Mobil cikkek
Pótolhatatlan képeink tűnhetnek el, mégsem törődünk a védelemmel
Az emberek majdnem ötödének a legfontosabb adataik a mobil készülékeiken az utazásaikról készített fotók és videók. További harmaduk azt mondja, ha elvesztik vagy ellopnák azokat, nem tudná soha a rajta lévő fotókat pótolni.
Már az óvodások is alig hallgatnak mesét cd-ről
Kilenc évesen minden második német gyereknek van mobiltelefonja, 13 éves korukra már 92 százalékuknak. Tévézés rádiózás, lapolvasás helyett egyre többen streaming és videó-szolgáltatásokat használnak.
Lehet, hogy totálkáros, de az adatok még így is menthetők
Mobilok javításával foglalkozó szakembert kérdezett a Der Spiegel arról, mi a teendő, ha „szokásos” nyári baleset történik kedves mobilunkkal: a homokba esik, netán egyenesen a tenger vízébe pottyan?...
Számláink befizetésénél minden csak a mobil után jön
A fiatalabb korcsoport számára annyira létfontosságúvá vált a mobil online jelenlét, hogy sokszor prioritást élvez számukra a mobilszámla befizetése, a többi közszolgáltatással szemben.
Online kétszer annyit is vásárolunk
Az éves forgalom tekintetében érett piaccá fejlődött a hazai e-kereskedelem. Még van növekedés, de már lassul, derült ki a Piac & Profit Webáruházi trendek - 2018 című konferenciáján tartott előadásokból. A vásárlók közel kétharmada vidéki. Ha online vásárolunk, kétszer többet rakunk a kosarunkba, mint amikor egy fizikai áruházban válogatunk.
Az idősebbek megőrülnek a „banán”-mobilért
A Google Android rendszere fut a világ mobiltelefonjainak többségén, de a kaliforniai óriáscég most új, egyszerűbb telefonokon is korszerű szolgáltatásokat nyújtó szoftvert támogat. A rendszer a Mozilla korábbi, Linux-alapú Firefox OS szabad szoftverén alapul, amellyel a Mozilla két éve felhagyott.
Majdnem minden magyar fiatalnak van okostelefonja
A fiatalok átlagosan 4800 forintért mobiloznak havonta, és 59 százalékuk saját maga fizeti a számláját – áll a K&H ifjúsági indexében. A 19-29 éves fiatalok körében 94 százalékos az érintőképernyős okostelefonok aránya, részben ezért lehet a jövőben éppen ez a korosztály a mobilfizetéseknél várható növekedés motorja.
Az idősebbek is rákattannak az internetre
A hatvan éven túliak fele hónapokon belül netezni fog, ha folytatódik a mostani trend – derül ki egyebek mellett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) távközlési szolgáltatások használatát lakossági körben vizsgáló legutóbbi éves felméréséből. 2016-ról 2017-re hirtelen 33-ról 44 százalékra nőtt azon idősek aránya, akiknél valamilyen formában a mindennapok részévé vált az internethasználat. A távol élő családtagokkal való olcsó és közvetlen kapcsolattartás lehetősége fontos ösztönző, de az internetezésre alkalmas készülékek is könnyebben kezelhetőek.
Világszerte fogynak a bankautomaták
Lassan, de biztosan eltűnnek a drágán üzemelő pénzautomaták, helyüket az online kereskedelem és a kártyás fizetés veszi át, mondják a német bankok szakemberei.
Idén is egyeztetni kell az adatainkat a mobilszolgáltatóval
Az előfizetőknek törvényi előírás alapján idén is kötelező az adategyeztetés szolgáltatójukkal, amennyiben előre fizetős SIM-kártyát használnak. Ha figyelmen kívül hagyják a szolgáltatóktól idén érkező, erre vonatkozó SMS-eket, akkor kártyáikra megszűnhet az előfizetés – figyelmeztet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.
Hatalmas növekedést produkált a Huawei
A kínai vállalat nettó profitja tavaly mintegy harmadával, idén 15 százalékkal növekedett, de volt olyan divíziója, ahol egy év alatt 35 százalékkal nőtt az árbevétel.
Hamarosan az emberek többsége távmunkában dolgozik majd
Az Amerikai Egyesült Államokban 2020-ra a távmunkában dolgozók lesznek túlsúlyban és ez az arány Európában is folyamatosan növekszik - írja közleményében a Xerox. A távmunkában dolgozók otthonról vagy akár útközben is tudnak dolgozni mobil eszközeik segítségével.
A fogkefénél már bejött, ez a mobiltöltés jövője
Ki ne ismerné az aggodalmat: hamarosan lemerül a mobil, de nincs töltő. Hasonlóan egyre több e-kocsi vezetője is aggódik, eljut-e még autójával a ritka töltőállomások egyikéhez. E gondokra egy régi-új módszer, az indukciós töltés kínál megoldást.
Eladják a magyar Telenort
A Telenor 2,8 milliárd euróért eladja közép-kelet-európai leányvállalatait, köztük a Telenor Magyarország vállalatot a cseh PPF-csoportnak, amely a közép-kelet-európai térség legnagyobb magántőke-befektetője.
Árt-e a mobil vagy nem? Amióta létezik, vitatkoznak rajta
Régi, de máig vitatott kérdés: káros-e egészségünkre a mobiltelefon? Német tudósok szerint nem, de bizonyosat nem tudunk, elővigyázatosság mindenképpen ajánlott.
Chat-re is jó lesz az SMS-gomb
Deutsche Telekom március folyamán bevezeti az RCS (Rich Communication Services) szolgáltatását a Magyar Telekom lakossági és üzleti előfizetői számára is, csoportos chatelésre, képküldésre is használható lesz az SMS-gomb.
Elzárhatja-e a főnök a mobilunkat?
Elzárhatja-e a munkáltató a munkaidő kezdetén mobiltelefonunkat azzal, hogy azt csak munkaidő végén kapjuk vissza. Ezzel kapcsolatban számtalan jogi kérdés merül fel. Mindenekelőtt természetesen az, hogy megteheti? A Das. Jogszerviz elemzéséből válaszokat kaphatunk a helyzetre.
Az olimpián sikeres 5G a sláger Barcelonában is
Riasztó adatokat közöltek az idei barcelonai mobil-világkiállításon: míg 2016 utolsó negyedévében 432 millió okostelefont adtak el az öt kontinensen, az elmúlt év utolsó negyedében már csak 408 milliót, 5.6 százalékkal kevesebbet. Bealkonyul a mobil? Mi lesz helyette?
Ezek a vírusok is fertőzhetik a mobilunkat
A mobilunkat mindenhová magunkkal visszük. Még az illemhelyre is, ahol gyorsan bepillantunk a mailbe vagy a Facebookba. Muszáj ezt? Egy brit mikrobiológus szerint nem kéne – nagy a fertőzési veszély.
Miért lassítja a frissítés gépeinket?
A jelenség rendszeresen ismétlődik: amikor egy nagy mobil- vagy számítógépgyártó új típust hoz forgalomba, a korábbi típusok tulajdonosai telefonjaik, laptopjaik lassulására panaszkodnak, és arra gyanakszanak: ezt a gyártó tudatosan csinálja, hogy az új termék vásárlására indítsa őket.
Átutalás? Már meg is érkezett!
Egész életünk „valós időben” zajlik, a bank sem lehet ez alól kivétel. A Magyar Nemzeti Bank is lépésváltásra készül, hogy utalásaink, tranzakcióink a nap huszonnégy órájában, legfeljebb néhány másodperc alatt célba érjenek akár karácsonykor is.
A Google is a csúcsot rohamozza
Röviddel a legújabb iPhone megjelenése után a Google újabb lépéseket tesz a nagy vetélytársaival folyó versenyben: októberben mutatják be a világcég idei okostelefonjait. A Pixel 2 és a Pixel 2 XL a csúcskategóriában indul, egyikük (ismét) a HTC technológiáján alapul – miután a Google részben megvette a pénzügyi gondokba került tajvani céget.
Mit tud az Oreo?
Még hozzá sem szokhattunk a „régi” Androidos készülékhez, máris itt a Google új, 8.0-ás telefonja. Szokás szerint édesség adja a nevét, az újdonságot Oreonak hívják és ha forradalmi változásokat nem is hoz, nem kevés hasznos érdekességgel szolgál.
Itthon is egyre népszerűbb a mobil bankolás
Pénzügyeik intézésénél egyre többen választják a mobil bankolást a GfK kutatása szerint. Folyamatosan nő azok száma, aki átutalásra is használja okostelefonját.
Meghosszabbítanák a feltöltőkártyás adategyeztetés határidejét
Két mobilszolgáltató meghosszabbítaná a feltöltőkártyás ügyfeleket érintő adategyeztetés határidejét; az azonosítást június 30-ig kell elvégezniük az év elején hatályba lépett rendelet alapján - írja az MTI.
Mérgező lehet a hamisított mobil
A súlyos egészségügyi és adatbiztonsági rizikó mellett jelentős gazdasági károkat is okoznak a hamis okostelefonok; az Európai Unió legális piaci szereplői évente átlagosan 14 millió készülék eladásától esnek el, derült ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) legfrissebb jelentéséből.
