Szellőzőráccsal a jobb légáramlásért

Mindannyiunkkal előfordult már a nyári hónapokban, hogy szinte megfulladtunk a hőségtől. Az optimális légáramlást otthonunk helyiségei között leginkább egy szellőzőrács felszerelésével biztosíthatjuk.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Persze télen, amikor éppen nincs melegünk, nem feltétlenül jut eszünkbe ez az alternatíva. Bele se gondolunk abba, hogy egy szellőzőrács a téli hónapokban is előnyünkre válik, így mindenképpen érdemes elhelyeznünk.

Mielőtt felszerelnénk a szellőzőrácsot

Amennyiben éppen lakásfelújítás előtt állunk, javasolt mindent gondosan megterveznünk, így azt is, hogy hová fog kerülni a szellőzőrács. Természetesen nemcsak lakásfelújítás alkalmával gondolkodhatunk annak elhelyezésére, hiszen a fürdőszoba vagy a konyha átalakítása során is rendkívül gyorsan és egyszerűen megoldhatjuk. Az előretervezés azonban minden esetben fontos, hiszen így tudni fogjuk a rács pontos helyét és méretét, aminek függvényében képesek lehetünk meghatározni a többi elemet.

 

Mi alapján válasszunk?

A szellőzőrácsoknak több típusa is létezik. Ha nem vagyunk teljesen biztosak abban, melyiket válasszuk, érdemes szétnéznünk a VasalatWebshop szellőzőrács kínálatában, amely magas színvonalon képviseli az adott termékeket. Vásárlásunkban két alapvető dolog játszhat fontos szerepet: a szellőzőrács színe és mérete. Mind a két tényezőt tanácsos az alapján kiválasztanunk, hogy mennyire illik az adott helyiséghez / helyiségbe.

 

A szellőzőrács típusai

A légüstök többféle méretben, színben és kivitelezésben is kaphatók. A leggyakoribbak a barna (gesztenyebarna, bükkbarna, stb.) színűek, de akadnak szürke vagy akár fekete árnyalatú légüstök is. Ami az átmérőjüket illeti, léteznek 35 milliméteres és 50 milliméteres értékkel rendelkező termékek is, így valóban csak rajtunk áll, hogy melyiket választjuk.

A szellőzőrácsoknál elsősorban a fémes színpaletta uralkodik. A fémnek azonban szinte valamennyi árnyalata megtalálható. Így kaphatunk fehér, bronz, alumínium vagy akár nemesacél imitáció kivitelezésű szellőzőrácsot. A méretüket tekintve is hatalmas a választék. A legelterjedtebbek az egy méter hosszú és 10 centiméter széles típusok.

 

A szellőzőrácsok funkciója és helye

A szellőzőrácsok segítségével egyaránt kiegyenlíthetjük a fűtött és nem fűtött szobák közötti légkülönbséget, csökkenthetjük a párásodást vagy biztosíthatjuk a szabad levegőáramlást. Ily módon a leggyakrabban a fürdőszobában és a konyhában szoktak szellőzőrácsokat elhelyezni. Ez persze nem jelenti azt, hogy amennyiben szeretnénk, ne szerelhetnénk fel akár otthonunk minden helyiségébe egy-egy légnyílást.

A fürdőszobában elsősorban páramentesítési céllal az ajtó alját szokták ellátni szellőzőráccsal. Ezzel szemben a konyhában a nem zárt égéstérrel rendelkező gázkazánok és a gáztűzhelyek miatt lehet fontos a szellőzőrács. Ez utóbbi esetben leggyakrabban a falra szokták azt szerelni. 

Nézz körül a kínálatban, és válassz igényeid szerint!

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo