Nyereség cikkek
A vállalkozók nem osztják a kormány optimizmusát a jövő évre, beruházási hajlandóságuk csökkent
Növekvő nyereséggel számolnak, de kivárnak a hazai kkv-k.
Belehúzott a Tesco
Bukdácsolások után újra szép fejlődés.
Mindenkit meglepett a Magyar Telekom
Magyar Telekom: a vártnál jobban nőtt a profit és a bevétel.
Árbevétel-várakozások: két táborra szakadtak a cégek
A korábbiakhoz képest kissé szerényebb árbevétel-növekedéssel, ugyanakkor stabil nyereségnövekedéssel számolnak idén a cégek.
Jobb helyzetben a kínai iparvállalatok
Lassult a kínai ipari cégek nyereségének csökkenése az idei első tíz hónapban éves összevetésben az első kilenc hónaphoz képest.
Bajban a Samsung
Romlott a Samsung második negyedéves eredménye.
Meredek csúszdán a COVID vakcinagyártók
Zuhant a BioNTech első negyedéves bevétele és nyeresége.
Elolvadt a kínai ipari vállalatok nyeresége
A gyenge kereslet, illetve amiatt, hogy a Covid-ellenes korlátozások hirtelen feloldása után csak lassan pörög fel a termelés.
Nem megy a kínai ipari vállalatoknak
Jelentősen csökkent a kínai ipari vállalatok nyeresége az idei első kéthónapban.
Újabb hatalmas informatikai cég jelentett létszámleépítést
Az IBM az elmúlt tíz év legnagyobb bevételnövekedését érte el tavaly.
Úgy behúzott a K&H Banknak az extraprofitadó, hogy nyeresége a tavalyi negyedére csökkent
74 százalékkal kevesebb nyereség az elmúlt évhez képest.
Meglepetés az OTP-nél
Az OTP-csoport az elemzői várakozásoknál jobb, 162,128 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el korrekciós tételek hatása nélkül a második negyedévben, ami az előző negyedévit 83 százalékkal, az egy évvel korábbit 26 százalékkal meghaladta.
Hol van már az egyházi tized nagysága, a kormány extra adója elvitte az Erste nyereségének négyszeresét
Nem ez lesz az Erste aranyéve.
Nőtt a rossz hitelek száma Amerikában
Az amerikai bankok profitja 22,2 százalékkal csökkent az első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest - áll az amerikai szövetségi betétbiztosítási társaság (FDIC) jelentésében.
Az autóipar nehézségei ellenére a kecskeméti Mercedes gyár növelni tudta a nyereségét
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. 2021-ben 3,1 milliárd euró árbevételt ért el az előző évi 3,4 milliárd euróval szemben; az adózás előtti nyeresége viszont nőtt: a 2020. évi 39,3 millió euró után tavaly 67,6 millió euró lett - közölte a társaság.
A cégek nyereségébe is bezavar a delta variáns
A folyó harmadik negyedévben csökkenhet a vállalatok nyeresége a második negyedévi emelkedés után - áll a Reuters összeállításában.
Történelmi csúcsot ment az OTP
Az elemzői várakozásokat jócskán meghaladó, 105,4 milliárd forintos konszolidált adózott nyereséget ért el a második negyedévben az OTP Bankcsoport. Az első félévi adózott eredmény csaknem 178 milliárd forint volt, 15 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
Elszámolnék a tulajdonostársammal, de hogyan?
Az egyik tulajdonos autót szeretne vásárolni, míg a másik nem, de igazságosan osztanák meg egymás között a költségeket, illetve az eredményt. Ezt hogyan tehetik meg?
Már a cégek fele sem éli meg a 10 éves kort
Hiába a sok új cég és a magas cégalapítási kedv, úgy tűnik, a cégek hosszú távú életképessége továbbra is problémás. A fiatal cégeknek úgy tűnik, egyre nehezebb a terep – mondja az Opten szakértője.
Hatszoros extraprofitot hozhat a klímabiznisz a cégeknek
Közel 1000 milliárd dollárt is veszíthet az 500 legnagyobb világvállalat az éghajlatváltozással. Ezt azonban bőséges profittal ellensúlyozhatják, ha a zöld bizniszekben aktivizálják magukat, nyilatkozták maguk a nagyvállalatok a Carbon Disclosure Project felmérésében.
Rekord nyereséget ért el a Gazprom
Már a hír, hogy lemond Alekszej Miller, a Gazprom vezetője, felhajtotta az óriáskonszern részvényeinek árát – a beruházók nem bíznak a cég vezetőjében, miközben nőnek a nyereségek.
Elhozza a biotermelés aranykorát a Monsanto megabírsága?
Rákkeltőnek mondta ki a kaliforniai bíróság a Monsanto glifozát tartalmú Roundup növényvédő szerét. Ez a harmadik ilyen per. Az ügy hatására vajon csökkenhet-e a vegyszer termelés az agráriumban? És a globális népesség növekedése mellett célszerű-e egyáltalán átállni a biotermelésre? El tudunk látni 9,6 milliárd embert bioterméssel 2050-ben?
Milliárdos veszteségek a Bayernél, de a gyomirtó még mindig nyerésre áll
A Bayernek milliárdokba kerülhet az esetleg rákot okozó gyomirtó – de lehet, hogy így is megérte, bár már a második perben állapították meg a gyártó felelősségét.
Tízezreket bocsáthatnak el, ha létrejön a gigabank
Egyesülésről tárgyal Németország két legnagyobb magán pénzintézete. A Deutsche Bank és a Commerzbank fúzióját azonban nem csak szakemberek vitatják, hanem a szakszervezetek is, több tízezres elbocsátástól félve.
A balhék ellenére vannak még tartalékok a Volkswagennél
Idén is magas, közel 5.000 eurós nyereségrészesedést kap a Volkswagen konszern kereken százezer, kollektív szerződés alapján foglalkoztatott munkavállalója.
Ha ezekre figyel, könnyen a TOP 100-ban találja magát
Folyamatos növekedés, magas bérek, sok európai uniós pályázati támogatás – ez jellemzi a KKV TOP 100 listán szereplő cégeket – derül ki az OPTEN Kft. elemzéséből.
Bejött az átszervezés, újra nyereséges az Opel
1999 óta először lett nyereséges az Opel, amelyet 2017 közepén vett át az amerikai General Motorstól a Peugeot és a Citroën kocsikat gyártó PSA konszern. A termelés átszervezésével és az állomány leépítésével az Opel az elmúlt évben 18,3 Mrd. eurós forgalomnál 860 millió eurós nyereséggel zárt.
Online próbál túlélni a ruházati ipar
A H&M tavalyi, 20,3 milliárd eurós bevétele 5 százalékkal haladta meg az előző évit, bár raktárkészletek kiárusítása és új logisztikai központok építése csökkentette a nyereséget.
Bármit csinál, dől a pénz a Facebookba
A súlyos bírálatok és bírságok a jelek szerint nem ártottak a Facebook üzletének: az óriáscég 2018 utolsó negyedévi, 16.9 Mrd. dolláros forgalma 30 százalékkal volt magasabb az előző évinél – s ebből 6.9 milliárdos nyereséget könyvelhettek el.
Egy dologtól tényleg retteg a davosi elit
Teljesen mindegy, hogy a világvállalatok felsővezetése mit gondol a klímaváltozásról és annak emberi eredetéről, mert a szélsőséges időjárástól mindenképpen sérül a céges ellátási lánc, és a fennakadások megnyirbálják a profitot. 2019 nagy üzleti kockázata lesz a klímaváltozás.
Az Apple-vezér fizetésén nem látszik a visszaesés
Tim Cooknak az Apple vezetőjének legutóbbi éves fizetése 15.7 mió. dollár volt, 20 százalékkal több, mint az előző esztendőben.
Megérzik az óriások, hogy ritkábban cserélünk telefont
Az Apple után a Samsung nyeresége is számottevően csökkent. Elemzők szerint a két óriáscég eladásainak visszaesése erősíti a gondokat, hogy a világgazdaság visszaesésétől kell tartani.
Ne erőből tárgyaljunk, készüljünk fel és lőjük be előre az ajánlatot
A tárgyalások sikeressége szempontjából kulcsfontosságú az azokra való előzetes, tudatos felkészülés. Többek között annak érdekében, hogy erős pozícióból indíthassunk. Min múlik, hogy ki az erősebb fél? Erről szól a Budapest Lab cikke.
Az Apple-nek is élni kell valamiből
A legújabb, iPhone XS Max mobil csúcsmodelljének előállítási költsége 376 euró, miközben a készüléket 1.650 euró körüli áron hozták forgalomba.
Van zsákjában minden jó... Így terjeszkedik az Amazon
Az Amazon, amely már az amerikai kiskereskedelemnek mintegy a felét lebonyolítja, új, rendhagyó módszerekkel kíván további piacokat szerezni.
Szomorú eredmények: van amikor a százmilliós támogatás sem segít?
Egy pályázati tanácsadó 900 olyan céget vizsgált meg, amelyek az elmúlt 15 évben legalább 100 millió forintos K+F-támogatást nyertek. Mi történt a cégekkel öt évvel a támogatás elnyerése után? Tudtak-e növekedni a a pályázati pénzek segítségével?
A nagy cégeknek buli igazán az itthoni filmforgatás
Nem csak a külföldi megaprodukcióknak éri meg Magyarországon dolgozni, de a hazai film-, videó- és televízió műsorgyártó vállalkozások összárbevételének növekedése is töretlen 2013 óta – derül ki az OPTEN céginformációs szolgáltató adataiból.
Az Amazon sarkában liheg az Apple
Az Apple piaci értéke az elmúlt negyedévben kevés híján elérte már az ezer milliárd dollárt, ami a tőzsdei cégek közül eddig csak az Amazonnak sikerült. iPhone-ból ugyan kevesebbet adtak el, de drágábban, így nőtt a profit.
Megzuhant a Facebook, de nem kell sírni a nyeresége miatt
Visszaesett a Facebook használóinak száma a két legnagyobb piacon, Európában és az Egyesült Államokban, részvényei jó 8 százalékot veszítettek értékükből. Az óriás közösségi portál így is 5.1 mrd. dolláros nettó nyereséget hozott a második negyedévben.
A kisebb cégek is rájöttek, miért fontos a digitalizáció
A negyedik ipari forradalom Magyarországot is elérte. Az automatizálás, a hajtástechnika és a megújuló energia területén elérhető ipari megoldások iránti érdeklődés több mint másfélszeresére nőtt hazánkban a tavalyi év azonos időszakához képest – derült ki a Táblázat.hu, Magyarország legnagyobb b2b online piacterének legfrissebb felméréséből.
Azért még nem elég megnyomni a start gombot
Világszerte összesen 370 Mrd dollár körüli pénzek mozgatásáról döntenek már mesterséges intelligenciával (AI) működő robotok. 2020-ra háromszorosára nő majd ez az összeg, bár emberi beavatkozás nélkül továbbra sem lehet sikeresen dönteni arról, hol és hogyan fektessük be a pénzt.
A benzinkút sehol sem rossz üzlet, de a gazdagoknál kicsit még jobb
Egy nagy nyugat-európai benzinkút csak az üzemanyag-eladáson évi 200.000 eurót kereshet. Norvégiában és Svájcban a legmagasabb a töltőállomások haszonkulcsa, Német- és Franciaországban átlagos, a legalacsonyabb Nagy-Britanniában.
Venni és eladni – a recept egyszerű...
Vásároljuk fel az árut a kiárusításnál, azután adjuk el haszonnal a világhálón. Az ötlet egyszerű – és sok pénzt hozhat. Az amerikai fiatalember forgalma ma már százezrekben mérhető, tapasztalatait pedig már oktatja is.
Alibaba lenyomta az Amazont
Az elmúlt negyedévben az Alibaba 3.6 Mrd. dollár bevételt termelt - az óriás kínai internet-áruháznak mintegy 500 millió vásárlója van a világban. A fenti bevétel 61 százalékkal magasabb, mint az elmúlt év hasonló időszakában, miközben a nagy vetélytárs, az Amazon bevételei ebben a negyedben “csak” 34 százalékkal emelkedtek.
A hazai piac húzza a nagyokat is
A belföldi kereslettől teszik leginkább függővé jövedelmezőségüket a hazai nagyvállalatok, miközben az évekig meghatározó közterhek mára már nem érinti annyira érzékenyen a cégeket. A forint árfolyam-változása és az infláció viszont egyre nagyobb hatással van nyereségükre – derül ki a K&H felméréséből.
6 lépés a nyereség növelése felé
Sok kisvállalkozás számára gond, hogy hiába a rengeteg munka, a nyereség mégis elmarad a várttól. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy javuljon a helyzet, sőt, még a céget is vonzóbbá tehetjük.
A biciklizés nyereséget, az autózás veszteséget hoz a gazdaságnak
Koppenhága 2016-ban érte el azt, amit Amszterdam két évtizeddel korábban: több a bicikli van az utcáin, mint az autó. Minden egyes biciklivel megtett kilométer profitot hoz a nemzetgazdaságnak, az autózás viszont veszteséget.
Ilyen drágák lennének kedvenc termékeink, ha nem Kínában gyártanák
Olcsó árak a fogyasztónak ázsiai outsourcing nélkül? Ha nem a távol-keletre helyezték volna ki az iPhone, a szolárpanelek, a sportcipők gyártását, jóval magasabb árat fizetnénk értük. Pedig Trump azzal kampányolt, hogy visszahozza a termékgyártást Amerikába.