álláskeresés cikkek
Ezek most a legkeresettebb szakmák
51. alkalommal rendezik meg a Műegyetemi Állásbörzét, itt villamosmérnököt és gépészmérnököt keresnek a legtöbben.
Pesszimisták a cégek: súlyos munkaerőhiányra számítanak
Egy friss felmérés szerint munkaerőhiányra számít a vállalkozások többsége, nagy részük szerint még súlyosabb is lesz a helyzet.
A pénz minden - ezért váltanak munkahelyet a magyarok
Az új állás keresésének legerősebb indoka a nem megfelelő fizetés - derül ki a Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített friss közvélemény-kutatásból. A válaszadók jelenleg nagyjából fele-fele arányban gondolkoznak munkahelyváltáson. A főként fiatalok által kitöltött felmérésből az is kirajzolódik, a munkavállalók igénylik az innovatív megoldásokat, átlagosan leginkább a négynapos munkahétnek és a rendszeres közösségépítő programoknak örülnének.
Külföldre kacsintanak a magyar dolgozók
2021-ben átlagosan 107 nap alatt pörgött ki egy álláshirdetés, míg minden harmadik dolgozó külföldön is keresett állást. A Jófogás a HR-szolgáltató Trenkwalderrel közösen tekintette át a magyar munkaerő mobilitásával kapcsolatos érdekességeket a tavalyi évre vonatkozóan. A munkavállalók 25 százaléka egyébként évente munkahelyet vált és minden második dolgozó munkahelyváltáson gondolkozik.
Egyre durvább a munkaerőhiány ebben a szektorban
A járványhelyzet hatása számos más ágazatban visszaszorulni látszik, azonban a munkaerőhiány még mindig aktuális probléma. A koronavírus erőteljes hatással volt a munkaerőpiacra minden szektorban, a logisztikában is. A logisztikai dolgozóknál egyre magasabb a munkaerőhiány, egyre több raktári dolgozót keresnek. Járványtól függetlenül mindemellett még szigorúbb biztonsági intézkedéseket kezdenek bevezetni a cégek. A QLM kitekintése.
Soha nem látott mozgások a munkaerőpiacon – miért váltanak a magyarok?
A dolgozók megéléseiből táplálkozó „nagy felismerés" jelenség következményeként újabb jelentős mozgás indulhat be világszerte a munkaerőpiacokon – mutat rá a Randstad Workmonitor 2021-es második felmérése. A több mint 27 ezer dolgozó megkérdezésével 34 piacon, köztük Magyarországon végzett kutatás eredményei azt mutatják, hogy globálisan és itthon is egyre többen fontolgatják új munkahely keresését. Igaz, míg a nemzetközi adatok arra utalnak, hogy e mögött sok esetben a pandémia hatására átértékelt professzionális és személyes célok és a felülvizsgált munkaerőpiaci pozíció állhat, addig nálunk továbbra is – globális összehasonlításban is kiugróan magas léptékben – a bérezés és a juttatások vezetnek a karrierdöntések során.
Fokozódik a verseny: hogyan tudják megszerezni és megtartani a legjobb munkavállalókat a cégek?
Áprilistól a járványügyi korlátozások feloldásával több ágazat is újraindult, a vállalatok bátrabban mertek tervezni, így erős munkaerőhiány alakult ki a piacon. A verseny a munkavállalókért a járványhelyzet előtti, 2019-es évnél is erősebb. Ezzel párhuzamosan a munkakeresési kedv is növekedett, a dolgozók – miután érzékelték a lehetőségeik bővülését – bátrabban vágtak bele a munkahelyváltásba – derül ki a Profession.hu HR-körkép 2021 című friss, reprezentatív kutatásából. Egy ilyen versenyhelyzetben kulcsfontosságú kérdés a cégek számára, hogy hogyan tudják megszerezni a számukra legalkalmasabb munkavállalókat és megtartani a dolgozóikat.
Ezekkel a szakmákkal könnyen lehet boldogulni
Rengeteg olyan szakma van, amivel könnyen építhető karrier akár diploma nélkül, jól fizet, és nem kell éveket rászánnod arra, hogy pályát módosíts.
Bővül a program: így segítenék tovább az álláskeresők elhelyezkedését
Napokon belül bővül az álláskeresők elhelyezkedését ösztönző program - jelentette be Bodó Sándor az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményében.
Komoly gonddal néznek szembe a webáruházak – ezt a vevők is megérzik
A munkaerőhiány visszafogja az e-kereskedelmet, sok webshopnak le kell állítania az online hirdetéseket, mert nem tudnák kiszolgálni a megnövekedett keresletet. Minden eddiginél fontosabbá vált a munkaszervezés, a legtöbben ugyanis nem ismerik fel, hogy milyen nagy munka és költség új embert találni egy adott pozícióba.
Egyre kevesebben keresnek állást Magyarországon
Egyre kevesebben keresnek állást Magyarországon
Most csak az nem tud elhelyezkedni, aki nem akar – állásdömping a munkaerőpiacon
A belföldi turizmus és vendéglátás munkerőhiánya rekordokat döntöget, és a kereskedelem is élénk évre számíthat. Mindezekhez munkaerő szükséges. A munkaerő toborzás a munkanélküliek magas száma ellenére sem könnyű feladat. Szezonális munkákra pedig nehéz jó munkaerőt találni. A 2021-es nyár munkaerőpiaci helyzetéről és a növekvő állásdömpingről Nemes-Nagy Szilvia, a Performia Hungary ügyvezető-tulajdonosa beszélt.
Mennyire szűkmarkú a kormány, ha a munkanélküliekről van szó?
A koronavírus-járvány a hazai munkanélküli ellátási rendszer sok hiányosságát felfedte.
Vége a korlátozásoknak – újra munkaerőhiány van
Az elmúlt időszakban a világjárvány átalakította a munkaerőpiacot, nyár elejére azonban visszarendeződött a pandémia előtti évhez hasonló állapotra: ismét munkaerőhiány mutatkozik, csakúgy, mint 2019-ben. A Profession.hu saját adatbázisa alapján készített friss felméréséből jól látszik, hogy bár az egy hirdetésre jelentkezők száma egyelőre a világjárvány előtti állapotokhoz képest valamelyest növekedett, közben folyamatos a visszarendeződés. Az elmúlt másfél évet az álláskeresők kiugróan nagy száma jellemezte, egy-egy meghirdetett pozícióra a megszokottnál jelentősen többen jelentkeztek, azonban ez a hullám lecsengeni látszik.
Hány ember vesztette el az állását az előző hónapban? Kijöttek a friss adatok
A munkanélküliség 4,4 százalékos volt áprilisban.
Hány embernek nem volt munkája márciusban? Megjelentek a friss adatok
A munkanélküliségi ráta 4 százalékon állt.
Hány ember veszítette el az állását a járvány miatt? Kijöttek a friss adatok
2021 februárjában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4 millió 550 ezer fő volt, ami – jórészt a koronavírus okozta járvány gazdasági következményeként – 104 ezer fővel kevesebb az előző év azonos időszakához képest, ugyanakkor 14 ezerrel több, mint az előző hónapban - közölte a KSH.
A világjárvány ellenére rengetegen fontolgatják a munkahelyváltást
A globális koronavírus-járvány következtében a munkavállalók 35 százaléka fontolgat munkahelyváltást a következő 12 hónapban, derül ki a Kaspersky jelentéséből. A karrierváltás válaszadók által említett két legfőbb mozgatórugója az adott körülmények között teljesen természetes és érthető is: az egyik a magasabb fizetésre való törekvés, a másik pedig a munka és a magánélet közötti megfelelő egyensúly kialakítása.
Szerdán nyit az ország egyik legnagyobb online állásbörzéje
Közel 1000 állás és több, mint 700 foglalható interjú időpont várja az álláskeresőket az ország legnagyobb múltú állásbörzéjén két napon át. Ezúttal a legtöbb állásajánlat villamosmérnököknek szól, de a legkeresettebbek között vannak az informatikusok és a gépészmérnöki végzettséggel rendelkezők is. Az esemény ingyenes és nyitott minden hallgató, pályakezdő és felsőfokú végzettséggel rendelkező tapasztalt munkavállaló számára.
Új álláskereső oldalt indított a kormány
A kormány a munkát keresők és a vállalkozások közötti kapcsolatok erősítése érdekében kedden elindítja a karrierm.hu oldalt – jelentette be Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleménye szerint.
3+1 tipp, ami megkönnyíti az álláskeresést
Bár az utóbbi időben munkát találni különösen stresszes folyamat, jó hír, hogy a sikeres munkakeresés receptje tanulható, és csak pár alapvető készséget kell hozzá elsajátítani és gyakorolni.
Ezekben a szakmákban érezhetjük most biztosnak az állásunkat
A programozók és a számviteli tudással rendelkező szakemberek iránt jelentős volt a kereslet a hazai munkaerőpiacon az elmúlt öt hónap során – mutat rá a Profession.hu és az EY elemzése. Az állásportál adatai szerint a szoftverfejlesztés és a könyvelés a koronavírus-járvány okozta válság alatt is stabil szakmának bizonyul Magyarországon.
Furcsa verseny zajlik a magyar munkaerőpiacon
Ma Magyarországon a foglalkoztatottság jóval nagyobb a férfiak, mint a nők körében, a fiatal nők – beleértve a kismamákat is – továbbra is kevésbé mobilisek a munkavállalás terén, mint a férfiak. A kismamákat, kisgyermekes anyukákat hagyományosan nem szokás a munkakereső fiatalok közé sorolni. Egy friss kutatásból ugyanakkor kiderült: sokszor hasonló kérdésekkel és problémákkal küzdenek, mint pályakezdő vagy frissdiplomás társaik.
Hány ember veszítette el a munkáját a jávány miatt? Kjöttek a friss adatok
A második negyedévben 103 ezerrel dolgoztak kevesebben, mint egy évvel ezelőtt.
Felmérték, milyenek a magyar munkanélküli fiatalok
Hazánkban a koronavírus-járvány előtti időszakban kb. 15 százalékra volt tehető a 15-34 év közötti nem dolgozó, de nem is tanuló, ún. NEET fiatalok száma. Miközben a foglalkoztatottság folyamatosan növekedett az elmúlt években, felmerül a kérdés: kik azok a NEET fiatalok ma Magyarországon, és hogyan lehet segíteni nekik, kiváltképp a koronavírus-járvány utáni időszakban?
Hányan veszítették el állásukat? Kijöttek a legfrissebb adatok
A munkanélküliek száma 187 ezer fő volt áprilisban.
Gyenge lábakon álló cégek - hol a legnagyobb a munkanélküliség?
Márciusban a legtöbben Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében veszítették el az állásukat.
Már több százezren keresnek állást a koronavírus hatásai miatt
Ígéretesen alakult az év eleje a munkaerőpiacon a veszélyhelyzet kihirdetéséig. Március 11-e után helyzet azonban drasztikusan megváltozott.
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a magyar munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6 százaléka ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60 százalékuk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.
Így találhatak egymásra a munkanélkülivé vált emberek és a cégek
A „B” terv nevű mozgalom azoknak a munka nélkül maradt, de dolgozni akaró embereknek szeretne segíteni, akik a kialakult járványügyi helyzet hatására veszítették el napi megélhetésüket.
Hirtelen rengetegen elkezdtek állást keresni Magyarországon
Intenzív évet zárt tavaly az álláshirdetési és - keresési piac. A jelentkezők száma közel tizedével emelkedett az előző évhez képest, míg a cégek automatizálási szándéka magasabb fordulatszámra kapcsolt. Az év jellemző tendenciáinak markáns eleme, hogy a munkáltatók nyitottabbá váltak az atipikus foglalkoztatási formákra.
Óriási a munkaerőhiány, közben rengetegen térnének vissza a munkaerőpiacra
A veszélyeztetett, illetve hátrányos helyzetű álláskeresőket segítő magyarországi Incorpora szerint a munkáltatók kicsivel több odafigyeléssel könnyebben találhatnak embert a betöltetlen álláshelyekre. Az Incorpora a „la Caixa” Alapítvány és az osztrák Erste Alapítvány közös kezdeményezéseként indult el 2016-ban hat hazai civil szervezet részvételével. A munkavállalók és a munkáltatók részére mediációs szolgáltatást nyújtó programban a hazai működés három éve alatt több mint 600 vállalkozás, illetve mintegy 2600 ember vett részt, és több mint ezren találtak munkát.
Döntött a Fővárosi Közgyűlés: nekik januártól ingyenes a BKV
Ingyenesen utazhatnak januártól a budapesti álláskeresők a fővárosi közösségi közlekedés járatain.
Hány embernek van munkája? Itt a friss foglalkoztatási adat
A munkanélküliek átlagos létszáma 164 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,5 százalékon áll.
A pénz csak alibi – egekbe szökik a fluktuáció
Egyre nő a közepes és nagyvállalatok fluktuációja a legérintettebb szektorokban. 2018-ban 36 százalék volt az átlagos fluktuáció, 2019-re már 41 százalék az előrejelzés. Azonban az átlagon belül erős szórás tapasztalható. A munkaerő-kölcsönzés jelentősen megdobja az adatokat – derül ki a HR-Evolution Kft. fluktuációbenchmark-kutatásából.
Költözni egy állás miatt? Ezt gondolják a magyarok
A magyar munkavállalók több mint felének fontos szempont munkahelyváltáskor, hogy a lakóhelye közelében találjon új állást – derült ki egy friss felméréséből. Mindössze minden tizedik munkavállaló lenne hajlandó másik településre költözni egy jobb álláslehetőségért.
Nem félünk felmondani, bízunk benne, hogy találunk munkát
Nyár elején is rendkívül magasan állt a hazai munkavállalók állásuk iránt érzett bizalma, emellett fokozatosan nő azok aránya, akik szerint még sokáig fennmarad a munkahelyük, valamint a pozíciójuk, amelyben dolgoznak.
Van visszaút a munkához
Több éves kihagyás után is van visszaút a munkához: kismamák, karrierváltók is csatlakoztak a „Return to Work” programhoz. ennek célja, hogy olyan álláskeresőknek segítsen, akik legalább 2 év kihagyás után szeretnének visszatérni a munkaerőpiacra.
Állást is okostelefonnal keresünk
A Magyarország vezető állásportáljára, a Profession.hu-ra érkező látogatások kétharmadát ma már okostelefonról indítják, ezzel szemben az elmúlt három évben a csak számítógépet használó álláskeresők aránya meredeken csökkent.
Eltűnik a szörny a magyar webről
Megszűnik a Monster.hu. Az Alma Media megszünteti toborzási szolgáltatását Magyarországon és Lengyelországban.
Kísérleti munkaügyi központokat vezetnek be
A kísérleti programot először csak két megyében vezetik be. A tervek szerint a programban az álláskeresők segítséget kapnak önéletrajzuk megírásában, képességeik meghatározásában.
Jeff Bezos három feltétel alapján vesz fel embereket
Az Amazon alapítója húsz éve, a '90-es évek végén fogalmazta meg azt a három kérdést, amelyet cége menedzsereinek át kell gondolniuk, amikor szerződtetni készülnek valakit egy állásra.
Mesterséges intelligenciával is keresik a munkaerőt a kkv-k
A jelenlegi munkaerőpiaci helyzet arra kényszeríti a hazai kis-, és középvállalatokat, hogy folyamatosan toborozzanak. A Profession.hu legújabb felmérésében azt vizsgálta meg, hogy mennyi időre van szüksége a cégeknek ahhoz, hogy megtalálják a megfelelő alkalmazottakat.
Átlagosan félévente váltunk munkahelyet
Az aktív álláskeresők túlnyomó többségének jelenleg is van munkája, de nem restek jelentkezni, ha vonzó lehetőséget találnak. A Profession.hu felmérte, milyen csatornákat és technikákat vesznek igénybe az emberek az ideális munkahely megtalálásához.
Csak ilyen embereket vesznek fel Elon Musk űrutazós cégéhez
Elon Musk kiadta az ukászt, hogy a SpaceX menedzserei csak olyan embereket vehetnek fel, akik jobbak náluk. Mármint a főnököknél. Szerinte ez a fejlődőképes szervezet alapja. Ennek kiderítésére 7-8 órás állásinterjút tartanak.
Ez a kérdés az aduász az állásinterjún
Még a híres vállalkozók is ritkán tudnak olyan kérdéssel előállni, ami nagy bizonyossággal jelezni tudja, milyen a jelentkező igazi személyisége és hogyan fog teljesíteni a következő hetekben, miután felvették. A The New York Times újságírója egy amerikai cégvezetőnél lelt ilyen kérdésre.
Amikor úgy írod a CV-d, hogy látszik, ingyen is elvállalnád a melót
Hát nem ilyen benyomást kell kelteni az önéletrajzoddal. A HR-esek több tízezer rezümét láttak már életükben, tehát kifejlesztették a képességet arra, hogy a sorok között olvassanak.