Múzeumba kerül az emoji
Lassan ott tartunk, hogy a digitális gazdaság korai szakaszából származó dolgok már-már relikviáknak számítanak. A New York-i Museum of Modern Art megvásárolta az első hangulatjelek dizájnját. Japánban készültek 1999-ben.
Okostelefonnal az éhezés ellen
A szegények egészségének javításáért küzdő Bill Gates figyelme az agráriumra is kiterjed, hiszen az éhezés megszüntetése lehetetlen e szektor fejlesztése nélkül. Az okostelefonok használata nagy lökést adhat a kistermelőknek az elmaradott régiókban.
Terjednek a hordozható napenergiás eszközök
Minden órában olyan mennyiségű energia érkezik a napsugarakban a Földre, ami egy évig tudná biztostani a Föld 7 milliárd emberének villamos energia-igényét. Az iparilag fejletlen országokban, ahol az áramhálózat nem kiterjedt, hatalmas felvevőpiacot jelent a szegénysorban élő lakosság is: számos cég mozdul rá az új piaci résre, napenergiás mobiltelefontöltőket és más eszközöket kínálva nekik.
Dumaadó: nem halunk bele?
Elsősorban a mobiltelefonálás költségeinek növekedésére számíthatnak a vállalkozások a most bevezetett telefonadó miatt. Mivel számukra a mobilitás és az azonnali reagálásra való képesség a verseny része, nem valószínű, hogy emiatt zsugorodni fog a mobilforgalom. Különösen, hogy a válság hatására már rég racionalizálták telefonálási szokásaikat. Az viszont elképzelhető, hogy a szolgáltatók eltérő üzletpolitikájának következtében megéri átszerződni. Az elkövetkező hónapokban érdemes figyelni az ajánlatokat.
A mobilunk nem hagy nyaralni
Az üzletemberek többsége a nyaralás alatt sem képes elszakadni a munkájától egy felmérés szerint. A technológia fejlődésével egyre könnyebb akár a tengerpartól is belelátni a cég ügyeibe, azonban ennek a folyamatos, akár virtuális jelenlétnek hátrányai is vannak.
Mobilinternet mindenkinek 2017-ben?
Öt év múlva várhatóan a világ népességének túlnyomó része rendelkezik már mobilinternet előfizetéssel, az okostelefon előfizetések száma eléri a hárommilliárdot. Közben egyre kevesebb mobiltelefont adnak el a világon.
Eltűnhet Magyarországról a bankkártyás fizetési mód
A közeljövőben a pénzügyi tranzakcióink is mobilizálódnak, így a bankkártyás fizetési mód idővel eltűnhet a piacról. Az NFC technológia küszöbön álló térhódításával a mobiltelefonba „költözhet" a pénztárcánk, ami magasabb felhasználói élmény mellett gyökeresen megváltoztathatja majd fizetési szokásainkat is.
Mitől jó a mobilszolgáltató?
A fogyasztók a mobilszolgáltatókat az általuk nyújtott szolgáltatások és támogatás minősége, az ügyfélhűséget erősítő kezdeményezéseik, valamint számlázási és befizetési gyakorlatuk alapján ítélik meg az Ericsson ConsumerLab új jelentése, „Az optimális fogyasztói élmény" szerint.
Sűrűbben nyúlunk a telefonhoz, mint kilincshez
Egy friss kutatás szerint, melyet a Vip-Phone okostelefon webáruház végzett az egyik népszerű közösségi portálon, a mobiltelefon tulajdonosok 73 százaléka óránként, vagy annál is sűrűbben nyúl a mobiltelefonjához. Ilyenkor azt ellenőrzik, vajon érkezett-e e-mail vagy sms, megnézik mi hír a világhálón, vagy épp hány óra van. Ez pedig szinte már függőség.
Mire jó az okostelefon?
Az információk gyors elérése, ellenőrzése és továbbítása a versenyképesség fontos eszköze. Okostelefonokkal mindez megvalósítható, a magyar vállalkozásoknak nagy része mégsem használja ki a lehetőséget. Egy céges okostelefon ma még sokkal inkább motivációs, mint üzleti előnyt hozó eszköz.
Jó hír az üzleti felhasználóknak
Pillanatkép készült arról, hogy az emberek és a vállalatok a mobilitás, a szélessáv és a felhő előnyeit hogyan használják ki. A forgalmi adatokról és a piaci helyzetről szóló friss jelentésében az Ericsson a mobil adatforgalom tízszeres növekedését jósolja 2016-ra a begyűjtött adatok alapján készült, több éves mérések eredményeként. A forgalom növekedése az árakra is jótékonyan hat, ami az üzleti felhasználók számára is jó hír a nehéz gazdasági helyzetben.
