Mit tehet ma az egyén és a gazdaság szereplője?

Negyedik a sorban a 2009-es „Cégek a fenntartható világért" konferencia és dialógus, melyet a Piac és Profit üzleti magazin szervez. Évről-évre az üzleti világ felelősségvállalásban élen járó cégei, a CSR-szakma képviselői, a tudományos élet jeles képviselői,  a környezettudatosságban, az alternatív energiákért való küzdelemben, a leszakadók esélyegyenlőségéért vívott harcban jelen lévő civil szervezetek, az üzleti szektor szakmai szervezetei, valamint a kormány képviselői  találkoznak egymással, hogy megvitassák, növekedett-e a felelős emberi, kormányzati és vállalati magatartás Földünk élhetősége fennmaradása érdekében.

Évről-évre dialógusokban cserélnek gondolatokat, eszméket a résztvevők, s a gondolatok, tudások összeadódásából eredő új tudásokat a Piac és Profit újságírói rögzítik és a nyilvánosság  és a döntéshozók felé közvetítik.

Sikeres rendezvény
A konferencia résztvevőinek száma meghaladta a 220-at; több mint 20 előadó fejtette ki nézeteit és a magyarországi média 10 munkatársa tudósított az eseményről.

Az idei rendezvény aktualitását a világgazdaság egyensúlyának felborulása, a gazdasági válság adja. Vajon az emberiség jelentős részének gazdasági függősége miatt az életszínvonalát és megélhetését befolyásoló negatív tényezők összefüggenek-e a földi életünket fenntartó egyensúly-felbomlásokkal? Erősítik vagy gyengítik egymást a folyamatok? A klímaváltozás egyértelműen romló állapotokat okoz a Földön. A környezettudatosság növekedése, a megújuló, fenntartható energiákra áttérés gyorsasága egymással gyilkos versenyben áll. A tét: a Föld emberi életre alkalmasságának megtartása vagy elveszejtése.

A gazdasági hatalmat kézben tartók, az üzleti vállalkozások, vállalatok gondolkodásmódja  és annak a felelősségvállalás felé elmozdulása erőteljesen befolyásolja a verseny kimenetelét. A gazdasági szereplők fejlesztéseinek környezettudatos iránya, a profittal szembeni elvárásaik átértékelése alapvetően szükséges az ember és a teremtett környezet egyensúlyának megmaradásához.

Mit tehet az egyes ember, mit tehet a gazdaság szereplője és mit tehetünk egymásért? Milyen új gondolkodásmód képes esélyt adni a katasztrofális következmények elkerülésének, az emberiség fejlődésének? Milyen más gazdasági és társadalmi formációk jöhetnek létre a régi, bajban lévő, válságban összeomlásra ítélt rendszereink alapjain?

Ezekre a kérdésekre keresik a választ a konferencia és dialógus résztvevői.

A fentiekben Demcsák Mária, a Piac és Profit Magazin főszerkesztőjének bevezetőjét olvashatták a Piac és Profit „Cégek a fenntartható világért" című konferenciájáról.

 A konferencia teljes programja és a beszámolók itt olvashatók:

Tematika
1. Blokk: Paradigmaváltás zajlik a gazdaságban a világválság hatására. Milyen lesz a profit természete?
Témafelvezető előadó: Dr. Hámori Balázs tanszékvezető egyetemi tanár (Budapesti Corvinus Egyetem): Merre tovább kapitalizmus? Új gondolkodásmód, új jelenségek a világgazdaság makro és mikrovilágában.
Hozzászólások, kerekasztal-beszélgetés: (Résztvevők: Czirják Sándor vezérigazgató, Magyar Fejlesztési Bank Dr. Gyulai Iván az Ökológiai Intézet igazgatója Dr. Hámori Balázs tanszékvezető egyetemi tanár Herczog Edit EU Parlamenti képviselő Nagy Bálint, a Vodafone Magyarország Zrt. vállalati kommunikációs igazgatója)
Blokkzáró előadás: Baritz Sarolta Laura OP, közgazdász. PhD hallgató: Felelősségünk a teremtett világért (A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körleveléből)
2. Blokk: A Föld klímája feltartóztathatatlan ütemben romlik. Van-e esélyünk a romlás ütemének lassulására? A „zöld gazdaság” támogatottsága nő. Tért hódíthatnak-e a megújuló energiák, gyorsabb lehet a környezettudatosság erősödése a klímaváltozáshoz képest?
Témafelvezető előadó: Dr. Kerekes Sándor tanszékvezető, az Országos Környezetvédelmi Tanács elnöke : A környezettudatosság növekedése és a zöld ipar, fogyasztás erősödése esélyei a válságban és azon túl.
Hozzászólások, kerekasztal-beszélgetés (Résztvevők: Dr. Gergely Sándor igazgató, Károly Róbert Főiskola Dr. Szerdahelyi György a KHEM osztályvezetője Dr. Pataki György egyetemi docens, Szent István Egyetem Dr. Vida Gábor akadémikus, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács tagja)
Témafelvezető előadók: Dr. Szeles Péter, a PR Szövetség elnöke: A társadalmi felelősségvállalás (CSR) fogalmának kiterjesztése, tartalma és fejlődési irányai a klímaváltozás és válság tükrében
Dr. Tóth Gergely, a KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért főtitkára: Milyen a valóban felelős vállalat ma a világban?
Hozzászólások, kerekasztal-beszélgetés (Résztvevők: Hackl Mónika, a TESCO Global Áruházak Zrt. kommunikációs vezetője Lakatos Zsófia, a Hill and Knowlton ügyvezető igazgatója Dr. Radácsi László, a Braun & Partners Network szakmai igazgatója Dr. Szeles Péter, a PR Szövetség elnöke Takács János, az Electrolux Közép-Kelet Európai vezérigazgatója Dr. Tóth Gergely, a KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért főtitkára)
4. Blokk: Van-e esélyünk a pozitív változásokra, egyszerre, egymást felerősítő hatással? Egy irányba mutatnak-e az előzőekben tárgyalt területek fejlődési irányai?
Dialógus a konferencia résztvevői között. Facilitátor: Ruzsa Ágota, SOL Intézet igazgatója

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo