Első lépésként minden esetben a textil holmikat kell elpakolni. Erre azért van feltétlenül szükség, mert a tisztítószerek maró hatása egy véletlen mozdulat során könnyen tönkreteheti a kedvenc textíliákat. Szóval a nagytakarítást megelőző lépés minden esetben a törölközők, a fürdőszobai kilépő és a köntösök elpakolása.
A fertőtlenítőszereknek hosszabb hatóidőre van szükségük
Ha biztonságos helyre kerültek a kedvenc textíliák, akkor a nagytakarítás következő lépése a toalett tisztítása. A különféle fertőtlenítőszereknek hosszabb hatóidőre van szükségük, szóval érdemes a WC külső részének és a deszkának az áttörlését követően a WC-csészében hagyni állni. Természetesen a WC-kefe tartójának fertőtlenítéséről sem szabad megfeledkezni.
Ezt követően kerülhet sor a falak felső részének tisztítására, vagyis a pókháló és a por eltávolítására. Ezután következhetnek a polcok és a peremek, valamint a tükrök. A tárgyakat semmi esetre sem érdemes körbetörölgetni, hanem el kell távolítani azokat a felületekről, leöblíteni, megtörölni és visszahelyezni a polcra.
A maró hatású szereket érdemes kerülni a fürdőszoba takarítása során
A nagytakarítás következő lépéseként érdemes szortírozni a fürdőszobában, valamint javasolt átnézni a termékek lejárati idejét. Célszerű megválni azoktól a kozmetikumoktól és tárgyaktól, amelyekre nincs szükség.
A következő lépés a nagytakarítás során a zuhanykabin és a kád megtisztítása. Ezeket első lépésként érdemes leöblíteni, így eltávolítható a por. Ezt követően kerülhet sor a különféle tisztítószerek használatára. Minden esetben érdemes megnézni, hogy milyen készítmények alkalmazhatóak az esetükben. A maró hatású szereket érdemes kerülni, hiszen felsérthetik a felületet. Külön szert érdemes használni a szennyeződések és a zsírfoltok, valamint a vízkő eltávolítására.
A lefolyóban lerakódott szennyeződések eltávolítására is szükség van
A kád, a zuhanykabin és a mosdó lefolyójában lerakódott szennyeződések eltávolítására is szükség van a nagytakarítás során, melyekhez ma már kapható külön erre a célra kifejlesztett tisztító- és fertőtlenítőszer. Ezt követően kerülhet sor a padló tisztítására. Először fel kell söpörni vagy porszívózni, és csak ezután érdemes sort keríteni a felmosásra, melynek köszönhetően megelőzhető a porréteg elmaszatolása.
Ezután javasolt kimosni vagy kiporszívózni a fürdőszobai kilépőket, mivel ezek könnyen koszolódnak. Végül pedig jöhet az öblítés, valamint a gumikesztyűk fertőtlenítése, a tisztítószerek elpakolása és a fürdőszobai textíliák visszahelyezése a helyiségbe. Ezután már csak élvezni kell a fürdőszoba tisztaságát.