Parlament cikkek
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben
Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Egyre közelebbinek tűnik a svéd NATO-csatlakozás megszavazása
A Fidesz frakcióvezetője is kéri a csatlakozás jövő hétfői napirendre vételét.
Marad a lakosságnak legjobban fájó kiskereskedelmi adó jövőre, eközben adóváltozás cunami is lesz
EY: közel 100 milliárd forint költségvetési többletbevételt vár a Kormány a globális minimumadótól.
Orbán Viktor szerint nem jó, hogy Európa megszabadult az orosz energiahordozóktól
Orbán Viktor: ellentétes a kontinens érdekeivel, hogy Brüsszel leválasztja Európát az orosz energiahordozókról.
A kormány szerint nagyszerű 2024-es költségvetést készítettek
Az Országgyűlés elfogadta a 2024-es költségvetést.
Matolcsy György jegybankelnök bealázta Orbán Viktor szankciók elleni kampányát
Utat tévesztett a magyar kormány, de még mindig nem látszik, hogy ezt belátta volna.
Elmarad egy csúcstalálkozó, mert szövetséges vezetők nem akarnak együtt mutatkozni Kövér Lászlóval
Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő úgy tudja, elmarad a V4-ek házelnöki csúcstalálkozója.
Kezdődik a munka a Parlamentben
Egynapos üléssel elkezdődik hétfőn az Országgyűlés őszi ülésszaka; a képviselők három, az Európai Bizottsággal való megegyezés érdekében szükséges törvényjavaslat vitáját is lefolytatják.
A kata miatt ma összeül az Országgyűlés
Rendkívüli ülést tartanak az ellenzéki pártok kezdeményezésére.
Hatalmas gyomrost kapnak a KATA-sok
Kétséges, hogy lesz-e olyan vállalkozó, aki a feltételeket valóban teljesíteni tudja és a jövőben is KATA szerint fog adózni ahelyett, hogy egyáltalán nem fizet adót. A javaslat szerint ugyanis KATA szerint eleve csak egyéni vállalkozók adózhatnak, közülük is csak az ún. főállású KATA-sok, tehát aki esetleg munka mellett, vagy éppen Bt. formában űzi az ipart, az kiesik a KATA választására jogosultak köréből.
Megalakult az új kormány - Orbán Viktor elmondta, mit vár tőlük
Most igazán belevaló kormány kell, amely felelős, egyesíti az országot és kellő erőt mutat - mondta a miniszterelnök.
Megvan, mikor ül össze az új Országgyűlés
Május 2-ára hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését Áder János köztársasági elnök - olvasható az államfő határozatában, amelyet a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján tettek közzé.
Orbán Viktor is elítéli az Ukrajna elleni orosz agressziót
Ezt Németh Zsolt, a parlament külügyi bizottságának elnöke mondta Szabó Tímeának, a Párbeszéd társelnökének, aki beszélgetésüket videón rögzítette.
Melyik szó sértőbb a ficsúr, vagy a bohóc?
Minden idők legsúlyosabb büntetését kapta Jakab Péter a Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke, mert a parlamentben ficsúrnak nevezte a kormánypárti képviselőket. Orbán Viktor miniszterelnök válaszában viszont bohócként aposztrofálta politikai ellenfelét és ezért nem járt semmilyen szankció.
Lemondott egy helyettes államtitkár, de már meg is van az utódja
Távozik a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztések koordinációjáért felelős helyettes államtitkára.
Döntött az Országgyűlés: új kézbe kerülnek ezek az ingatlanok
Állami tulajdonú, de nem hasznosított ingatlanok ingyenes átadását biztosítja önkormányzatoknak és egyházaknak közfeladat ellátására a vagyongazdálkodási törvények módosítása, amelyet kedden 133 igen szavazattal, 59 ellenvoks mellett fogadott el az Országgyűlés a kormány kezdeményezésére.
Amíg ön aludt, milliárdokat csoportosított át a kormány
A "szokásos" átcsoportosítás mellett ezúttal egy korábbi költségvetési átrendezés újrarendezéséról is döntött a kormány.
Amíg ön aludt, fontos ügyeket talált a kormány
A veszélyhelyzet idején három ügyet kiemelkedően fontos közérdeknek minősített a kormány: a kézilabda Eb-t, a Dubaji Világkiállításon való részvételünket és a MotoGP rendezési jogának megszerzését gondolják ilyen ügyeknek.
Megszavazták: marad a veszélyhelyzeti kormányzás
Megszavazta az Országgyűlés hétfőn a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló törvényjavaslatot, felhatalmazva ezzel a kormányt a veszélyhelyzetben alkotott rendeletei hatályának meghosszabbítására.
Benyújtották a rendkívüli jogrendről szóló törvényjavaslatot
90 napra kérnének most felhatalmazást.
Folytatódik a munka: miről lesz szó a héten a parlamentben?
Az Országgyűlés ötnapos üléssel folytatja munkáját a következő két hétben.
Elfogadták az új magyar költségvetést
Elfogadta Magyarország 2021-es központi költségvetését az Országgyűlés pénteken.
Napokon belül véget érhet a rendeleti kormányzás
Két napot ülésezik az Országgyűlés a jövő héten. A képviselők hétfőn azonnali kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak, míg szerdán a koronavírus-járvány miatt hirdetett veszélyhelyzet megszüntetéséről szóló törvényjavaslatról szavazhatnak.
Néhány nap és véget érhet a rendeleti kormányzás?
Háromnapos üléssel folytatja munkáját az Országgyűlés ezen a héten.
Ez még mindig csak egy újabb fejezet kezdete?
Sokan azt gondolják, hogy a mai Brexit-szavazással végre pont kerül az ügy végére, ám egyes jelek arra utalnak, hogy korai erről beszélni. Barlai Róbert, az OTP Treasury regionális vezetője elemezte a lehetséges hatásokat.
20 éves lett a Tisztelt Ász
A hagyományokhoz hűen, ismét kiélezett mérkőzéseket hozott vasárnap a parlamenti képviselők, állami vezetők és volt miniszterek Tisztelt Ász! tenisztornája. Ezúttal jubileumi versenyre érkeztek a teniszezők, hiszen 20 éves lett az esemény, amelyet negyvenedik alkalommal rendezett meg a HGS PR Ügynökség, a Parlament Sportegyesülettel közösen.
Adózás 2019: könnyes búcsú a cafeteriától
Beszántották a cafeteriát, így jövőre csak a SZÉP kártya marad meg béren kívüli juttatásként, vonzóbb lesz a kiva, elhal az eva, többet adóznak az alkoholos italok, drágul a cigaretta, megszűnik a baleseti adó, és bevezetik a bevándorlási különadót.
Lelassult a törvénygyár: hiányzik a kétharmad?
A választások előtti utolsó teljes ülésszak vége előtt érdemes megnézni, hogy a kétharmados törvényhozás, a felpörgetett törvényhozási munka és a frakciókormányzás szempontjából hogyan áll a parlament. A Policy Agenda elemzése szerint csökken a kormánypárt aktivitása, és szinte eltűntek a kétharmados törvények.
Gyerekek perelik az országokat, ha nem teljesítik az emissziócsökkentést
A politikusok a gazdasági növekedést tartják szem előtt és feláldozzák a jövő generációknak járó ökológiai kincseket és környezeti biztonságot a GDP oltárán. Aktivisták az USA-tól Hollandián át Indiáig perelik a kormányokat. Amerikában például kiskorúak is perelnek. Elvégre ők a következő generáció.
Macron betiltja az olajkitermelést?
A francia elnök olyan törvénytervezetet fog benyújtani még idén a parlamentnek, mely 2040-től beszüntetné az olaj- és gázkitermelést. Norvégia viszont belendíti a sarkköri kitermelést, ráadásul ennek kockázatait az adófizetőkkel fizetteti meg.
Egy óra alatt eldöntik, mire költik az adófizetők pénzét
Az Országgyűlés tavaszi ülésszaka csütörtök délután zárul. Ezen a napon - amikor mindössze egyórás ülést terveznek - dönt a parlament a 2018-as költségvetésről és az idei módosításáról.
Már idén jöhet az új munkaszüneti nap
Balogh Zoltán szerint a gazdaságnak sem okozna gondot a plusz munkaszüneti nap, sőt a turizmusnak még jót is tehet. A munkaadói szervezetek ugyanakkor határozottan nem támogatják az ötletet.
Meggondolta magát a Fidesz: mégse lesz új munkaszüneti nap
Hirtelen lekerült a parlament napirendjéről a nagypénteki munkaszüneti napról való döntés. Orbán Viktor októberben jelentette be, hogy ezt tervezik, úgy volt, hogy a héten szavaznak is róla.
Kilőhetik az Ubert - döntött a Parlament
Ideiglenesen, legfeljebb 365 napig blokkolni lehet azokat az internetes oldalakat, amelyek jogellenesen működő taxiszolgáltatást kínálnak - döntött az Országgyűlés.
A nép döntött: kell a közösségi gazdaság. Ehhez kell igazodni a törvényhozásnak
A fogyasztók mindenhol örömmel fogadják a közösségi gazdaság szereplőinek megjelenését. Van, ahol már a parlament is belátta, most az a feladata, hogy alkalmazkodjon ahhoz, amit az emberek szeretnének, és lebontsa az akadályokat, amelyek a közösségi gazdaság növekedésének útjában állnak. Az ezt kijelentő észt parlament szerint ez lenne a cél Európa más országaiban is.
Kicsit lassult a törvénygyár
Nem csökkent a törvényhozási kedv a harmadik Orbán-kormány első évében a Policy Solutions elemzése szerint. A törvények elfogadására szánt átlagos idő ugyanakkor közel két héttel nőtt 2010-11-hez képest.
Kisebb árbevételű üzletekre is kiterjesztenék az értékesítési tilalmat
Az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága keddi ülésén több módosítást javasolt az Áder János köztársasági elnök által visszaküldött törvényekhez. Ezek alapján a napi fogyasztási cikkek árusításának tilalma a kisebb árbevételű üzletekre is kiterjedhet.
Bedőlt a nyári költségvetés, de az új sem jobb
Fölöslegesen dolgoztatta a honatyákat a parlament nyári rendkívüli ülésszakán a kormány. A 2013. évi költségvetés akkor elfogadott főszámaiból – miként azt az ellenzék és szakemberek is megjósolták – év végére nem sok maradt. A kabinet csütörtökön benyújtotta a parlamentnek zárószavazás előtti módosító javaslatát, amellyel átvezeti a jövő évi büdzsén a megváltozott makrogazdasági kilátások hatásait, valamint a három Matolcsy-csomagot. A végeredmény nem sok jóval biztat: az eredeti tervekhez képest a hiány nagyobb, a növekedés csökken, az infláció nő, a beruházás és a lakossági fogyasztás stagnálás helyett visszaesik, az export és az import növekedése mérsékeltebb, a munkanélküliségi ráta pedig nő. A tervek szerint az országgyűlés december 10-én, hétfőn szavaz a költségvetésről.
Ezért kell módosítani a költségvetést
A biztos alapokon nyugvó tervezéssel magyarázta a kabinet azt az igencsak szokatlan megoldást, hogy már a nyár elején benyújtotta a jövő évi költségvetést. Azonban már a vita során annyi minden megváltozott a büdzsében és a már törvényesített sarokszámokban, hogy az egészet új tervezetként akarja véleményezni a Költségvetési Tanács. Ráadásul a teljesülését meghatározó gazdasági környezetet befolyásoló szabályok is gyökeresen megváltoztak az új adótörvényekkel és a munkahelyvédelmi program megvalósításához szükséges módosításokkal. Így biztosak lehetünk abban, hogy nemcsak az alkalmazott válságkezelési eszközök, hanem a költségvetési tervezés terén is az unortodox megoldások országa lettünk.
Megmenekülhetnek a hitelesek
A pénzügyi tranzakciós illeték és a biztosítási adó bevezetéséről is szavaz az Országgyűlés ma. Matolcsy György egy szerdán benyújtott módosító indítványa alapján a hitelek és kölcsönök folyósítására és törlesztésére nem vonatkozna majd a tranzakciós illeték, a postai sárga csekkes készpénzbefizetésekre ugyanakkor marad a tervezet szerint a fizetési kötelezettség.
Új módon adóznak majd a kisvállalkozások
Háromszázmilliárd forint értékű, a munka világát érintő, tehercsökkentő csomagban állapodott meg a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Fidesz-KDNP-frakció. A kisadózók esetében egy tételes adó váltja ki az eddigi terheket, és hasonló lépés várható a 25 dolgozónál kevesebbet alkalmazó kisvállalkozóknál is.
Megint a vállalkozásokon csattanhat az ostor
Félő, hogy megint a vállalkozásoknak kell majd viselniük annak a terheit, hogy a 2013. évi költségvetésben tervezett bevételek nem megalapozottak, így tőlük szedhetik majd be a büdzséből hiányzó összegeket. A befolyó pénzek prognosztizált mértékét nemcsak közgazdászok és az ellenzéki pártok vitatják, hanem az Állami Számvevőszék és a Költségvetési Tanács is. Egyedül Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter rendületlenül optimista a 2013. évi költségvetést és az ország előtt álló perspektívákat illetően, a jövő évi büdzséről szóló általános vita megkezdése előtti expozéja az országgyűlés szerdai plenáris ülésén is erről tanúskodott.
Tündérmese lesz-e a jövő évi büdzsé is?
Növekvő GDP, bővülő beruházás és foglalkoztatás, dinamikusan fejlődő export és import, csökkenő infláció - a gazdasági tárca ezzel számol a jövő évi költségvetési tervezetben. A központi büdzsé véleményezésére hivatott Költségvetési Tanács szerint a prognózis túl optimista, a testület úgy véli, hogy a növekedési és finanszírozási kockázatok miatt további kiigazító lépések válhatnak szükségessé a költségvetés bevételi és kiadási oldalán. Matolcsy György ma délután mutatja be a költségvetést, amit a kormány holnap nyújt be a parlamentnek. A 2013. évi költségvetésről szóló törvényjavaslat szokatlanul korán, ősz helyett már az első félév végén a honatyák elé kerül.
Egyel kevesebb a teher a cégeken
Az Országgyűlés kormánypárti javaslatra fél évvel a bevezetése után máris megszüntette a katasztrófavédelmi hozzájárulást, mivel az indoklás szerint a gyakorlatban nem teljesítette a jogalkotó szándékát.
Távközlési adó: megint éjjel tárgyaltak fontos törvényt
Hétfőről keddre virradóra folytatta le a távközlési adó általános vitáját az országgyűlés, kedden kerül sor a részletes vitára, pénteken pedig a szavazásra. Az ellenzék szerint ilyen körülmények között nincs mód érdemi tárgyalásra. A három mobilszolgáltató cég közös közleményben fejezte ki megdöbbenését, s arra kérte a kormányt, vonja vissza a törvényjavaslatot. A parlament hétfőn döntött arról, hogy a közszolgáltatók nem szedhetnek külön díjat azért, mert ügyfelük sárga csekken, postai befizetéssel egyenlíti ki a számláját. A Ház előtt lévő tranzakciós illetékről még nem kezdődött el a parlamenti vita.
Tovább módosul a vitatott törvény
Az Európai Központi Bank (EKB), és a Magyar Nemzeti Bank véleményét is figyelembe véve tenné egyértelművé a Magyar Nemzeti Bankról szóló törvényben a monetáris tanács tagjainak felmentési lehetőségeit Rogán Antal (Fidesz).
Adó: még nyár előtt jöhet a változás
Arra kérte Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Fidesz-KDNP-frakciószövetséget, hogy még a parlament nyári szünete előtt fogadják el a jövő évi költségvetés sarokszámait és az adótörvényeket. A kormányfő ezt újságíróknak mondta Budapesten, a Fidesz-KDNP frakcióüléséről távozóban. Szólt arról is, támogatja, hogy megmaradjon a végkielégítéseket sújtó 98 százalékos különadó, a tervezett tranzakciós illetékről pedig azt mondta, azt a pénzintézetek fizetik majd.
Nem lazsálnak a képviselők
Márciusban felgyorsult a magyar jogalkotás, egy hónap alatt annyi jogszabályt hirdettek ki, mint az előző kettőben összesen Március végéig 204 központi jogszabály jelent meg - ez meghaladja a 2011-es szintet -, ezek nagyjából egyharmada kormányrendelet volt. A jogszabályok több mint fele legkésőbb a kihirdetés másnapján hatályba lépett - derül ki a CompLex Kiadó, a holland Wolters Kluwer csoport tagja Jogtárából.