Telefonunk amúgy is szinte ideális táptalaja baktériumoknak, veszélyes vírusoknak, mondja Paul Matewele, a London Metropolitan University kutatója.
Egyes kórokozók ráadásul sima felületeken különösen sokáig tenyésznek. Márpedig mobilunkat állandóan a kezünkben tartjuk, nyomogatjuk, aztán arcunkhoz tartjuk. Ugyan, ki mos időközben kezet – és ki fertőtleníti a telefonját rendszeresen?... Aligha sokan. Ezért gondoljuk meg, hogy mindazt, ami a készüléken összegyűlik, szépen és rendszeresen felvisszük az arcunkra. Még jó, ha csak pattanások a következmény...
Pedig amikor nyilvános illemhelyet használunk, félünk megfogni a kilincset, ráülni a deszkára – ösztönösen tartunk azoktól a helyektől, ahol kórokozók lehetnek. Ám a munkahelyen, lakásunkban nem jelentkezik ez a félelem – pedig ott sincs klinikai tisztaság, ott ugyanúgy összeszedhetünk bármilyen gyulladást, vagy bélfertőzést, mondja a mikrobiológus.
Nem kell talán hangsúlyozni, hogy a kézmosás a toalett felkeresése után kötelező. Amikor pedig kézbe vesszük a mobilt, gondoljunk az “előzményekre” – és szükség esetén fertőtlenítsük a telefont is. Akár antibakteriális tisztítóval. Pillantsunk csak rá: milyen maszatos megint a képernyő – mi minden rejtőzhet ebben a maszatban... (Computer World)