Friss cikkeink
A kibertérben támadhatnak Lenin utódai
Nemcsak nemzetállamokat, hanem az egész EU-t veszélyeztetik az úgynevezett hibrid fenyegetések, az államok által nyílt katonai akciók nélkül folytatott befolyásolási műveletei - hangsúlyozta a német Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal (BfV) elnöke hétfőn Berlinben.
Plasztik helyett itt a gyapjú- és bambuszalapú csomagolás
Pizzát, ásványvizet és mirelit termékeket is műanyag nélküli csomagolással igyekeznek megoldani a környezettudatos cégek. Gyapjúból, bambusznádból, alumíniumból és cukornádból készülnek a legújabb alternatívák.
Kopátsy Sándor: a gyenge forint a sikerünk egyik forrása
Habár a forint elmúlt években végbement leértékelődése komoly fájdalmakkal járt, Kopátsy Sándor szerint mégis ez jelenti a magyar gazdaság jelenlegi sikereinek egyik legfontosabb alapját. A Piac & Profit egyik alapítójának és máig aktív szerkesztőbiztossági tagjának írását változtatás nélkül közöljük.
Futurisztikus vízi taxit mutattak be
Futurisztikus, nulla kibocsátású, új kialakítású vízi taxit mutattak be a svájci Genfi-tavon, a hajót távoli irányító rendszerrel is felszerelik.
Új minisztérium alá kerül a szakképzés az NGM helyett
Az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottsága támogatta az innovációért és technológiáért felelős miniszterjelölt kinevezését hétfői ülésén, Palkovics László azt mondta, a klímapolitikára, az infokommunikációra és a felnőttképzésre fog koncentrálni.
Csökken a külföldi cégek száma és aránya Magyarországon
Az elmúlt egy évben mind abszolút értékben, mind arányaiban csökkent a külföldi cégek száma hazánkban. A csökkenés lassul, de jól illeszkedik az elmúlt 6-7 év trendjébe. Jelenleg 43 ezer külföldi tulajdonossal rendelkező cég működik Magyarországon, ami 6 ezerrel kevesebb, mint a 2011-es érték.
Magyarországon is emelkednek az üzemanyagárak
Bruttó 7 forinttal emeli a 95-ös benzin és bruttó 8 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. - közölte az MTI.
Csak ideiglenes az ingatlanárak megtorpanása
A szakemberek fél évvel ezelőtt még nem gondolták volna, hogy ilyen biztonságban van az ingatlanpiac, de az előrejelzések szerint a következő 3–5 esztendőben további árnövekedés lesz érzékelhető. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa úgy látja, kiszámítatlan, mennyit tud még nőni a szegmens.
Jön a gyerekszámhoz kötött nyugdíj?
A Világgazdaság azt írja, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Mészáros József, a Magyar Államkincstár elnöke arról beszélt, bevezethetik a felnevelt gyerekek számához kötött nyugdíjat.
Nézd meg Budapest új imázsfilmjét
A Spice of Europe szlogennel és Budapest megújult turisztikai márkájával indítja el nemzetközi kampányát a Magyar Turisztikai Ügynökség. A Budapest fókuszú kampány a fővárost és annak kincseit mutatja be a világ számos országában. A hirdetések online, print és televíziós felületeken jelennek meg, május 15-e és június 30-a között.
Amit kitalálunk, abból itt legyen üzlet
Európában minden évben hatalmas összeget fordítanak a kormányok és a vállalatok kutatás-fejlesztésre, az ötletekből sokszor mégis a Szilícium-völgyben vagy a Távol-Keleten létesülnek milliárdos üzletek. Mit tehet az Európai Unió annak érdekében, hogy az innovációink helyben hasznosuljanak? Erről kérdeztük Gulyás Lászlót, az EIT Digital budapesti irodájának igazgatóját.
Megdőlt egy tévhit: szeretnek mosolyogni a magyar eladók
Világszínvonalon teljesítenek a magyar eladók és a kormányhivatalokban dolgozók a köszönés tekintetében. A Föld ötven országára kiterjedő felmérésben Magyarország a köszönés kategóriájában második helyen végzett, emellett a magyar ügyfelek 86 százalékára rámosolyognak. Egyedül a kapcsolt értékesítés területén kellene fejlődniük a magyar eladóknak, viszont még ezzel a teljesítménnyel is nagy kereskedelmi hagyományokkal rendelkező országokat előzünk meg.
Agresszív adótervezés: záródnak a kiskapuk
Az eddigieknél is nehezebb lehet az agresszív adótervezés – hívta fel a figyelmet a MAZARS. Rövidesen ugyanis életbe lép az a nemzetközi adóegyezmény, amellyel hatékonyan bezárhatók az ezt lehetővé tévő kiskapuk. Az egyezményt várhatóan hazánk is rövidesen ratifikálja.
Hogyan legyünk empatikus vezetők?
Az empátia nemcsak a magánéletben, de az üzleti világban is fontos képesség. Sherrie Campbell, az Entrepreneur.com vendégszerzője, 7 tulajdonságot sorolt fel, amelyeket érdemes elsajátítani egy vezetőnek, hogy szerethetővé váljon.
Május 25-ig pályázhatnak a vállalkozások az Érték és Minőség Nagydíj tanúsító védjegyre
A Kárpát-medencei vállalkozásoknak május 25-ig lehet pályázni az idén először meghirdetett Érték és Minőség Nagydíj tanúsító védjegyre, 47 főkategóriában. A pályázat kitüntetéseit szeptember 11-én, az Országház felsőházi termében adják át. A kiírásra pályázhatnak a Kárpát-medencéből mindazon vállalkozások, amelyek kiemelten fontosnak tartják a magas minőségű termékek előállítását, szolgáltatások nyújtását.
Külföldön született gyerek után mikor jár anyasági támogatás?
Az anyasági támogatás iránti igény benyújtásához a gyermek magyar állampolgárságát kell igazolni – hívta fel a figyelmet szakértő partnerünk, a Saldo Pénzügyi Tanácsadó és Informatikai Zrt.
3 hiba, amit kerüljünk el a beruházási hitel felvételénél
A sikeres beruházás, és így a vállalkozás hosszú távú jövője sokszor múlik a szükséges források megteremtésén: mikor, milyen formában szerezzünk hozzá hitelt? A Bankmonitor szakértőinek segítségével összegyűjtöttünk három tipikus hibát, amelyet a cégek elkövethetnek a beruházási hitel felvételénél.
Online számlázás: szakértő nélkül bele se kezdjünk?
Két hónapon belül indul az online számlázás, a programok fejlesztőinek azonban még sok nehézsége lehet a rendszerek beállításával – hívta fel a figyelmet a MAZARS. A NAV ugyan adott segítséget a fejlesztőknek, ennek értelmezése azonban adószakértő nélkül közel lehetetlen. Tovább nehezíti a helyzetet, hogy a programok jelentős része már most is szabálytalanul működik.
Mit ér a kampány, ha ki sem tudjuk kerülni az édességeket
Mit sem érnek az elhízás elleni kampányok, ha az áruházaktól a benzinkutakig mindenütt édességeket és cukrozott italokat látnak az orruk előtt az emberek, figyelmeztet az Oxford Egyetem táplálkozástudományi professzora.
Csomagpontok helyett a legtöbben a házhozszállítást választják
Az online kiskereskedelem forgalma tavaly meghaladta a 360 milliárd forintot, a hazai kiskereskedelem 4,3 százaléka a az interneten keresztül történt. Egy átlagos vevő 11-szer rendelt valamilyen árut interneten keresztül – derült ki a GKI Gazdaságkutató adataiból.
Körforgásos gazdaság: ez lesz a fenntarthatóság fősodra
Az üzleti szféra zöldülése eddig elsősorban az üvegházgázemisszió csökkentésére irányult. Az új korszellem azonban már a legkülönfélébb szennyező anyagok környezetbe bocsátásának megelőzésére irányul. Hogyan lehet úgy termelni és fogyasztani, hogy a cégek, városok és kormányok megoldják a minden keletkező hulladék újrafeldolgozását?
Milliárdokat hozhat az építőiparban a digitalizáció
Részletes számítógépes modellezés alapján épül Svájc legnagyobb épülete, a Roche gyógyszergyártó számára. A digitalizáció 5-10 százalékos költségcsökkentést jelenthet az építőiparban – Svájcban, ahol csak most kezd elterjedni, például évente legalább 3 milliárd frankot.
Megtagadhatom a túlórázást?
A munkaviszonyban a munkáltató rendkívüli munkaidőben való munkavégzést rendelhet el. Előfordulhat azonban, hogy a munkavállaló nem kíván túlórázni. Ebben a helyzetben felmerül a kérdés, hogy jogszerűen megtagadhatja-e a munkavállaló a túlórában való munkavégzésre való utasítást? Milyen hátrányos következménye lehet a rendkívüli munkavégzés megtagadásának? Szakértőnk válaszol az ezzel kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.
Légi úton is jöhetnek a kínai áruk Budapestre
A Budapest Airport felső vezetői is részt vesznek a 2018. május 16. és 18. között Sanghajban rendezett „Transport Logistic” konferencián, a világ legnagyobb közlekedési és logisztikai fórumán.
Európai minimálbért szeretnének a V4-szakszervezetek
Konkrét lépésekre van szükség a munkaerő megtartására, a V4-es régió szakszervezetei szerint a megoldás egy európai minimálbér-eszköz lehet.
Lehet-e kreatívabb egy robot a beosztottnál?
A kreativitás és az ötlet fogalma állt a középpontban a Variációk1témára rendezvénysorozat májusi üzleti reggelijén. Az eseményre mintegy 70 cégvezető fogadta el a meghívást, az előadók pedig a kreativitás pszichológiai vonatkozásairól beszéltek és arról, lehet-e kreatív egy gépi intelligencia?
2017-ben voltak a legmelegebbek az óceánok
A klímaváltozás mérésében nemcsak a talaj és a levegő hőmérséklete számít, hanem a tengeré is. Az óceánok melegedése jelzi a legpontosabban a klímaváltozás gyorsaságát. Az öt legmelegebb évet az óceán hőmérsékletében mind ebben az évtizedben mérték.
Ebben előzzük Európát
Európában a használt gumiabroncsok 94 százalékát újrahasznosítják – Magyarországon ez az arány 100 százalék - derült ki az Európai Gumiabroncs és Gumigyártók Szövetsége (ETRMA) által május elején publikált jelentésből.
Ezért követ téged a hirdetés
Hogyan működik a fogyasztó agya? Hogyan lehet vásárlásra ösztönözni? Milyen szokások figyelhetők meg a vásárlók körében? A téma szakértői a legfrissebb trendeket ismertették a Piac & Profit Webáruházi trendek - 2018 című konferenciáján.
Élethűen nyökögni is tud a Google asszisztens
Okostelefonunk kamerája lesz a közeljövő internetes keresője, hallhattuk Sundar Pichaitól, a Google első emberétől az idei fejlesztési konferencián. Az új szoftverek révén a kamerán láthatjuk a térképeket, a lencse elolvassa a könyvcímet és azt is látjuk, hol vehetjük meg a kötetet…
Egész Európában van gond a munkaerővel
Az EU munkaerőpiaci változásai mélyen érintik az uniós állampolgárokat, ezért nagyon fontos a tagállamok álláspontjainak megismerése és ezek alakítása – mondta EP Foglalkoztatási és Szociális Bizottságának tagja Budapesten.
A vezetékes routerekre is rászállnak a csalók
Ezerszám kapcsolódnak bűnözők német vonalas telefonelőfizetők routereibe. Azok révén kezükben lévő, drága külföldi számokat tárcsáznak és lenyúlják a magas díjakat.
Óriási a pörgés Ferihegyen
A Budapest Aiport utasforgalma 16,9 százalékkal nőtt az első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, mintegy hárommillió ember vette igénybe a budapesti repülőteret, a bővülés közel háromszorosa az uniós repülőterek 6,2 százalékos növekedési átlagának - közölte a Budapest Airport.
Szintet lép az online ételrendelés
Mostantól olyan egyedi választékot kínáló, kiemelkedő minőségű éttermektől is rendelhetünk, amelyek eddig nem végeztek házhoz szállítást. A NetPincérGO saját futáraival teszi elérhetővé az ételrendelési piacról eddig hiányzó különleges kínálatot, első körben Budapesten.
A nagyberuházások húzzák az építőipart
Márciusban nagyon lelassult az építőipari növekedés, mindössze 1,4 százalékos többletet ért el az ágazat. Az ágazaton belül eltérő az építési kedv az új szerződések alapján, az épületépítéseknél jelentős növekedés, az egyéb építményeknél viszont csökkenés volt éves összevetésben.
Az energetikai piac várja a PowerUp! hazai nyerteseit
Közép-és Kelet Európa legnagyobb energetikai versenyén, az EIT InnoEnergy szervezésében megvalósult PowerUp! verseny hazai döntőjén, a zsűri BES Európát találta Magyarország legjobb energiaipari, illetve tiszta energiával kapcsolatos fejlesztésekkel foglalkozó, kezdő vállalkozásának. A BES Európa Kft.célja, hogy forradalmasítsa a szennyvízről kialakult gondolkodásunkat.
Milliárdosok milliói - a gyógyszeriparban kerestek a legjobban
A legnagyobb amerikai cégek vezetői átlag 12.1 millió dollárt kerestek tavaly. Legtöbbjük javadalmazása a gazdasági fellendülésnek köszönhetően majd 10 százalékkal nőtt az elmúlt évben.
Centire pontosan parkol le a magyar fejlesztésű önvezető kamion
Sofőr nélkül, teljesen magától navigálja és parkolja le a kamiont az a magyar fejlesztésű rendszer, amelyet a napokban mutattak be a Tököli reptéren. Az okoskamionok használata azonban egyelőre csak a raktárközpontok kapuin belül lehetséges, ahol nem érvényesek a KRESZ szabályai.
Az üzleti villámrandi titkai
Megvan a nagy ötlet, vagy akár már a dinamikusan növekvő vállalkozás. Időpontot is kaptál álmaid befektetőjéhez, vagy épp egy startup-versenyre készülsz. Mit mondj el? Mit ne? Mindezt hogyan? Csaba László Zoltán, a Budapesti Metropolitan Egyetem stratégiai igazgatója a SZTAK blogon osztja meg a jó pitch receptjét.
Blockchaineum 2.0 – a blokklánc csúcstalálkozó
Magyarország első, teltházas blokklánc tematikára épülő szakmai platformjának tavalyi sikere életre hívta az idei tavasz kiemelkedő eseményét, a Blockchaineum 2.0 konferenciát. Közép-Európa egyik legnagyobb blockchain eseménye teljes körű nemzetközi kitekintést ad a blokklánc technológia jelenéről és jövőjéről - négy teremben mintegy 50 előadás és workshop, 14 ország szakértője, valamint egy blokklánc verseny is várja a résztvevőket május 23-án, az Akvárium Klubban.
Két hétig még beszállhat a burgenlandi menedzserekhez
Az Interreg Duna Transznacionális Program "Excellence-in-ReSTI" projektje keretében ingyenes online képzést kínál fiatal EU-projektmenedzserek részére a Burgenlandi Főiskola. A 2018 őszén induló angol nyelvű képzésre magyarok jelentkezését is várják.
Ingyenjogsi: még egymilliárd forint sofőrképzésre
Újabb 1200 tehergépkocsi- és autóbuszvezető képzése valósulhat meg 1 milliárd forintos hazai forrásból a Gépjárművezető-képzés munkaviszonyban állók számára elnevezésű program keretében. A szállítmányozási és raktározási szektor támogatása kiemelten fontos, hiszen az ágazat 2017-ben a GDP 5,5 százalékát adta és több mint 290 ezer főt foglalkoztat Magyarországon.
Mire figyeljünk a kiszervezésnél?
Napjainkban a vállalkozásoknak egyre fontosabb, hogy költséget takarítsanak meg, és a munkafolyamatokat minél hatékonyabban tudják elvégezni. Ehhez hozzátartozik, hogy egyes folyamatokat ki tudjanak szervezni, ám lényegi elem, hogyan válasszák ki az erre legmegfelelőbb partnert. Ebben nyújt segítséget a Process Solutions.
Még emelkedhetnek az olajárak, de a piacok már beárazták Trump döntését
Az olajár tavaly nyáron 45 dollár volt hordónként. Jelenleg meghaladja a 77 dollárt, de szakértők szerint 80 fölé nem fog emelkedni, mert a piac már előre beárazta Trump elnök döntését az Iránnal kötött atomszerződés felmondásáról.
Júliusban már indulhat az online számla-adatszolgáltatás
A tervek szerint július 1-jétől élesedik az új áfa-ellenőrzési eszköz, az online számla-adatszolgáltatás. „Most a részletszabályok véglegesítése van folyamatban, így a július 1-jei kezdésnek immár nincs jogi akadálya.” – hívta fel az érintettek figyelmét Jancsa-Pék Judit, a LeitnerLeitner vezető adótanácsadója, partnere, az Európai Bizottság mellett működő Áfa szakértői csoport egyetlen magyar tagja.
Az adóhivatal előtti elektronikus ügyintézés – buktatók, tapasztalatok
2018. január 1-jétől a közigazgatásban általánosan kötelezővé vált az elektronikus ügyintézés, illetve ugyanettől az időponttól a gazdasági társaságok számára általánosan kötelező a Cégkapu használata. Az adóhatósággal való elektronikus kommunikációról egyre több a tapasztalat, az új rendszer még sok buktatót hordoz magában. Az Orientax szakértői összefoglalták, mire érdemes az ügyfeleknek odafigyelniük.
Megéri belépni a megyei iparkamarába?
A GKI Zrt. 2018 márciusában vállalati felmérést készített az 5 fő feletti, jellemzően többségi magyar tulajdonban levő vállalatok körében. Összesen 1204 cég válaszolt a GKI-nak a helyi (megyei) iparkamarák hasznosságát firtató kérdésére.
Tovább drágulnak a diákok albérletei
Budapesten 10 százalékkal drágultak az albérletek éves összevetésben, és a nagyobb egyetemvárosokban is emelkedtek a bérleti díjak. Debrecenben 88 ezer forintos, Szegeden 85 ezres, Pécsen 95 ezres, Miskolcon pedig 70 ezer forintos szintnél jár az albérletek átlagára. Budapesten nincs olyan kerület, ahol az átlagos bérleti díj 100 ezer forintnál olcsóbb lenne, a fővárosi bérleti díjak átlaga pedig 149 ezer forint. A garzonlakásokért kevesebbet kérnek a tulajdonosok, de az egy négyzetméterre vetített bérleti díjuk mégis magasabb a nagyobb lakásokéhoz képest.