Klímablog
Biomassza: tüzifa állami támogatással
Nem számít biomasszának a tűzifa az új villamosenergia-törvény (VET) egyik javaslata szerint - derült ki az Országgyűlés környezetvédelmi bizottságának hétfői ülésén.
Szélerőmű épült Brüsszel belvárosában
Egy igazi szélerőművet avattak fel Brüsszel belvárosában, a Schuman-téren, az EU-intézmények tőszomszédságában. Ez igazi világpremier volt: még soha nem állítottak fel ilyen szerkezetet nagyvárosok központjában.
Klaus szerint hisztéria a globális felmelegedés
"Hisztériának" nevezte csütörtökön Londonban közölt cikkében a cseh elnök a globális felmelegedés "ideológiáját", amely szerinte a kommunizmusnál is nagyobb fenyegetést jelent a demokráciára és a szabadságra.
Áramkrízist okozhatnak a klímák
A magyar erőműrendszer nem képes lépést tartani a klímaberendezések rohamos térnyerésével, így nyáron áramkrízis léphet fel- olvasható a Népszabadságban.
"Sokkal rosszabb helyzet, mint az állítják!"
Tíz magyarból három szerint a klímaváltozást illetően ma már rosszabb a helyzet annál, mint amit a tudósok állítanak - derült ki a GfK Hungária 2007 májusában folytatott megkérdezéséből. A többség a természeti környezet megóvása érdekében leginkább a költséghatékony energiatakarékos izzókra lenne hajlandó váltani. Az autózásról a többség nem mondana le.
Ön szerint csak a kormány felelőssége a jövőnk?
Ön szerint valóságos veszély a klímaváltozás? Ön szerint sürgősen tenni kell valamit minden embernek? Ön szerint csak a kormányok felelőssége a jövőnk? Szóljon hozzá, mondja el véleményét, gondolatait!
A klímapolitika rejtelmei
VITAINDÍTÓ ÖSSZEÁLLÍTÁSCSÖKKENTÉS? ALKALMAZKODÁS? MINDKETTŐ?
A klímapolitika rejtelmei
Új atomerőmű Magyarországon?
2007. június 7-én a Magyar Országgyűlés Gazdasági és Környezetvédelmi Bizottsága informális ülést tartott Pakson a hazai energiastratégia kérdéseinek megvitatása céljából. A bizottságok tagjai tájékozódtak Paksi Atomerőmű Zrt. jövőbeni fejlesztési elképzeléseiről, amely összhangban van az energiastratégia téziseivel.
A tét 5 ezer megawatt áram
Az elkövetkezendő években 5000 MW-nyi termelés esik ki, amit pótolni az atomerőmű segítségéve lehet - érvelt a Ház gazdasági bizottsága.
A netezők többsége aggódik a klímaváltozás miatt
Ötből két fogyasztó szorgalmazza, hogy a kormányok korlátozzák a széndioxid és egyéb szennyező anyagok kibocsátását.
Már a világítás is...
A lámpagyártók új kezdeményezése révén Európa 2015-re több mint 60%-kal csökkentheti az otthoni világításból származó éves széndioxid-kibocsátást.
Megújuló energiaforrás-központ a határon
A megújuló energiaforrások alkalmazásának, bemutatásának és az ide vágó innovációs folyamatok szervezésének nyugat-dunántúli ökocentrumát avatták fel a Zala megyei Nagypáliban szombaton. A beruházás költsége 160 millió forint volt, amelynek 90 százalékát uniós támogatásból finanszírozták.
Kénnel kell hűtenünk a Földet?
A magas légköri ózonréteg keletkezésének és megszűnésének értelmezéséért, magyarán az ózonlyuk földi klímára gyakorolt hatásának felismeréséért 1995-ben megosztott kémiai Nobel-díjjal jutalmazott 74 éves holland vegyész szerint végső esetben kénrészecskéket lehet engedni a sztratoszférába.
Benzinnel felmelegedést is vásárlunk
Semmiképpen sem tekinthető kakukktojásnak a fosszilis energia hazai "nagyvállalata", a Mol NyRt., melynek vezető közgazdásza, Varró László be is bizonyította, mit kell érteni azon az állításon, hogy az olaj a megoldás, és nem a probléma része.
Bős-Nagymaros nélkül?
Bohoczky Ferenc, aki a gazdasági tárca színeiben adott tájékoztatást a konferencia hallgatóságának mind a fosszilis, mint a megújuló energia jövőjéről.
Szemléletváltást, most!
A Piac és Profit idén is megszervezte azt a konferenciát, ahol a kutatók, a kormányzat, nemzetközi és hazai civil szervezetek és az üzleti szektor képviselői cserélhetek eszmét a fenntartható fejlődéshez szükséges tennivalókról.
Döntsenek az atomról maguk!
Az Európai Unió minden tagállama maga dönti el, hogy az atomenergiára hagyatkozik-e vagy sem, véli az Európai Parlament abban a jelentésben, amelyet csütörtöki plenáris ülésén fogadott el a római szerződéssel ötven évvel ezelőtt létrejött Euratom szervezet tevékenységét és a tagállamok atomenergetikai tevékenységének szabályrendszerét értékelve.
Erőmű méretű kísérlet
Az atomtechnológiába nyerhettek betekintést a Mindentudás Egyeteme hallgatói, miközben informálódhattak a fúziós energiatermelés programjáról.
Nem kell nekünk az atom!
Az Európai Unió lakosságának kereken húsz százaléka támogatja, hogy országában nukleáris energiaforrásokat használjanak fel, Magyarországon ugyanakkor az átlagnál magasabb, 34 százalékos az atomenergia elfogadottsága - derül ki a témáról Brüsszelben hétfőn nyilvánosságra hozott átfogó közvélemény-kutatásból.