Amióta a csaknem negyvenmilliárd forint értékű beruházás terve napvilágra került, heves vitákat terjesztett a térség különböző érdekeltségű szakemberei között. A szerencsi önkormányzat támogatja a várhatóan 133 munkahelyt teremtő erőmű építését, a létesítmény működése a helyi adóbevételeket is növeli, ugyanakkor a világörökséghez tartozó történelmi borvidék borászai a természetvédőkkel egyetemben azt mondják: az ipari létesítmény nagyban befolyásolhatja a borvidék, a világörökségi címet birtokló térség hazai és nemzetközi megítélését. Lényegében az erőmű ellen emelte fel szavát Sólyom László köztársasági elnök is, aki a közelmúltban járt a térségben.
A BHD Hőerőmű Zrt. a szükséges engedélyek birtokában megkezdte a kivitelezést, a szerencsi üzem környezetvédelmi, vidékfejlesztő beruházásként Magyarország legmodernebb biomassza erőműve lesz, és nem veszélyezteti sem a borvidéket, sem pedig a világörökségi címet - szögezte le Berecz János.
Hujber Ottó, a beruházó BHD Hőerőmű Zrt. ügyvezetője korábban úgy nyilatkozott: azért választották Szerencset az építkezés helyszínéül, mert a térségi áramszolgáltatónak, az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Zrt.-nek ott van olyan csatlakozási pontja, amelynél a hálózathoz kapcsolódhat az erőmű.
Az erőművi épületet háromszor terveztették át a környezetvédelmi és világörökségi igényeknek megfelelően. A létesítmény egy részét belesüllyesztik a földbe, magas földsánccal veszik körbe, amit befásítanak, így az útról alig lehet majd látni a létesítményt - fogalmazott, hozzátéve: a forgalom sem növekedik majd olyan mértékben, mint ami a jelenlegi mellett zavarná a helybelieket. (Korábban döntés, hogy a magyar észak-alföldi, a német szász-anhalti és a spanyol valenciai régió közös kutatási-fejlesztési programot dolgoz ki a magyarországi térség megújuló energia beruházásainak előkészítésére, illetve megvalósítására)
A szőlészek, borászok egyébiránt továbbra is úgy vélik: egy erőmű puszta léte megzavarja a borvidéknek azt a miliőjét, amit nem lehet adatokkal kifejezni.
A hat és fél hektáros területen felépítendő 50 megawatt teljesítményű úgynevezett bioerőmű kizárólag mezőgazdasági alapanyagokat fog fűtésre használni.