Átláthatóbb folyamatok, csökkenő adminisztrációs terhek, hatékonyabb csapatmunka, gyorsabb és pontosabb információáramlás – a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest olyan nemzetközi startupok bevonását kérte a széles nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező Design Terminaltól, amelyek szolgáltatásaikkal sokat tehetnek hozzá a munkahelyi légkör és a belső kommunikáció fejlesztéséhez.
A kooperáció most fordult termőre a startupok és a nagyvállalatok között mentorként közvetítő szervezettel: indulhatnak az első projektek annak tesztelésére, hogy a banki és a szolgáltató szektorban már bizonyított startupok mire képesek a gyártás és fejlesztés területén.
A Design Terminal felhívására 82 nemzetközi pályázó jelentkezett, amelyek közül végül 10 startup kapott lehetőséget, hogy részt vegyen az Innovation Bootcampen. A háromnapos rendezvényen a Design Terminal mentoraival és a Knorr-Bremse Budapest munkatársaival ötleteltek a csapatok, amelyek közül magyar, cseh, német, francia, osztrák és brit gárda jutott be a legjobbak közé immáron az ügyfélre szabott ajánlataikkal.
A győztesek közül három startuppal már biztosan együttműködik a Knorr-Bremse egy legalább féléves pilotprojekt
„Szeretnénk megőrizni rugalmasságunkat és a döntéshozatali mechanizmusok gyorsaságát a startupoktól érkező impulzusokkal, amelyek arra is alkalmasak, hogy eredményesen különböztethessük meg magunkat más nagyvállalatoktól, még vonzóbbá váljunk a munkaerőpiacon, és saját tehetségeink megtartását is támogassuk” – fogalmazott Sávos András, a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest ügyvezetője.
A cél az, hogy az innovatív ötletek valós, kiértékelhető projektekké váljanak, amelyekben megjelennek a vállalat szabad globális erőforrásai és nemzetközi tudásanyaga.
Bár a most kiválasztott startupokkal fél- és egyéves projektekben gondolkodnak, Sávos András nem zárta ki az ennél is hosszabb távú közös termékfejlesztés lehetőségét sem.