A megállapodás értelmében a helyi vállalkozásfejlesztési alapítványok tevékeny segítséget nyújtanak a Takarékoknál hazai és uniós támogatásokat vagy hitelt igénylő vállalkozások részére pályázataik, hitelkérelmeik elkészítésében.
Az alapítványok végigkísérik a projektet a kérelem első betűjének papírra vetésétől a hitel utolsó forintjának visszafizetéséig: előzetesen felmérik a projektek életképességét, valamint részt vesznek a hitelkérelem elkészítésében és a folyósításhoz szükséges dokumentumok, igazolások összeállításában is. Mindemellett a vállalkozó igényeinek megfelelő, akkreditált képzést biztosítanak külön díjazás nélkül, ahogyan az esetleges sikertelen pályázat esetén sem számolnak fel díjat.
A források célba juttatásának kulcsa, hogy a benyújtott fejlesztési projektek megfeleljenek a szabályosság, a szakmai megalapozottság és fenntarthatóság hármas szempontrendszerének – hangsúlyozta Szabó Levente. A Takarékbank vezérigazgatója szerint ez csak olyan szakemberek közreműködésével biztosítható, akik egyaránt jártasak a pályázati és a hitelezési területen is, továbbá készek a teljes projekt életét végig kísérni, biztosítani a szükséges képzést, mentorálást. A Helyi Vállalkozói Központok hálózata Magyarországon egyedülálló módon képes ilyen komplex szolgáltatást biztosítani, szakembergárdája évtizedes tapasztalatokkal rendelkezik a mikro-, kis- és közepes vállalkozások hitelezésében, a hitelkérelmek összeállításában.
A Takarékbank és a Nemzeti Kisvállalkozás-fejlesztő Konzorcium most megkötött stratégiai megállapodása érdemben javíthatja a vállalkozók forráshoz jutási esélyeit, egyúttal elősegíti az uniós visszatérítendő pénzügyi eszközök célba juttatását, illetve gyors és hatékony kihelyezését.