Lemerült a mobilja? Sétáljon egyet!
Hamarosan egy kis séta elég lehet egy mobiltelefon feltöltéséhez, mert amerikai kutatóknak sikerült megfelelő technológiát kifejleszteniük az emberi mozgásenergia árammá alakításához. A Wisconsin Egyetem gépészmérnöki karáé az érdem.
42 Mbps-ra gyorsít a Telenor
Az eredetileg bejelentett 21 Mbps kétszeresére, 42 Mbps-ra gyorsítja Hipernet szolgáltatását a Telenor. Miután a hálózatfejlesztés keretében 584 bázisállomáson már megtörtént az átállás, a minden eddiginél gyorsabb és nagyobb kapacitású, akár 42 Mbps névleges maximális letöltési sebességet biztosító mobil szélessáv a fővárosban és környékén érhető el. Ezzel a Telenor Magyarország rendelkezik jelenleg a legkiterjedtebb HSPA+ hálózattal.
Karácsonyi szinten a költési kedv
Jelentősen nőtt a mobileszközök használata a vásárlásoknál: a mobileszközről árucikket keresők aránya mintegy 25 százalékkal nőtt az első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest - derül ki az Árukereső.hu árösszehasonlító oldal szakértőinek kutatásából.
Amiből minden magyarnak van legalább egy
A magyar távközlési szektor az elmúlt húsz évben óriási fejlődésen meg keresztül, jelenleg 100 lakosra több mint 150 vezetékes és mobil hozzáférés jut - derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem E-Business Kutatóközpont tanulmányából.
Nem gond, ha a főnök szabadságon van
A mobil iroda néhány éve még azt jelentette, hogy egy laptop és internetkapcsolat segítségével szinte bárhonnan intézhetők a cégügyek. Mostanra lassan mobiltelefon is elég mindehhez.
Rhode Island államban tilos a sexting
Jogszabály tiltja Rhode Island államban, hogy kiskorúak szexuális tartalmú üzeneteket küldözgessenek egymásnak. Egy friss felmérés szerint a helyi felsőoktatásban tanulók több mint fele küldött, háromnegyede kapott már hasonló szöveges vagy képes üzenetet. - olvasható az ELTE TÁTK legfrisebb összeállításában.
Kevesebb lett a mobilos
Júliusban közel 3 ezerrel 11,702 millióra csökkent a három hazai mobiltelefon-szolgáltató teljes előfizető-száma. A forgalmat generáló ügyfeleké az előző hónaphoz képest 24 ezerrel lett több, így ez az érték közel 10,983 millió volt a vizsgált hónapban - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
Érme helyett telefon
A többség számára egyelőre az SMS-alapú mobiltelefonos fizetés is a sci-fi kategóriát súrolja, pedig már a fizikai kontaktus nélküli változat is igazi fejlődés előtt áll. Elég lesz a telefont mondjuk a kávéautomatához érinteni, és máris kifizettük az italt a bankszámlánkról.
Együtt élünk az alkalmazásokkal
Az okostelefon tulajdonosok közül sokan most ismerkednek az alkalmazások világával, derül ki a T-Mobile friss felméréséből. A kutatásban résztvevők 96 százaléka szokott naponta valamilyen alkalmazást használni. Az erősebbik nemhez tartozók négyszer, míg a hölgyek háromszor hívják segítségül az applikációkat 24 óra leforgása alatt. A férfiak és a nők abban is eltérnek, hogy milyen gyakran frissítik alkalmazás-parkjukat: előbbiek majdnem negyede, utóbbiaknak csak 14 százaléka tölt le rendszeresen új applikációkat.
Sokan továbbra sem érdeklődnek az internet iránt
Az Európai Unióban a háztartások 43 százalékában továbbra sincs internet - derül ki az Európai Bizottságnak a digitális technológia terjedéséről közzétett legfrissebb jelentéséből.
Egy új rendszer kiiktathatja a bankokat, mobilszolgáltatókat
Elkészült és nagy nemzetközi érdeklődés kíséri a Polygon Informatikai Kft. és a Szegedi Tudományegyetem állami támogatással kifejlesztett mobilinformatikai szoftverét. A bankoktól és mobiltársaságoktól független mobilalkalmazások előtt utat nyitó rendszerrel kiiktathatók a tranzakciós díjfizetéssel sújtott közvetítői szolgáltatások. A fejlesztés első, szabadalmi bejegyzés alatt álló magyar alkalmazási megoldása a mop@ névre keresztelt mobilfizetési rendszer.