Friss cikkeink


Méredrága lakások: hol áll a ranglistán Magyarország?

Méredrága lakások: hol áll a ranglistán Magyarország? 

Tovább robogott az európai lakáspiac a világjárvány alatt: a Deloitte Property Index felmérésében vizsgált 24 főváros közül 2020-ban csupán az olasz fővárosban csökkentek az új építésű lakások árai, és ismét Párizs lett a legdrágább európai főváros.
Megfenyegették a Google-t – lépésekre készül az EU

Megfenyegették a Google-t – lépésekre készül az EU 

Az Európai Bizottság arra szólította fel hétfőn a Google-t, hogy az uniós jogszabályoknak megfelelően tegye átláthatóvá keresőprogramja működési elvét a keresési találatok sorrendjének meghatározása terén; különben az amerikai internetes szolgáltató szankciók bevezetésével nézhet szembe - tájékoztatott az uniós bizottság hétfőn.
Csaló honlapok: honnan lehet megismerni, hogy egy webhely biztonságos?

Csaló honlapok: honnan lehet megismerni, hogy egy webhely biztonságos? 

Naponta valószínűleg több tíz, de akár több száz webhelyet is felkeresünk. Biztosan elolvasunk egy-egy cikket, ellenőrizzük a közösségi média profiljainkat, online nézzük a kedvenc műsorunkat, vagy éppen rákattintunk egy barátunktól kapott linkre. Honnan vehetjük észre, hogy az általunk látogatott oldalak biztonságosak-e, nem pedig az adatainkra vadászó webhelyek?
Újabb négy ország terve kapott zöld utat Európában

Újabb négy ország terve kapott zöld utat Európában 

A magyar helyreállítási terv továbbra is tárgyalás alatt áll mindeközben.
Természeti katasztrófák: mi veszélyezteti a leginkább Magyarországot?

Természeti katasztrófák: mi veszélyezteti a leginkább Magyarországot? 

Áradások, földrengések, szárazság és szélviharok – az elmúlt hetek is bemutatták, hogy ezek a katasztrófák egyre gyakoribbak Európában és hazánkban is. A brit Cambridge Econometrics kutatócég 22 évre kiterjedő adatelemzése most láthatóvá tette, melyek a természeti csapások által legsúlyosabban érintett területek Európában.
Drágulás és nyersanyaghiány: egyre nagyobb a baj

Drágulás és nyersanyaghiány: egyre nagyobb a baj 

Komoly problémákat okoz a német feldolgozóiparban az olyan nyersanyagokból kialakult hiány, mint például az acél, a fa vagy a műanyag. Piaci szakértők előrejelzése szerint a már jelenleg is magas árak emiatt tovább emelkednek, és egyelőre a folyamat végét sem látni.
A legnagyobb magyar startup programot indítja a Széchenyi Alapok

A legnagyobb magyar startup programot indítja a Széchenyi Alapok 

A Széchenyi Alapok 10 milliárd forintos keretösszeget juttatna a hazai startup vállalkozásoknak inkubátorokon és akcelerátorokon keresztül.
Varga Mihály: 10 milliárd forint jut a startupoknak

Varga Mihály: 10 milliárd forint jut a startupoknak 

A miniszter beszámolt egy támogatási programról.
Minden a régi? A járvány előtti szinte ugrott egy gazdasági mutató

Minden a régi? A járvány előtti szinte ugrott egy gazdasági mutató 

Fél évnyi, folyamatos emelkedés után a GKI konjunktúraindexe júliusban elérte 2019 végi szintjét.
Koronavírus: nőtt a napi fertőzöttek száma Magyarországon

Koronavírus: nőtt a napi fertőzöttek száma Magyarországon 

Lassú az oltottsági tempó, miközben lassan kúszik felfelé az új fertőzöttek száma.

Ha a buszvezetőnek kötelező lenne az oltás, az utasoknak miért nem? 

A szakszervezetek meglepőnek és értelmezhetetlennek tartják Parragh László javaslatát. Szerintük inkább orvosi, szakmai kérdés a kötelező oltás, semmint munkáltatói kompetencia. Ami már most borítékolható: ha bevezetnék az intézkedést, az egyértelműen problémát okozhatna a munkáltatók és a munkavállalók között.

Bajban a külföldre készülő diákok: méregdrága albérletek Európa nagyvárosaiban 

A budapesti albérlet árakhoz képest akár 60 százalékkal drágábban tudnak csak lakást bérelni a külföldön tanuló magyar diákok, derült ki az Otthon Centrum összegzéséből.

Csúnyát bukhat az, aki rosszul számláz felújításkor 

Alaposan felpörgette az építőipart az utóbbi idők egyik legnagyobb volumenű lakásfelújítási támogatási programja. A 2021. január 1-jével startolt otthonfelújítási támogatással együtt a lakásfelújítási szakmunkákhoz kapcsolódó számlázási kérdések is előtérbe kerültek.

Hiába tombol a nyár, sűrű hét jön Magyarországon 

A jövő heti statisztikai tájékoztatási naptárban munkaerőpiaci és kereseti statisztika is szerepel, megkülönböztetett figyelemre a monetáris tanács júliusi kamatdöntő ülése tarthat számot.

Szép kilátások: mire készülnek a munkaerőpiacra lépésükkör a diákok? 

Sok diák derűlátó: az iskola befejezése után 50 százalékuk arra számít, hogy könnyen munkába tud majd állni – derül ki a K&H ifjúsági indexéből.

Koronavírus: még mindig terjed a járvány a világban 

A világon 193 657 935 ember kapta el eddig a koronavírus-fertőzést, a halálos áldozatok száma 4 151 849 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint vasárnap reggeli adatai szerint.

Nagy remények: mire számítanak a magyar gazdák? 

A hazai gazdák maguk mögött hagyták a tavalyi év nehézségeit, és rendkívül pozitívan tekintenek a jövőbe: leginkább várható bevételeik növekedése, és a várható, többezer milliárd forintnyi fejlesztési forrás ad okot a bizakodásra – derült ki a Budapest Bank Agrárgazdasági Indexéből.

Mesterséges húsok, takarmánygyártás - mit hoz a jövő a mezőgazdaságban? 

A világ növekvő tej- és húsfogyasztása miatt a takarmánygyártás továbbra is perspektivikus ágazat, amelynek magyarországi fejlődése főként a hatékonyság javításától függ – derül ki az OTP Agrár szakértőinek legutóbbi elemzéséből. A szakcikk arra is kitér, hogy a következő egy-két évtizedben nem várható, hogy a mesterséges húsok számottevő mértékben teret nyernének a fogyasztásban.

Több mint százmilliárd forintot mozgatott át a kormány - erre megy a pénz 

Jelentős költségvetési átrendezésről szóló kormányrendelet jelent meg a pénteki Magyar Közlönyben.

Vegyes kép az albérletpiacon: mire számíthat, aki most keres lakást? 

A Belvárosban és a megyei régiós központokban érezhetően, minimum tíz százalékkal csökkentek az albérletárak, ám Budapest egyéb részeire és a kisebb vidéki városokra ennek pont az ellenkezője igaz, ott emelkedtek a költségek: az Otthon Centrum tanulmánya szerint a fővárosban átlagosan 100 ezer forintért lehet bérelni egy egyszobás lakást, ugyanez vidéken kijön 70 ezerből.

Megszületett az első olimpiai magyar arany – Szilágyi Áron történelmet írt 

Akárcsak 2012-ben, Londonban és öt éve Rio de Janeiróban, a tokiói olimpián is Szilágyi Áron nyerte a férfi kardozók egyéni versenyét.

Lemondott egy helyettes államtitkár, de már meg is van az utódja 

Távozik a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztések koordinációjáért felelős helyettes államtitkára.

Harc a pénzmosás ellen: felvették a kesztyűt a bankok 

Egész Európában folytatódik a bankok védelmi vonalainak átszervezése a fokozódó felügyeleti elvárásoknak megfelelően. A KPMG 47 bank közreműködésével 2021 tavaszán készített nemzetközi felmérése (Insights on evolving AML practices) szerint a védekezésben teret nyer a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás, ugyanakkor a védelemért felelős osztályok között is átalakul a feladatmegosztás rendje.

Rengeteg diákot érdekelt a nyári munka 

A legtöbben Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Békés megyékben dolgoznak.

Újabb országba utazhatnak a nyaraló magyarok 

Szijjártó Péter bejelentette a 20. megállapodást, a Magyar Közlönyben már meg is jelent a módosítás.

Mennyiért lehet kivenni az ország legdrágább kiadó ingatlanát? 

Legek az albérletpiacról: az országos albérletpiaci kínálatban akad havi 20 ezer forintért Hajdú-Bihar megyei albérlet. Szintén a legolcsóbbak közé tartozik egy, kifejezetten egyetemista bérlőknek szánt dunaújvárosi lakás, 40 ezer forintért bérelhető minden hónapban. De vajon mennyibe fáj egy 1000 négyzetméteres kastély?

Meglepő fejlesztést tervez a Lupánál Gerendai 

Különleges szállás- és gasztróprojekttel bővítené meglévő portfólióját.

52 milliárd forint támogatás jutott a hazai vállalkozásoknak - ők nyertek 

A legnagyobb keretösszegű innovációs pályázat tavaly tavaszi meghirdetése után, a nagy érdeklődésre tekintettel a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) egy őszi fordulót is elindított a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatására – emlékeztetett Bódis József.

Szijjártó Péter újabb nyolc pontot ismertetett 

Újabb nyolc, terület- és gazdaságfejlesztési intézkedésről döntött a gazdaság újraindításáért felelős operatív törzs - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a testület pénteki ülését követően.

Változások az építőiparban: szerződésszegéstől félhetnek a cégek 

A kormány több olyan rendeletet is kiadott a közelmúltban, amelyek jelentős hatást gyakorolnak mind az építőiparra, mind az építési alapanyagokat kitermelői ágazatra.

Repül a madárka: a vártnál jobb eredményt közölt az óriáscég 

A vártnál jobban alakult a Twitter második negyedéve, a mikroblog-szolgáltatást nyújtó közösségi portál profitja és nyeresége is felülmúlta a szakértők által vártat.

Horgászati nagykereskedő körmére nézett a GVH 

A Gazdasági Versenyhivatal eljárást indított a TOP-FISH 2001. horgászati nagykereskedővel szemben az ajánlott áraknál olcsóbban értékesítő viszonteladóinak feltételezett szankcionálása miatt.

Koronavírus: megjelentek a pénteki adatok 

Egy nap alatt most 85 új fertőzöttet igazoltak.

Így áll a kormány munkahelyteremtő programja 

Mostanáig több mint 10 ezer 25 év alatti regisztrált álláskereső elhelyezkedéséhez igényeltek segítséget a Vállalkozások munkaerő támogatása programban – közölte Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára elmondta, eddig összesen 19 ezer munkavállaló felvételéhez kértek mintegy 10 milliárd forint támogatást a cégek.

Járvány miatti céges megszorítások: mi a helyzet a cafeteriával? 

A magyar munkavállalók 46 százaléka részesül rendszeresen béren kívüli juttatásban, egytizedük azonban idén nem kapott cafeteriát munkáltatójától a pandémia és a gazdasági visszaesés miatt – derül ki abból az átfogó online kutatásból, amelyet a Nemzeti Utalvány készített el, több mint 1200 fő megkérdezésével. A munkavállalók számára az elmúlt időszakban azok a juttatások értékelődtek fel, amelyeket mindennapi szükségleteikre fordíthatnak – a nyári szezonban például az iskolakezdéshez kapcsolódó kiadások fedezésére.

Elindult a főszezon – tippek bérlőknek és bérbeadóknak 

Ma dördül el a startpisztoly a felsőoktatásban, azonban a következő két hónap nemcsak a frissen felvett hallgatók, hanem sok pályakezdő és munkahelyet váltó számára is egyet jelent az aktív lakáskereséssel. A megnövekedett kereslet miatt a lakástulajdonosok számára is kiváló időszak ez a bérbeadáshoz, ám kezdőként az ideális bérlemény és ideális bérlő megtalálása is sok fejtörést okozhat.

Igencsak rögös lehet az út, ha podcast adásban éri jogsérelem cégünket 

Különösen nehéz helyzetben találhatja magát az a vállalat, amely egy podcast adásban hamis állítások miatt jogsérelmet szenved el. Ugyanis igencsak problémás lehet a helyreigazítás kérése, hiszen egy podcast nem minden esetben sajtótermék, így a tartalom közzététele sem minősül mindig médiaszolgáltatásnak – mutat rá az act Bán és Karika Ügyvédi Társulás.    

Csúcsokat dönt a felvásárlási láz 

Rekordértéket ért el a vállalati felvásárlások és összeolvadások (M&A) globális piaca 2021 első felében – mutat rá az EY nemzetközi elemzése. Idén Észak-Amerikában és Európában is különösen aktívak a befektetők, akik számára a technológiai szektor továbbra is vonzó célpont.

Gulyás Gergely elárulta, mikor jöhet a népszavazás 

A költségvetésből finanszírozzák elő a Helyreállítási Alapból várt pénzt - derült ki a mai Kormányinfón.

Ma délután Ön is kérdezhet Gerendai Károlytól 

Klasszis Klub rendezvényünk fő témája a vendéglátóipar túlélése lesz.

Koronavírus Magyarországon: kijöttek a csütöröki adatok 

Ezúttal egy nap alatt 71 új fertőzöttet igazoltak.

Túl a nehezén? A hazai vállalatok már nem tartanak a negyedik hullámtól 

Ha jön is negyedik hullám, négyből három kkv már nem számol a tavaszihoz hasonló súlyosságú járványhelyzettel. Az újabb korlátozások helyett inkább a vírus előtti működési teljesítményük visszaállítására fókuszálnak – derül ki a K&H felméréséből.

Most csak az nem tud elhelyezkedni, aki nem akar – állásdömping a munkaerőpiacon 

A belföldi turizmus és vendéglátás munkerőhiánya rekordokat döntöget, és a kereskedelem is élénk évre számíthat. Mindezekhez munkaerő szükséges. A munkaerő toborzás a munkanélküliek magas száma ellenére sem könnyű feladat. Szezonális munkákra pedig nehéz jó munkaerőt találni. A 2021-es nyár munkaerőpiaci helyzetéről és a növekvő állásdömpingről Nemes-Nagy Szilvia, a Performia Hungary ügyvezető-tulajdonosa beszélt.

Beindult a turizmus - a cégek is ráharaptak a SZÉP-kártyára 

Jelentősen megnőtt a Szép-kártya feltöltések és a költések értéke idén az első fél évben a kártyakibocsátók adatai szerint.

Az SMS-díjakat vizsgálja a hatóság 

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság indított eljárást.

Milyen szabály vonatkozik most a távmunkára? 

Az otthon dolgozókra vonatkozó szabályok átfogó, törvényi szintű rendezése még várat magára, és egyelőre átmeneti rendeletekkel igazítják a meglévő szabályokat a megnövekedett home office igényhez - elemezte a kormány nemrég megjelent újabb rendeletét a távmunka ideiglenes, tavaly év végén bevezetett rendszerének meghosszabbításáról a Niveus Consulting Group tanácsadó cég.

Valami történik: egyre kevesebb a külföldi érdekeltségű cég az országban 

2013 óta több mint 10 százalékot csökkent a nemzetközi érdekeltségű társas vállalkozások aránya a milliárdos cégek körében hazánkban.

Új piacot hódít meg a Netflix 

Belépnek a videójátékok piacára. Legalábbis ezt ígérte a filmeket, sorozatokat és valóságshow-kat kínáló legnagyobb streamingszolgáltató, amely második negyedéves gyorsjelentésében az előfizetők számának lassú növekedését jelezte előre az egyre élesedő piaci versenyre és járvány miatti zárlatok hatásának kifutására hivatkozva.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Pénzszerzés

A nyugdíjasok nyerhetnek a foglalkoztatás szigorításán

A nyugdíjasok nyerhetnek a foglalkoztatás szigorításán 

Jelentősen megemelkedtek az idény- és alkalmi munkavállalás közterhei, júliustól pedig további szigorítások nehezítik az EFO keretében történő foglalkoztatást.

Jogi kisokos

Mivel büntethető egy cég?

Mivel büntethető egy cég? 

Gyakori vélekedés, hogy a büntetőjogi felelősség és kockázat kizárólag a magánszemélyeket terheli.

Cégblog

Lefulladt a Tesla

Lefulladt a Tesla 

Áprilisban jórészt tovább csökkentek a Tesla elektromos autók eladásai Európában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo