Brexit cikkek


Holtponton a brexit-tárgyalások

Holtponton a brexit-tárgyalások 

Theresa May brit miniszterelnök szerint holtpontra jutottak a brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszeréről folyó tárgyalások, mivel az Európai Unió nem adott magyarázatot arra, hogy a beterjesztett, ám a salzburgi informális EU-csúcson elvetett brit javaslatcsomag miért ásná alá az EU egységes belső piacát.
Többet tesznek a közösbe a bevándorlók, mint a benszülött britek

Többet tesznek a közösbe a bevándorlók, mint a benszülött britek 

A brexiterek állításával a Nagy-Britanniában élő külföldiek átlag fölött járulnak hozzá a brit költségvetéshez, annyira, hogy a brexit után adóemelésre lesz szükség.
Nem támogatja a brexit-megállapodást a brit Munkáspárt

Nem támogatja a brexit-megállapodást a brit Munkáspárt 

Nem szavazza meg a brit Munkáspárt Theresa May brexit-megállapodási tervét, ezzel semmissé válhat az elmúlt hónapokban már körvonalazódó kilépési egyezmény.
Nagy gondban a brit kkv-k a Brexit miatt

Nagy gondban a brit kkv-k a Brexit miatt 

150 000 brit kis- és közepes vállalkozás nem képes már felkészülni arra, hogy az ország megállapodás nélkül hagyja ott az EU-t. A kormány ebben az esetben csak annyit tehet, hogy lehetőség szerint korlátozza a veszteségeket.
Játék készült a Brexitről

Játék készült a Brexitről 

Játékkal magyarázza el a Bloomberg, hány helyen futhatnak zátonyra a brexit-tárgyalások. A játékban a brit miniszterelnök bőrébe bújhatunk, megpróbálhatjuk a közös piacon tartani az Egyesült Királyságot, vagy megegyezés nélkül távozni Brüsszelből, de a döntéshez az ellenzéknek és kormánytagoknak is lesz egy-két szava.
Brexit: a britek fele szerint új népszavazásra lenne szükség

Brexit: a britek fele szerint új népszavazásra lenne szükség 

A britek fele népszavazáson mondana végső szót az Európai Unióból való kilépésről abban az esetben, ha az ország EU-tagsága megszűnéséről szóló tárgyalások megállapodás nélkül zárulnának.
A brit külkereskedelmi miniszter szerint kemény brexit lesz

A brit külkereskedelmi miniszter szerint kemény brexit lesz 

A brit külkereskedelmi miniszter szerint egyre nő annak az esélye, hogy nem születik megállapodás az Egyesült Királyság európai uniós tagsága megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről. Liam Fox az Európai Bizottságot hibáztatva úgy vélekedett, már 60 százalék a valószínűsége ennek.
A közlekedésben is lesznek gondok a Brexit miatt

A közlekedésben is lesznek gondok a Brexit miatt 

Nagy-Britannia kiválása az EU-ból britek millióit kényszerítheti arra, hog nemzetközi jogosítványt váltsanak ki, mert különben nem közlekedhetnek az Uniós országok, valamint Svájc, Norvégia útjain.
Ha így megy tovább, vízum kell egy londoni hétvégére

Ha így megy tovább, vízum kell egy londoni hétvégére 

Miközben az Egyesült Királyságban a napi belpolitikai izmozás folyik a Brexit körül, a tárgyalások nem haladnak London és Brüsszel között. Most már maga a miniszterelnök vezeti majd az egyeztetéseket, miközben egyre fogy az idő és mind valószínűbb egy horror forgatókönyv a britek kilépése után.
Brexit: horrorforgatókönyvre készülnek a befektetők

Brexit: horrorforgatókönyvre készülnek a befektetők 

Beárazta a piac a brexit-tárgyalások bukását és a kemény brexitet – írja a Quartz. Kevesebb mint egy év maradt a kilépési egyezmény aláírására, de még nem látszik az új kereskedelmi egyezmény.

Lemondott a brexitügyi miniszter, jöhet a puha kilépés 

Benyújtotta lemondását hétfő hajnalban David Davis, aki eddig a brit EU-tagság megszűnésének folyamatát irányító brit minisztériumot (DExEU) vezette. Lépését azzal indokolta, hogy véleménye szerint a kormány Brexit-politikájának iránya és taktikája miatt mind kevésbé valószínű a brit EU-tagságról két éve tartott - a kilépést pártolók szűk, 51,9 százalékos arányú győzelmével végződött - népszavazás döntésének maradéktalan végrehajtása.

Brexit: EU-s útlevelekért állnak sorba a britek 

Meredeken emelkedett tavaly azoknak a briteknek a száma, akik más EU-tagországoktól, köztük Magyarországtól kértek és kaptak állampolgárságot, közölte a BBC.

Brexit: az összeomlás elmaradt, de a britek a sor végén kullognak 

Az ország miniszterelnöke, pénzügyminisztere, valamint az IMF, a nagy bankok két éve óvták a briteket, hogy az EU-ból való kilépésre szavazzanak. Az ellenzők által kilátásba helyezett gazdasági visszaesés ugyan elmaradt, de míg a britek még két éve az Egyesült Államokkal vezették a G7, a fejlett ipari országok listáját, most az utolsó előtti helyen vannak.

Brexit: „A teljes szuverenitás visszaszerzése lenne a legrosszabb opció” 

'Az Egyesült Királyság kilépése az EU-ból és az európai integráció' címen jelent meg a közelmúltban Losoncz Miklós közgazdász, a Budapesti Gazdasági Egyetem kutatóprofesszora monográfiája, ami az egyik első magyar nyelvű, teljes gazdaságtudományi kötet a brexit hátteréről és következményeiről. A könyv szerzőjével a brexit-népszavazás kétéves évfordulóján beszélgettünk a brit gazdaság kilátásairól és az Egyesült Királyság Európában betöltött helyéről.

Tönkrevágja a brexit a brit autóipar 

Több százezer ipari állás szűnhet meg Nagy-Britanniában, a kilépés után összeomolhat a brit autóipar - figyelmeztetett Paul Drechsler, a British Industry Confederation elnöke a CNN Money szerint.

Brit üzleti miniszter: lesz vámmegállapodás az EU-val 

Greg Clark a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorának nyilatkozva alig burkolt figyelmeztetést intézett a kormányzó Konzervatív Párt keményvonalas, az unióval fenntartandó bármiféle szoros vámpartnerség lehetőségét elvető Brexit-táborának képviselőihez is, mondván: a japán Toyota autógyár két nagy-britanniai üzemében 3500-an dolgoznak, és a cég éppen most készíti elő a döntést arról, hogy hol legyen a következő európai gyára. Clark szerint a japán autóipari óriás dönthet úgy is, hogy az új üzemet Nagy-Britannia helyett "a kontinensre" telepíti.

Derült égből villámcsapásként éri majd a Brexit a briteket 

A Brit Kereskedelmi Kamarák (BCC) hétfőn ismertetett felmérése szerint az Európai Unióval kereskedő brit cégek harmada tejesen felkészületlen a brit EU-tagság megszűnése után várható vámeljárások kezelésére.

Nem lesz kisebb az uniós torta 

Nagy-Britannia kiválásával az egyik legnagyobb nettó befizető hullik ki az uniós költségvetésből, az Európai Bizottság ennek ellenére nemhogy kisebb, hanem nagyobb büdzsével készül a 2021 utáni időszakra.

Lemondott a brit belügyminiszter 

Belpolitikai botrány miatt távozni kényszerül Amber Rudd brit belügyminiszter, ez ugyanakkor a brit kilépés folyamatát is befolyásolja, mert Rudd volt a leginkább EU-párti tag Theresa May kormányában.

Stagnált a brit gazdaság az idei első negyedévben 

Londoni pénzügyi elemzők szerint a váratlanul rossz növekedési adat nyomán nagy valószínűséggel legalább a nyár végéig lekerült a napirendről a Bank of England következő kamatemelése, amelyet az elemzői közösség és a piaci szereplők többsége eddig májusra várt.

