Mint már hagyományosan, idén is Szlovákia standja volt a leghívogatóbb, a határon túlról érkező, a standoknál álló turisztikai szakemberek pedig kedvesek és készségesek. Sonja Jelínkova, a szlovák idegenforgalmi hivatal magyarországi igazgatója ezúttal egy hajdan magyarországi területrész turisztikai gazdáit hívta el az Utazás kiállításra, hogy bemutassák szűkebb régiójuk nevezetességeit.
A 84 km hosszú és 15-30 km széles régiót Európa legnagyobb szárazföldi szigeténekis hívják, utalva az itteni, hajdan volt és ma is több helyütt felbukkanó, vizekben gazdag világra.
Legfontosabb adottsága a földrajzi elhelyezkedés, hiszen nagyon közel van Magyarországhoz, a fő attrakció pedig a termálvíz. Az egész területrész olyan, mint egy tündérvilág, régi legendákkal szövi tele a mára kiépített modern infrastruktúrát. A hajdani aranymosások helyszínei most az aktív pihenés és a lustálkodó wellness megannyi válfaját kínálják, ahogy arról Somogyi Gábor, a dunaszerdahelyi Thermalpark ügyvezetője beszámolt.
A fő jelszó idén a biztonság, ennek jegyében – különös tekintettel a lecsengő járványra - fogadják a helyi, kisebb nagyobb szállodák és a vendéglátó helyek a magyar vendégeket. Az éttermi fogások egyaránt tükrözik a magyar és szlovák konyha behatásait, és a sörfőzés mellett jelentős errefelé a bortermesztés is.
Az utolsó „békeévben”, 2019-ben két millió turistát fogadtak az itteni szolgáltatók. Elsősorban a kulturális rendezvények, a vízi turizmus, a sportesemények és a fürdőhelyek vonzzák ide a bel- és külföldi turistákat.
De olyan érdekességeket is beiktathatunk az úti programba, mint a helyi vízimalmok megtekintése, vagy egy új képzőművészeti gyűjtemény meglátogatása, ahol a kortárs magyar festők művei is helyet kapnak.
A Csallóköz viszonylag felfedezetlen úti cél még a Szlovákiát jól ismerő, a Tátrát, Pozsonyt vagy Kassát gyakran felkereső magyar utazóknak is. Akik többet szeretnének róla tudni, a HolMit.sk weboldalon minden részletről informálódhatnak.