A negyedik ipari forradalom – vagy ahogy sokan hivatkoznak rá az ipar 4.0 – legfőbb jellemzője a virtuális és fizikai világ összekapcsolódása, ami a KPMG nemzetközi tanácsadó cég felmérése szerint az évtized végére 4 ezer milliárdos piacot jelent majd.
A digitalizáció, az automatizáció és a big data együttes alkalmazása lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy egyre növekvő hatékonysággal termeljenek. Noha egyes elemzések szerint Magyarországra csak lassabban gyűrűzik be a folyamat és elsősorban a multicégeket és azok beszállítóit érinti, vannak arra mutató jelek, hogy a kisebb cégek is nyitnak az új megoldások felé.
Az automatizációval kapcsolatos ipari megoldások iránt több mint 80%-kal nőtt az érdeklődés hazánkban az idei év első felében 2017 első félévéhez képest – derült ki a Táblázat.hu legújabb felméréséből.
Az automatizációhoz szorosan kapcsolódó hajtástechnikai megoldások iránt is hasonló mértékben nőtt az érdeklődés a vizsgált időszakban a Táblázat.hu-n: ezeknek a termékoldalaknak az online látogatottsága 70%-kal, 19 000-re emelkedett az idei év első felében 2017. első félévéhez képest.
A CMS Wire elemzése szerint a negyedik ipari forradalomhoz szervesen kapcsolódó Internet of Things (IoT), azaz a dolgok internete területén is egyre fontosabb lesz a zöld és az alternatív energiaforrások alkalmazása.
A prognózis szerint a nap-, a szél- és a geotermikus energia – amelyek a hordható kütyükben már rég teret hódítottak-, hamarosan megjelennek az IoT megoldásokban is.