Hazai pályán bukhat el Theresa May Brexit-terve 

Politikailag lehetetlen helyzetbe kerülhet Theresa May brit miniszterelnök. A kormányfő korábban az EU-val való teljes szakítást képviselte, saját parlamentje viszont arra kényszerítheti, hogy a „kemény brexit” helyett tartsa bent Nagy-Britanniát a vámunióban. Csakhogy erről nem a brit kormány, hanem az EU többi tagállama dönt, az uniós vezetők pedig korábban világossá tették, hogy a kilépés kilépést jelent, nem lehet visszakéredzkedni.

Uniós fityisz: ha nincs jogállam, nincs pénz? 

Több tízmilliárd euró fejlesztési forrást csoportosítana át az Európai Unió a közép- és kelet-európai tagországoktól a pénzügyi válság által súlyosan meggyötört déli tagállamokba, köztük Spanyolországba és Görögországba a következő költségvetési időszakban - írta a hétfői Financial Times.

Magyar startup-vállalkozókat várnak a britek 

Egynapos, pár ezer forintos cégregisztráció, kedvezményes adózás és más pénzügyi ösztönzők várja a magyar startupokat az Egyesült Királyság számos üzleti régiójában. A lehetőségekről egy budapesti konferencia keretében számoltak be.

Szembeszelet fúj a Brexit 

A szigetország és az EU hosszúra nyúló válása továbbra is a politikai történések meghatározó tényezője (legalábbis az Egyesült Királyságban), de a gazdaság tekintetében a jelek szerint a Fidelity International elemzői nem nagyon aggódnak.

Oktatásra, családtámogatásra költene az új osztrák vezetés 

Ausztria kormánya már 2019-ben többet akar bevenni, mint kiadni, közölte az új pénzügyminiszter, aki szerint az EU nettó befizetői (mint Ausztria is) nem kívánják pótolni a Nagy-Britannia kilépésével kieső tételeket.

Brexit: társulási szerződés lehet a megoldás 

Az egységes piac és a vámunió tagja maradna az Egyesült Királyság, megmaradna az ún. négy szabadság elve - áll az Európai Parlament javaslatában, ami szerint Nagy-Britannia kilépésekor azonnal társulási szerződést is kötne az EU-val.

Japán lehet a döntőbíró a Brexit-tárgyalásokon 

Nemcsak az EU és az Egyesült Királyság között dőlnek el a Brexit-tárgyalások, a napokban egy újabb ország, Japán is beleszólt abba, hogyan hagyja el Nagy-Britannia az uniót. Várhatóan az ázsiai szigetország gazdaságának is árt a britek kivonulása az európai közös piacról, mivel az a britanniai japán befektetések értékét is csökkenti.

Sokba kerülhet, ha a Brexit után is ott akar maradni 

A brit kormány jelentős illetéket fizettetne  a Brexit után az országban maradni kívánó uniós polgárokkal, de lehetséges, hogy az EU átvállalja ezeket a költségeket.

Brexit-híd a csalagút mellé? 

Híd építését javasolja a La Manche csatorna felett Boris Johnson. London polgármestere szerint azért van szükség a “csalagút” után hídra is Nagy-Britannia és Franciaország között, hogy a Brexit után ne gyengüljenek a gazdasági kapcsolatok.

A magyar gazdaságot is rosszul érintheti a Brexit 

Amennyiben nem sikerül megállapodni a Brexit feltételeiről, a brit gazdaság ugyan 125 mrd. fontos veszteséget szenved el 2020-ig – de az EU tagállamainak is csaknem 100 milliárdba kerülne a “kemény” brit kilépés.

Fejenként 2300 fontba is kerülhet a skótoknak a Brexit 

A skót kormány szerint milliárdokba kerülne a skót gazdaságnak a kemény Brexit, vagyis az, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lépne ki az Európai Unióból. A számítások szerint ez a forgatókönyv fejenként 2300 fontba kerülne minden skótnak.

Félmillió brit munkahelybe kerülhet a „kemény Brexit” 

Megközelítheti a félmilliót az elveszett brit munkahelyek száma, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lép ki az Európai Unióból – áll a londoni polgármester, Sadiq Khan megbízásából elvégzett, csütörtökön ismertetett legfrissebb tanulmányban.

Brexit: úgy lépnének ki a britek, hogy tulajdonképpen maradnának 

Teljes körű hozzáférést kellene biztosítania az Európai Uniónak a belső piachoz a közösségből távozó Nagy-Britanniának az uniós tagság megszüntetése (Brexit) és az új viszonyrendszer kialakítása közötti átmeneti időre - vetette fel a Brexit-tárgyalásokért felelős brit miniszter és a pénzügyi tárca vezetője egy közös írásban, amelyet a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német lap közölt a szerdai számában.

Egyes EU-útmutatások megállapodás nélküli Brexitből indulnak ki 

A Brexit-tárgyalásokért felelős brit miniszter szerint az Európai Unió egyes intézményei olyan útmutatásokat adnak az üzleti szektornak, amelyek nem számolnak azzal, hogy London és az EU megállapodásra jut a brit EU-tagság megszűnése utáni időszak kapcsolatrendszeréről.

Hogyan lehetünk milliárdosok tőke nélkül? 

Les Mills, többszörös új-zélandi súlyemelő olimpikon 1968-ban edzőtermet nyitott Aucklandben. Fia később zenés edzésgyakorlatokat alakított ott ki. Rendszerüket ma 75 ország 15 000 edzőtermében használja 6 millió ember. Iskolapélda kapitalizmusra – tőke nélkül...

Áttörés a Brexitben: nem lesz „kemény” ír-északír határ 

Egyezségre jutott Brüsszel és London az Írország és Észak-Írország közötti határszakasz kérdésében, eszerint nem lesz „kemény” határ az Ír-szigeteken, miután Nagy-Britannia kilép az Európai Unióból.

Brexit: megállapodtak a végösszegről 

Londoni sajtóértesülések szerint a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről folyó szakértői szintű tárgyalásokon létrejött egy elvi megállapodás arról, hogy az Egyesült Királyság teljesíti az Európai Unióval fennálló pénzügyi kötelezettségeit. A konkrét összeg azonban várhatóan csak a távolabbi jövőben lesz ismert.

Egyheti bért buktak a britek a Brexit miatt 

Londoni pénzügyi elemzők számításai szerint a brit EU-tagsági népszavazás sokkjához közvetlenül köthető fontgyengülés és az ebből eredő inflációs gyorsulás reálbér-eróziós hatása máris csaknem egyheti munkabértől fosztotta meg az átlagos brit alkalmazottat.

Ezt az egész Brexitet újra kellene gondolni 

Nagy-Britannia kilépésével az Európai Unióból mindenki veszít. A Goldmann Sachs vezére erre hívta fel a figyelmet, amikor felszólította a döntéshozókat, hogy írjanak ki egy újabb népszavazást.

20 milliárd fontba fájhat a Brexit a brit feldolgozóiparnak 

Az Egyesült Királyság technológiai, egészségügyi és járműipara, illetve a fogyasztási cikkek gyártása számára évi közel 17 milliárd angol font (mintegy 6 ezermilliárd forint) veszteséget jelenthet az EU-ba irányuló export csökkenése a Brexitet követően – derül ki a Baker McKenzie ügyvédi iroda és az Oxford Economics tanulmányából. A szigetország feldolgozóiparának mintegy 60 százalékkal kellene növelnie a nem uniós piacokra érkező exportját annak érdekében, hogy egy esetleges „kemény Brexit” esetén ellensúlyozza az unió felé irányuló kivitel visszaesését.

Negyven képviselő indítana bizalmatlansági indítványt 

Theresa May belebukhat a Brexit körüli hercehurcába: a legfrissebb hírek szerint bizalmatlansági indítvány készülődik a brit miniszterelnök ellen.

Brexit: állások tízezrei szűnhetnek meg 

A brit jegybank szerint állások tízezrei kerülhetnek veszélybe a londoni City pénzügyi szolgáltatási központjában a brit EU-tagság megszűnése miatt.

Így alakul jövőre a gazdaság 

A fejlett országok gazdasági teljesítménye továbbjavul, az infláció viszont továbbra sem fog látványosan emelkedni jövőre a CIB Bank elemzői szerint. A kamatok változására legfeljebb csak az Egyesült Államokban van esély, Európában és Magyarországon is 2018 végéig maradhat a jelenlegi szint.

Már Trumpot is kezdjük megszokni 

Az idei európai választások, a Brexit fejleményei és Trump elnök meglepő fordulatokat tartogató politikája sok izgalmat adott az évre, most azonban úgy tűnik, hogy mindezeket magunk mögött hagyva végre megnyugodtak a befektetők. Az év hátralévő hónapjait így kedvező piaci hangulattal és stabil növekedéssel zárhatjuk, sőt, Magyarország számára akár még a hitelminősítők részéről is pozitív jelzések jöhetnek – jelezte a K&H.

Váratlan fordulat a brit ingatlanpiacon 

2012-óta nem látott lassú mértékben növekedtek az ingatlanárak az Egyesült Királyságban. Míg augusztusban az éves kínálati áremelkedés 3,1 százalék volt, addig ez szeptemberre 1,1 százalékra olvadt. Pedig szeptemberben szokott felpezsdülni az ingatlanpiac a nyári nihil után.

Trump többet ártott, mint a Brexit 

A Z/Yen legújabb befektetői felmérése szerint továbbra is London a világ első számú pénzügyi szolgáltatási központja, Trump többet ártott New Yorknak, mint a Brexit a brit fővárosnak.

A Brexit után nem lesz hatásköre Angliában az uniós bíróságnak 

Megszűnik az Európai Unió Bíróságának közvetlen hatásköre az Egyesült Királyságban az után, hogy a szigetország várhatóan 2019 tavaszán kilép az Európai Unióból - derült ki a brit kormánynak a bíróság jövőbeni hatáskörével kapcsolatban megfogalmazott, és szerdán ismertté vált állásfoglalásából.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Pórul jártak a nyugdíjasok

Pórul jártak a nyugdíjasok 

Folytatjuk a Piac és Profit podcast sorozatát, a Nyugdíjszervizt.
Van alternatíva: idén is vonzó lehetőséget kínálnak a kötvénybefektetések – interjú a Gránit Alapkezelő szakértőivel

Van alternatíva: idén is vonzó lehetőséget kínálnak a kötvénybefektetések – interjú a Gránit Alapkezelő szakértőivel 

Kovács Szilárd értékpapír-befektetési igazgató és Pozsgai Gábor értékesítési vezető értékelték az izgalmas helyzetet.

Költségkímélés

Lakásbiztosítás: mennyivel jártak jobban, akik váltottak?

Lakásbiztosítás: mennyivel jártak jobban, akik váltottak?  

Több mint 200 ezren kalkuláltak a mostani lakásbiztosítási kampányban eddig, és a tavalyi tapasztalatok szerint a kötések fele az utolsó tíz napban történt.
Már diákként el kell sajátítani a biztosítással összefüggő ismereteket

Már diákként el kell sajátítani a biztosítással összefüggő ismereteket 

Interjú Jeney Attilával, a MABISZ kommunikációs igazgatójával.

Pénzszerzés

OTP-s ügyfél? Ez a figyelmeztetés Önt is érinti

OTP-s ügyfél? Ez a figyelmeztetés Önt is érinti  

Az OTP Bank egyes vezetőinek nevével visszaélve, magántelefonszámaik lemásolásával hívnak ügyfeleket telefonos csalók, hogy pénzt szerezzenek tőlük. 

Adózás

Ez fájhat: minden eddiginél szigorúbb ellenőrzést ígér a NAV

Ez fájhat: minden eddiginél szigorúbb ellenőrzést ígér a NAV  

A kapcsolt vállalkozások transzferárainak vizsgálata évek óta kiemelt terület, azonban a NAV az idei évtől kezdve minden eddiginél több erőforrást mozgósít ennek ellenőrzésére.

Jogi kisokos

Hitel van az ingatlanon? Könnyebb lesz megvenni

Hitel van az ingatlanon? Könnyebb lesz megvenni  

Az új ingatlan-nyilvántartási törvény átalakította a több részletben megvásárolt vagy feltételhez kötött ingatlanok bejegyzésének a rendszerét.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo