelősen gondolkodók
A Balatonalmádiban november 18.-án kezdődő és 19.-én véget érő Első Magyar "Fenntarthatósági Csúcs"-ra a társadalom és gazdaság széles köréből, mintegy 430-an regisztráltak. A rendezvény a fenntartható fejlődés átfogó megközelítését vállalta fel.
Páratlan összefogás a fenntartható fejlődés ügyében!
Páratlan társadalmi összefogás tapasztalható az Első Magyar "Fenntarthatósági Csúcs" konferencia körül. Eddig mintegy 33 szervezet, köztük a nonprofit szektor képviselői, a legkülönfélébb gazdasági szakmai szervezetek, a megújuló energiákban, hulladékgazdálkodásban, környezetvédelemben érdekelt gazdasági és érdekvédelmi szervezetek, szövetségek, az alternatív, megújuló energiák elterjedésében érdekelt szervezetek, ipari és kereskedelmi kamarák stb. karolták fel a fenntartható fejlődés témájának nemzeti szintű megvitatását. Szokatlanul sok média is csatlakozott a rendezvényhez.
Fenntarthatósági Csúcs: Göran Carstedt a sztárvendég!
Az Első Magyar "Fenntarthatósági Csúcs" konferencia sztárvendég-előadója a világhírű svéd üzletember, Göran Carstedt lesz. A Volvo és IKEA volt vezérigazgatója ma a Natural Step International elnökeként járja a világot, s a felelős üzleti gondolkodásmód és magatartásmód elterjedésének élharcosa.
A katasztrófák elhárításával még nem ér véget a feladatunk
A katasztrófák elhárításától, a védekezésig és azokkal párhuzamosan a felkészülésig is el kellene már jutnunk. Mert a gazdasági, társadalmi, természeti, humán katasztrófák, krízisek száma és gyakorisága növekedőben van.
Müller Péter, Láng István és Kozma atya a jövőről és jövőért
Az 1992-es Rioi Nyilatkozat és a 2002-es johanessburgi Fenntartható Fejlődési Világtalálkozó után, a fenntarthatósági világ-csúcstalálkozó 2012-es eseménye előtt az 1. Magyar „Fenntarthatósági Csúcs" konferencia a hazai szereplőket hívja egybe, számvetésre és jövőkép megrajzolására.
A fosszilis energiákról tanácskoznak Miskolcon
Miskolcon tartja következő eseményét a "Kezünkben a Jövőnk" rendezvénysorozat, a Megújuló és fosszilis energiák kapcsolódása és leghatékonyabb felhasználási módjai címmel.
Varázsgömb helyett: milyen lesz a jövő kereskedelme?
Gazdasági válság, világméretű átrendeződés, globális klímaváltozás, szokatlan demográfiai trendek, megállíthatatlan technológiai fejlődés - olyan kihívások ezek, melyek alapjaiban új gondolkozásmódot követelnek.
Teendők, hogy fenntartható legyen a fejlődésünk
A Vision 2050 jelentés, mely 14 gazdasági szektor másfél éves kutatási eredményeit dolgozza fel, felvázolja a teendőket, melyek a jelenlegi globális trendeket (romló ökoszisztémák, éghajlatváltozás, népességnövekedés, stb.) kedvezőbb irányba fordíthatják - derült ki a szeptember 23-án tartott fórumon, melyet a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért Közhasznú Egyesület rendezett.
Egerben javítanák a szlovák-magyar együttműködést
Szeptember 14-én Egerben rendezik meg az Üzleti kiválóság és a kis- és közepes vállalkozások című konferenciát, melynek célja, hogy elősegítse a szlovák-magyar együttműködést.
A nyílt szoftvereké a jövő
A nyílt szoftveres törekvéseket itthon és nemzetközi szinten is kiemelten támogatják a jövőben - derült ki az ODFA Magyarország által szervezett nemzetközi OpenOffice.org konferencia nyitó ülésén.
Túlbonyolították a klímaegyezmény tervezetét
Véget értek a bonni tárgyalások az ENSZ környezetvédelmi szervezetének szervezésében. 17 oldalról 34 oldalra bővült a megállapodás-tervezet, ami még több kifogásnak és ellentétnek adhat alapot. Milyenek az esélyek egy egyezményes szerződés elfogadására?
Az egészséges húsról tanácskoznak Magyarországon
Minden fogyasztót, a lakosság egészségét is súlyosan érintő kérdésekkel foglalkozik a X. (jubileumi) Húshigiéniai és Húsvizsgálati Világkongresszus. A rendezési jogot hazánk Kína és Brazília elől nyerte el.
A fenntartható fejlődés modellje
"A fenntartható fejlődés vállalati modellje" című tréninget a Piac és Profit kísérletnek szánta, arra, hogy végre beszéljünk a gyakorlatról, arról, ha a fenntartható fejlődést zsolgáló útra szeretnénk lépni, hogyan tegyük vállalatunkat fenntarthatóvá. A felelős vállalat, felelős profit szemléletmódjának és gyakorlati elsajátításának egyáltalán nincsenek bevált módszerei. Gyakorlati példákat már találhatunk, a mintaként szolgáló modellek azonban mind egyéniek.
"Mohó Sapiens": szintugrás előtt
Ökológiai lábnyomunk túl nagy, életmódunk és termelési rendszereink jelen állapotukban nem fenntarthatók. Egyre zaklatottabb világban élünk, az eddig stabil rendszerek sorra meginognak. Eközben ketyeg az óra a fejünk felett a globális felmelegedés visszafordításával kapcsolatban, előttünk az emisszió-csökkentéssel sürgető feladata. A Piac és Profit konferenciájának prominens előadói a kiútkeresés jegyében fogalmazták meg szemléletváltást sürgető gondolataikat és foglalták össze a legjobb vállalati gyakorlatokat.
Napenergia-nagyhatalom lesz Magyarország?
A hazai napenergia hasznosítás elősegítésére szervez az Energia Klub konferenciát "Nyerni napenergiával" címmel. A május 27-én megrendezésre kerülő konferencia célja, hogy segítse az önkormányzatokat: a programban támogatási lehetőségek bemutatása, nemzetközi, követendő példák bemutatása és más gyakorlati tanácsok szerepelnek majd.
A fenntartható fejlődés vállalati modellje
A tréningen való részvételt azoknak a vállalatoknak, kicsiknek, nagyoknak ajánljuk, amelyek rá akarnak lépni a felelős vállalati magatartás útjára, s tapasztalatokat, tudást kívánnak szerezni a fenntartható vállalattá formálódás gyakorlati megvalósításában!
Hogyan váljunk fenntarthatóvá?
Az idei „Cégek a fenntartható világért" konferencia és dialógus ötödik alkalommal hívja egybe a társadalom és a gazdaság felelősen gondolkodó embereit, hogy megvitassák, mit tehet az egyén, a gazdasági szereplő életünk minden színterén elindult krízisfolyamatok megállításáért, a fenntartható világért. Ezúttal a konkrét cselekvésekről lesz szó.
Davos inkább a pénz, mint a klíma miatt aggódik
A Klaus Schwab professzor által 1970-ben létrehozott Világgazdasági Fórum minden évben a világ legégetőbb problémáinak és a stratégiai fontosságú jövőbeli trendenek szenteli tanácskozásait. Idén a szennyezés-mentes gazdaság, a low-carbon economy nem tűnik kapósabb témának a svájci Alpok tetején. A koppenhágai csúcstalálkozó előtti hónapokban folyó diskurzus kimerítette a világ elitjét.
Számvetés és jövőkép a magyar információs társadalomról
Miközben a válság csillapodni látszik, a hatások és az átrendeződések ismeretében mérleget vonnak és terveznek a hazai információs társadalom és gazdaság kialakulásában érdekeltek. Az idei, immár nyolcadik E-Magyarország, e-kormányzat konferencia elemzi és összegzi az elmúlt bő 7 évben történteket, az információs, a tudás alapú társadalom és gazdaság kérdéseit. A fejlett információs társadalmak hatalmas fejlődési ütemet diktálnak, ezért különösen fontos, hogy a tennivalókat nyílt fórumon beszéljék át a hazai szakemberek.
Értékváltásra van szükség
Összeomlottak az életünket eddig irányító értékrendszerek. A pénz és növekedés mozgatta piacgazdaság válságot okozott, és az erőforrások kimerülésébe hajszolja bolygónkat. A rendszerről azonban nem beszélhetünk személytelen fogalmakban. Mert emberek működtetik. Ha átveszi a terepet az értékvezérelt gazdaság, amelyben fokozott szerep jut az emberi értékeknek, nagyobb esélyekkel indulunk a klímaváltozással és az idővel való versenyfutásban, hogy megvalósítsuk a fenntartható életvitelt a Földön.
Mi a valódi felelősség?
Lassan eloszlani látszik az a magyar vállalatok gondolkodásmódját eddig meghatározó félreértés, hogy a CSR, a felelős működés egyenlő a jótékony célú pénzosztogatással. A cégek tudatára ébrednek globális felelősségüknek, és a multinacionális vállalatok jó példáit követve lassan a kkv-szektor, majd remélhetőleg a fogyasztók is felismerik: a fenntartható működés és társadalmi felelősségvállalás nem kármentés, nem is egyfajta PR fogás, hanem új, a működés minden területét átható megközelítésmód.
Új kapitalizmus jön?
Új gazdasági világrend van kialakulóban, s az a kapitalizmuson belül marad, vagy más gazdasági formáció mentén megy tovább világunk? Az új rendszerben milyen új értékek követése jelentheti a fenntarthatóságot? A növekedés, a mindenáron profitszerzés törvényeinek felváltására, az állam és az egyén szerepének megváltozására, a természeti környezet fennmaradására tekintettel élés szerinti gazdaság jövőképének van-e realitása? Megfordítható-e a jelen törvénye: a gazda(g)ság a cél, s az eszköz hozzá a környezet és az ember.
Hogyan jussunk mikrohitelhez?
A Microhitel Symposium, a mikro- és kisvállalatok konferenciája május 26-án választ kíván adni a vállalkozások problémáira, az előadók bemutatják a válság várható következményeit és a vállalkozások számára azonnali megoldást kínáló mikrohitel konstrukciókat.
Hogyan változik a világ körülöttünk?
Minden felgyorsult, a tér és idő összezsugorodott, ma már kis cégként is lehet globálisan működni, a folyamatok valós idejűek lettek, a korábban 8 órás termelés gyakorlatilag folyamatossá vált az egész világon, és ami szintén nem kikerülhető, hogy a gazdasági tér is virtualizálódott - jelentette ki Dr. Hámori Balázs, a Budapesti Corvinus Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára a Piac és Profit „Cégek a fenntartható világért" című konferenciáján.
A világ szétesőben
Az Economist már többször a címlapján hozta a klímaváltozást, mikor az egyes országok vezetői elkezdtek a témával foglalkozni - közölte előadásában Dr. Kerekes Sándor, az Országos Környezetvédelmi Tanács elnöke a Piac és Profit által szervezett Cégek a fenntartható világért című konferencián. Szomorú tény, hogy a politika csak a gazdaság után ismerte fel, hogy ez mennyire fontos kérdés.
Mit tehet ma az egyén és a gazdaság szereplője?
Negyedik a sorban a 2009-es „Cégek a fenntartható világért" konferencia és dialógus, melyet a Piac és Profit üzleti magazin szervez. Évről-évre az üzleti világ felelősségvállalásban élen járó cégei, a CSR-szakma képviselői, a tudományos élet jeles képviselői, a környezettudatosságban, az alternatív energiákért való küzdelemben, a leszakadók esélyegyenlőségéért vívott harcban jelen lévő civil szervezetek, az üzleti szektor szakmai szervezetei, valamint a kormány képviselői találkoznak egymással, hogy megvitassák, növekedett-e a felelős emberi, kormányzati és vállalati magatartás Földünk élhetősége fennmaradása érdekében.
Magyarországon félreértés uralkodik vállalati körökben
„Magyarországon az a félreértés uralkodik vállalati körökben, hogy a pénzosztogatás egyenlő a felelősségteljes társadalmi szerepvállalással" - vélte Szeles Péter, a Magyar PR Szövetség elnöke a vállalatok társadalmi felelősségvállalásáról (CSR, corporate social responsiblity) szóló panel során. Demcsák Mária, a Piac és Profit főszerkesztője, a panelbeszélgetés vezetője rámutatott, hogy a kis- és középvállalkozások is egyre inkább ráállnak a társadalmi felelősségvállalásra.
"A tudás koncentrált, de a tehetség nem az"
A Kerekasztal-beszélgetés résztvevői Herczog Edit, az Európai Parlament képviselője, Czirják Sándor, a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatója, Dr. Gyulai Iván, az Ökológiai Intézet igazgatója, Dr. Hámori Balázs a Corvinus Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára és Nagy Bálint, a Vodafone Magyarország Zrt. vállalati kommunikációs igazgatója beszélgetett a változás elkerülhetetlenségéről, az értékválságról és az új világ lehetőségeiről, és a növekedésbe vetett vak hit túlha ladottságáról. Az SMS-falon keresztül a hallgatóság is tehetett fel kérdéseket a Piac és Profit „Cégek a fenntartható világért" című konferenciáján.
A globális kapitalizmus nem szereti a szegényt
Magyarországon 600 ezer alulképzett ember van és 1236 olyan kistelepülés, ahol semmilyen pénzügyi szolgáltatás nincsen, márpedig a globális kapitalizmus nem szereti a szegényt, hiszen a pénz mindig oda megy, ahol a többi pénz is található - közölte Gergely Sándor, a Károly Róbert Főiskola igazgatója a Piac és Profit által szervezett Cégek a fenntartható világért című konferencián.
Halott bolygón nem lehet kereskedni
A gazdaság már jóval a politika előtt belátta, hogy "halott bolygón nem lehet kereskedni", így az Economist már többször a címlapján hozta a klímaváltozást, mikor az egyes országok vezetői elkezdtek a témával foglalkozni - közölte előadásában Dr. Kerekes Sándor, az Országos Környezetvédelmi Tanács elnöke a Piac és Profit által szervezett Cégek a fenntartható világért című konferencián. Szerinte szomorú tény, hogy a politika csak a gazdaság után ismerte fel, hogy ez mennyire fontos kérdés.
Pénz nélkül is elkerülhető az elbocsátás
Még európai szinten is első számú - de nem kizárólagos - válságkezelő intézkedésnek számít az általános létszámcsökkentés, vagyis a hatékonyabb gazdálkodás érdekében történő elbocsátás. A recesszió leküzdésének egyetlen megoldásaként tekintenek a leépítésre, és még mindig nem teljes az információáramlás, ugyanis a szervezetek több mint fele nem ismeri a gazdasági válság enyhítése érdekében indított kormányprogramokat - mutatta be kutatásának eredményeit a DGS Global Research és a Boda & Partners Kft. a II. Országos HR Benchmark Konferencián.
Dobja ki nyugodtan a számlatömbjét!
Az EDI alapú elektronikus számlázásról tartottak konferenciát Budapesten. Az ECR Magyarország által szervezett eseményen elhangzott, hogy az új rendszer nem csak gyors és környezetkímélő, hanem tetemes összegeket is meg lehet takarítani az e-számlával. Ez pedig igencsak jó hír mindazon cégek számára, melyek kénytelenek illetve szeretnék csökkenteni költségeiket és növelni a működésük hatékonyságát.
Új utakon a magyar online kereskedelem
Az online biztosításkötés, jegyvásárlás, utazási szolgáltatások, parkolás és más elektronikus szolgáltatások lesznek a VI. Elektronikus Kereskedelem Konferencia központi témái 2009. május 7-én és 8-án a Velence Resort & Spa hotelben.
A víz körül forog két napig a világ
„Víz - minden cseppje érték" címmel rendezik meg a „Kezünkben a jövőnk" konferencia sorozat második rendezvényét a budapesti Aranytíz Rendezvényközpontban május 7-8-án.