álláskeresés cikkek
Ilyen az ideális munkavállaló a nagy mogulok szerint
Kit venne fel a cégébe Michael Bloomberg? Hogyan húzza ki a lényeget az állásinterjúnál a jelöltből Tim Cook? Milyennek tartja az ideális jelöltet egy állásra a Facebook HR-főnöke?
13 mondat, amivel elronthatjuk az állásinterjút
Nem olyan nehéz elszúrni az állásinterjút. Főleg hogy kényelmetlen tényezők is bejátszanak a helyzetbe: nem örömében hagyja ott az előző munkahelyét. Az ex-főnökről vagy hamarosan azzá váló felettesről panaszkodni a legnagyobb hiba.
Az átalakult munkakereséshez a munkaadóknak is alkalmazkodni kell
A munkaerőpiaci hiány átformálja az álláskeresés folyamatát és jobb, ha a munkaadók is követik a trendeket. Az önéletrajz és többkörös állásinterjúk helyét átveszik a hatékony gyors okostelefonos megoldások a kékgalléros, azaz a szakmunkás, fizikai munkás és adminisztrációs állásoknál is. A jelentkezők sok esetben elvárják, hogy telefonon is lehessen érdeklődni a meghirdetett pozícióról.
Nyerő szavak az álláshirdetésben - ezeken múlhat a siker
Önéletrajzot írni nem egyszerű, mert mindenki érzi, hogy szavakon múlhat, hogy siker vagy bukás lesz a vége. A problémák ott kezdődnek, hogy mi legyen a fejlécben: CV? Rezümé? Önéletrajz? Kiderült, hogy az sem mindegy, ilyen igéket használunk. Megmutatjuk azokat, amelyek varázslatra képesek.
Van állás és munkakereső is, csak nem ugyanott
A legtöbb embert szak-, fizikai, segéd- és betanított munkákra várták 2016-ban, de értékesítés és kereskedelem kategóriában is rekordszámú hirdetés jelent meg. Ezzel szemben a jelentkezőknél leginkább az adminisztrációs és asszisztensi irodai munkák voltak népszerűek.
Alkudni tudni kell: 10 pszicho trükk üzleti tárgyalásokra
A pszichológia tudománya pontos módszereket kínál arra, hogyan tarthatjuk magunknál a kontrollt egy tárgyaláson, és alakíthatjuk úgy a szerződési feltételeket, hogy azok kedvezőek legyenek számunkra.
Hirdetés? Ugyan már! Ismerősön keresztül lehet állást találni
A munkanélküliek több mint 40 százaléka ismerősökön keresztül tudott újra munkába állni tavaly a KSH friss Munkaerőpiaci Helyzetkép kiadványa szerint. A proaktivitás is működik, ha a jelentkező maga keresi meg a munkáltatót.
Az önéletrajz attól is jobb lesz, amit kihagyunk belőle
Sok-sok cikket lehet olvasni arról, hogy mi mindent és hogyan kell beleírni az önéletrajzunkba ahhoz, hogy növeljük az esélyeinket egy állásinterjúra. Most lássuk, mi az, amit inkább hagyjunk ki belőle.
10+1 dolog, amit jobb kihagyni az önéletrajzból
A HR-esek olykor több száz önéletrajzot kell, hogy átböngésszenek egy-egy állás meghirdetése esetén. Nincs idejük rá, hogy mindegyiket alaposan áttanulmányozzák. Megkönnyítjük a dolgukat, és javítjuk az esélyeinket, ha bizonyos dolgokat kihagyunk a CV-ből.
Ősszel nagyon nehéz megtartani a melósokat
Bár a magyar munkavállalók nagy része szerint nyáron nehezebb munkát találni, mint ősszel, mégis sokan már rögtön a nyaralást követően belekezdtek a keresésbe. Az őszi időszakra vonatkozóan a dolgozók csupán 18 százaléka biztos abban, hogy nem szeretne munkahelyet váltani.
A leglököttebb állásinterjú kérdések a legnagyobbaktól
Ha arra kérik a jelentkezőt, hogy mondja el, mik a szakmai erényei és hiányosságai, arra valami otthon begyakorolt klisével fog felelni. Neves vállalkozóknak vannak trükkös kérdései, amik kihozzák a lényeget. És némelyik meglehetősen vicces.
Ön a legokosabb ember, akit ismer? Nagyágyúk kedvenc interjúkérdései
Az okos üzletemberek tudják, hogy ha megkérdezik az álláskeresőt arról, mik a legnagyobb szakmai erősségei és hiányosságai, a válasz nem mindig lesz őszinte. Mert ez az, amit a leginkább begyakorolnak otthon a jelöltek. Körmönfontabb, kevésbé hagyományos kérdésekkel kell kipuhatolni a lényeget.
Állásinterjú: ezeket a kérdéseket illik feltenni, ha munkát keresünk
Az állásinterjún még a szakmai tapasztalatnál is fontosabb, milyen benyomást keltünk a leendő munkáltatóban. Ehhez hozzájárulnak a kérdések is, amelyeket az állásinterjún teszünk fel a HR-esnek vagy a főnöknek. Igen, nekünk is kérdeznünk kell! Azzal, amilyen kérdéseket felteszünk, belophatjuk magunkat a HR-es szívébe, de akár ki is buktathat a lehetséges jelöltek sorából.
A vállalati kultúra is fontos az álláskeresőknek
Egyre több elemző véli úgy, hogy a munkavállalók karrierje dinamikusabb lesz a jövőben, mint eddig. Az iparági és technológiai változások miatt nem leszünk képesek megtelepedni egy munkakörben, folyton fejleszteni kell majd képességeinket. Mégis van egy mérce, ami a legjobban megjósolja, hosszú távon meg tudunk-e maradni egy cégnél. Ez a munkahelyi kultúra.
Már főnökből sincs elég
A magyar mikro- és kisvállalkozások 27-27 százaléka tervez létszámbővítést fél éven belül, és leginkább szakmunkásokra lenne szükségük. A mikrovállalkozások 15 százaléka, a kisvállalkozásoknak pedig a harmada középvezetőknek is tudna munkát adni – derül ki a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. friss kutatásából, amely szerint az érintett vállalkozások kétharmada szerint az átlagnak megfelelő fizetést kapnak az alkalmazottaik.
Válaszra se méltatnak? Na az tényleg dühítő
Rendszeresen visszatérő panasz az álláskeresők részéről, hogy nem kapnak visszajelzéseket a beadott pályázataikkal kapcsolatban, nem tudják, hogy pontosan hol tart a kiválasztási folyamat, illetve hogy számíthatnak-e arra, hogy személyesen is bemutatkozhatnak. Ez a bizonytalanság nem csak más hirdetők irányába tereli a megfelelő jelölteket, de a hirdető cégbe vetett bizalmat is rombolhatja.
Állásinterjú: így jöhet rá kérdés nélkül, hogy ki az ideális jelentkező
A Shopify vezére, Tobi Lütke a jelentkező életének válságairól kérdez, hogy megtudja, miként tudott kilábalni a mélypontokról. Ez a legjobb jele annak, hogy az illető vajon tettrekész, ötletes, talpraesett személy, akinek fejlett a problémamegoldó készsége.
Ezekben a munkakörökben a legnagyobb a kirúgás veszélye
Jön a dolgok internete, a robotizáció, az automatizáció, az okos készülékek forradalma. Egy sor munkakörben algoritmusok váltják fel a szürkeállományt. Kik kezdhetnek csomagolni?
Íme a sikeres állásinterjú titkai
Egy tapasztalt HR-esnek nagyon jók a szemei. A legkülönfélébb dolgok is befolyásolhatják azt, megkapjuk-e a meghirdetett állást. A testtartásunk, a kisugárzásunk, a tetoválásunk, a súlyunk, a ruhánk színe - ezek mind számítanak.
Négy tipp a sikeres munkahelyváltáshoz
Számos okból dönthetünk úgy, hogy új munkahely után nézünk. A rossz munkakörnyezet, az alacsony szakmai vagy anyagi megbecsülés, az unalmas feladatok vagy az előrelépési lehetőségek hiánya is elég indok lehet a váltásra. Segítünk néhány hasznos tippel, hogy az állásváltás valóban előrelépést hozzon karrierünk szempontjából.
Automatikus álláskeresés segítene a munkanélküliségen
Néhány uniós országban nagymértékű munkanélküliséget látunk, miközben máshol kétmillió, a képzett munkaerő hiánya miatt betöltetlen állás van. Az Unió ezért automatikusan párosítaná álláskereső oldalán a hirdetéseket a jelentkezőkkel, hogy nagyobb legyen a határokon átnyúló munkavállalás.
A jogi diploma sem életbiztosítás
A hagyományosan nagy presztízsű hivatásoknak ugyan magas a megbecsülésük, sok esetben azonban egyáltalán nem biztos, hogy a jogi vagy közgazdász diploma megszerzése önmagában egész életre szóló, biztos megélhetést jelent. Sámson Dorottyával, a Profession.hu álláspiaci szakértőjének segítségével azt jártuk körbe, hogy melyek azok az online kiegészítő képzések, amelyek a legnagyobb mértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy sikeresen tudjunk pályázni a munkaerőpiacon.
Állásinterjú randiként? Miért ne!
A munka világa és a társkeresés nem is különbözik annyira, mint gondolnánk, ugyanúgy az első benyomás, a testbeszéd dönt az állásinterjún, mint az első randin. A Hays 5 pontban foglalta össze, hogy miért is hasonló ez a két terület.
Eltitkolnánk korunkat egy jó állásért?
Az álláskeresők közel fele gondolja, hogy 10-25 másodperc alatt eldől, életrajza bent marad-e a rostán; kétharmaduk pedig eltitkolná életkorát, mert úgy gondolja, ez gátja lehet a sikeres elhelyezkedésnek.
Szakmunkást keresnek, adminisztrátort találnak
Tavaly harmadával több cég álláshirdetései között böngészhettek az álláskeresők, mint 2014-ben, és a feltöltött hirdetések száma is 21 százalékkal emelkedett. A Profession.hu éves jelentése alapján a kereslethez hasonlóan a jelentkezések és regisztrációk száma is növekedett, legtöbben adminisztratív feladatokra pályáznak.
Az új munkahelyek felét a közmunka teszi ki
A vártnál kedvezőbb lett a szeptember-novemberi munkanélküliségi ráta - hívták fel a figyelmet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) frissen közölt adatait kommentálva az ING Bank, a Takarékbank és az Erste makroelemzői, akik szerint tovább csökkenhet a munkanélküliség.
Most érdemes állást keresni
Januárban számos új pozíciót hirdetnek meg a cégek, így aki most keres új állást, jó eséllyel indulhat a munkaerőpiacon. Az álláskeresőknek szolgálunk most jó tanácsokkal.
Hiába vagyunk egyre képzettebbek?
Egyre képzettebbek a munkavállalók világszerte, azonban nem mindig találnak megfelelő állást, azaz a felsőfokú oktatáshoz való egyre jobb hozzáférés nem csökkenti a munkanélküliséget - derült ki a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) legfrissebb felméréséből, amelyben az oktatás és a munkaerőpiaci elhelyezkedés kapcsolatát vizsgálták.
A jó fizetés sem elég a fiataloknak
Munkaválasztásnál még mindig sokat nyom a latban a jövendőbeli fizetés nagysága a Deloitte friss felmérése szerint, de a korábbiakkal ellentétben már nem első helyen áll a munkaválasztás legfőbb tényezői között. Idén az első helyen az érdekes és előremutató feladatok megléte szerepel. A fiatalok még mindig többet akarnak, mint ami reális, de mással is lehet hatni.
Így fognak minket választani
Szeptemberben minden évben felpörög az álláspiac, egyre több állást hirdetnek meg és egyre több a jelentkező is, ezért érdemes végigvennünk azokat a kulcsfontosságú lépéseket, amelyekkel jelentősen növelhetjük esélyeinket a munkaerőpiacon - hívta fel a figyelmet a profession.hu.
Állást akar? Felejtse el a közhelyeket!
Jól kommunikálok, szeretem a kihívásokat, kiválóan beszélem a nyelvet. Kedvelt közhelyek az önéletrajzhoz csatolt motivációs levélben, mégsem éri meg ezeket használni, ugyanis a HR-esek átsiklanak a formulák felett. Érdemesebb inkább konkrét helyzetekkel néhány szóban bemutatni, miből derültek ki ezek a tulajdonságok.
Döbbenetes módon lehet álláshoz jutni
Hogyan találja meg a világ legjobb programozóit a Google? Nagyjából úgy, ahogy a Mátrix című filmben láttuk. Még csak jelentkezni sem kell ahhoz, hogy valaki bekerüljön a felvételi eljárásba.
Álláskeresők! Itt az idő
Az álláskeresési piac megélénkülését tapasztalják a munkaerőközvetítéssel foglalkozó szakértők. Dobár Attila, a Job Kft. ügyvezető igazgatója szerint az idei nyár egyáltalán nem fordult pangásba, ráadásul ősszel még a helyzet “fokozódása” is várható.
6 ok, amiért nincs válasz az álláspályázatra
Már hosszabb ideje pályázik kitartóan állásokra, de az erőfeszítéseknek még mindig semmi eredménye, az elküldött CV-kre semmiféle reakció nem érkezik? Mi lehet ennek az oka? Íme néhány gyakori magyarázat a Monster.hu-tól.
Motivációs levél: a rövidebb, jobb
Az önéletrajz mellett a motivációs levél képviseli a pályázót először a megcélzott cég előtt. A kísérőlevélként is nevezett dokumentum nem hosszabb fél oldalnál, cégre és pozícióra szabott. A pályázás okairól és a pályázó alkalmasságáról szól – írta a Monster.hu.
Sikertelen interjú? Így profitáljunk belőle
"Sajnálattal közlöm, hogy nem ön nyerte el a meghirdetett állást." Nehéz ilyenkor pozitívan gondolkodni, mégis meg kell próbálni tanulni a hibából. Miként lehet egy sikertelen állásinterjú után visszajelzést és jó tanácsot kapni a személyzeti szakemberektől? Erre válaszolnak szakértők a Monster.hu cikkében.
A Facebook az első az álláskeresésben
Az álláskeresők közül a Facebookot választják a legtöbben globális szinten és Magyarországon egyaránt, de nálunk szinte csak azt nézik az álláskeresők, a LinkedInre csak tízből egy munkavállaló néz föl megfelelő álláshely után kutatva.
Nyerő tippek, hogy ne a kukában végezze az önéletrajz
Sokakat ér csalódás, amikor a különböző cégekhez elküldött jelentkezésükre semmilyen válasz nem érkezik, vagy épp semmitmondó választ kapnak kézhez. Sokan hajlamosak ilyenkor a cégek HR szakembereit hibáztatni, pedig néhány lényeges szempont szem előtt tartásával megelőzhető lenne, hogy az önéletrajz a kukában végezze. A tartalomra történő odafigyeléssel még az is elérhető, hogy az önéletrajz egyből felkeltse a vállalat HR-seinek figyelmét. A Job Kft. szakértői azokat a tapasztalatokat gyűjtötték össze, amelyek segítenek átütő erejű önéletrajzot összeállítani.
Munkakeresés: mi van, ha megcsörren a telefon?
Az írásos álláspályázat elküldése után megcsörrenhet a telefon, amelyben a cég képviselője jelentkezik. Telefonos interjúnak is hívják az előszűrés e formáját, ami külföldi álláskereséskor is előjöhet. Mire készüljünk? Milyen hibákat kerüljünk?
6 tanács a profi LinkedIn profilhoz
A LinkedIn a világ legnagyobb szakmai hálózata és kikerülhetetlen szereplője a közösségi médiának. Az üzleti élet Facebookja a fejvadászok kincsesbányája lett, elsöpörheti az állásközvetítő portálokat, erőteljes befolyással bír a munkakeresők, a vállalatok és az iparágak területén is. A Hays tanácsait követve könnyen kitűnhetünk a tömegből, ezzel is növelve a saját márkaértékünket.
Mennyire legyünk rámenősek egy álláshirdetésnél?
Temérdek az állásra pályázó, és szoros a verseny a meghirdetett pozíciókért. Így aztán a céges visszajelzések sem túl gyakoriak, de vajon mennyire érdemes álláskeresőként rámenősen viselkedni a pályázás alatt? Egyáltalán: érdemes-e a cég "Megkaptuk jelentkezését" értesítésére válaszolni?
Három kérdés, amin elbukhatunk az állásinterjún
Az állásinterjún mindenki a legjobb formáját hozza és ezzel a munkáltatók is tisztában vannak. Ezért vannak olyan kérdések, amelyekre a legtöbb munkavállaló nem számít – pedig a válaszai sokat elárulnak felkészültségéről, és személyiségéről.
Tíz dolog, amit NE írjunk bele az önéletrajzba
Vannak olyan bejegyzések az önéletrajzban, amelyek többet ártanak, mint használnak. Elveszik a helyet a fontosabb információktól vagy rossz felé terelik a munkaadó figyelmét. Íme néhány dolog, amit inkább ne írjunk bele.
Munkavállalás gyerekkel: akár előny is lehet!
A munka világába való visszatérés sokszor még egy pár napos szabadság után sem könnyű, azonban még nehezebb akkor, ha hosszú évek teltek el az utolsó munkanap óta. Főleg a kismamák vannak nehéz helyzetben.
Így vészeljük át a munkanélküliséget
A munkanélküliség pszichésen megterhelő állapot. A sikertelen pályázások után könnyű magunkba zuhanni, kilátástalannak látni a helyzetet. Vannak azonban fogások, amivel megelőzhető a baj.
Fiatal közgazdászok versenyezhetnek karrierlehetőségekért
Tavasszal ismét sor kerül a nagy múltra visszatekintő Diák Menedzsment Bajnokságra. A közgazdászoknak szóló verseny keretein belül diákok és pályakezdők csapatai vezethetik virtuális telekommunikációs cégeiket egy valós piaci körülményeket modellező szimulációs programmal. A legjobbakat karrierlehetőséggel jutalmazzák hazai vállalatok.
Tízezer női informatikus is elkelne itthon
Évtizedek óta több mint tízezer betöltetlen pozíció van az informatikai területen, az iparág dinamikus növekedéséből adódóan pedig tovább fokozódik a verseny a tehetségek iránt.
Hét baki, ami miatt kukában végezheti önéletrajz
Az önéletrajz az egyik legfontosabb eszköz egy új álláshoz. Ennek ellenére sok hibát elkövethetnek az álláskeresők. Megmutatjuk a hét leggyakoribb bakit, amik miatt a kukában végezheti egy álláskereső pályázat.