Amikor milliókat bukunk a nyaraláson

Bizonyos külföldi kórházakban az egynapos kivizsgálás díja 2 millió forintra is rúghat, ha pedig mentőrepülővel kell a sérült nyaralót hazaszállítani, az Európa területéről 6-8 millió forintba, a kontinensen kívülről pedig akár 25 millió forintba is kerülhet. Mielőtt csomagoláskor az utazási lista végére érnénk, feltétlenül győződjünk meg arról, hogy a biztosításkötés sem maradt ki a teendők sorából.

A nyaralás megtervezésekor kevesen gondolnak csak bele, mekkora költségekkel járhat biztosítás nélkül utazni, de nem árt tisztában lenni azzal, hogy Európában már a kisebb ambuláns orvosi ellátásokért is több százezer forintnak megfelelő összeget elkérhetnek, ha pedig súlyosabb balesetet szenvedünk, a mentés és a kórházba szállítás költsége mentőautóval 250 ezertől egymillió forintig, mentőhelikopterrel pedig 2 millió forintba is kerülhet.

A szállításon kívül a betegellátás sem olcsó külföldön, bizonyos kórházakban az egynapos kivizsgálás díja 2 millió forintra is rúghat, ha pedig mentőrepülővel kell a sérült nyaralót hazaszállítani, az Európa területéről 6-8 millió forintba, a kontinensen kívülről pedig akár 25 millió forintba is kerülhet. Érvényes utasbiztosítással mindezek a költségek elkerülhetők, sőt, szükség esetén akár orvosi kíséretet is kaphatunk, itthonról megszervezik a szállás és a repülőjegy átfoglalását, és segítenek a nyelvi akadályok leküzdésében is.

Negatív példák

„Idén tavasszal egyik ügyfelünk rendkívül súlyos autóbalesetet szenvedett a lengyel-cseh határ közelében, mentőhelikopter szállította a prágai kórházba. Sérülései nagyon súlyosak voltak, az intenzív osztályra vitték, ahol lélegeztetni kellett. Mivel a kórházban csak csehül beszéltek, a prágai asszisztencia-szolgálat munkatársainak közreműködését kértük a nyelvi nehézségek kiküszöbölésére. Szerencsére a sérült állapota stabilizálódott, és a külföldi orvosokkal folyamatosan konzultálva megkezdtük a hazaszállítás megszervezését. Orvosi kíséret mellett a hölgyet mentőhelikopterrel szállították a prágai repülőtérre, ahonnan speciális mentőrepülővel hozták haza. Biztosítás nélkül a megpróbáltatásoknak komoly, 4 millió forintos költsége is lett volna." - mondta el Molnár László, a Generali csoporthoz tartozó Európai Utazási Biztosító (EUB) vezérigazgató-helyettese.

Volt olyan utas is, aki Spanyolországban lett rosszul. Erős hasi fájdalmakra panaszkodott, belázasodott. Az orvos a beteg sürgős kórházba szállítását javasolta. Még aznap életmentő műtétet hajtottak rajta végre, ahol az orvosok tumort távolítottak el a gyomorról. Az ezt követő hetedik napon kezdhettük meg a hazaszállítás megszervezését, de a beteg hirtelen rosszabbul lett, újabb három napos kezelésre volt szükség. Ezután az utas hazatérhetett Magyarországra, ahol egy fővárosi kórházban ápolták tovább. A kórházi számla végösszege elérte az 5 millió forintot.

A fenti példákon kívül nyáron jellemző a gyomorrontás, a vakbélgyulladás, a vírusfertőzés, a megfázás, vagy ritka vírusok által terjesztett kór. Ha külföldön megbetegszünk, érdemes rögtön orvoshoz fordulnunk, nem kell megvárnunk, míg fekvőbeteggé válunk.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo