Külföldre kacsintanak a magyar dolgozók

2021-ben átlagosan 107 nap alatt pörgött ki egy álláshirdetés, míg minden harmadik dolgozó külföldön is keresett állást. A Jófogás a HR-szolgáltató Trenkwalderrel közösen tekintette át a magyar munkaerő mobilitásával kapcsolatos érdekességeket a tavalyi évre vonatkozóan. A munkavállalók 25 százaléka egyébként évente munkahelyet vált és minden második dolgozó munkahelyváltáson gondolkozik.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A Jófogás a felületén 2021-ben publikált csaknem 18 ezer álláshirdetést tekintette át, hogy big data elemzés segítségével kapjon pontosabb képet a hazai munkaerőpiacon végbemenő folyamatokról.

Az adatok szerint egy álláshirdetés átlagosan 107 nap alatt „pörgött ki”: a leghamarabb Zala megyében (66 nap), a leglassabban pedig Győr-Moson, illetve Komárom-Esztergom megyékben (122 nap). Álláshirdetések számában a Jófogáson Budapest (6918) és Pest megye (2769) vezetett, őket Hajdú-Bihar (888) és Bács-Kiskun megye (652) követte.

Úgy látjuk, hogy a legkevesebb álláshirdetést Nógrád, Tolna és Békés megyékben adták fel, míg az álláskeresők száma és a kínálkozó munkalehetőségek közti legnagyobb eltérést Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben láttuk. Ezekben a megyékben akár kétszer-háromszor többen kerestek állást, mint amennyi lehetőség helyben elérhető” – mondta Draskovits Tímea, a Jófogást üzemeltető Adevinta Classified Media Hungary Kft. apróhirdetési és ügyfélkapcsolati vezetője.
A szakmunkás, a fizikai és segédmunkás, a mezőgazdaság, valamint a szállítás/logisztika területeken elérhető álláshirdetések megtekintéseit összesítve az érdeklődők csaknem egyharmada külföldi álláshirdetések után is érdeklődött.

Külföldi munka sincs kizárva (Fotó: Pixabay)

A Trenkwalder eközben úgy látja, hogy éves szinten csaknem 800 ezer munkavállaló vált munkahelyet Magyarországon, de ezen felül is van még 2-300 ezer fő, akik ugyan nincsenek jelen a nyílt munkaerőpiacon, de szintén folyamatos mozgásban vannak.

A legmagasabb mobilitási indexszel rendelkező Csongrád, Somogy, Heves, Zala és Nógrád megyékben a külföldre költözési hajlandóság is sokkal magasabb. 2021-be is egyre csak nőtt a külföldi elszívóerő, míg a versenyszférában, 2000 fős mintán készített felmérésünk szerint a magyar munkavállalók is sokkal mobilisabbak, mint 5 éve. A megkérdezett munkavállalók közül a keleti országrészen a legelégedetlenebbek, de a megélhetéssel kapcsolatos problémák terén a Dél-Dunántúl dominál. Ezért abban a térségben is kiemelt figyelmet kell fordítani a munkaerő helyben tartására” – hangsúlyozta Nógrádi József, a Trenkwalder kereskedelmi igazgatója.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo