Cégblog
Örülhetnek a cégek: Varga Mihály elárulta, nyitják a pénzcsapot
A Gazdaság-újraindítási Akcióterv részeként 4 kiíráson csaknem 30 milliárd forint fejlesztési forrásra pályázhanak vállalkozások – jelentette be a pénzügyminiszter a közösségi oldalára hétfőn feltöltött videóban.
„A problémák szisztematikus kezelésére tanított meg a járvány”
A koronavírus-járvány tavaly tavaszi megjelenése, majd a rendezvények megszűnése miatt egy magyar vállalkozás 180 fokos fordulat véve teljesen új irányba indult el, és műanyag térelválasztók gyártásába vágott. Várnai Péterrel, a Teamlab ügyvezetőjével beszélgettünk arról, miként tudott átállni a cég erre az új területre.
Így reagált az európai országok munkaerőpiaca a járványra
Egy friss kutatás arra kereste a választ, hogy a COVID-19 milyen rendszerszintű változásokat hozhat a magas színvonalú pénzügyi-, számviteli- és bérszámfejtési szolgáltatásokat igénylő multinacionális vállalatok elvárásaiban.
Durván visszavetette a sörfogyasztást a járvány
Tavaly az öt legnagyobb hazai sörgyártó (Borsodi, Dreher, Heineken, Carlsberg és Pécsi) teljes forgalma 7,5 százalékkal, 6,177 millió hektoliterre mérséklődött, a belföldi értékesítés pedig még ezt is meghaladó mértékben, 9 százalékkal, 5,657 millió hektoliterre esett az előző évhez képest - közölte a Magyar Sörgyártók Szövetségének (MSSZ) igazgatója.
Nehéz helyzetben vannak a hazai fürdők - a kormány segítségét kérik
Újraindítási akciótervet készített a Magyar Fürdőszövetség; a programjukban a kormánytól azt kérik, hogy az újraindítási gyorskölcsönt terjesszék ki a fürdőkre.
Egy éve távmunkában - számtalan jogi és adózási kérdés nem világos
A kormány február 22-ig meghosszabbította a home office rendelet hatályát, amely a második hullám eleje óta lehetővé teszi, hogy a munkavállalókkal a cégek egyedileg állapodhassanak meg a távmunkavégzés feltételeiről. A rendelet ráadásul adómentessé teszi a munkavállalóknak az otthoni munkavégzéshez kapcsolódóan nyújtott költségtérítést. A meghosszabbítással együtt lassan egy éve biztosított az otthoni munkavégzés jogszabályi háttere, mégis több kérdés is felmerül.
A MindentMent Kft. reklámait vizsgálja a GVH
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálatot indított a MindentMent Kft. fogászati szolgáltatást nyújtó cég reklámgyakorlata miatt, mert az több szempontból is megtévesztheti a fogyasztókat - tájékoztatta a hatóság az MTI-t. A MindentMent Kft. reagálásában közölte, hogy értetlenül állnak a versenyhatósági vizsgálat előtt, jogászokkal tanulmányozzák a versenyhivatal levelét.
Megvan a béralku a Tescónál
Megállapodott a 2021-es bérfejlesztésről a Tesco-Global Áruházak Zrt. és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ), valamint a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ). A Tesco nemcsak átlagosan 5,5 százalékkal emeli az áruházakban és logisztikai központokban dolgozó munkatársai bérét, de azt 2021-ben is gyermekvállalási és beiskolázási, jubileumi, egészségügyi és szociális elemeket is tartalmazó juttatási csomaggal egészíti ki közel 4 milliárd forint értékben.
„Aki nem lopott még a cégtől, az nem is igazi munkavállaló” – a cégkultúra szerepe a belső visszaélések megelőzésében
Gondolta volna, hogy egy enyveskezű dolgozónak Albert Flórián is – persze tudtán és akaratán kívül – pszichikai bűnsegédje? Hogy kerül egyáltalán képbe az egyetlen magyar aranylabdás, ha a céges belső lopásokról van szó?
Tovább erősítené a kormány és a főváros már bejelentett intézkedéseit a BKIK
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) üdvözli a kormány és a főváros budapesti kisvállalkozásokat segítő lépéseit. Meglátásuk szerint habár külön-külön és jelentősen eltérő nagyságrendben is, de mindegyik fél lépéseket tett annak érdekében, hogy tavaszig működőképesek maradjanak azok a kisvállalkozások, amelyek Budapest nemzetközi szinten is kiemelkedő szolgáltatói szektorát alkotják.
Fizetések a magyar Suzukinál: eldőlt, mennyivel emelnek
Az operátorok kezdő bére például 15 százalékkal nő.
Évekkel ezelőtti szintjére esett vissza a hazai lízingpiac
Bár 14 százalékos visszaeséssel zárta a múlt évet a magyarországi lízingpiac a koronavírus-járvány miatt, a 639 milliárd forintos finanszírozott összeg jóval meghaladja az előzetes becslésekben szereplő 550 -600 milliárd forintos összeget - közölte a Magyar Lízingszövetség. Több eszközcsoportban is jelentősen csökkent a kihelyezés, a nagyhaszongépjárművek és az egyéb gépek-berendezések voltak a járvány legnagyobb vesztesei, ugyanakkor a furgonok és az agrárgépek a kivételek közé tartoztak. A lízingcégek felkészültek a moratóriumot követő időszakra és a bizonytalanság lecsengése után újra stabil növekedésre számítanak.
Építőipari kkv-k! Hétfőn rajtol egy fontos pályázat
20 milliárd forintnyi beruházás indulhat el az Építő-5 program hatására.
Milliárdos gyárbővítést jelentett be Szijjártó Péter - a kormány is ad rá pénzt
Összesen 7,7 milliárd forintból bővül Mosonmagyaróváron a Nolato.
Rosszabb a helyzet, mint ősszel volt - német vállalatokat kérdeztek
Romlott a német vállalatok helyzetmegítélése és a kilátásaikat is kedvezőtlenebbnek ítélik meg mint tavaly ősszel tették a DIHK német kereskedelmi és ipari kamara minden ágazatot felölelő, több mint 30 ezer vállalatra kiterjedő felmérésének eredménye alapján.
Egyéni vállalkozás szüneteltetése: ettől a lehetőségtől elesnek
A működését szüneteltető egyéni vállalkozónak szinte semmilyen esélye sincs arra, hogy hitelt kaphasson - hangsúlyozta, és rámutatott az újraindítási gyorskölcsön fontosságára.
A járvánnyal új világ köszönt az irodapiacra is
Az irodapiac nem roggyant meg, de jelentősen átalakult és újra kellett fogalmazni, hogy mi a normális – összegezte az eltelt 12 hónapot a VLK Cresa tanácsadó cég vezetője. Más szakértők pedig azt emelték ki, hogy a fejlesztések nem állnak le, de a kereslet szerkezete erősen átalakulóban van, a befektetők pedig továbbra is élénken érdeklődnek a magyar lehetőségek iránt - még a járvány eltelt egy éve alatt is voltak üzletkötések.
Érdemes céget alapítani 13 ezer kilométerre?
Bár csökkenőben van hazánkban az adóparadicsomokhoz közvetlenül köthető vállalkozások száma, még mindig sok új vállalkozás kapcsolható a különböző egzotikus területekhez.
Így törlik el a bérleti díjakat - ezeket a vállalkozásokat érinti a könnyítés
Gulyás Gergely az éttermeket, kávézókat, konditermeket említette az intézkedés bejelentésekor, de a rendeletből kiderül: más tevékenységet végző cégeket is mentesítenek a várt 4 helyett 5 hónapra a bérletidíj-fizetési kötelezettségek alól.
10 milliós ingyenhitel a cégeknek: újabb részletek láttak napvilágot
A 2019-es eredményt fogják vizsgálni: veszteséges és működésképtelen cégnek nem adnának pénzt, de egyébként laza feltételrendszerben gondolkodnak.
Csalók trükköznek az OTP nevével
Adathalász csalók az OTP Bank nevével visszaélve akarnak bankkártya adatokat megszerezni.
Szigorodó szabályok: újra kell tanulniuk a számlázást a vállalkozásoknak
Az online számlaadatszolgáltatás 3.0 verziója számos újdonságot hozott: kiterjesztette az adatszolgáltatási kötelezettséget minden számlára, bevezetett egy mobilalkalmazással is kiállítható számlát. Azt azonban még csak kevesen ismerték fel, hogy az új verzióban sokkal részletesebben kell megindokolni az adómentességet.
Jó hír a mezőgazdasági vállalkozóknak: megemelték az Agrár Széchenyi Kártya keretét
Az Agrár Széchenyi Kártya (ASZK) tíz éve nyújt hatékony segítséget, kedvező finanszírozási lehetőséget a mezőgazdasági vállalkozásoknak.
Új játékszabályok a vállalatoknál
„Megváltozott a világ” – halljuk és mondjuk sokszor, hiszen a jelenlegi pandémiás helyzet az emberek élete mellett a vállalatok napi működését is megváltoztatta. Soós Gáborral, az UniCredit Bank Vállalati és Befektetési Banki Divízió vezetőjével beszélgettünk a pandémia miatt megváltozott piaci környezetről, illetve a vállalatokat érő főbb kihívásokról.
Törökországban épít gyárat egy magyar egészségipari vállalat
A beruházáshoz a magyar kormány 480 millió forintos támogatást biztosít.
Gazdaságilag vad hullámlovaglás lehet az idei év
A GDP, az euró-árfolyam és az infláció mind-mind nagyobb kilengéseket mutatnak majd 2021 folyamán. Mivel tavaly számos, nagy kockázatot rejtő eseménynek pont került a végére – Brexit, USA-elnökválasztás, vagy az oltóanyagok kifejlesztése –, az idei gazdasági történéseket alapvetően a vírushelyzet határozhatja meg.
Bezárt üzletek, zuhanó forgalom: mit nem vásárolnak a magyarok?
Az iparcikkes boltok piacvesztése 600 milliárd forint volt 2020-ban, a mélyrepülésük januárban is folytatódott. Ruhát, könyvet, játékot és bútort nem vásároltak mostanában a magyarok, ami miatt sok üzlet végleg bezárni kényszerült.
Mi volt a cégek válasza a járvány második hullámára?
A foglalkoztatás változásait vizsgálta a koronavírus második hulláma hatására a GKI.
Kritikus helyzetben lévő cégek: jön az MFB nulla százalékos hitele
A kormány döntésének értelmében a Magyar Fejlesztési Bank a lehető legrövidebb határidővel új, nulla százalékos kamatú hitelterméket tesz elérhetővé a COVID-járvány gazdasági hatásaival leginkább érintett ágazatok vállalkozásainak.
Robbanásszerű növekedés: megduplázódott a NAV-hoz beérkező számlák száma
Tavaly decemberben hétköznaponként átlagosan egymillió online számla érkezett az adóhivatalhoz, az elmúlt héten ez a szám a duplájára nőtt.
Mire utazik idén az adóhatóság? Elárulta a NAV
Meghatározta azokat a főbb ellenőrzési irányokat az adóhatóság, amelyekre idén fókuszálni fognak. Ami biztosra vehető: a szándékos adóelkerüléssel szemben továbbra is határozottan lépnek fel.
Szijjártó Péternek van egy jó híre
Az exportáló magyar cégek örülhetnek a miniszter bejelentésének.
Bajba jutott cégeket karol fel ez a startup
A koronavírus miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak segít elindulni a digitalizáció útján a FlyBuilt: a magyar startup weboldalt és webshopot tervez 20 cégnek - közölte a Magyar Telekom.
Varga Mihály részleteket árult el a gyorskölcsönről
A gazdaság-újraindítási akcióterv legújabb lépése a kamatmentes újraindítási gyorskölcsön, a kis- és középvállalkozások újraindulását 10 millió forintos, 10 éves futamidejű, kamatmentes hitellel segíti a kormány - ismertette a pénzügyminiszter a Facebook-oldalán szombaton.
Az üzleti kockázatok csak nőhetnek az ilyen tevékenységek miatt
A harmadik felekkel kapcsolatos kockázatkezelés fontosságát a vállalatok meghatározó része (74%) már felismerte és stratégiai szintű, gyors és konzisztens megoldást irányozott elő. Többek között erre mutatott rá a KPMG 2020-as Third Party Risk Management (TPRM) Outlook felmérése.
Hiába a járvány, végsőkig ragaszkodnak a cégekhez a tulajdonosok
A vállalatvezetők 92 százalékánál még soha nem merült fel az értékesítés lehetősége, pedig sokszor a cég jövőjének biztosítása a tét – derült ki a Budapest Bank legfrissebb reprezentatív kutatásából.
Jó hírt kaptak a vendéglátósok és a konditermek
A pénteki Kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta: a jelenlegi trendek alapján március 1-jétől és április elejétől kerülhet sor részleges nyitásra. Bejelentette: az állami-önkormányzati ingatlanban működő éttermeknek, kávézóknak, konditermeknek nem kell bérleti díjat fizetnie a következő 4 hónapban.
Van, amiről nem akarnak lemondani a német cégek a járvány után sem
A járványvédelmi lezárások miatt általánossá vált otthoni munkavégzési konstrukciók ellenére sem kívánja csökkenteni irodái alapterületét a német vállalatok túlnyomó többsége.
Óvatosak, de bizakodóak - mit várnak az idei évtől a cégvezetők?
Vajon mit hozhat a vállalkozások gazdálkodásában 2021? Erre a kérdésre kereste a választ a Deloitte csaknem 600 pénzügyi szakemberrel készített közép-európai CFO felmérése. A tanulmány legfontosabb megállapítása, hogy a COVID-19 járvány okozta folyamatos bizonytalanság miatt a pénzügyi vezetők aggodalma még mindig nő ugyan, ám bizonyos területeken már stabilitásra számítanak és bizakodva tekintenek a jövőbe.
Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása – mi módosult januártól?
A törvénymódosítás szerint január 1-jétől bővült az a személyi kör, akiket megváltozott munkaképességű munkavállalóként lehet számba venni.
Magyar céget választottak meg Európa legígéretesebb technológiai vállalkozásának
Az Oncompass Medicine nyerte a Digitaleurope versenyét, így a Future Unicorn Award kitüntetést elnyerve idén egy magyar biotechnológiai cég lett a kontinens legígéretesebb vállalkozása.
Pandémiás fáradtság a munkahelyen – mit tehetünk, ha kimerültek a tartalékaink?
Bár a 2020 tavaszán beköszöntő bizonytalanságot nyáron egy kis fellélegzés követte, a jelenlegi helyzet kísértetiesen hasonló a tavalyihoz azokon a hazai munkahelyeken, ahol a járványhelyzet miatt különleges intézkedések – távolságtartás, távmunka – bevezetésére került sor. Munkáltatók és munkavállalók egyaránt kezdenek besokallni, sokan érzik úgy, elég az elszigetelődésből, a home office-ból. Mégis ki kell tartani. Honnan ismerheti fel egy vezető, hogy a csapata elfáradt, és mit tehet az egyes munkavállalókért, ha ő is ebben a cipőben jár?
Milliárdos beruházások: francia cégek jönnek Magyarországra
Három francia vállalat 20 milliárd forintnyi beruházást hajt végre az elkövetkező hónapokban Magyarországon a mérnöki szolgáltatások, az autóipari beszállítás és az egészségipar területén - mondta az MTI-nek Párizsban Szijjártó Péter, az érintett cégek vezetőivel folytatott megbeszélés után.
Orbán Viktor új hitelprogramot jelentett be a kkv-knak
Az új hitelkonstrukció bevezetéséről a kormány tegnap döntött.
Megmenthető egy ágazat 15 milliárd forintból?
Idén februárban és márciusban 15 milliárd forint támogatást osztanak szét a hazai divat- és designipari vállalkozások között. Mekkora cégpopuláció kap lehetőséget a támogatás elnyerésére? Erre kereste a választ az Opten céginformációs szolgáltató elemzése.
Kiégett és eltávolodó kollégák: a cégek életét is nagyban átírta a vírus
A koronavírus-járvány hatalmas változásokat idézett elő nemcsak az emberek magánéletében, hanem a vállalkozások mindennapjaiban is. Nemes Zsuzsanna MBA közgazdász szerint a munkavállalók az elmúlt egy évben jelentősen eltávolodtak egymástól, ami hosszútávon a cégek hatékonyságát is visszavetheti.
Zöldséggel és gyümölccsel trükköztek - lecsaptak a bűnbandára
Akár 20 évet is kaphatnak.
Tragikus helyzetben a vendéglátás – az átírt bértámogatás sem elég
Komoly segítséget jelent a kivérzett vendéglátóipari szektornak az állami bértámogatás módosítása, hiszen mára teljesen kifogytak a tartalékaikból. További segítségben is reménykednek, mert félő, az idei nyár is olyan lesz, mint a tavalyi.