Nyaralás cikkek
A mobilitás számít, nem a luxus
A magyarok jellemzően utazásaik előtt az utolsó pillanatban foglalnak bérautót, általában az alacsonyabb árkategóriából. Kínában európai jogosítvánnyal nem lehet vezetni, Kubában még nem történt meg a kölcsönzői piacnyitás, Európában, Ausztráliában, Észak-Amerikában és Dél-Afrikában viszont minden nehézség nélkül bérelhető autó.
Nyaralás alatt sem kapcsolunk ki
A hazai üzletemberek 43 százaléka idén nyáron sem fogja kipihenni magát igazán, hisz napi egy-három óra munkát igyekszik beszúrni a nyaralás programjai közé - állítja a Regus felmérése. A kikapcsolni képtelenek 17 százaléka súlyos munkamániás: szeretteiket elhanyagolva a nyaralás alatt is naponta több mint három órát dolgoznak.
Mi nyaralunk, az üzlet nem!
Pihenni muszáj, még ilyen válságos időkben is, de azért vannak dolgok, amelyeken akkor is rajta kell tartania a szemét egy cég vezetőjének, ha éppen nyaral. Hát még akkor, ha a munkatársak nyaralnak! Szembe kell néznünk azzal, hogy ugyan senki nem pótolhatatlan, de azért nem könnyű megoldani a helyettesítés problémáját.
Csak óvatosan az autópályákon!
A magyarországi autópályákon a nyári hónapokban a legnagyobb a forgalom, ami fokozott odafigyelést igényel a gépjárművezetőktől. Hosszabb utazás előtt érdemes útitervet készíteni - szükség esetére alternatív lehetőséggel -, indulás előtt és a pihenőkben történő megálláskor pontos forgalmi információt kérni, valamint mind a gépjárművet, mind az utazókat megfelelően felkészíteni a több órás, akár egész napos eseményre.
A mobilunk nem hagy nyaralni
Az üzletemberek többsége a nyaralás alatt sem képes elszakadni a munkájától egy felmérés szerint. A technológia fejlődésével egyre könnyebb akár a tengerpartól is belelátni a cég ügyeibe, azonban ennek a folyamatos, akár virtuális jelenlétnek hátrányai is vannak.
Okostelefonnal Horvátországba
A legelterjedtebb okostelefonokkal is elérhető, sőt internetezés nélkül is használható a Horvát Idegenforgalmi Közösség honlapjának minden információja - tudatta déli szomszédunk turisztikai szervezete.
Hiába nyaral a dolgozó, hamar elmúlik a jótékony hatás
A nyaralás jótékony hatása egészségi állapotunkra a hazatérést követően két hét alatt elpárolog - vélik holland pszichológusok. Viszont az emlékek megszépülnek.
Mikor vegyünk eurót a nyaraláshoz?
Sokak számára a gazdasági válság okozta terhek nem teszik lehetővé a nyaralást, de akik terveznek, azok közül sokan a szabadságukat külföldön töltik - számukra évről-évre fontos kérdés, hogy mikor vegyék meg a nyaraláshoz szükséges valutát. Az Equilor Befektetési Zrt. szakértője szerint a görög válság okozta félelem csökkenése a forint erősödését is okozta, így a következő napok jó vételi lehetőséget jelenthetnek azok számára, akik eurót, vagy horvát kunát szeretnének venni nyaralásukhoz.
Nyaralásból is lehet sokmilliós adóssággal hazatérni...
A magyarok kétharmada biztosítás nélkül utazik külföldre, s egy részük több millió forintos adóssággal térhet vissza. Megbetegednek, balesetet szenvednek, vagy lerobban az autójuk, s ez külföldön szó szerint egy egész vagyonba kerül. A határon kívül felhalmozott tartozást évek múlva is behajtják a különféle intézmények. Napi egy kávé árát spórolják meg a biztosításon azok, akik később esetleg vagyonokat kénytelenek kifizetni - hívja fel a figyelmet a hazai utasbiztosítási szokásokra egy alkusz cég.
Amikor milliókat bukunk a nyaraláson
Bizonyos külföldi kórházakban az egynapos kivizsgálás díja 2 millió forintra is rúghat, ha pedig mentőrepülővel kell a sérült nyaralót hazaszállítani, az Európa területéről 6-8 millió forintba, a kontinensen kívülről pedig akár 25 millió forintba is kerülhet. Mielőtt csomagoláskor az utazási lista végére érnénk, feltétlenül győződjünk meg arról, hogy a biztosításkötés sem maradt ki a teendők sorából.
Elkerülhetetlen: drágább lesz a nyaralás
A kőolaj drágulása komolyan megterheli a légitársaságokat a Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség (IATA) szerint. Az idén a drágulás 27 milliárd dollár pótlólagos kiadást jelent, a szervezethez tartozó mintegy 230 meghatározó légitársaság kerozinszámlája 133 milliárd dollárról 160 milliárdra emelkedik.
Egyre több pénz jut a nyaralásra
Az Idegenforgalmi Világszervezet (UNWTO) becslése szerint az idén 5,5-6 százalékkal bővül a világ idegenforgalma tavalyhoz képest, de jövőre ismét lassul az ütem és akkor már csak 1-2 százalékos globális emelkedésre számít az ENSZ-szervezet.
Kérdés nyaraláskor: Kártya vagy biztosítás?
A válság hatására többen keresik az olcsóbb nyaralásokat, és sokan a járulékos költségeken is igyekeznek takarékoskodni. Ilyen például a biztosítás, ezen viszont akár veszíteni is lehet. Szakemberek szerint már az egynapos külföldi bevásárlóútra is érdemes biztosítást kötni.
Akár 20-szoros a különbség az utasbiztosítások között
A KGFB piacon kialakult helyzethez hasonló, egyre élesedő versenynek lehetünk tanúi a hazai utasbiztosítások piacán. A Biztosítás.hu online alkusz szerint az interneten kötött utasbiztosítások számának jelentős növekedése és az egyre újabb és újabb utasbiztosítási termékek megjelenése a szolgáltatások bővüléséhez és a díjak csökkenéséhez vezet. Mindez egyértelműen jó az utazóknak.
Elhúzódó nyaralás: Nem tudnak hazajönni, nincs hol tankolni
Magyar turisták ragadtak Görögországban az üzemanyag-szállító teherautó-sofőrök negyedik napja tartó sztrájkja, az emiatt fellépő üzemanyaghiány miatt.
Milyen biztosítást válasszunk nyaraláshoz?
Máig sokan vannak, akik úgy vélik, hogy egy külföldi úthoz felesleges biztosítást kötni, ám egy nem várt esemény könnyen akár milliós plusz költséget is jelenthet a pihenni, avagy dolgozni vágyóknak. Hogy megkönnyítsük a választást, összegyűjtöttük az utazási biztosítások jellemzőit.
Hova elég a bankkártya és hova kell készpénz?
A bankkártyás vásárlás ma már a világ több mint 30 millió üzletében lehetséges és a legtöbb helyen nagyon hasonló módon történik. Mégis, mivel minden országban más és más a fizetési környezet, a MasterCard összegyűjtött néhány hasznos információt azokról az országokról, ahová a legtöbbször utaznak nyaralni honfitársaink.
Néhány hely, ahol mindenki szívesen dolgozna
Egzotikus nyaralóhelyen blogot író "idénymunkás", nászutas-helyeket tesztelő házaspár - néhány példa arra, hogyan lehet az álláshirdetés egyben reklámeszköz is.
Mit kell tudni az európai nyaralásról?
A nyaralási szezonhoz igazodva aktualizált tartalommal újraindult az EUvonal európai utazással kapcsolatos információkat tartalmazó oldala, ahol minden, európai nyaralással kapcsolatban felmerülő kérdésre gyakorlatias választ találhatnak az érdeklődők.
Nyaralási dilemma: mikor vegyünk eurót?
A világgazdasági válság kedvezőtlenül érinti a magyar lakosságot is: sokan vannak, akik inkább máshol próbálják meghúzni a nadrágszíjat, de a nyári szabadságról és a külföldi utazásról nem akarnak lemondani. Az utazóknak mindenképpen érdemes megfontolni, hogy mikor, milyen árfolyamon és milyen ütemben vásárolják meg a nyaraláshoz szükséges devizát.
"Nyaralás? Legfeljebb egy hétre tudunk elutazni!"
Magyarországon tízből heten - 76 százalék - nyilatkoztak úgy, hogy az elmúlt egy évben nem voltak üdülni - derül ki a GfK Hungária és a Szonda Ipsos Nemzeti Médiaanalízis felmérésének 2008. IV. negyedévi és 2009 I. negyedévi adataiból. Az utazók elsősorban belföldet választották pihenésük helyszínéül, akik viszont a külföld mellett döntöttek, azok körében továbbra is Horvátország bizonyult a legnépszerűbbnek.
"Nincs több repülőjárat Korfura"
A gazdasági válságot Baranya idegenforgalmi szakemberei, utazási irodái is érzik: az idén nyáron már Korfura sem indulnak gépek a Pécs-pogányi repülőtérről, ezzel megszűnik a légikikötő egyetlen charterjárata is.