Friss cikkeink

Nehéz helyzetben a lakáskeresők: kilőttek a fővárosi albérletárak
Látványosan emelkedtek a budapesti albérletárak júliusban: egy hónap alatt 4,3 százalékkal nőtt a kínálati bérleti díj, így a fővárosban a bérbeadók már átlagosan 150 ezer forintot kérnek kiadó lakásukért, ami idei rekord. A járványhelyzet javulásával hónapok óta megfigyelhető a fővárosi albérletárak lassú emelkedése, az elmúlt hetek erősödése ugyanakkor már kifejezetten gyorsnak és jelentősnek mondható – derül ki a Rentingo.com legfrissebb, július havi adatokra épülő elemzéséből. A tendencia több tényezővel hozható összefüggésbe: az élénkülő turizmus mellett felgyorsult a felsőoktatásban tanulók lakáskeresése, közülük is elsősorban a külföldi diákok árfelhajtó hatása a legerősebb.

Mi a közös a BMW-ben, a Volkswagenben, az Aldiban, a Lidlben és a Facebookban?
A világ legnagyobb cégei közül meglepően sok családi tulajdonban van. De vajon csak a véletlen műve, hogy ezek a vállalatok rendre jobban teljesítenek a többieknél?

Még mindig rengeteget ételt spájzolnak be a magyarok
Sok családban még mindig feleslegesen nagy az élelmiszertartalék.

A magyar cégek harmadát érinti, mégis kevesen foglalkoznak ezzel az égető kérdéssel
Számtalan kis- és középvállalkozásnak sürgősen foglalkoznia kellene a generációváltás kérdéskörével. A teljesítményük alapján kiemelkedő vállalkozások elegendő mértékű külső forrást halmoztak fel a kapcsolódó finanszírozási problémák elkerüléséhez, a kisebb piaci részesedéssel rendelkező vállalkozásoknál viszont jelentős mértékű kockázatok merülhetnek fel a változások nem megfelelő menedzselése miatt, mely idegen tőke, pénzügyi szakemberek hiányában csőd közeli állapotot is eredményezhet.

Közelebb a digitális segítség, mint gondolnánk
Sok vállalkozás kényszerből, sokan fejlődési vágyból, de digitális fejlesztésre készülnek. Ahogy az autónkat, úgy vállalkozásunkat sem szabad kizárólag rutinból vezetni, főleg ebben a pandémia által gyökeresen felforgatott korban. A digitalizáció az életben maradást jelentheti a cégünk számára. Egy ilyen horderejű változás levezényléséhez pedig különösen indokolt a szakértői segítség igénybevétele és ez a segítség közelebb van, mint gondolnánk.

Nagy bejelentés: újra lesz Sziget
2022-ben visszatér a Sziget: a szervezők kedden bejelentették, hogy jövőre augusztus 10-től 15-ig várják a látogatókat az óbudai Hajógyári-szigetre.

Ráugrottak a kormányzati támogatásra az önfoglalkoztatók
Hetvenezer igénylésnél tart az önfoglalkoztatók kompenzációs támogatása.

50 milliárd forintos pályázat indult - most erre szerezhetnek pénzt a gazdák
A Vidékfejlesztési programban 50 milliárd forint keretösszeggel meghirdetett, terménytárolók, szárítók és tisztítók fejlesztésére augusztus 2-tól lehet pályázni - jelentette ki Nagy István agrárminiszter a tárca keddi közleménye szerint.

Meghalt 2 beteg - mit mutatnak a keddi koronavírus-adatok?
Egy nap alatt 26 új fertőzöttet találtak.

Intenzív fejlesztések – igazán felpöröghet a digitalizáció ezen a területen
Cégmérettől, iparágtól és digitális HR érettségtől függetlenül intenzív informatikai fejlesztési hullámra lehet számítani a HR területén – derül ki a Deloitte Digitális HR 2021 kutatásából. A HR technológiák aktuális magyarországi állapotáról átfogó képet adó felmérés szerint a HR adatok elemzése és a HR fókuszú üzleti intelligencia, az online képzések és fejlesztés, továbbá a toborzás, onboarding és tehetségmenedzsment lehetnek elsősorban a digitalizáció célkeresztjében.
Megvan, miért vásárolnak nehezen az emberek környezetbarát termékeket
Miközben az emberek többsége több környezetbarát termékeket vásárolna, de a pandémia következtében sokan árérzékenyebbé váltak, ezért a cégektől várják el, hogy tegyenek a fenntarthatóságért - derül ki az EY 20 országban több mint 14 ezer fő bevonásával készült nemzetközi felméréséből, amely rendszeresen elemzi a fogyasztói szokások változását.
Mennyi áramot használtak el a magyarok a járvány alatt? Itt vannak a számok
Elmaradt az előző évekhez képest a fogyasztás.
Szennyvízvizsgálat: ezekben a városokban emelkedett a koronavírus koncentrációja
Kaposváron és Tatabányán emelkedett a koronavírus koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ.
Egyre kevesebben keresnek állást Magyarországon
Egyre kevesebben keresnek állást Magyarországon
Mennyibe fog fájni az iskolakezdés a magyar családoknak?
Indul az iskolakezdési szezon: a magyar szülők az új tanévhez szükséges alapvető tanszereket 10-15 ezer forintért, iskolatáskát további 15 ezer forintért vásárolnak egy friss felmérés alapján. Az igazi roham augusztusban kezdődik, a vállalat online 10 százalék, míg bolti vásárlás esetén 5 százalék kosárérték-növekedésre számít a tavalyi évhez képest. A játékkereskedő felmérése szerint a szülők továbbra is a hagyományos oktatást preferálják.
Újabb magyar termékek kaptak uniós védelmet
Az Európai Bizottság jóváhagyta a Tuzséri alma és az Őrségi tökmagolaj elnevezés felvételét az oltalom alatt álló eredetmegjelölések nyilvántartásába, ezzel 73-ra emelkedett az uniós oltalom alatt álló magyar agrártermék földrajzi árujelzők száma - közölte az uniós bizottság
Lenyűgöző drágakövet találtak – egy vagyont ér
Egy különleges kék kő került elő Srí Lankában.
Egymillió elektromos autó már a német utakra került
Júliusban átlépte az egymilliót a forgalomban lévő teljesen elektromos és hálózatról tölthető (plug-in hibrid) autók száma Németországban.
Fizetésemeléssel és juttatásokkal kecsegtetik a dolgozókat?
A járvány úgy tűnik, nyomott hagy a kkv-k bérezési szándékán is. A fizetések várt 7 százalékos emelkedése mellett ismét egyre többen tervezik béren kívüli juttatásokkal értékelni az alkalmazottak munkáját – derül ki a K&H kkv bizalmi index felmérés legfrissebb eredményeiből.
2050-re több műanyag lehet az óceánokban, mint hal
Az egyszer használatos műanyag eszközök csaknem 85 százaléka öt polimer típus valamelyikéből készül. A „Big Five”-nak is nevezett öt polimerből az előrejelzések szerint a jövőben is egyre többet fognak gyártani. A Fidelity szerint ezért a legfontosabb globális környezetvédelmi intézkedések és a befektetési lehetőségek is jelentős mértékben függenek majd a műanyag-újrahasznosítás sikerétől és a műanyag-helyettesítő alternatívák elterjedésétől.
Óriási károkat okozott a vihar – csaknem 10 milliárdos a számla
A júliusi viharkárok miatt a biztosítók csaknem tízmilliárd forintot fizettek már ki vagy különítettek el lakossági, ipari és intézményi, valamint casco károkra - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége.
Lecsapott a jegybank – bírság egy alapkezelőnek
Az Erste Alapkezelő ingatlanalapjaival gyűlt meg a jegybank baja.
Hogyan csökkenthető a CNC gépek állásideje?
A leállás az egyik legrettegettebb szó a cnc gépek üzemeltetésében, a legtöbbször ugyanis nem tudjuk, meddig fog tartani, mekkora lesz a termeléskiesés. Olyan ez, mint amikor az autó leáll, hirtelen fogalmunk sincs arról, hogy a benzin fogyott ki, túlmelegedett a motor, vagy komolyabb baj van.
Trendi mellények – tippek a mindennapokra
A mellény mindig divatos, a legtöbb ruhának, szettnek nagyszerű kiegészítője. Milyen színű, szabású, mintájú mellényt vegyünk? Mit mivel hordjunk? Néhány tippel segítünk helyretenni a mellénykérdést.
Koronavírus: megjelentek a hétvégi hazai adatok
A hétvégén összesen 155 új fertőzöttet igazoltak.
Kitart az optimizmus a magyar feldolgozóiparban
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke 55,6-ra emelkedett a júniusi 55 pontról.
Szomszédunknál rengeteg pénzt lehet nyerni, ha valaki beoltatja magát
Szlovákiában útjára indították vasárnap azt a lottójátékot, amely az oltási hajlandóság növelését hivatott szolgálni a parlament júliusi jóváhagyásával.
Milyen adókedvezménnyel élhet, aki álláskeresőt alkalmaz?
A járvány miatt több kedvezményt lehet igénybe venni.
Strandokon és építkezéseken is megfordulhatnak a NAV-osok
Ezen a héten is frissítette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt a listáját, ahol megyei bontásban szerepelnek a várható ellenőrzések. Mivel bővült most az Adótraffipax?
Honnan tudhatjuk, hogy egy weboldal nem biztonságos?
Naponta valószínűleg több tíz, de akár több száz webhelyet is felkeresünk. Biztosan elolvasunk egy-egy cikket, ellenőrizzük a közösségi média profiljainkat, online nézzük a kedvenc műsorunkat, vagy éppen rákattintunk egy barátunktól kapott linkre. Honnan vehetjük észre, hogy az általunk látogatott oldalak biztonságosak-e, nem pedig az adatainkra vadászó webhelyek?
Új világ köszöntött a magyar autópiacra
Jelentősen megugrott idén a hibrid hajtású személyautók eladási aránya Magyarországon: az első félévben forgalomba helyezett 64 800 autónak már 43 százaléka rendelkezett kiegészítő elektromos motorral, szemben a tavaly tapasztalt 27 százalékkal. A tisztán belső égésű motorral hajtott személyautók közül a benzinesek 37, a dízelesek pedig csupán 18 százalékos részaránnyal rendelkeznek, miközben a teljesen elektromos autók részaránya továbbra is 2 százalékon áll.
Pandémiás dominóhatás súlyosbítja az IT szakemberhiányt
Egy keresett programnyelvhez értő szenior fejlesztő havi bérigénye ma Magyarországon egymillió-háromszázötvenezer forint. Ez tizenöt százalékkal magasabb, mint a koronavírus-járványt megelőző időszakban. A pandémia digitalizációs dominóhatást indított el, amelynek következtében soha nem látott ütemben nő az informatikai szakemberek iránti igény. Meddig győzi a versenyt a hazai gazdaság?
Ráugrottak a cégek a kedvezményes kölcsönre
Felélénkítette a Széchenyi Kártya Program GO! a vállalkozási hitelek piacát, jelentős érdeklődésről számoltak be az MTI-nek nyilatkozó pénzintézetek.
Itt van, mi vár ránk a jövő héten
Több statisztikai jelentés várható a jövő héten, kiemelkedik közülük a júniusi ipari termelésről, a külkereskedelmi forgalomról szóló és a kiskereskedelmi statisztika.
Vagyonvesztés rendezése ázsiós tőkeemeléssel
A mérlegképes könyvelők számtalanszor kerülnek szembe olyan helyzetekkel, amelyek bravúros megoldásokat kívánnak meg. Az olyan szituációk, mint amilyen például a vagyonvesztés, megfelelő rendezésre várnak a részükről.
A társaság tulajdonosaival a lehetőségek megbeszélése indokolt és szükséges annak érdekében, hogy megtalálják a megfelelő megoldásokat, amely egy jó ügyfélkapcsolatban természetesen nem okozhat problémát.
Drágább lesz a kanapén enni – az éhes emberek nyelik le az emelkedő áfát
Július 31-ig volt érvényes az elvitelre vagy házhozszállítással értékesített étel- és alkoholmentesital-forgalomra vonatkozó kedvezményes áfa. A kormány tavaly év végén döntött az áfakulcs 27 százalékról 5 százalékra történő csökkentéséről. Abban mindenki egyetért, az áfacsökkentés nagy segítéséget jelentett a vendéglátósoknak, becslések szerint 100 milliárd forinttal kevesebb áfát kellett befizetni a vállalkozásoknak az elmúlt háromnegyed évben. Viszont nagyon is valószínű, hogy a nehéz helyzetben lévő szektor a növekvő áfát a fogyasztókra fogja hárítani.
A pénzügyi hatékonysághoz most költségcsökkentésen keresztül vezethet a bankok útja
A költséghatékonysági kérdések ismét a bankok napirendjének vezető helyén állnak, ahol sok múlik a jó helyzetértékelésen, a konkrét lépéseken és a vezetők elkötelezettségén. Ennek apropóján a KPMG nemrégiben a világ top bankjainak 200 felsővezetőjét kérdezte meg a múlt és a jelen költségcsökkentési stratégiáiról, hogy első kézből kaphassunk ismereteket a választott taktikákról és prioritásokról.
Kilőtt a lakásépítési kedv - mi történt az árakkal?
Az év első felében több mint 15 ezer engedélyt adta ki, ami éves szinten 22 százalékos emelkedésnek felel meg. 2021-ben bőven 20 ezer fölött lehet a megépült új lakások száma.
Így látják a pályakezdő mérnököket a hazai nagyvállalatok
Nyitott szemlélet, határozottság, magas szintű informatikai tudás - ezek a legjellemzőbb erősségei a most pályára lépő mérnök generációnak egy friss kutatás szerint. Magyarország 75 legmeghatározóbb, száz főnél több műszaki szakembert foglalkoztató gyártó- és termelővállalat felsővezetőinek személyes megkérdezésén alapuló felmérés viszont arra is rámutat velük kapcsolatban, hogy a munkába álló fiatalok felületes műszaki tudása, a proaktivitásuk hiánya és a tapasztalatlanságuk még mindig jelentős plusz terhet, képzési kötelezettséget ró az őket alkalmazó vállalatokra.
Véleményt mondtak Magyarországról
Változatlan stabil kilátással megerősítette Magyarország devizában fennálló hosszú lejáratú államadósság-kötelezettségeinek "BBB" szintű, befektetési ajánlású osztályzatát a Fitch Ratings.
Egy kisebb vagyont ért egy rajongónak a Harry Potter első kiadása
JK Rowling Harry Potter és a bölcsek köve című könyve első kiadásának egy páratlanul jó állapotú példánya 80 ezer fontért kelt el egy észak-yorkshire-i árverésen.
Szigorodtak a szabályok: még egy fésűhöz is használati útmutatót kell csatolni
Új piacfelügyeleti rendelkezések hoztak szigorítást júliustól a kereskedelemben. Több mint egy év állt a vállalkozások rendelkezésére, hogy felkészüljenek az új szabályoknak való megfelelésre, azonban továbbra is felmerülnek olyan kérdések, amelyek bizonytalan helyzeteket eredményeznek, indokolatlan adminisztratív terheket róva ezáltal a kereskedőkre és beszállítóikra egyaránt - fogalmaz Dávid Barbara, az AegisLegal ügyvédje.
Egyre korábban kellene elkezdeni félretenni
Magyarországon ma a férfiak várhatóan 15 évet, a nők 20 évet töltenek majd nyugdíjban. Azonban az Európai Bizottság riportja szerint ez mindkét nem esetében 6-7 évvel fog növekedni 2070-ig. Azért, hogy ez az időszak valóban a megérdemelt pihenéssel teljen, fontos időben megkezdeni az időskori megtakarításokat. Az OTP Nyugdíjpénztár szakértői pedig azt is elárulták, milyen lehetőségek várják a tagokat a nyugdíjkorhatár betöltése után.
Ellenálló a magyar gazdaság az OECD szerint, de van néhány kérdőjel
Magyarország erős növekedési jeleket mutat az idei évben - állapította meg az OECD magyar gazdasági helyzetről szóló országjelentése hoztak nyilvánosságra.
Teljesen új rendszámok jönnek – mit jelent ez a magyar autósoknak?
A teljesen új rendszámokkal jövő nyártól találkozhatunk az utakon.
Kiemelkedő esemény érkezik Magyarországra – a turizmus is örülhet
Az egyik legrangosabb gasztronómiai versenynek ad majd otthont Magyarország.
Nem akármilyen napja van a forintnak ma!
Hetvenöt éve, 1946. augusztus 1-jén vezették be Magyarországon a hiperinfláció letörése érdekében az új fizetőeszközt, a forintot.
A járványhelyzet után régi-új veszély fenyegeti a cégeket
A koronavírus-járvány és a távoli munkavégzés óriási lökést adott az üzleti folyamatok digitalizációjának. Bár az alkalmazott technológiák számos üzleti előnyt hoztak, a dokumentumok kezelésére és digitalizációjára szakosodott Iron Mountain friss kutatása szerint a gyors digitális transzformáció a pandémiás időszak után hasonló tempóban szorulhat vissza, és a piaci szereplők visszatérhetnek a korábban megszokott analóg módszerekhez.