A miniszter egy keddi energiapolitikai konferencián Budapesten úgy fogalmazott: ha több, talán nem túl lényeges kérdésről népszavazáson születik döntés, akkor az atomenergia jövője is olyan ügy, amibe az embereket be kell vonni.
Felsmann Balázs, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára azt mondta, hogy egy új atomerőmű megépítéséről, mint opcióról beszélni kell.
Amennyiben az üvegházhatású gázkibocsátások csökkentése a legfontosabb kihívás, akkor az atomenergia megfelelő opció - jelentette ki a szakállamtitkár, utalva arra, hogy az atomerőművi energiatermelés nem jár szén-dioxid-kibocsátással.
Megjegyezte, hogy számos európai országban az atomenergiát egyre inkább "zöldenergia-fajtának" tekintik. Magyarország nem osztja ezt a véleményt. Ugyanis a nukleáris energia egyes fontos környezetvédelmi kérdésekre valóban választ ad, de ugyanakkor felvet több más környezetvédelmi, például hulladéktárolási gondot - tette hozzá.
A szakállamtitkár szerint meg kell vitatni annak a gyakori környezetvédő felvetésnek a realitását is, hogy a magyarországi áramfogyasztás 38 százalékát adó Paksi Atomerőmű kiváltása milyen energiaforrással és milyen közgazdasági, illetve környezetvédelmi áron lehetséges.