Uniós pályázatok cikkek
Újabb kormányzati újítást lő ki az Unió
Indokolatlan a hatalmas előlegek kifizetése az uniós pályázatokra a Bizottság szerint, garancia nélkül pedig még a 30 százalékot sem tartja elfogadhatónak. Ezzel a kormány 2014–2020-as finanszírozási ciklusra feltalált legfőbb újításainak utolsó eleme is elesne.
Két fontos pályázat megjelenése várható
Elindult a „Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése” című (GINOP-1.2.1-16 kódszámú) felhívás, illetve a „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása” című (GINOP-1.2.2-16 kódszámú) felhívás tervezetének társadalmi egyeztetése – hívta fel a figyelmet a Glósz és Társa Pénzügyi, Gazdasági, és Innovációs Tanácsadó Kft.
Megint alakítanak a pályázati rendszeren
Számos fontos részletet fedtek fel, és apró, de komoly hatást okozó változtatásokat jelentettek be az uniós pályázati rendszerrel kapcsolatban a Miniszterelnökség parlamenti projektmenedzsment-egyeztetésén.
Jó hír 660 kkv-nak – eltolták a pályázat végső határidejét
Az igényeket a támogatási összegek utolsó részére a már lezárt Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése című pályázat esetében 2016. december 31-ig lehet benyújtani a korábbi augusztus végi határidővel szemben. Előreláthatólag a változás összesen 658 vállalkozást érint.
Beszállító lenne? Itt van rá húszmilliárd
Beszállító mikro-, kis- és középvállalkozások és beszállítói integrátorok támogatására nyílik lehetőség 20 milliárd forintos keretösszeggel a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP).
Még 15 milliárd a népszerű kkv-pályázatra
Még 15 milliárd forintot irányítottak az egyik legnépszerűbb kkv-pályázatra, így továbbra is pályázhatnak a a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” című (GINOP-2.1.7-15 kódszámú) felhívásra.
2020 után is kéne az uniós pénz? Most kell felkészülni!
Várhatóan a visszatérítendő támogatások arányát növelve alakítja át pályázati rendszerét az Európai Unió 2020 után. Ahhoz, hogy az uniós támogatásokra jelentős mértékben támaszkodó magyar kkv-szektor a jövőben is sikeresen fejlődhessen, a vállalkozásoknak már most meg kell kezdeniük a felkészülést az új rendszerre a szakértők szerint.
Egyelőre saját zsebből fizetjük az EU-s pénzeket
Miközben az előző, 2007–2013-as európai uniós fejlesztési ciklus terheként továbbra is részben vagy egészben felfüggesztés alatt áll tíz magyar operatív program, addig a 2014–2020-as időszakban eddig a magyar büdzsé terhére kellett kifizetni a győzteseket a Miniszterelnökség mno.hu-nak adott nyilatkozata szerint.
Most kell belevágni a fejlesztésbe
A következő uniós költségvetési ciklusban elsősorban visszatérítendő támogatásokra tudnak támaszkodni a kkv-szektor szereplői, köztük a gazdálkodók is. Ennek megfelelően most érdemes a Vidékfejlesztési Programon belül két lehetőséggel élni.
Így támogatja az állam a bérköltségeket
A VEKOP-8.1.1-15-2015-00001 Út a munkaerőpiacra kiemelt projekt a munkaerőpiacon hátrányos helyzetű emberek elhelyezkedéséhez nyújt többféle támogatást a munkáltatóknak. A Pest Megyei Kereskedelmi és Iparkamara tájékoztatójának segítségével röviden összefoglaltuk a munkaerő-piaci program munkáltatók által igényelhető bérjellegű támogatási lehetőségeit.
Két nap múlva felfüggesztenek három sikeres pályázatot
Felfüggesztik a márciusban megjelent 70 milliárdos keretösszegű öt uniós pályázatból a baromfitartó, a sertéstartó és a szarvasmarhatartó telepek korszerűsítésére kiírt felhívásokat.
Dupla pénzt kapnak a borászok
Negyvenmilliárd forint keretösszegű pályázati felhívást tett közzé a Miniszterelnökség a borágazat támogatására - jelentette be a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
Változtak az EU-projektek reklámozási szabályai
Hatályba lépett július elején az uniós pályázatok módosított tájékoztatási és nyilvánossági szabályait összefoglaló útmutató. Készült táblagenerátor is, amellyel a nyertesek a honlapon nyomdakészre hozhatják a kötelező önreklámozó táblájukat.
Majdnem 3000 eurót kapott Magyarország minden egyes lakosa
A 2007-2015-as uniós támogatási ciklusban Magyarország teljesítménye több szempontból is kiemelkedik a kelet-közép-európai régiós mezőnyből. A szerződött támogatások aránya regionális összehasonlításban nálunk a második legmagasabb (117%), a kifizetésiekben pedig vezetjük a listát 111%-kal – derül ki a KPMG évente megjelenő „EU Funds in Central and Eastern Europe” című jelentéséből. Majdnem 3000 euró szerződött támogatás jutott Magyarország minden egyes lakosára
Szakmai segítség is jár a hitel mellé a kkv-knak
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Takarékbank és a Nemzeti Kisvállalkozás-fejlesztő Konzorcium (NKFK). Az együttműködésnek köszönhetően a Takarékokban hitelt vagy uniós támogatást igénylő ügyfelek a jövőben jelentős szakértői segítséget kaphatnak pályázataik és hitelkérelmeik elkészítése és benyújtása során. A tapasztalatok szerint a mikrovállalkozások támogatási- és hitelkérelmeinek 50 százaléka formai és egyéb hiányosságok miatt hiúsul meg, ezért azok megfelelő minőségű és szabályszerű előkészítése érdemben javíthatja a vállalkozók forráshoz jutási esélyeit.
Biztosítékkal is készülni kell a sikeres pályázatra
Az uniós támogatási dömping a közbeszerzéseket is felpörgeti, miután az új Kbt. kötelezővé tette a közbeszereztetést a 25 millió forintos érték feletti egyedi beszerzések esetén. Bár a vissza nem térítendő támogatások esetében a kiírók már nem követelnek meg biztosítékot, számos, közbeszerzést kiíró vállalkozás kér az ajánlattevőktől teljesítési vagy jól teljesítési garanciát a források megfelelő felhasználásának biztosítékául – hívja fel a figyelmet a Start Garancia Zrt.
Ha a britek nem, majd a kormány fizet
A britek Európai Unióból való kilépésével jelentősen csökken a tagállamok között elosztható forrás is, amiből Magyarország is bőven részesül. Komoly harc lesz a következő költségvetés elfogadásakor, ha pedig előbb leállnak a brit befizetések, a magyar kormány pótolhatja ki a pályázati forrásokat - mondja a szakértő.
Irány pályázni, gyorsan kipörögnek a pénzek!
Még bőven van a vállalkozásoknak pályázati lehetőség, de gyorsan fogynak a pénzek. A jövő év közepéig kiírják a 2020-ig tartó időszak uniós forrásait, úgyhogy aki még nem kezdte meg a projektje előkészítését, itt az ideje, hogy ezt megtegye – hívták fel a figyelmet a szakemberek a Piac & Profit konferenciáján. Összefoglaltuk a legfontosabb kiírásokat és tudnivalókat!
Kezd húzni a rendszerváltás vesztese
Az alapvető élelmiszerekből mintegy százhúsz százalékos önellátásra képes Magyarország, sőt, ha a termelési potenciálunkat ésszerűen és fenntartható módon fejlesztjük, ez a szint elérheti a százötven százalékot is. A globális élelmiszerigény rohamos növekedésével ez komoly nemzetgazdasági előnyt jelenthet hazánknak.
Honnan lesz pénz a nagy ugráshoz?
Az NHP és a Jeremie-program kifutásával sem maradnak forrás nélkül a beruházni kívánó magyar cégek. Minden eddiginél több uniós forrás érkezik hazánkba, a kockázati befektetők sem tűnnek el, és a tőzsdén is érdemes körülnéznie a magyar kkv-knak – mondták el a szakértők a Piac & Profit által rendezett Cégvezetők Csúcstalálkozóján.
Banánhéjon csúszik el a legtöbb pályázat
Az uniós pályázatok lázában ég a magyar cégek nagy része, pályázik szinte mindenki. Sajnos, sokan már az első rostán kibuknak egy hibásan elkészített anyaggal. Szakértő segít, mik a leggyakoribb hibák.
Tényleg kitolják az összes pályázatot jövő nyárig
Ragaszkodik a kormány ahhoz a tervhez, hogy jövő év nyaráig az összes, erre a ciklusra vonatkozó uniós pályázatot kiírják - erősítette meg az NGM államtitkára. Annak ellenére így lesz, hogy Brüsszel nem támogatja az erőltetett menetet.
Tudással is készülni kell a pályázásra
Komoly pénzesőre számíthatnak idén a kis- és középvállalkozások az uniós források révén. De hiába a sok pályázat, ha banális hibák révén bukjuk a lehetőségeket.
Hitel nulla százalékos kamatra? Most már igen
Meghirdették az első, nulla százalékos kamattal adható hitelprogramot az uniós forrásokból. A 44 milliárdos keretre a lapunknak nyilatkozó szakértő szerint már most óriási az érdeklődés, mivel így olyan cégek is részesülhetnek az uniós forrásokban, amelyek a nem visszatérítendő forrásokat hasznosító pályázatokon nem tudtak részt venni,
Pest sem marad uniós pénz nélkül
A tervekhez képest idén több mint 25 milliárd forinttal több uniós forrás áll a Pest megyei cégek rendelkezésére a VEKOP keretében. A módosításoknak köszönhetően több felhívás keretösszege és a meghirdetés tervezett időpontja is változott, valamint egy új felhívás is megjelent.
Ha pénz kell, van miből válogatni
A refinanszírozott állami támogatású hitelek, az EU források intenzív lehívása és a saját banki források együttesen bőséges finanszírozási lehetőséget nyújtanak a cégek számára, amelyet tovább bővít a folyamatosan növekvő vállalati betétállomány.
Leállítja Brüsszel a kormány új ötletét
A nemrég kiírt 420 milliárd forintnyi uniós támogatású építőipari - szennyvíz - projekt leállítását kérte az Európai Bizottság a magyar kormánytól - írja a Világgazdaság. Az erre kitalált "tömbösített" közbeszerzés - ami csak néhány nagy céget juttatott volna esélyhez - az Unió szerint versenyellenes.
Jönnek az új GINOP-pályázatok
Még ebben a hónapban megjelennek a kis- és középvállalatok fejlesztését célzó új pályázati felhívások a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára.
Egymilliárdért lehet fejleszteni az üzleti környezetet
Megjelent az Üzleti infrastruktúra fejlesztésének támogatása Pest megyében című felhívás. Az egymilliárdos keretösszegű VEKOP pályázatra május ötödikétől lehet benyújtani a támogatási kérelmeket.
Uniós pénz a kormány nélkül? Lehetséges!
A cégek nagy része az itthon elérhető uniós pályázatok lázában ég, pedig a hazai Operatív Programok révén elérhető összeg csak töredéke annak, amire közvetlen forrásként pályázhatnánk. Ráadásul 2020 után leginkább ilyenekre lehet majd építeni, épp ideje hát megtanulni a rendszert.
Adókedvezmény is járhat a pályázati támogatás mellé
Igazán jó hír a pályázóknak, hogy bizonyos feltételek mellett fejlesztési adókedvezményt, illetve egyéb adózásbeli kedvezményeket is igénybe lehet venni e pályázatok keretében támogatott beruházásokhoz kapcsolódóan.
Uniós pénzből okítják a magyar startupokat
Újabb programot indít a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az infokommunikációs és távközlési (ikt) startup cégek ötleteinek nemzetközi piacra lépését segítendő. Az INPUT program megvalósítására 2,5 milliárd forint európai uniós forrás áll rendelkezésre - de a pénzt nem direktben adják a cégeknek. Előadásokra és tanácsadásra költik.
Az idén 250 milliárd forint jut kutatás-fejlesztésre
Az idén várhatóan meghaladja a 250 milliárd forintot az innovációra és kutatás-fejlesztésre kiírt pályázatok keretösszege - mondta Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke.
Lázár: az Uniótól nem kaptunk semmit
Az Uniótól kapott hatalmas forrásokat tulajdonképpen nem is kaptuk – erre jutott Lázár János a Portolio konferenciáján elhangzott előadásában. Amit viszont most kifizetünk – mert ugye pénz mégis van – azt egészen máshogy akarják elosztani.
Ötmilliárd családbarát foglalkoztatásra
Megjelent a „Családbarát foglalkoztatási módszerek bevezetése a munkáltatóknál” című pályázati felhívás. Az ötmilliárdos keretösszegű pályázaton azok a cégek vehetnek részt, amelyek vállalják, hogy rugalmas foglalkoztatási formákat vezetnek be munkavállalóik számára.
Több pénzt pumpálnak a legnépszerűbb pályázatokba
Változott a keretösszege annak a három GINOP pályázatnak, amelyeket még hétfőn függesztettek fel. A pályázatok felülvizsgálata még tart, várhatóan a kiírás feltételei is megváltoznak majd.
Innoválj, és nyerj!
A sikeres, hosszú távon eredményeket produkáló innováció célorientált és a piacba ágyazott. Ahhoz, hogy versenyképessé váljanak a hazai újítások és az újítók, át kell programozni a fejünkben az innovációról élő képet: a hatékonyságnak és kockázatvállalásnak is helyet kell szorítani.
Egyedül pályázni: lehetetlen küldetés
Az uniós pályázatokban gondolkodó vállalkozók sok esetben meglepődnek, amikor pályázatírási szándékkal leülnek a gép elé, hiszen hiába egyszerűsödött a folyamat, mégis, ha valaki szakember segítsége nélkül lát neki, bizony könnyen elveszhet a sok teendő között.
60 milliárd helyi gazdaságfejlesztésre
Újabb négy, közvetlenül a helyi gazdaságfejlesztést és a foglalkoztatás bővítését támogató pályázati felhívás jelent meg a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében, együttesen 59,6 milliárd forint értékben.
80 milliárdnyi pályázati forrás elérhető!
Összesen több mint 80 milliárdos keretösszeggel öt új pályázati kiírás jelent meg február első napjaiban kertészeti, mezőgazdasági kisüzemek fejlesztésére. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat!
Új pályázatok nyíltak meg a GINOP-ban és a VEKOP-ban
Két pályázati felhívásra nyújtható be támogatási kérelem hétfőtől a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP), illetve a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében, együttesen 4,6 milliárd forint értékben
Itt vannak az idei uniós pályázatok - lehet készülni!
Elfogadta a kormány a napokban a módosított 2016-os pályázati menetrendet. A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében közel 1900 milliárd forint lesz elérhető még az idén - hívja fel a figyelmet a MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt.
Rámozdultak a pályázatokra a kisvállalkozások
A mikrovállalkozások 41 százaléka, a kisvállalkozásoknak pedig az 57 százaléka pályázna uniós forrásra a jelenlegi ciklusban - derül ki a Garantiqa felméréséből, amely szerint a beruházásokhoz szükséges létszámmal nem rendelkező mikro- és kisvállalkozások 54, illetve 59 százaléka tervez létszámbővítést.
Uniós pénzből fejleszt? Van egy jó hírünk
Január 22.-én egy új közlemény látott napvilágot az innovációs pályázatok kapcsán a kormányzati oldalon, amely a már beadott K+F+I pályázatok esetében tartalmaz lényeges újdonságokat, könnyítéseket. Nevezetesen azt, hogy hiánypótlásra felkérés esetén elegendő csak a K+F minősítés megindítását igazolni, becsatolni elég lesz majd a tisztázó kérdés keretében később, amikor elkészül a K+F minősítés határozat.
Ezekben a pályázatokban több pénz lesz az idén
Elfogadta a kormány a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 2016-os éves fejlesztési keretét. A döntéssel a 2014-2020 közötti programozási időszakban rendelkezésre álló uniós forrásokból idén több mint 50 pályázati felhívás megjelenése várható.
Idén is lesz forrás bőven a cégeknek
Az NHP harmadik szakasza, az Eximbank Versenyképességi Hitelprogramja és az MFB 435 milliárd forintos hitelcsomagja idén is bőséges támogatott hitelforrást fog biztosítani a cégek számára. Ez jó alapot teremthet ahhoz, hogy a beruházási hajlandóság növekedése esetén az igénylők körének bővítésével a vállalati hitelállomány növekedhessen.
Így lazítottak a közbeszerzési szabályokon
Módosították a hatályos Közbeszerzési törvényt (Kbt), így támogatással érintett számos magánszférában lévő cég fellélegezhet a közbeszerzési eljárási kötelezettség alól. A módosítás legfőbb indoka az volt, hogy a már megkötött támogatási szerződések esetében több érintett projekt ütemezését is felborította a november 1-jével nem várt rendelkezés. A legfontosabb változásokat dr. Garancsi Georgina foglalta össze a a Piac&Profitnak.
Főtt a fejünk, és nem csak a meleg miatt
A sorozatos hőségriadók emlékezetesek maradnak az idei nyárból, de nem csak a meleggel kellett megküzdenünk. Volt EKÁER-módosítás, hatályba lépett a reklámadó-törvény módosított változata, és elindultak végre a várva-várt uniós pályázatok.