A fogkefénél már bejött, ez a mobiltöltés jövője

Ki ne ismerné az aggodalmat: hamarosan lemerül a mobil, de nincs töltő. Hasonlóan egyre több e-kocsi vezetője is aggódik, eljut-e még autójával a ritka töltőállomások egyikéhez. E gondokra egy régi-új módszer, az indukciós töltés kínál megoldást.

 

A módszert régen ismerjük, így töltődnek az elektromos fogkefék, az indukciós tűzhelyek. A hálózathoz csatlakoztatott adó mágneses teret teremt, ebben továbbítja az áramot a készülék vevőjéhez.

Kábel nem kell, adó és vevő közötti közvetlen kapcsolatra van szükség, amely csak rövid távolságon működik – lásd a fogkefét, amely a konnektorhoz csatlakoztatott talpába állítva így állandóan töltődik.

Kép: FAZ

Ugyanez megoldható autóknál és persze a mobiloknál is, elsőnek a 2009-ben megjelent Palm Pre működött indukciós töltéssel. A módszer azért nem terjedt el, mert mindjárt három, egymással versengő gyártó-hálózat küzdött azért, hogy az ő rendszere legyen általános, így kiütötték egymást.

Új szakma születőben: e-autótöltő-szerelő
Egyre nagyobb szükség van elektromos autók töltéséhez értő szakemberekre, olyan technikusokra, akik fel tudnak szerelni egy töltőállomást. Egyelőre viszont csak kevés helyen szerezhető ilyen képesítés.
Januárban jött a fordulat: a technika fő előállítója, a Powermat cég feladta saját, Airfuel nevű technológiáját és csatlakozott a Wireless Power Consortiumhboz, ezzel annak módszere, a Qi győzött. Erre utal, hogy az Apple tavaly ősszel megjelent modelljei ugyanúgy ezzel az indukciós technikával tölthetők, mint a Samsung új és régebbi típusai, akárcsak LG, Nokia és Motorola mobilok.

A drótnélküli töltésnek hátrányai is vannak. A továbbításnál az áram10 százaléka elvész és az ilyen töltés lényegesen lassabb, mint az eddig megszokott.

(Forrás: Frankfurter Allgemeine Zeitung)

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo