Fejlesztés cikkek


Agrármegoldás lett a befutó az IoT hackathonon

Agrármegoldás lett a befutó az IoT hackathonon 

24 órás hackathont rendezett a T-Systems Magyarország és innovációs laborja, a Kitchen Budapest (KiBu) a Szegedi Tudományegyetem Informatikai Karával közösen. A kilenc döntőbe jutott megoldás közül kettő okos méhkaptáron dolgozott, és a győztes megoldás is az agráriumból érkezett.
Rossz hír azoknak, akik az új Golfot várják

Rossz hír azoknak, akik az új Golfot várják 

A fejlesztés nehézségei miatt késik a VW Golf nyolcadik nemzedéke. Az év végén piacra kerülő kocsiból a tervezett 80.000 helyett idén csak 12.800 készül el.
Új lehetőségek nyílnak a villanyszerelők előtt

Új lehetőségek nyílnak a villanyszerelők előtt 

Robbanásszerű fejlődés előtt áll az okosotthonok piaca, az önvezető autók után jönnek az „öntanuló” otthonok. Világelsőként fejlesztett mesterséges intelligencián alapuló, öntanuló fűtési szabályozót egy magyar startup.
Mi köze a vécéknek a klímavédelemhez? Nagyon sok!

Mi köze a vécéknek a klímavédelemhez? Nagyon sok! 

Az árvizek és az aszályok egyaránt veszélyeztetik a szennyvíz-ellátást. A Földön 4,5 milliárd embernek nincs hozzáférése vízöblítéses vécéhez, pedig a Fenntartható Fejlesztési Célok e probléma eltörlését is célul tűzték ki. Már körvonalazódnak az új megoldások.
Kiberbiztonsági inkubációs program indul

Kiberbiztonsági inkubációs program indul 

Kelet-Közép-Európa első kiberbiztonságra összpontosító inkubációs programot indít kezdeti és korai fázisban lévő vállalkozások szakmai és anyagi támogatására az OXO Labs. 
A Világbank új vezetője sem favorizálja a széntüzelésű erőműveket

A Világbank új vezetője sem favorizálja a széntüzelésű erőműveket 

Trump visszahozná az élvonalba a széntüzelésű erőműveket, fittyet hányva arra, hogy már nem gazdaságos a működtetésük az olcsóbb alternatívák, mint például a földgázüzemű erőművek és a napenergia mellett. A Világbank Trump által jelölt új vezetője azonban nem nyúl hozzá a bank azon politikájához, hogy kivonul a széntüzelésű erőművek finanszírozásából.
Az idősek kiszolgálására fejlesztik a reptereket

Az idősek kiszolgálására fejlesztik a reptereket 

A világ lakosságának jelenleg 12 százaléka van 60 év felett, míg 2050-re ez szinte megduplázódik, 22 százalékra. A légiközlekedésben már kezdenek alkalmazkodni az új helyzethez.
A digitalizáció terjedésével figyelni kell a szabályokra

A digitalizáció terjedésével figyelni kell a szabályokra 

Dinamikusan fejlődik a digitális gazdaság alapját jelentő hazai IKT (információs és kommunikációs technológiák) szektor – derül ki a KSH frissen közzétett felméréséből. A további bővüléshez azonban a cégeknek meg kell felelniük a folyamatosan változó szabályozási környezetnek is – hívja fel a figyelmet az EY.
Tavaly is Európából jött a legtöbb fejlesztési segély

Tavaly is Európából jött a legtöbb fejlesztési segély 

Az előzetes adatok szerint 2018-ban is az Európai Unió és tagállamai bizonyultak a világ legnagyobb fejlesztési donorjának. Az OECD jelentése azt is mutatja, hogy a menekültek számának jelentős csökkenésével milliárdokkal mérséklődtek a rájuk fordított európai kiadások.
A gyorsítósávon előz Kína a digitális technológiákban

A gyorsítósávon előz Kína a digitális technológiákban 

Kína jó úton van ahhoz, hogy bizonyos kulcsfontosságú digitális technológiák területén maga mögött hagyja az Egyesült Államokat, mutat rá egy tanulmány a keddi, brüsszeli EU-Kína csúcstalálkozó előtt.

Primitív módszerekkel megtéveszthetők az önvezető autók 

Kínai IT-szakértőknek sikerült egyszerű ragasztószalaggal megtéveszteni egy önjáró Tesla-modell vezérlőrendszerét, és a forgalommal szembe irányítani a kocsit.

Minden cégnek komoly fejtörés a digitális átalakulás 

A cégek döntő többsége 2021-ig eladná valamelyik üzletágát – állapítja meg a világszerte több mint 900 vállalati felsővezető megkérdezésével készült EY-felmérés. A fokozódó értékesítési kedv oka, hogy a szervezeteknek egyre nagyobb terhet jelent megfelelni a digitális elvárásoknak, és eszerint átalakítani üzleti modelljeiket.

A tenyésztett lazacoknak nem jut hal, ezért vegák 

Norvégia elsősorban olajából, másodsorban lazacából gazdagodik. A skandináv ország Kína után a világ második legnagyobb haltermelője, s ebben csúcstechnikát alkalmaz.

A gyógyszergyárak sem bírják a technológiai versenyt 

Túlkapacitások vannak a gyógyszergyártásban. A globális cégek leállítanak vagy eladnak telephelyeket, és a hagyományos gyógyszerek helyett a biotechnológiával előállított rák- és autoimmun betegségeknél alkalmazott készítményekre térnek át.

Uniós milliárdokból javulhat a budapesti közlekedés 

Az EU beruházási csomagot fogadott el 10 tagállam, köztük Magyarország infrastrukturális projektjei számára.  Magyarország esetében a támogatás jobb forgalmi összeköttetéseket tesz lehetővé Budapest körül a torlódások csökkentése és a jobb közlekedésbiztonság elérése érdekében – közölte az uniós bizottság.

Két magyarországi kutató is kapott a sok millió eurós támogatásból 

Egy külföldön kutató magyar, valamint egy Magyarországon kutató osztrák tudós nyerte el az EKT támogatását. Berger Imre Angliában végzi kutatásait, míg Susan Carin Zimmermann, a Közép-európai Egyetem tanára.

A bírálatok után erősít a német vasút 

550 millió euróért rendelt új EC-szerelvényeket a német vasút. Az Ecx 230 km-es sebességgel tud haladni, a kocsikban internet és kényelmesebb ülések várják az utasokat.

Ha nem képes gyorsan reagálni, megeszik a „felforgatók” 

Az új technológiák kínálta lehetőségek kihasználása, a működést támogató infrastruktúra folyamatos fejlesztése és a stratégiai gondolkodás – ez az a három fő terület, amelyekre a Deloitte elemzése szerint kiemelt figyelmet kell fordítaniuk a magántulajdonú vállalkozásoknak ahhoz, hogy az üzleti világ gyors változásainak nyertesei lehessenek.

Welcome to Hungary – könnyebb beszállás Ferihegyen 

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér indulási csarnokaiban új, fix kordonrendszerben állhatnak a check-in pultok elé az utasok. A változással nemcsak a terminál képe lett rendezettebb, de az utasok is könnyebben tájékozódhatnak a várakozás közben.

Sok cég még mindig nem érti, hogyan segíti a növekedést a digitalizáció 

A vállalatok lelkesednek a digitális átalakulás számukra nyújtott előnyeiért, amelyekbe hajlandóak komolyabb tőkét fektetni, azonban a stratégiában, az ellátási lánc átalakításában, a munkaerő felkészültségében, valamint a befektetéseket ösztönző tényezők terén eltérések tapasztalhatók a cégek tervei és tettei között – derül ki a Deloitte digitális átalakulás akadályait vizsgáló felméréséből.

Több milliárdból fejleszthetnek Pest megyei kkv-k 

Több mint 4,5 milliárd forintot nyert el 87 Pest megyei mikro-, kis- és középvállalkozás telephelyének fejlesztésére. Az érintettek bővíthetik eszközparkjukat annak érdekében, hogy javuljon versenyképességük.

Gigadugóktól tartanak a svájciak 

A svájci kormány 16 milliárd frankot fordít a következő 10 évben útépítésre – ennek keretében mindenhol háromsávosra bővítik a nagyvárosokat összekötő autópályákat.

A kínai űrsiker nem csak a technológiában mérföldkő 

Kína 2013 óta megnövekedett külpolitikai törekvéseinek egyik mérföldköve a világűrkutatásban most elért siker, kutatószonda eljuttatása a Hold túloldalára – írja a Neue Zürcher Zeitung szakkommentátora.

Olcsó és jó minőségű, mégsem becsüljük meg 

Nagy a fizetési hajlandóság az ivóvízre, hiszen száz-kétszáz forintért is megvesszük az ásványvíz literét, s ezzel pont a fejlesztésre fordítandó pénzek tűnnek a vízközműszolgáltatóktól, az infrastruktúra pedig közben egyre avul, derült ki a Piac & Profit által rendezett Magyar Fenntarthatósági Csúcson.

Minden lyukba belefér a szárnyaszegett drón 

Svájci kutatók olyan drónt fejlesztettek ki, amely módosítani tudja szárnyainak állását s így szűk helyekre is be tud hatolni. Rövidesen programozható lesz arra is, hogy berepüljön egy épületbe.

Megnézhetem a mobilon, hogy ki csönget a kaputelefonon 

Miközben egy magyar cég fejlesztésével épül az első magyarországi okos társasház, az OTP Business Társasházi Pályázatán egymillió forintot nyert egy szegedi társasház – utólagos „okosításra”.

A blokklánc nagyon jó, de nem gondolkozik helyettünk 

Előrejelzések szerint a blockchain technológia 2025-re értékesebb lesz, mint a német és brit GDP együtt. Azonban nem pótolja a helyesen megválasztott üzleti stratégiát és az átgondolt folyamatokat.

A vezetőnek nem az a dolga, hogy menedzseljen 

A menedzselés és a vezetés két különböző dolog, sok vállalkozásnál mégis összekeverik a két területet – mert a szervezet úgy van beállítva, hogy hátrafelé nézzen.

Minden boltban, kirakatban állást hirdetnek 

A nagy karácsonyi forgatagban a kirakatok nem csak az ajándékokat kínálják, hanem ott virít sok-sok eladót kereső felirat. És a rögtön jövök táblák sem ritkultak, ami annak a pontos mutatója, hogy abban a boltban már csak egy eladó (vagy éppen maga a tulajdonos) dolgozik – írja a blokk.com.

Van élet az összeszerelés után is 

Az elektromos autók elterjedése új gyártási igényeket teremt, és Magyarország sikerrel pályázhat az ilyen beruházásokra – derül ki az Atradius hitelbiztosító globális piacelemzéséből.

Milliárdos fejlesztésben segített a Széchenyi Tőkealap 

Pénzügyileg eredményesen lezárta befektetését a Széchenyi Tőkebefektetési Alap a bonyhádi székhelyű, bőrbevonatú autóalkatrészek gyártásával foglalkozó Schaefer-Oesterle vállalkozásban. A társaság közel 1 milliárd forint értékben fejlesztett, foglalkoztatottsági létszámát pedig megduplázta.

Startupokkal erősít a nemzetközi nagyvállalat 

Egy cseh és egy német startup már biztosan készülhet az együttműködésre a Knorr-Bremse Rail Systems Budapesttel. A világ legnagyobb vasúti fékrendszereket fejlesztő és gyártó vállalata erős HR-hátszelet is remél a Design Terminallal közös programtól.

Van még hova fejlődni az adófizetésben 

Az informatikai infrastruktúra hiánya, a kulturális korlátok és a bonyolult jogszabályok akadályozhatják az online adóbevallást és -befizetést – egy friss kiadvány szerint.

Bill Gates pénzéből fejlesztették a szennyező, nitrogén-alapú műtrágyák utódját 

A nitrogén-alapú műtrágyák használata globális probléma, hiszen a nitrogén visszajut a légkörbe, ahol mint a szén-dioxidnál háromszázszor erősebb üvegházgázként fejti ki hatását. Bill Gates, Jeff Bezos és Michael Bloomberg egy olyan trágya-innovációba fektettek pénzt, mely kiválthatná a műtrágyát.

Már a pénz keresi a kkv-kat 

Már a pénz keresi a kkv-kat és nem fordítva, mint régen. Fejlesztési források akár hitel, akár tőkebefektetés formájában, akár pályázatok útján bőségesen rendelkezésre állnak.  A fejlett digitális technológiákba befektetés hihetetlenül gyors megtérülésére már nem kell felhívni a hazai vállalakozások figyelmét. Tudják, hogy a rendkívül gyorsan fejlődő üzleti technológiák követése egyben a versenyben maradás feltétele is. De egyetlen jó válasz a súlyos munkaerőhiány megoldására is.

Az Uber nem adja fel 

Önjáró autója tavasszal halálos balesetet okozott, az Uber azonban Amerikában tovább folytatja kísérleteit és biztonságos kocsikat ígér.

Új védelemmel látják el az űrkomputert 

Lényegében sikeresen működött a Hewlett-Packard sorozatgyártású számítógépe a nemzetközi űrállomáson – ha merevlemezeinek egy része és az áramellátás néha fel is mondták a szolgálatot.

Szilícium-völgy épül Berlinben 

Alapítása után 171 évvel berlini „Szilícium-völgyet” épít a Siemens – lehetőleg a mintakép hibái nélkül.

80 milliárd forint friss forrás kkv-knak 

Összesen több, mint 80 milliárd forintnyi kockázati tőkére pályázhatnak majd magyar mikro-, kis- és középvállalkozások, köszönhetően annak, hogy hamarosan megkezdi a tőkekihelyezést az új Jeremie-forrásokat kezelő nyolc hazai kockázati tőkealap.

Munkaidejükben is kutathatnak a Google alkalmazottai 

A Google alkalmazottai munkaidejük 20 százalékát olyan, maguk választotta projektre fordíthatják, amelynek nincs köze napi feladataikhoz. A kutatási szabadság fontos eredményekhez vezet – másik célja, hogy a világcég ne veszítse el legjobb erőit.

Integrált IoT szolgáltatás segíti a vállalkozásokat 

Komplex IoT-szolgáltatásait és platformját teszi az üzleti ügyfelek számára elérhetővé az Invitech. Az IoT Insights integráltan, egy kézből kínálja a különböző szenzorok, adatbázisok és rendszerek monitorozását és üzemeltetését. A felhasználók ezáltal gyorsabban, eredményesebben tárhatják fel az üzleti hatékonyságot javító összefüggéseket.

Praktikus, ha több bőrt lehúzhatunk a robotról 

Máig ismert robotjaink javarészt bonyolult, egyedi szerkezetek. A jövő útját jelölték ki a Yale Egyetem kutatói a programozható „bőrrel”: ugyanazzal a szerkezettel különböző, eltérő feladatokat lehet elvégeztetni.

Top-beszállító lett a családi vállalkozás 

Új üzemcsarnokot avatott Sopronban a HIRSCHLER-GLAS Kft. Az Európa három visszapillantó-gyártó nagyvállalata között szereplő magyar családi vállalat a több mint 413 milliós befektetéssel megvalósuló beruházás révén tovább tudja bővíteni gyártókapacitását, s immár 85 főnek ad stabil munkahelyet.

Posztszovjet Szilícium-völggyé válik Ukrajna 

Egyre több cég szervezi ki az IT-s feladatait Ukrajnába. Régóta vonzerőt jelent az olcsó munkaerő, de már nemcsak a digitális kulimunkát, hanem a kutatás-fejlesztést is ide viszik.

Három milliárdos fejlesztésre pályázhatnak kkv-k 

Három milliárdos programra pályázhatnak kkv-k a Ginop keretében. A program célja vállalkozói és ipari inkubációs szolgáltatások fejlesztése.

Az új bécsi önvezető buszt is kipróbálhatja 

Madárrajt irányíthat vagy kipróbálhatja az osztrák főváros új önvezető buszát. Minderre a Bécsi Kutatás Ünnepén van mód, ahol mintegy negyven projekt mutatkozik be a nagyközönségnek.

Banki diákpályázat újratöltve 

Másodszorra írja ki felsőfokú hallgatóknak szóló pályázatát az OTP Business. Az ÜzletRace 2.0 az innovatív banki megoldások világába kalauzolja el a versenyzőket, és idén közel 2 millió forintos összdíjazással várja a sikerre éhes diákokat.

A Twitter-alapító újabb dobása 

Jack Dorsey, a Szilícium-völgy új hőse arról nevezetes, hogy ő alapította a Twittert. Kevesen tudják, hogy ennél sokkal fontosabb újítás is fűződik a nevéhez: a Square nevű szolgáltatás, amellyel mobil, tablet segítségével mindenhol fizetni lehet az USA-ban.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.

Költségkímélés

Felesleges, több millió forintos kiadás a névjegykártya  – a kapcsolatépítés új korszaka jön

Felesleges, több millió forintos kiadás a névjegykártya – a kapcsolatépítés új korszaka jön 

Elérheti az 1,5 - 2 millió forintos tételt is egy átlagos hazai kkv éves névjegykártya gyártásának összköltsége.

Jogi kisokos

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között 

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt értékes görög bronzszobrot.

Cégblog

4 indok, amiért érdemes a lízinget választani

4 indok, amiért érdemes a lízinget választani 

Egy vagy több új autó beszerzése minden vállalkozásnak – és akár egyéni vállalkozónak – komoly döntés, ami előtt érdemes mérlegelni néhány részletet. Az egyik a cég pénzügyei szempontjából az ideális konstrukció megtalálása.

Klímablog

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben  

Míg 2022-ben nem egészen ezer, addig tavaly már több mint négyezer balkon napelemet telepítettek Bécsben.

Infokom

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát  

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo