Uniós pályázatok cikkek


Kilencszer ennyi pénz is elfogyna az első pályázatokon

Kilencszer ennyi pénz is elfogyna az első pályázatokon 

Január 30-án lezárultak a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében még tavaly októberben egy-egy milliárd keretösszegben meghirdetett a munka és a magánélet összehangolását, valamint a fiatalok vállalkozóvá válását támogató pályázati felhívások.
Sokan fejlesztenének pályázati pénzből - ha hallottak volna róla

Sokan fejlesztenének pályázati pénzből - ha hallottak volna róla 

Pénzügyi tanácsadóval a hátuk mögött szívesebben fejlesztenek és növekednek a hazai kisvállalkozások vezetői. A cégek életében kulcsszerepük lehet a külső pénzügyi tanácsadóknak, például ha nem várt esemény következik be.
Így változik a pályázati rendszer

Így változik a pályázati rendszer 

Az új ciklusban kevesebb operatív programmal, terjedelmesebb pályázati kiírásokkal, ugyanakkor kevesebb beadandó dokumentációval lehet számolni. Az esélyegyenlőséget és az átláthatóságot segíti, hogy minden év végén meghatározzák majd a következő évi kereteket, a pályázatok benyújtását megelőzően pedig már 30 nappal ismertek lesznek a konkrét feltételek.
Jó tanácsok a beruházási források kiválasztásához

Jó tanácsok a beruházási források kiválasztásához 

A most kezdődő új uniós pályázati időszakban alapvetően megváltozik a pályáztatási logika. Az eddigi információk alapján tudható, hogy mostantól a konkrét fejlesztési ötletekhez igényelhetők a támogatások, nem várhatók a korábban jellemző, általános pályázati kiírások. A pályázók elemi érdeke, hogy pontosan feltérképezzék, milyen beruházásra van szükségük és miért. Sőt, már a pályázati terv elkészítésekor érdemes a hagyományos finanszírozási formák ajánlatait is számba venni – arra az esetre, ha az egyes részfejlesztésekhez nem köthető pályázati forrás.
Uniós pénz: eldördült a startpisztoly!

Uniós pénz: eldördült a startpisztoly!  

Ma már tényleg elindulnak a következő pályázati ciklus első uniós pályázatai, igaz, elfogadott Operatív Programok híján egyelőre a magyar költségvetés kockázatára. A Piac&Profit által szervezett fórumon a legfrissebb információkat osztották meg a szakértők.
Megnyílnak az első uniós pályázatok

Megnyílnak az első uniós pályázatok 

Öt európai uniós pályázat nyílt meg szerdán, a kiírások keretében több mint 61 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra lehet pályázni. Van olyan kiírás, amelyre már most háromszoros a támogatási igény.
Így könyveljük a pályázati pénzeket

Így könyveljük a pályázati pénzeket 

A jelen gazdasági helyzet finanszírozási nehézségei miatt kiemelt jelentőséggel bír, hogy a vállalkozások a támogatásokat elnyerjék, illetve megtartsák. Azonban komoly hibák fordulhatnak elő a támogatások elszámolásánál, illetve a pályázati elszámolás során figyelmesen kell eljárni.
Mit könyvelünk a támogatásokkal kapcsolatosan?

Mit könyvelünk a támogatásokkal kapcsolatosan? 

Napjainkban jelentek meg az első pályázati felhívások az Európai Unió új, 2014-2020-as költségvetési ciklusának regionális támogatásai kapcsán. Milyen szabályokra ügyeljen egy számviteli törvény hatálya alá tartozó vállalkozás az elnyert támogatás kapcsán?
Uniós pályázatok: nyerni nem elég

Uniós pályázatok: nyerni nem elég 

Minden vállalkozás számíthat ellenőrzésre, amelyik EU-s vagy állami támogatásból valósított meg fejlesztést, projektet. Sikerrel vehetik azonban ezt az akadályt is, ha a megvalósításba hozzáértő könyvvizsgálót vonnak be – akár kötelező ezt megtenniük, akár nem. A könyvvizsgáló tehát segíthet abban, hogy a vállalkozások ne csak elnyerjék, hanem meg is tarthassák a támogatásukat.
Ilyen olcsón még nem juthattak pénzhez a vállalkozások

Ilyen olcsón még nem juthattak pénzhez a vállalkozások 

A Széchényi Kártyával mostanra elérhető beruházási hitel éves nettó kamatszintje 1,6 százalékra mérséklődött. Ez egy tíz év futamidejű hitel, az első két év türelmi idős, és a hitelösszeg felső határa 50 millió forint. Különlegessége, hogy akár használt eszközökre is elkölthető.

Milliárdok keresik gazdájukat! 

Elstartolt a 2014–2020-as uniós pályázati ciklus: eddig összesen kilenc pályázatot írtak ki 120 milliárd forintos keretösszeggel. A kis- és középvállalatok az első körben két programra pályázhatnak, a rendelkezésre álló keretösszeg 10 milliárd forint, és akár még idén az első kifizetésekre is sor kerülhet. A központi régió cégei viszont nem indulhatnak ezeken a pályázatokon.

Csak jövőre nyílik meg az uniós pénzcsap 

A 2014 és 2020 közötti európai uniós fejlesztési ciklus tíz operatív programjának minden pályázata jövő év első hónapjaiban jelenhet meg. Addig a kormány saját felelősségére írhat ki pályázatokat 500-1000 milliárd értékben.

Már leshetjük az új uniós pályázatok kiírását 

Mára készülnek el a szaktárcák a múlt héten beharangozott uniós pályázatok kíirásaival és háttéranyagaival, így a mai naptól kezdve bármikor megjelenhetnek az új uniós ciklus első pályázatai. Fontos tudnivaló, hogy új pályázat rendszerben indul a pénzosztás, így nem árt figyelnie a forrásokra vágyó vállalkozásoknak.

Rajtvonalhoz kkv-k! Ezek az uniós pályázatok indulnak októberben! 

Október hatodikán eldördül a startpisztoly, várhatóan hétfőtől megkezdődik az új uniós ciklus első pályázatainak kiírása. A kis és középvállalkozások részére a jövő héttől összesen 58 milliárd forint értékben nyílik pályázható forrás.

Úgy kellenek az uniós pénzek, mint egy falat kenyér 

Fokozott várakozás előzi meg az uniós pályázatokat a mikro-, kis- és középvállalkozások körében – mondta Krisán László, a Széchenyi Kártya Programot működtető Kavosz Zrt. vezérigazgatója azt követően, hogy kormányszóvivői tájékoztatón Csepreghy Nándor fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkár bejelentette az új pályázati kiírásokat.

Itt vannak a részletek! Ezek az uniós pályázatok indulnak októberben! 

Várhatóan október 6. után indulnak az első uniós pályázatok a kkv-k, közintézmények és önkormányzatok részére. Az első pályázatok ismeretében látható, hogy a hangsúly a foglalkoztatás növelésén lesz a következő hét éves ciklusban.

Mit adhat nekünk az EU? Erre kíváncsi Brüsszel 

Mit tehet az európai kis-középvállalkozásokért a jövőbeli uniós szakpolitika? Ez a kérdés áll a Bizottság által indított konzultáció középpontjában, amelyet azért kezdeményezett, hogy fokozza az európai kisvállalkozói intézkedéscsomag hatékonyságát.

Kkv-k rajthoz! Jönnek az uniós pályázatok 

Megszületett az Európai Bizottság és Magyarország közötti Partnerségi Megállapodás, így hazánk a 2014-2020 közötti uniós fejlesztési periódusban összesen több mint 34 milliárd eurónyi támogatásra lesz jogosult.

Lehet önteni az uniós pénzeket a gazdaságba 

Elfogadták az Európai Bizottság és Magyarország közötti partnerségi megállapodást pénteken. Várhatóan heteken belül megjelennek az első pályázatok, és az idén ősszel már a 10 operatív programban megkezdődhetnek a pályázati kiírások.

Csepreghy: újra fizet az unió 

Az Európai Bizottság megindította az április 15. után benyújtott magyar fejlesztési számlák kifizetését, és bár az intézményrendszeri átalakítás brüsszeli vizsgálata még nem fejeződött be, a jelek szerint az EB rövid időn belül elfogadhatja azt, így hamarosan aláírható lesz a partnerségi megállapodás.

Az új kenyérrel egyszerre jöhet az első uniós pályázat 

Az eredetileg tervezettnél jóval korábban, várhatóan egy hónapon belül – azaz augusztus végén - kiírják a 2014-2020 közötti új uniós fejlesztési időszak első pályázatait. Az élelmiszeripar, a járműgyártás és a turizmus számíthat EU-s pénzekre.

Gyorsan jönnek, lassan költjük az uniós pénzeket 

Magyarország az élmezőnyben szerepel a 2007-2013-as uniós támogatási ciklus forrásainak lekötésében régiós összehasonlításban. A kifizetések üteme alapján ugyanakkor az utóbbi évek gyorsuló tendenciájának ellenére továbbra is csak a középmezőnyhöz tartozunk.

Minősítik a pályázatírókat is 

A Pályázati Projektmenedzserek és Tanácsadók Országos Szövetsége (PÁTOSZ) kidolgozta és már működteti a szakma önszabályozásaként a "Megbízható tanácsadó" tanúsító rendszert, amelytől a nem kellő hozzáértéssel rendelkező pályázatírók kiszűrését remélik.

Alanyi jogon osztogatná az uniós pénzt a kormány 

A Fidesz szerint normatív rendszert kellene bevezetni az uniós pályázati források elosztásánál a vállalati szférában. Ennek következményeképpen 2 millió euróig alanyi jogon kaphatnának pénzt a cégek.

Pályázati pénz vagy kockázati tőke? 

A vissza nem térítendő támogatás jó dolog, de egy-egy pályázat elnyeréséhez jelentős önrészt kell garantálni. Ezzel szemben a kockázati tőke a vállalat növekedését segíti elő, de ezt bizony vissza is kell fizetni.

Homokra épült a magyar cégvilág 

A hazai cégek 98 százalékénak árbevétele nem éri el az EU „kisvállalkozás” definíciójának alsó határát, azaz az évi 2 millió eurót. Európai szemüveggel nézve tehát csaknem az összes magyar cég mikrovállalkozás. A tőkeszerkezet szétaprózottsága nem egyszerűen technikai kérdés, hanem komoly versenyhátrány is az ország gazdasága számára.

Október közepén jönnek az új uniós pályázatok! 

Magyarország napokon belül benyújtja az uniónak a 2014-2020-as időszak európai forrásainak felhasználását tartalmazó operatív programokat - mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára Budapesten a Piac és Profit konferenciáján.

Kiderült mire szán pénzt a kormány! 

Véglegesítette a kormány szerdán a 2014-2020-as uniós költségvetési időszak operatív programjait. A korábban bejelentettel összhangban, kevesebb, összesen nyolc operatív program lesz, több pénz jut a kkv szektornak.

Októberben indulhatnak az első uniós pályázatok 

Az uniós pénzek lázában élnek a magyar cégek. Eddig az előző tervezési időszak utolsó fillérjeinek lehívása miatt aggódtunk, most pedig már a következő ciklus pályázataira készülünk. Komoróczki István a Nemzetgazdasági Minisztérium tervezéskoordinációért felelős államtitkára a Piac&Profit fórumán beszélt arról, amit most tudni lehet.

Utolsó simítások az operatív programokon 

A kormány március 7-én elküldte Brüsszelbe a Partnerségi Megállapodást, ettől számítva három hónapon belül az egyes operatív programokat is be kell nyújtanunk. Jelenleg a programok véglegesítésének utolsó szakaszában járunk.

Máshogy osztják az EU-s pénzt – megszűnik a MAG Zrt.  

Megszűnik a legnagyobb, uniós pályázatoknál közreműködő szervezet – a mai nappal. A MAG Zrt. feladatait nagyrészt a Nemzetgazdasági Minisztérium veszi át.

Várják a cégek az uniós pénzt, mint gyerek a Mikulást 

Az aktuális pályázati ciklust lezáró tavaly év végi pályázatok nyomán a hazai kkv-k optimizmusa még növekedett az EU-s pályázatokkal kapcsolatban. Sok vállalkozás talált olyan pályázati kiírást, amely felkeltette a cég érdeklődését, és növekedett a benyújtott pályázatok aránya is.

Erre lesz pénz ebben a pályázati ciklusban! 

Kevesebb Operatív Program lesz ebben az uniós költségvetési ciklusban, de sokkal több pénz jut a kkv-knak, előtérbe kerül a kutatás-fejlesztés, az innováció és az energiahatékonyság. Külön uniós pénzek jutnak a szabad vállalkozási zónák és forrásokat kap a munkahelyteremtés.

Amikor a drágább megéri 

Bizonyos vissza nem térítendő európai uniós támogatások lehívásának feltétele, hogy a kis- és középvállalat adjon valamilyen pályázati biztosítékot. Bár az előírás valószínűleg lazul a 2014–2020-as pályázati ciklusban – szűkülhet a garanciát igénylő pályázatok köre, és nőhet a pályázati érték, amely felett kötelező –, teljes mértékben nem szűnik meg a kötelezettség. Összegyűjtöttük, hogy milyen garanciákból választhatnak a cégek. Nem feltétlenül a legolcsóbb a legkifizetődőbb!

Körvonalazódik az új pályázati struktúra 

Több pénz jut vállalkozásfejlesztésre, átjárhatóbb Operatív Programok és kiemelt figyelem a kutatás-fejlesztésre –a fő célok láthatóak még csak a 2014-2020-as tervezési időszak EU-s támogatási ciklussal kapcsolatban. A folyamat zajlik, de konkrét pályázatokra csak nyáron számíthatunk.

Már a kormány osztja az uniós pénzeket 

Megszűnt a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) jogutódlással január elsejével, az uniós fejlesztési programok végrehajtása a szaktárcákhoz kerül, míg a források felhasználását a Miniszterelnökség koordinálja.

Uniós pénzek: jól előkészített projektek kellenek 

Csaknem 1000 milliárd forintot költhet Magyarország uniós forrásból a közlekedés fejlesztésére a következő hét évben. A csökkenő brüsszeli támogatások hatékonyabb tervezésre van szükség a 2014-től kezdődő következő fejlesztési ciklusban.

Több jut majd a cégeknek az uniós pénzből 

Január elsejétől aztán új világ kezdődik a pályázatok területén, hiszen kezdetét veszi a 2014–2020-as uniós költségvetési periódus. Jövőre sokkal több juthat a kisebb cégeknek.

Január 1-től megszűnik az NFÜ 

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség január elsejei hatállyal jogutódlással megszűnik, az ügynökség horizontális feladatai a Miniszterelnökséghez kerülnek, míg az irányítóhatóságok az illetékes szaktárcákhoz.

Erre lesz pénz a következő ciklusban!  

A következő Uniós támogatási ciklus, vagyis a 2014-2020 közötti időszak gazdaságfejlesztési támogatásainak rendszerét, elveit, a várható támogatásokat mutatta be Cséfalvay Zoltán az NGM államtitkára a Piac&Profit rendezvényén. Az előadás alapján úgy látszik, a fő irányok megvannak, de a „finomhangolásra” még várni kell. Ha minden igaz, jövő nyáron indulhatnak a pályázatok.

A 7 leggyakoribb pályázati hiba, ami könnyen elkerülhető 

A pályázók gyakran – figyelmetlenségből, vagy tudatlanságból – olyan alapvető hibákat vétenek, amelyek miatt sikertelenül próbálkoznak támogatást szerezni a brüsszeli kalapból. Segítünk elkerülni a legáltalánosabbakat!

Pályázati forrás telephelyfejlesztésre és ipartelepítésre 

Mintegy 4,4 milliárd forint európai uniós támogatásra pályázhatnak az észak-magyarországi megyék vállalkozásai novembertől telephelyfejlesztésre és ipartelepítésre.

Uniós források: januártól jön a dömping! 

Szűk három hónap maradt hátra a 2007-2013-as uniós költségvetési periódusból, ennyi idő alatt kéne a még rendelkezésre álló pénzeket pályázati úton szétosztani. Januártól pályázati dömping jöhet.

Újra ömlenek az uniós pénzek 

A csütörtökön a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által is bejelentett 350 milliárd forintot követően október közepén az Európai Bizottság várhatóan újabb 900 millió euró, átszámítva mintegy 267 milliárd forint korábban visszatartott uniós támogatást utal át Magyarországnak.

Nem dúskálnak a kkv-k a pályázati lehetőségekben 

Tovább romlott a kkv cégvezetők megítélése az európai uniós pályázati lehetőségeket illetően. A pesszimista hozzáállás oka, hogy kevesebb cég talál olyan pályázati kiírást, ami komolyan érdekelheti a vállalkozást, és ezzel együtt csökkent azon cégek aránya is, amelyek reálisnak tartják uniós forrás elnyerését.

Brüsszelben kilincselünk az uniós pénzekért 

Magyarország és az Európai Bizottság szakértői egyaránt azon dolgoznak, hogy hazánk elkerülje az EU-s források elvesztését - közölte a Külügyminisztérium uniós ügyekért felelős államtitkára. A tárgyalások szemptember elején folytatódnak, Lázár János vezetésével.

Nem marad uniós pénz a magyar agrárkalapban 

Az 1400 milliárd forintos keretből csaknem 900 milliárdot már kifizettek, a források segítségével mintegy 3200 milliárd forintnyi fejlesztés valósulhat meg az agráriumban.

600 milliárdért indít akciótervet Lázár 

Sürgős akciótervet dolgoz ki, és tárgyal meg várhatóan szerdai ülésén a kormány a 2007-2013-as uniós időszak forrásvesztésének megelőzésére, miután az EU az időszak 15 magyar operatív programjából 13-at egyelőre nem finanszíroz.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Hogyan lehetünk igazán sikeresek?

Hogyan lehetünk igazán sikeresek?  

Nincsenek áldozatok, csak önkéntesek - véli Lee Milteer amerikai írónő, vállalkozó.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

„Szükség van arra, hogy a biztosítói ismertséget, illetve imázst erősítsük” – interjú Lambert Gáborral, a MABISZ kommunikációs vezetőjével

„Szükség van arra, hogy a biztosítói ismertséget, illetve imázst erősítsük” – interjú Lambert Gáborral, a MABISZ kommunikációs vezetőjével 

A Magyar Biztosítók Szövetsége kommunikációs vezetőjével beszélgettünk a Biztonság Hete rendezvénysorozatukról.

Költségkímélés

A cascot sem kerülte el a drágulás

A cascot sem kerülte el a drágulás  

A harmadik negyedévben a személyautókra megkötött teljes körű casco biztosítások átlagdíja 212 400 forint volt.

Adózás

Nőnek a családi adókedvezmények

Nőnek a családi adókedvezmények 

Közzétették a családi adókedvezmény emelésének összegeit.

Jogi kisokos

Mi lesz a Nők 40 programmal?

Mi lesz a Nők 40 programmal? 

Jogos-e hogy csak a nőknek jár a kedvezményes nyugdíjba vonulás lehetősége?

Cégblog

Romániában sincs egyszerű helyzetben a vasút

Romániában sincs egyszerű helyzetben a vasút  

Vasúttársaság alapítására vonatkozó kormányhatározatot fogadott el szerdai ülésén a Ciolacu-kabinet.

Gazdaság

Kevesebb üzemanyag fogy Magyarországon

Kevesebb üzemanyag fogy Magyarországon 

Ásványolaj-szövetség: 0,4 százalékkal csökkent a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első kilenc hónapban.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo