Az év végi kikapcsolódás és január első napjai tökéletesek arra, hogy végiggondoljuk, mivel szeretnénk valójában foglalkozni, mi lenne számunkra a tökéletes állás. Sámson Dorottya, a Profession.hu álláspiaci szakértőjének tippjeivel lépésekre bontva tekinthetjük át, hogy mi a szükséges teendőnk az ideális állás megszerzéséhez.
Fő a tudatosság!
Legfőképp legyünk tudatosak: a pihenés mellett használjuk fel arra a szünetet, hogy végiggondoljuk, mit szeretnénk igazán csinálni, és mire lennénk legalkalmasabbak, valamint hogy mik a legfontosabb lépések, amiket vágyott állásunk megszerzéséért tehetünk. Ha megvan a cél, akkor az oda vezető utat is könnyebb lehet megtalálni, legyen az tréning vagy nyelvtanfolyam.
Legyünk felkészültek!
Nézzünk utána a kinézett állásnak és a cégeknek a honlapjukon, a közösségi oldalaikon, a róluk szóló hírekben és a www.munkatársaim.hu weboldalon. Legyünk tisztában az elvárt kompetenciákkal és szabjuk önéletrajzunkat összhangba az elvárt tapasztalatokkal és kvalitásokkal.
Telefonáljunk utána pályázatunknak és kérdezzük meg, mennyi esélyük van az adott állásra! Így a kiválasztásért felelős HR-szakember figyelmét is eredményesebben hívhatjuk fel magunkra.
Mindig legyen testreszabott az önéletrajzunk!
Ha az adott állás előírásaira szabjuk önéletrajzunkat, jelentősen megnöveljük esélyét, hogy alkalmunk legyen a személyes interjú során magunkat adni és némileg kötetlenebb formában ismertetnünk eddigi tapasztalatainkat, illetve jövőbeni motivációinkat. Részletezzük hobbijainkat, például, hogy mikor és mennyit szoktunk sportolni, hiszen ez elhivatottságot sugall a leendő megbízóinknak.
Ne ragaszkodjunk a fekete-fehér öltözékhez az állásinterjún!
Már nem érdemes a régi idők hagyományait követve szigorúan fekete-fehérben megjelenni az állásinterjún. Természetesen legyünk ápoltak, öltözetünk maradjon igényes, hiszen a jó benyomás elengedhetetlen. Egy jól megválasztott ruhadarab maximálisan magabiztossá tehet minket és
Ne legyen sablonos az önéletrajz!
A CV semmiképp se legyen sablon, azonban a kreatív CV-k kétélű fegyverek is lehetnek: igen sok cég toborzó szoftverrel dolgozza fel az önéletrajzokat, és így nem tudja kinyerni a kért adatokat.