Gazdaság


Gyorsult az infláció októberben

Gyorsult az infláció októberben 

Négy hónap lassulás után októberben ismét gyorsult az infláció. Havi összehasonlításban 0,7 százalékkal nőttek a fogyasztói árak, és 3,9 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban, közölte pénteken a Központi Statisztikai Hivatal. A vártnál magasabb októberi magyarországi inflációs adatok ellenére sem jósolnak egyelőre MNB-kamatemelést londoni felzárkózó piaci elemzők, akik szerint a magyar jegybank pénzügypolitikáját továbbra is elsősorban az euróválság és a forintárfolyam alakulása határozza meg.
Hajszálra a bóvlitól Magyarország

Hajszálra a bóvlitól Magyarország 

Kiszámíthatatlanabbá vált a magyarországi gazdaságpolitikai környezet a felügyeleti szervek meggyengülése és bizonyos bevételi oldali költségvetési döntések miatt, és ennek negatív hatása lesz a gazdasági növekedésre és a kormányzati pénzügyekre. A külső pénzügyi és gazdasági környezet hatásai mellett erre is alapozta döntését a Standard & Poor's, amikor Magyarország devizában és forintban fennálló szuverén adósságának befektetési ajánlású BBB mínusz/A-3 szintű osztályzatait negatív kihatású megfigyelés alá vette szombaton. A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő pénteken rontotta az eddigi stabilról a leminősítés lehetőségére utaló negatívra Magyarország államadósi besorolásainak kilátását.
Csak elodáztuk a problémát

Csak elodáztuk a problémát 

Megállt az uniós gazdasági fellendülés. Az erősen megrendült bizalom hatással van a beruházásokra és a fogyasztásra, a gyengülő globális növekedés visszafogja az exportot, az elengedhetetlen költségvetési kiigazítás pedig nyomás alatt tartja a hazai keresletet. A GDP előreláthatólag 2012-ben is stagnálni fog az EU-ban: 2012 egészére körülbelül 0,5 százalékos növekedést becsülnek, míg 2013-ra mintegy 1,5 százalékos lassú növekedés várható. A magyar kilátásokat is gyengébbnek ítélte a bizottság, mint a kormány. Maradhat a túlzottdeficit-eljárás.
Kkv-k nélkül nincs magyar gazdaság

Kkv-k nélkül nincs magyar gazdaság 

A multinacionális vállalatokra illetve a kisvállalkozásokra is szüksége van a magyar gazdaságnak, és fontos, hogy ezek együtt tudjanak működni - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára csütörtökön a Világgazdaság és a Magyarországon működő bilaterális kamarák Multik nélkül nem megy című konferenciáján, Budapesten.
EU: minden út Budapestre vezet

EU: minden út Budapestre vezet 

Az Európai Bizottság (EB) tagállami egyeztetések után elkészítette a transzeurópai közlekedési hálózat (TEN-T) fejlesztéséről szóló új uniós jogszabály tervezetét. A program célja, hogy 2050-re minden európai állampolgár maximum 30 percnyi utazásra legyen az európai közlekedési hálózat valamelyik ágától. 
Megszorítások, amelyek ellen nem lázadnak

Megszorítások, amelyek ellen nem lázadnak 

A megszorítások és az ugyancsak fájdalmas nyugdíj-, és egészségügyi reformok ellen azért nem lázadoznak az írek, mert fennmaradt a bizalmuk a politikai rendszer iránt és e tekintetben jót tett, hogy az állam nem avatkozik a bankok és a hitelfelvevők, a munkaadók és a munkavállalók alkuiba, mondta el Michael Noonan, Írország pénzügyminisztere a Concorde alapblogjának. Szerinte az euró körüli válság meg fog oldódni, de lassú folyamatra számít.
Egyre rosszabb a dízeleseknek

Egyre rosszabb a dízeleseknek 

Három forinttal nő a benzin, és újabb 6 forinttal emelkedik a gázolaj ára a hazai töltőállomásokon - értesült piaci forrásokból a holtankoljak.hu.  
Befellegzett az adóparadicsomoknak?

Befellegzett az adóparadicsomoknak? 

A kétnapos cannes-i találkozón a G20-ak elsősorban a görög válság továbbterjedését próbálták megakadályozni, amelynek veszélye továbbra is fennáll. Erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy Olaszországgal kapcsolatban erősödjék a piaci bizalom. A csoport országai a Nemzetközi Valutaalap forrásainak növelésében is megállapodtak, a megoldást tekintve még nincs megegyezés. Az elnöklő Franciaország köztársasági elnöke azt is bejelentette: azokat az országokat, amelyek adóparadicsomok maradnak, ki fogja közösíteni a nemzetközi közösség.
Lesz-e országmentés a "görögsaláta-törvényekből"?

Lesz-e országmentés a "görögsaláta-törvényekből"?  

A kormánypártok dicsérték a 2012. évi költségvetést megalapozó törvényeket és a büdzsé tervezetét, az ellenzék a költségvetés visszavonását követelte a parlamentben a pénteki hatórás időkeretű általános vitában. A kormánypártok és az ellenzék is három-három órán át érvelhettek.
Mégsem lesz előrehozott választás

Mégsem lesz előrehozott választás 

Jeórjiosz Papandreu görög miniszterelnök péntekről szombatra virradó északa bizalmat kapott a parlamentben. Kormánya a helyén marad, miután megnyerte a bizalmi szavazást, de nincs kizárva a kabinet átalakítása sem.

Bajban van Magyarország 

A diagnózissal, hogy baj van, az előadók és a résztvevők nagy hányada egyetértett az idén Pécsett megrendezett 49. Közgazdász-vándorgyűlésen. A baj mértékét illetően szóródtak csak a vélemények. A konferencia Bod Péter Ákos elnökölte gazdaságpolitikai szekciójában szinte minden előadás elemezte ezt a kérdést, közülük most Chikán Attila és Mellár Tamás okfejtését foglaljuk össze.

Ki fogja megmenteni Európát? 

Obama további részleteket vár az európai helyzetről, a kínai és az orosz elnök pedig úgy véli, Európán múlik, hogy mi lesz Európával. A görög referendum lemondása után is bizonytalan, miként oldható meg az euróövezeti adósságválság.

Kifelé is van út az eurózónából 

Földindulásszerű jelentősége van annak, hogy euróövezeti vezetők nyíltan felvetették egy tagállam távozásának lehetőségét, bárhogyan is végződik a görög népszavazási epizód, közölték csütörtöki helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.

A bankválság mellett politikai krízis is van Európában 

Egy közös euróövezeti pénzügyminisztérium csírájának nevezte az euróövezeti mentőcsomagok motorjának számító Európai Pénzügyi Stabilitási Eszközt Soros György magyar származású amerikai befektető, aki szerint az euróövezeti adósságválsággal az Európai Unió immár dezintegrációs szakaszba lépett.

Mégsem lesz görög népszavazás 

A görög kormányfő visszavonta az adósságcsomagról kiírandó népszavazás tervét, miután a legnagyobb ellenzéki pártelnöke közölte vele: támogatja az újabb eurós mentőcsomag fejében a parlament elé terjesztendő takarékossági csomagtervet.

600 milliárd forintnyi új hitel jön? 

Két héten belül kész javaslatokat tesznek a lakossági devizahitelesekkel kapcsolatban a kormány elé a bankok és megállapodtak abban is, hogy minden hónapban leülnek tárgyalni a bankrendszert és a gazdaságot érintő kérdésekről - derült ki a csütörtöki egyeztetés után.

Görögország mehet, az euró marad 

Teljesen felborította a görög népszavazásról történt hétfői meglepetésszerű bejelentés a G20-ak csütörtökön kezdődő csúcstalálkozóját, amelynek első fele a világgazdaság helyzetével foglalkozott volna. Ehelyett a görög válság és az eurózóna kérdéseit vitatják meg Cannes-ban a világ vezető politikusai. Szerda este az uniós vezetők világossá tették: Görögország a referendum előtt nem jut európai uniós pénzhez.

Ilyen is van: csökkennek az árak 

3 forinttal csökken a benzin ára pénteken a hazai töltőállomásokon, a gázolajár változatlan marad - értesült piaci forrásból a holtankoljak.hu. A pénteki árváltozás valójában a "szokásos" szerdai árváltozás, csakhogy a hét első két napja munkaszüneti nap volt, így pénteken változik az ár.

Példátlan visszaesésben feldolgozóipar 

Októberben 48,2 volt a Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke, ami 2,5 százalékponttal alacsonyabb a szeptemberinél, a mostani érték 2009 novembere óta a legalacsonyabb - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

Válságfesztivál Cannes-ban 

Rendkívüli válságtanácskozást tartanak ma Cannes-ban a G20-ak csütörtök-pénteki csúcstalálkozója előtt a görög válság kiéleződése miatt, jelentette be kedd délután a berlini kormány. A rendkívüli válságcsúcsról Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök telefonon állapodott meg. A referendum bejelentése sokak szerint egyenes út a görög államcsődhöz, amely az euróövezetre is nagy veszélyt jelenthet.

Mi várható 2012-ben? 

Az infláció gyorsul, az államháztartás hiánya a tervezettnél nagyobb, de feltehetőleg 3 százalék alatti lesz - olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb előrejelzésében. A külső egyensúly tovább javul, de ez a belső kereslet csökkenésének tükörképe. Az államadósság GDP arányos rátája valószínűleg nem csökken.

Kell-e félnünk Kínától? 

Kínától várnak pénzügyi támogatást az euróövezeti mentőalap megerősítéséhez az EU illetékesei, ám máris aggodalmak jelentkeznek a kínai közreműködés lehetséges következményei miatt. Olyannyira, hogy az euróövezeti országok csoportjának nem hivatalos vezetője, Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök a német közszolgálati televíziónak nyilatkozva igyekezett eloszlatni az esetlegesen növekvő kínai politikai befolyással kapcsolatos félelmeket.

Nem csak a gázolaj ára emelkedik 

A gázolaj átlagára új csúcsra kerül november elsejével, s eléri a 418 forintot. A társaságok a jövedékiadó-emelést maradéktalanul érvényesíteni fogják az árakban, ugyanúgy, mint korábban az áfa-emelést, mert ha nem így tennének, akkor korlátoznák a versenyt. Az emelés valószínűleg más termékek és szolgáltatások árára is hatni fog, mivel a dízel fontos szerepet játszik a szállításban. Az autós családok 35 százaléka kevesebb tankolással, 31 százaléka pedig a szórakozásra költött összegek csökkentésével próbálja ellensúlyozni az üzemanyagok drágulásával járó plusz kiadásokat.

Túl kevés és túl későn? 

Soros György szerint Görögország gazdasági hanyatlásának megállításához nem lesz elégséges a minapi EU-csúcson jóváhagyott intézkedéscsomag. A magyar származású nagybefektető egy londoni konferencián beszélt erről, és azt is mondta, hogy az egyezség várható élettartama „egy nap és három hónap között lesz”. Londoni elemzők szerint a csúcson meghozott különböző intézkedések csak az euróválság tüneteit kezelik, az okait nem.

Mi kell a magyar gazdaságnak? 

Ahhoz, hogy jövőre az ország ne süllyedjen a stagnálás szintjére, a gazdaságnak friss tőkére, az új vállalkozásokat segítő hitelekre és bővülő piacokra van szüksége, jelentette ki Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter pénteken, a gazdaságfejlesztési és államadósság-konferenciát követő sajtótájékoztatón Zalaegerszegen.

Elbeszélnek egymás mellett a képviselők 

Ismét kilenc óra hosszat beszéltek pénteken az országgyűlésben a képviselők a jövő évi költségvetés tervezetéről. A vitában több európai parlamenti képviselő is felszólalt, köztük Bokros Lajos aki szerint a kormány nyíltan meghirdeti az inflációs gazdaságpolitikát, az áfa 27 százalékra emelése, a járulékemelés, az új adónemek bevezetése és a forint árfolyamának gyengítése miatt az infláció közel 5 százalék lesz jövőre.

K.O. a kkv-knak 

Megjelent a Piac&Profit magazin októberi száma, benne részletes összeállítássala kkv-k mint munkáltatók speciális körülményeiről és lehetőségeiről. Bemutatjuk a munkatörvénykönyv változásait a munkáltató szemszögéből, áttekintjük a 2012-es cafeteria változásokat, beszélünk az atipikus foglalkoztatás előnyeiről. Mellár Tamás és Chikán Attila beszél a gazdaságpolitikáról, elemezzük a euró és Európa helyzetét. Emellett többek között azt is megtudhatják, hogy mire jó a gépek közötti kommunikáció.

Ki védi meg Magyarországot? 

A kormánypártiak egyöntetű véleménye szerint a büdzsé az ország védelmét célozza, az ellenzék viszont végrehajthatatlannak és károsnak tartja a tervezetet, ez derült ki csütörtökön, amikor a képviselők a 2012. évi költségvetésre vonatkozó törvényjavaslat tegnap megkezdett vitáját folytatták parlamentben. A honatyák többsége pusztán saját vagy pártja álláspontját ismertette, mások véleményével kapcsolatban csak felületes reakciók hangzottak el.

Tőkepótlásra szorulnak a bankok 

Egy kivételével feltőkésítésre szorulnak a Magyarországon működő külföldi tulajdonú bankok anyavállalatai az Európai Tanács szerdai döntése alapján - olvasható ki az Európai Bankfelügyeleti Hatóság adataiból.

A neheze még hátravan? 

Csütörtök hajnalban ért véget Brüsszelben az euróövezeti országok állam- és kormányfőinek találkozója, ahol megszülettek azok a döntések, amelyekkel reményeik szerint sikerül kezelni a zónában kialakult adósságválságot, és visszanyerni a nemzetközi pénzügyi piacok bizalmát. Az euróövezeten kívüli uniós tagországokat is közvetlenül érintő kérdésekről, például az európai bankok feltőkésítésének szabályairól szóló a döntéseket a koraesti teljes EU-csúcsértekezleten hozták meg. A döntésekre a piacok rövid távon pozitívan reagálhatnak, hosszabb távon vannak kockázatok.

Reakciók a 2012-es költségvetésre 

Valóban országvédelmi költségvetésről van szó, mondta Rogán Antal a Fidesz-véleményt összegezve, a szocialistákat képviselő Mesterházy Attila szerint viszont cinizmus az elmúlt húsz év legnagyobb megszorítását országmentésnek nevezni. A Jobbik úgy véli, a büdzsé a „nemzetvesztő politikának a gipszlenyomata". Az LMP egyik vezérszónoka, Scheiring Gábor szerint pedig a költségvetési tervezet számai és a miniszteri felszólalás közötti szakadék egyetlen lehetséges magyarázata, hogy Matolcsy György nincs tisztában azzal, mit tartalmaz az általa jegyzett előterjesztés.

Elrugaszkodás a válságtól. Vagy a valóságtól? 

Stabil, kiszámítható, feladatközpontú költségvetésnek nevezte Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a 2012. évi költségvetésről szóló törvényjavaslatot, amelyet a némi kritikával élő ÁSZ jó irányba mutatónak tart. Az ellenzék szerint viszont gyengén megalapozott, sőt dilettáns a tervezet, amely súlyos megszorításokat tartalmaz, gazdasági és társadalompolitikai szempontból is elfogadhatatlan, egymillió embernek kedvez, és kilencmilliót magára hagy.

A középmezőny végén Magyarország 

A globális konjunktúra dinamikája 2011 első felében veszített a lendületéből. Mindez hatással volt a magyar gazdaságra is: az ipari termelés és az export is veszített lendületéből, s bár június-augusztusban a foglalkoztatottság kismértékben emelkedett, a munkanélküliség korábbi időszakra jellemző csökkenő tendenciája megtorpant. A harmadik negyedév folyamán a hazai gazdasági szereplők várakozásai is romlottak: szeptemberre az Európai Bizottság által Magyarországra kiszámított gazdasági bizalmi index több mint másfél éves mélypontra került.

Új módi: már nem csak a pénz számít 

Meg kell reformálni az uniós közbeszerzési szabályokat, hogy könnyebben pályázhassanak a kisebb vállalkozások - áll az EP által elfogadott véleményadó jelentésben. Eszerint a hatóságoknak nem pusztán a legalacsonyabb ár alapján kellene dönteniük, hanem a legelőnyösebb pályázatot kellene kiválasztaniuk. Így figyelembe vehetnék az innovációt, a pozitív környezeti és társadalmi hatásokat is. A Bizottság idén decemberben áll elő részletes reformtervekkel.

Járai: 2012 kifejezetten rossz év lesz 

A magyar gazdaság mozgástere szűk, de a 2012-es költségvetésben kijelölt haladási irány jó Járai Zsigmond, a Költségvetési Tanács vezetője szerint. Ahhoz azonban, hogy a makrogazdasági mutatók tarthatóak legyenek, jövőre, de lehet, hogy még az idén további kiigazításokra lesz szükség. A volt jegybankelnök a költségvetés gyengeségeiről is beszélt a Joint Venture Szövetség által szervezett ebéden.

2012: visszatér a recesszió Magyarországra? 

Magyarország, Lengyelország és Csehország gazdasági növekedése jövőre várhatóan meredeken lassul a romló külső környezet miatt, sőt Magyarországon most már valószínűsíthető az újabb recesszió, jósolták keddi előrejelzésükben londoni felzárkózó piaci elemzők. Több nagy londoni elemzőház is jelentősen csökkentett az utóbbi napokban a kelet-közép-európai térségre adott növekedési előrejelzéseiket, de eddig a Capital Economics új, keddi prognózisa az egyetlen, amely a magyar gazdaságban 2012-re visszaesést valószínűsít.

Matolcsy: az EU miatt nő az áfa 

Az adórendszerben keresendő valamennyi gazdasági siker és kudarc rejtett oka Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szerint, aki kedd délelőtt a parlamentben a 2012. évi adótörvényekre vonatkozó javaslat expozéjában azt is kifejtette, hogy az európai liberális demokráciák nem állnak készen arra, hogy helytálljanak a globális adóversenyben.

Siralmas helyzetben a kkv-k 

A kkv-kat rosszul érintette a gazdasági válság, sokan még mindig nyögik a következményeit. A Coface szakértői a legkisebbekért aggódnak leginkább. A Policy Agenda – Ipsos kkv konjunktúra index kutatása szerint tőkével lehetne segíteni a szektoron.

Ennél már csak rosszabb lesz? 

Mind az üzleti, mind a fogyasztói várakozások romlottak, s szintjük egyaránt a 2009 végi, 2010 elei, meglehetősen alacsony értéknek felelt meg - derül ki a GKI-Erste - az EU támogatásával készült - konjunktúraindexéből.

400 felett a dízel is 

7 forinttal kerül többe a hét közepétől a gázolaj, amelynek átlagára várhatóan átlépi a 400 forintot - erősítették meg piaci forrásokból a holtankoljak.hu értesülését.

Nem kell a magyarnak az osztrák munka 

A legfrissebb adatok szerint Ausztriában a fél évvel ezelőtti piacnyitás dacára elmaradt a magyar munkavállalók rohama - közölte a Győr-Moson-Sopron Megye Kormányhivatal Munkaügyi Központjának igazgatója.

A politikusok bizakodnak, az elemzők kétkednek 

Kézzelfogható közelségbe került a megállapodás az adósságválságra megoldást jelentő intézkedéscsomag ügyében José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke szerint. Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia köztársasági elnök is megerősítette: a pénzügyminiszterek vasárnapi EU-csúcsot előkészítő ülésén sikerült előrelépni. A 100 milliárd eurónál valamivel nagyobb banki tőkepótlási tervekről szóló feltételes egyezség azonban egyes citybeli elemzői vélemények szerint nem biztos, hogy elégséges lesz a piac megnyugtatására, a legtöbb becslés ennek legalább a kétszerese az európai bankrendszer pótlólagos tőkeigénye.

Devizahitelezés: ki a felelős? 

Október 25-én a 2002-2010 közötti pénzügyminisztereket várja a parlamentbe a lakossági deviza-eladósodás okait vizsgáló albizottság. A felelősök keresése helyett inkább az egyensúlyt kellene megteremteni a hitellel kapcsolatos hozzáállásban és elkülöníteni, hogy például mi a jó hitel és mi a rossz hitel. A hitel ugyanis nem ördögtől való, e nélkül nincs modern piacgazdaság.

Újabb krízis közeleg 

A recesszió valószínűleg elkerülhetetlen. Bár a görög csődöt és az euróövezet felbomlását elképzelhetetlennek tartja a hivatalos uniós kommunikáció, több elemző másképp látja ezt. Európa ma bajban van, és a kilábalás egyáltalán nem könnyű. Akár lesz olyan ország, amely kénytelen elhagyni a monetáris uniót, akár nem, a felhalmozódott adósságot a közösségnek kell kezelnie, és ez sokba kerülhet Európa polgárainak is.

Mégis lesz ingatlanadó? 

Újabb települési adókat vezethetnek be az önkormányzatok 2012-ben a kormányzat október 14-én benyújtott módosító javaslatcsomagja szerint. Mostanáig a helyi adókról szóló hatályos törvény az építményadó, a telekadó és a magánszemélyek kommunális adójának bevezetését tette lehetővé bizonyos határok között. A kivetésről és a mértékről a képviselőtestület döntött eddig is, és fog dönteni ezután is.

Bevásárolhatja magát a luxusiparba! 

A részvényárfolyamok elmúlt hetekben mutatott zuhanását látva újra magyar befektetők tömegei kezdtek jó vételi lehetőségek után kutatni a tőzsdén, de ezúttal már közel sem kizárólag abudapesti parketten.

Lassuló gazdaság, növekvő bizonytalanság 

Idén korábbi prognózisukál kisebb, 1,7 százalékos GDP-növekedésre számítanak a TakarékBank elemzői. A külső és belső feltételek romlása miatt azonban nemcsak az idei, de a 2012-re szóló előrejelzést is jelentősen mérsékelték. Jövőre további lassulásra, mindössze 1,5 százalékos növekedésre számítanak, 2013-ben viszont amennyiben a gazdaság kiszámítható pályán marad 2,5 százalékos gyorsulást várnak. A nagyfokú bizonytalanság miatt azonban a következő évekre kidolgoztak egy pesszimista és egy optimista verziót is. 

Lenyomják az EU-t 

Régóta küzd Európa a leginnovatívabb kontinens címért, de az Egyesült Államok és Ázsia évek óta verhetetlennek tűnik e téren. Annak ellenére, hogy 2010-ben az öreg kontinens cégeinek K+F beruházása 6,1 százalékkal nőtt – szemben a 2009-es 2,6 százalékos csökkenéssel – az Európai Bizottság által kiadott 2011. évi európai uniós ipari K+F beruházási eredménytáblázat azt is megmutatja, hogy a világranglistán a K+F bővülése tekintetében legelőkelőbb helyet elfoglaló 1400 cég többségének székhelye általában az Egyesült Államokban és néhány ázsiai országban található.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Akár 80 ezer forint pluszt is lehet keresni a Gránit Banknál rendszeres megtakarítás esetén

Akár 80 ezer forint pluszt is lehet keresni a Gránit Banknál rendszeres megtakarítás esetén 

A szelfivel számlát nyitó ügyfelek 40 ezer forintján felül további 40 ezer forinttal gazdagodhatnak a Gránit Banknál.
A piaci kihívások mellett is növekedni tudott a BioTechUSA-cégcsoport

A piaci kihívások mellett is növekedni tudott a BioTechUSA-cégcsoport 

Közzétette éves jelentését a BioTechUSA-cégcsoport.

Költségkímélés

Hízott a bankok fetekelistája

Hízott a bankok fetekelistája 

Hosszú évek óta tartó rövidülés után márciusban nőni kezdett a KHR-ben nyilvántartott lakossági mulasztások száma.

Pénzszerzés

Vigyázat, zseniális szélhámos tűnt fel a lakossági szolgáltatás piacon, százezreket bukhat

Vigyázat, zseniális szélhámos tűnt fel a lakossági szolgáltatás piacon, százezreket bukhat 

Nagyon érdemes megnézni milyen szolgáltatót hívunk, ha elromlik valami az otthonunkban.

Adózás

Retteghetnek a simlis cégek, belendül a NAV húsvét előtt

Retteghetnek a simlis cégek, belendül a NAV húsvét előtt  

Az adóellenőrök országszerte ellenőrzik a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó termékek árusítóit az üzletekben, piacokon, kitelepüléseken és az online térben.

Jogi kisokos

Vége a munkahelyi titkolózásnak: nemsokára megtudhatja, mennyit keresnek kollégái

Vége a munkahelyi titkolózásnak: nemsokára megtudhatja, mennyit keresnek kollégái 

A cégeknek nyilvánossá kell tenniük az új pozícióikhoz tartozó fizetési információikat, a meglévő munkavállalóknak is nyilvánosnak kell majd lenniük.

Klímablog

Mi lesz a fosszilis energiahordozókkal?

Mi lesz a fosszilis energiahordozókkal? 

Gyorsuló ütemben növekednek a beruházások az energiaátmeneti eszközökbe – így látja a területen befektetők csaknem háromnegyede.

Infokom

A legjobb befektetés, amit a cégek 2025-ben tehetnek

A legjobb befektetés, amit a cégek 2025-ben tehetnek 

A vállalatok részéről nem az a kérdés, hogy bevezessék-e a modern informatikai eszközöket, hanem az, hogy a munkavállalók tudják-e hatékonyan használni ezeket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo