Nyaralás cikkek
Megrohamozták Horvátországot a magyarok
Tengerre vágyók a magyarok, akik közül a legtöbben augusztusban és az egész nyáron Horvátországot választották a külföldi nyaralásuk helyszínéül. Átlagban 7732 forintot költöttek utasbiztosításra a külföldön pihenők, de voltak, akik százezernél is többet szántak erre a családi nyaralás idejére - derül ki a Bank360.hu adataiból.
Van, aki 185 ezer forintot is kiad utasbiztosításra
A júliusban megkötött utasbiztosítások több mint kétharmada tengerparti nyaralásra szólt. A legnépszerűbb úti cél Horvátország volt, a legdrágább biztosítás pedig meghaladta a 180 ezer forintot – derül ki a Bank360.hu utazási indexéből.
Erős őszben bízik a hazai turizmus
Erős lesz az őszi szezon a szálláshelyeken, a jelenlegi adatok alapján a szeptemberi és októberi foglalási szint jóval magasabb, mint tavaly, és már a 2019-es utolsó negyedéves szintet is túllépték - derült ki a Szallas.hu szállásfoglaló oldal legfrissebb elemzéséből.
Jó hír az utazóknak
Bár a külföldi nyaralások a kint is érvényesülő infláció és a gyenge forintárfolyam együttes hatására tavalyhoz képest legalább 20-25 százalékkal kerülnek többe, utasbiztosításra egyelőre továbbra sem kell a korábbiaknál nagyobb összeget fordítani. A Netrisk.hu vezető biztosításközvetítő portálon a nyár első felében értékesített utasbiztosítások napi átlagdíja 622 forint volt, ami a járványt megelőző, három évvel korábbi 607 forintos szintet is mindössze néhány százalékkal haladja meg.
Jót tesz a munkáltatónknak is, ha nem dolgozunk a nyaralás alatt – 5 hasznos tipp a valódi pihenéshez
Hazai és nemzetközi kutatások is alátámasztják, hogy azok a munkavállalók, akik rendesen ki tudják pihenni magukat a szabadságuk alatt, jobban teljesítenek a munkában és boldogabbak a magánéletben is. A valódi kikapcsolódáshoz azonban léteznek szabályok, amelyeket érdemes betartanunk.
Fejenként legalább 300 ezer forintot szánnak külföldi nyaralásra a magyarok
Egy friss felmérés szerint idén már megközelíti a külföldi nyaralást tervezők száma a 2019-es szintet.
Negyedmillió forint lapul a magyarok zsebében nyaralásra
Az egy évvel korábbinál jóval többen mennének nyaralni belföldre vagy külföldre az idén. Az idén közel 250 ezer forintot költenének a vakációra átlagosan a nyaralást tervezők - derül ki a K&H biztos jövő felméréséből. Ez az összeg lényegében megegyezik a pandémia előtti szinttel.
Nagyot lehet bukni egy külföldi nyaraláson
Nyaraláskor felmerül a kérdés, hogy mi lehet az útipoggyászban, mennyi készpénzt, cigarettát, alkoholt, gyógyszert vagy akár gyümölcsöt lehet kivinni és behozni, milyen engedélyeket kell beszerezni, ha például a házikedvenc sem marad otthon? Ahhoz, hogy a külföldi nyaralás tényleg felhőtlen legyen, fontos tudni ezeket a szabályokat, így sok kellemetlenségtől, felesleges adminisztrációtól vagy pluszköltségtől óvhatja meg magát az utazó.
Már nem a járvány, hanem a pénzhiány miatt nem mennek nyaralni a magyarok
Az idei nyaralás szempontjából a járvány már kevésbé jelent akadály, sokkal inkább a pénzügyi lehetőségeken múlik a tervezés.
Horvátországi nyaralásra az idén már többet költenek a magyarok, mint a pandémia előtt
A magyarok kétharmada tervez nyaralást Horvátországban idén a Szallas.hu szállásfoglaló oldal legfrissebb online kutatása szerint, amelyből az is kiderült, hogy tízből nyolc utazást tervezőt nem befolyásol az orosz-ukrán háború az üdülés tervezésekor.
Duplán drágul a külföldi nyaralás, máshol is nagy az áremelkedés, plusz többe kerül a valuta
Drasztikusan csökkent a járvány miatt az elmúlt években a horvátországi utazások száma, az idén egyelőre kérdés, hogy mennyit sikerült ledolgozni a hátrányból. Az infláció és az árfolyamok miatt nagyobb költséggel érdemes számolni, mint mondjuk 2019-ben, de a money.hu szerint vannak megoldások arra, hogy az érintettek valamennyit faragjanak a kiadásokon.
Mindenki külföldre vágyik: hova utaznak idén nyáron a magyarok?
Az ukrajnai háború kitörése után rövid időre fékezett, majd újra az év elején tapasztalt magas fordulatszámra pörgött fel a nyári utazások iránti kereslet.
Újraindítás és biztonság: mi vár idén a turizmusra?
A Széchenyi fürdőben szerdán rendezett Utazás kiállítást bemutató sajtókonferencia minden résztvevője egyetértett abban, már annak is örülni kell, hogy az idén egyáltalán létrejöhet ez az esemény.
Mit terveznek idén nyáron a magyarok?
Az idén növekedni fog a belföldi úti célok, illetve a személygépkocsival megközelíthető külföldi szálláshelyek iránti igény.
Még mindig Horvátország a magyarok nagy kedvence
A koronavírus miatt a magyarok többsége óvatosan tervezte idei nyaralását: a külföldi utazást választók többsége közeli célpontot célzott meg.
Még nem késő nyaralni: mire számíthat, aki most kötne utasbiztosítást?
Jelenleg a határok Európában elég szabadon átjárhatóak, mégis sokan döntenek idén a belföldi nyaralás mellett. A Bank360 elemzői ezért megvizsgálták milyen belföldi utasbiztosítások érhetőek el Magyarországon és mik a főbb fedezeteik.
Kártyás vásárlás külföldön: mire figyeljünk?
A külföldi utazások miatt nyáron általában jelentősen emelkedik a külföldi kártyaforgalom és készpénzfelvétel. A K&H-nál a járványt megelőzően, 2019 nyári hónapjaiban a kártyás vásárlások összege másfélszerese volt a havi átlagnak, a készpénzfelvételeké pedig közel 30 százalékkal volt magasabb. Ekkor egy-egy K&H-s külföldön 6-7 alkalommal vásárolt a kártyájával és összesen közel 80 ezer forintot költött.
Mire figyeljünk, ha céges kocsival visszük nyaralni a családot?
Idén nyáron a járványhelyzetből eredő bizonytalanságok miatt valószínűleg minden eddiginél többen döntenek úgy, hogy autóval indulnak útnak idei nyaralásukra. A vállalatok jelentős részénél magáncélra is használható a céges jármű, így hosszabb belföldi vagy külföldi autózásnál az aktuális utazási szabályok mellett érdemes utánanézni annak is, milyen iratokat és kártyákat szükséges magunkkal vinnünk, mikor jár le ezek érvényességi ideje, és mi az, amit esetleg pluszban be kell szereznünk indulás előtt. Ehhez nyújt segítséget a flottakezelésben piacvezető LeasePlan alábbi összefoglalója.
Újabb országba utazhatnak a nyaraló magyarok
Szijjártó Péter bejelentette a 20. megállapodást, a Magyar Közlönyben már meg is jelent a módosítás.
Új veszélyek leselkednek a nyaralókra
Egyre intenzívebb a kiberbiztonsági fenyegetés az európai országokban – derült ki az IT-biztonsági megoldásokat gyártó Kaspersky felméréséből.
Olcsó nyaralás: szerényen indulnak pihenni a magyarok
A nyári hónapokban nyaralást tervező magyarok 42 százaléka fejenként 50 ezer forintnál kevesebbet tervez elkölteni a pihenés alkalmával, további 32 százalékuk pedig 50 és 100 ezer forint közötti büdzsével számol – derült ki egy friss kutatásból, melyet a Bank360 megbízásából készítettek.
Külföldi utazásra készül? Ezekre most különösen érdemes odafigyelni!
Hasonlóan a tavalyihoz, az idei nyár is eltér a korábban megszokottaktól. Az utazás tervezése komplikáltabb lett, sokkal több mindent kell átgondolnunk, ráadásul az információk útvesztőjében nem is könnyű tájékozódni a folyamatosan változó szabályokról, tudnivalókról. A BDO Magyarország összegyűjtötte a leghasznosabb információkat, amik segíthetnek azoknak, akik még idén nyáron külföldre utaznának.
Nyaralás előtt: fontos kérdéseket tisztázott a NAV
Nyaraláskor felmerül a kérdés, hogy mi lehet az útipoggyászban, mennyi készpénzt, cigarettát, alkoholt, gyógyszert vagy akár gyümölcsöt lehet kivinni és behozni, milyen engedélyeket kell beszerezni, ha például a házikedvenc sem marad otthon? Ahhoz, hogy a külföldi nyaralás tényleg felhőtlen legyen, fontos tudni ezeket a szabályokat, így sok kellemetlenségtől, felesleges adminisztrációtól vagy pluszköltségtől óvhatja meg magát az utazó.
Ki vigyáz a lakásra a nyaralás alatt?
Tízből négyen a nyaralás alatt a lakásban lévő értékeiknek ideiglenesen más helyet keresnek – derül ki a K&H biztos jövő indexéből. Távfelügyelettel rendelkező riasztóval a megkérdezettek 17 százaléka rendelkezik, az otthoni lámpák automatikus kapcsolgatásának lehetőségével 15 százalékuk él. Viszonylag alacsony, 11 százalékos azoknak az aránya, akiknek az otthonában már keletkezett kár nyaralás során.
Kétszer annyi magyar utazik Horvátországba, mint tavaly
Az elmúlt évhez képest csaknem kétszeresére nőtt idén június végéig a Horvátországba utazó magyarok száma - mondta el keddi budapesti sajtótájékoztatóján a Horvát Idegenforgalmi Közösség magyarországi igazgatója.
Ki mer most külföldre menni? Ilyen nyaralást terveznek a magyarok
A magyarok többsége a koronavírus-járvány miatt továbbra is óvatos utazási terveit illetően: a válaszadók 63 százaléka legkorábban nyár végére tervez utazást, a nyáron utazni készülőknek ugyanakkor már 51 százaléka gondolkodik külföldi útban, ami meghaladja a tavaly nyár elején mért 44 százalékos arányt – derül ki a Netrisk.hu felmérésére érkezett közel 6000 válaszból.
Mi tehet keresztbe a magyarok nyaralási terveinek?
A magyarok többsége, 57 százaléka idén csak maximum négy éjszakás, belföldi kikapcsolódással számol, mindössze 16 százalék tervez hosszabb külföldi nyaralást. Az utazástól nem a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások, hanem a pénzhiány tartja vissza a megkérdezetteket – derül ki a K&H biztos jövő felméréséből.
Jó hírt kaptak a nyaralni készülők Horvátországból
Péntektől további enyhítések lépnek életbe Horvátországban.
Idén nem marad el a nyaralás - ezek a legnépszerűbb úti célok a magyarok körében
Az elmúlt hetek korlátozások enyhítéséről és az oltási számok markáns növekedéséről szóló híreinek hatására a nyári utazás újra biztosabbnak látszik. A Szallas.hu és az Ipsos friss reprezentatív felmérése szerint a lakosság harmada újra bízik abban, hogy el tud menni nyaralni. A következő időszak további lazító intézkedései és a beoltottak számának gyarapodása kedvezően befolyásolhatja az utazással kapcsolatos bizonytalanságot, így a hazai turizmust is.
Gulyás Gergely: senki ne utazzon külföldre szabadságra szeptembertől!
Egyre rosszabb a járványhelyzet, a kormány kénytelen szigorítani a szabályokon.
Mi lesz a horvátországi nyaralásokkal? Megvan a válasz
A horvát turizmus hazai képviselői reagáltak a kormány döntése alapján felálló színkódos zónákra.
Mi lesz idén a nyaralással? Ezt tervezik a magyarok
Az idén nyáron inkább vidékre, mint a tengerhez utaznának a magyarok: a veszélyhelyzet elmúltát követő három hónapon belül a megkérdezettek 36 százaléka tervez belföldre utazni, és 15 százalék látogatna külföldre - derül ki Lounge Group elemzéséből, amelyet a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) megbízásából készített.
Horvátországban nyaralna? Ezeket tudnia kell!
Horvátország a Magyarországhoz legközelebb eső tengerparti ország. Hosszú évek óta a legnépszerűbb külföldi úticél. A koronavírus járvány miatt, idén azonban csak korlátozottan utazhatunk az Adriára. A következőkkel érdemes tisztában lenni.
7 dolog, amit feltétlenül tudnod kell az utazási csomagokról, ha gondtalan nyaralásra vágysz
Ha arra vágyunk, hogy ne magunknak kelljen kitalálni, leszervezni az utazás minden részletét, utazásszervezőhöz fordulunk, ahol kész csomagok várnak bennünket.
A kütyük biztonságára is figyeljünk, mielőtt nyaralni indulunk
A nyári időszak, szabadság, szünidő alatt is érdemes kellő körültekintéssel eljárni számítógépes eszközeink és alkalmazásaink használata során, azokat a megfelelő védelmi elemekkel ellátva működtetni. A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének tanácsait a Biztosítási Szemle tette közzé.
Készpénzt vagy kártyát vigyünk a nyaralásra?
Az idei nyaralásra a tavalyinál kicsit többet, átlagosan 169 ezer forintot szánnak a megkérdezettek, amelynek a korábbi évekhez hasonlóan továbbra is fő forrása az előre félretett pénz. Idén először viszont már nem a vízpartok a legnépszerűbb úti célok.
5 tévhit a szabadsággal kapcsolatban
Itt a nyaralási főszezon, mindenki igyekszik minél távolabb lenni a munkahelyétől. Milyen szabályok vonatkoznak a szabadság kiadására és mik a leggyakoribb tévhitek. Ezeket gyűjtötte össze Dr. Kocsis Ildikó ügyvéd.
Oda megyünk nyaralni, ami jól néz ki az Instagramon
A negyven év alattiak kétharmada világszerte a közösségi médiumokban közzétett posztokból merít ötleteket a nyaraláshoz, a tizenévesek pedig tízből hatan az alapján választanak úticélt, hogy mennyire lesz könnyű az átélt élményekből népszerű Instagram posztot készíteni.
Július végén indul nyaralni a magyar
A magyarok több mint 60 százaléka megy idén nyaralni, a július vége, augusztus eleje a legnépszerűbb időszak a családok körében – derült ki egy friss kutatásból.
Már nem is egyszer megyünk nyaralni
Összesen 2-3 hétre, autóval, belföldre és hotelben megszállva – ezt tervezik a legtöbben 2019-re. A tendencia nem változott, 2018-ban is ilyen jellegű utazások voltak a legnépszerűbbek – ez derült ki a Bónusz Brigád és a GKI Digital év eleji kutatásából.
Egy vagyon lehet idén a gyerekek táborozása
Meglepő lehet februárban a nyári táborokra gondolni, de aki szeretné elkerülni az idei drágulást, nem tehet mást! Arról, hogy milyen újfajta veszélyek jelentek meg, milyen táborokat kerüljünk messziről, és mennyit kell félretenni a gyerekek táborára idén, a Táborfigyelő gyermektábor-összehasonlító portál volt segítségünkre.
Télből a nyárba
Egyre több magyar ruccan ki a téli szürkeségből egzotikus nyaralásokra. A borongós szürkeségből a napfényes tengerpartra indulni rendkívül jótékony hatással lehet a szervezetünkre, felpezsdítheti motivációnkat is. De ha nem figyelünk néhány kockázatra, pontosan az ellenkező hatást érjük el a vakációval, mint amit vártunk tőle.
Télből a nyárba: mi ellen érdemes oltást kérned?
Nincs is annál jobb, mint amikor a téli mínuszokat hátrahagyva a forró nyárba utazunk. Választhatunk fehér homokos tengerpartot, de akár egzotikus utazást is az év bármely napján, fő, hogy kellemes élményekkel gazdagodjunk és felhőtlenül pihenjünk. Ehhez azonban nemcsak a megfelelő túra- vagy strandfelszerelésre van szükségünk, de tájékozódnunk kell a helyi szokásokról és az országban kötelező védőoltásokról is.
Itt az impact turizmus: a turista, az ökoszisztéma és a helyiek is jól járnak
Az etikus turizmust választó turisták tesznek azért, hogy vendégeskedésükkel ne rombolják az ökológiai kincseket, s az utazási desztináción elköltött pénz segítse a helyi közösség megélhetését és jövőjét is, nemcsak az üdülőparadicsom tulajdonosát.
Nyaralva dolgozni? Igen, lehet
Munka és szabadság általában szigorúan elkülönül egymástól. Egy újfajta munkamodell azonban ötvözi a kettőt: ez a „workation”. Magyarul „munkanyaralás”.
Így nyaraltunk idén
Az 1-2 éjszakás üdülés volt a legnépszerűbb a harmadik negyedévben, a foglalások több mint fele ilyen rövid időtartamra szólt – derül ki a Szallas.hu friss elemzéséből. Átlagosan 57 211 forintot költöttünk szálláshelyre. Belföldi úti célok közül Siófok, Hajdúszoboszló és Budapest tündököltek, míg a külföldiek közül Zakopane, Vir és Crikvenica vitték a prímet. A szállásfoglaló portál becslése szerint a turizmus 12,5 százalékkal bővült.
Szabadság alatt is zaklat minket a főnök
A válaszadók több mint fele ránéz munkahelyi levelezésére nyaralás alatt, sokakat pedig a főnök is keresi nyaralás alatt – derül ki a Szallas.hu legfrissebb felméréséből.
Már nemcsak nyaralni járunk a Balatonra
A Bónusz Brigád és a GKI Digital közös Balaton-felméréséből kiderült, hogy már nem csak nyáron népszerű a Balaton: minden ötödik válaszadó télen is szívesen látogat ide. Sokan évente többször is elmennek a Balatonhoz, igaz, már csak egy-két napra.