Pieter Levels, a Nomadist alapítója szerint 2035-re elérheti az egymilliárdot a nomádok száma. A hazai biztosítási piac ingerküszöbét azonban még nem érte el ez a réteg, pedig szakértők szerint számukra nem mindegy, milyen biztosítással a hátuk mögött vágnak neki az útnak.
A nomádok számára a legerősebb ajánlás a másik nomádé, éppen ezért is tudott rövid idő alatt meghatározó lenni a piacon a World Nomads, amely egykori és jelenlegi digitális nomádok által megfogalmazott igényekre reflektál. Ahogy Ballai Brigitta, a magyar Digitális nomádok Facebook csoport adminja és gyakorló nomád is fogalmaz, a digitális nomádok számára fontos, hogy útközben is megköthető legyen a biztosítás. A magyar kínálatból pedig leginkább ezt hiányolják az érintettek.
Sokan biztosítás nélkül indulnak útnak vagy a lejáró biztosítás után szeretnének külföldről egy
Közkedveltek a bankkártyákhoz tartozó utasbiztosítások, amelyek még a bérleteknél is olcsóbbak. Ezeknek az intézése viszont hosszadalmasabb, mint a bérlet biztosításoké, ezért indulás előtt legalább 1 hónappal előtte érdemes elkezdeni intézni.
A Word of Nomads mellett a Globelink és a Truetraveller népszerű, mindegyik esetében a borsos árat ellensúlyozza valamelyest a szabadság, vagyis, hogy menet közben is megköthető, és kitér a műszaki eszközökre is.
Egyes biztosítók esetében például van lehetőség meglévő biztosítás hosszabbítására, de csak az utazás megkezdése előtt., másutt online és már út közben is lehet biztosítást kötni. Mindig érdemes az apróbetűs részt alaposan átböngésznie az utazónak, hiszen sok kizárással lehet találkozni. Utazási szakemberek ugyanakkor megjegyzik, a sokat utazó nomádokra mindenképpen érdemes odafigyelni, úttörők lehetnek az új és trendi úti célok meghatározásában, és jó pár környék nekik köszönheti a gyors felvirágzást.