Friss cikkeink

50 milliárdos beruházás indul Kecskeméten
Megkezdődik az első teljesen elektromos jármű magyarországi sorozatgyártása.

Fenntartható startupokat keresnek: magyar vállalkozások is indulhatnak az 50 ezer euróért
Az EIT Community Booster programra olyan európai startup és scaleup vállalkozások jelentkezését várják, amelyek az új európai Bauhaus kezdeményezés céljaival összhangban álló innovatív megoldásokkal képzelik el üzleti növekedésüket. A 20 kiválasztott vállalkozás 1 millió euró összértékű támogatást kap növekedési tervei megvalósításához.

Gigabírságot kaptak a műtrágyával kartellezők
Az eljárásban 11 hazai szereplő érintett.

Emelkedésnek indult a felszámolási és csődeljárások száma
Habár idén emelkedésnek indult a fizetésképtelenségi eljárások száma, és az Euler Hermes hitelbiztosító várakozásai szerint a trend jövőre is folytatódni fog, Magyarország kilátásai a vártnál jobban alakulnak. Az állami mentőcsomagok, a moratórium és a robosztus gazdasági élénkülés miatt egyelőre elmaradt a fizetésképtelen vállalatok számának gyors növekedése a világban és itthon is, ám a pandémiás időszak után az állami szerepvállalás csökkenése mellett új kihívások jelentkeznek: az alapanyagárak emelkedése, a globális szállítási láncok akadozása és az infláció. Ezek a magyar gazdaság szereplőinek likviditását és jövedelmezőségét is nagyban befolyásolják.

Belendült a kockázatitőke-piac - melyek a legkedveltebb iparágak?
A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) jelentése szerint az egyesület befektető tagjai január és június közötti időszakban 61 tranzakció keretében összesen 19,813 milliárd forintot fektettek hazai vállalkozásokba. Az átlagos tranzakció mérete 328 millió forintot tett ki ebben az időszakban, ami majdnem 50 százalékkal magasabb a 2020 első félévében regisztrált 151 millióhoz képest.

Egyre súlyosabb a magyar járványhelyzet
A csütörtöki 2361 beteg után mára 2548 új fertőzöttet igazoltak.

Tavasz után most újabb razzia jön: most ezek a gyártók készülhetnek
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) megbízásából ellenőrzik, hogy a samponok, balzsamok, hajregeneráló készítmények és hajfestékek csomagolásán joggal szerepelnek-e a „natúr”, „bio” vagy „vegán” megjelölések. Tavasszal már bebizonyosodott, hogy az arckrémekre nem jellemző az ilyen minősítés. Hamarosan lezárul a zöld állítások szélesebb termékkörre kiterjedő vizsgálata is - közölte az ITM.

Járvány által felforgatott irodák: milyen változásokra készülhetünk?
Majdnem minden harmadik nagyvállalatnál a járvány hatására fogalmazódott meg az, hogy érdemes bevonni a HR-t az irodák kialakításába és az irodai terek felhasználóihoz igazítani a helyiségeket. Ilyen és ehhez hasonló meglepő megállapítások születtek a Kinnarps magyarországi kutatásában. Az irodai koncepciókkal foglalkozó svéd bútoripari cég arra volt kíváncsi, hogy vajon milyen változásokkal kell számolnunk a munkahelyeinken a közeljövőben. Elsősorban a home office és az irodaterek változásaival kapcsolatos jelenségeket vizsgálták. A mai napig ez a legnagyobb mintájú és legmélyebbre hatoló hazai kutatás, amely a Covid által felforgatott irodák kihívásaira koncentrál.

Körvonalazódik, mennyi lesz jövőre a garantált bérminimum
Januártól a minimálbér 200 ezer forintra, a garantált bérminimum pedig várhatóan 260 ezer forintra emelkedik – mondta Nagy Márton, a miniszterelnök gazdasági főtanácsadója.

Hogyan nem lesz rémálom a fűtési szezon?
A múlt héten leesett az első idei hó és október 15-én hivatalosan is elindult az fűtési szezon. Az időjárás előrejelzés még szép időt jósol a jövő hétre, de ha még nem tettük meg, érdemes már most lépni és felkészíteni a lakásokat, házakat és nyaralókat a téli időszakra.
Óriási raktárbázist építenek kínaiak nálunk
A kínai CECZ cégcsoport 27 milliárd forintos raktárberuházást indít Vácon, az E-kereskedelmi Ipari és Logisztikai Park mintegy 56 ezer négyzetméternyi területen valósul meg.
Nem kell aggódni: a legfontosabb karácsonyi ételből jut minden asztalra
A halászok nyugtatnak – lesz elegendő magyar hal.
Jön a tél: fontos dologra figyelmeztették a magyarokat
A Magyar Víziközmű Szövetség a vízmérők, a vízvezetékek és a szerelvények téliesítésének fontosságára hívta fel a figyelmet.
A technikumok és a szakképző iskolák versengenek az újabb pénzügyi diákversenyen
November 3-án délig jelentkezhetnek a technikumokban és szakképző iskolákban tanuló diákok a III. Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! versenyre – hangzott el a szervezők által rendezett mai sajtótájékoztatón. Eddig már több mint 1200-an regisztráltak, négy fős csapatokban a megmérettetésre, amely három fordulóból áll és nem csak a győztesek részesülnek értékes díjakban. A verseny fővédnöke Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt (NAV) vezető államtitkár.
Növekvő elvárások és szűkös erőforrások: mi nehezíti most a pénzügyi vezetők életét?
Növekvő elvárásoknak kell megfelelniük a hazai pénzügyi vezetőknek, mindezt szűkös fejlesztési projektekre szánt erőforrásokkal. A következő egy évben továbbra is a csapatuk motiválásának, illetve az automatizáció kiterjesztésének párhuzamos megvalósítása lesz a legnagyobb kihívás.
Nagy újítás jön a Lidlnél
A Lidl Magyarország fenntarthatósági stratégiájának részeként új termékcsaládokat tesz karbonsemlegessé és az újrahasznosított műanyagból készült háztartási árucikkek második kollekcióját is elérhetővé teszi, melyek előállítása során összesen 21,4 tonna nyers műanyagot spórolt meg.
Mi jöhet a NER után? A Klasszis Klub következő vendége Giró-Szász András lesz
Pánik van a Fideszben, vagy teljes a nyugodtság az ellenzéki miniszterelnök-jelölt kiválasztása után? És ki lehet Orbán Viktor utóda? Fontos kérdések, fontos válaszok október 28-án.
Normális jelenség a testvérek közötti féltékenység
Szülőként segíthetünk megoldani a problémát.
Durvul a járvány: 2 ezernél is több új beteg egy nap alatt
Összesen 2361 új fertőzöttet igazoltak, utoljára ennél több új beteget április végén találtak, akkor 2365-öt.
1700 magyar vállalkozás juthat fejlesztési forráshoz
210 milliárd forintnyi fejlesztési forrásról döntött a kormány 1700 vállalkozás részére - jelentette be a pénzügyminiszter.
A megtakarítással rendelkezők örülhetnek, míg a szegények helyzete romlik?
A válság ellenére 9,7 százalékkal nőtt a globális pénzeszközök állománya 2020-ban, először elérve a bűvös 200 billió eurós határt, 2021 egy újabb jó év lehet a megtakarításokkal rendelkezők számára, ugyanakkor a válság várhatóan megerősíti a vagyoni egyenlőtlenségeket az országok között és azokon belül is
Ez nem jött össze? Nem úgy élnek a magyarok, ahogyan 10 éve eltervezték
A lakosság felének tíz éve sem volt és most sincs megtakarítása, a személyi kölcsönök összege folyamatosan emelkedik, a nők anyagi helyzete pedig látványosan rosszabb, mint a férfiaké. Míg a digitalizáció terén nagy volt az előrelépés az elmúlt évtizedben, a pénzügyeink nem a várakozásoknak megfelelően alakultak – derült ki a Cofidis Hitel Monitor reprezentatív, jubileumi kutatásából.
KöBE 25. jubileum – Éjjeli őrjárat
KöBE 25. jubileum – Éjjeli őrjárat
Megérheti a napelem rendszer?
A napelemes rendszerbe beruházók tulajdonképpen azt szeretnék elérni, hogy a felszerelést követő pár éven belül megszabadulhassanak az áramdíjtól. A fizetendő költségek azonban nem minden esetben redukálódnak le teljesen, hiszen a panelek sem két év alatt térülnek meg. Ettől függetlenül vajon megérheti-e kiépíttetni? Cikkünkben részletesebben kifejtjük a napelemekkel kapcsolatos tudnivalókat!
Jó hírt kapott a magyar gazdaság
Magyarország a harmadik legnagyobb gazdasági növekedést érheti el idén az Európai Unióban a Nemzetközi Valutaalap októberi felülvizsgált jelentése szerint.
Gondolta volna? Ez az energiaforrás Magyarországon a legolcsóbb az EU-ban
Enyhén csökkent a lakossági gázár, az elektromos energia viszont kissé drágult az Európai Unió (EU) tagállamaiban az idei első fél évben az egy évvel korábbihoz képest.
Lakásvásárlás: ingyenes tanácsadást indítottak
A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége ingyenes szolgáltatást indít, hogy az új lakást vásárlók megismerjék a lakásépítéssel kapcsolatos legfontosabb jótállási tudnivalókat - közölte a civil szervezet.
Durván megugrott az infláció: pofont adtak az energiaárak az euróövezetnek
A meredeken emelkedő energiaárak miatt tizenhárom éves csúcsra gyorsult az infláció az euróövezetben szeptemberben.
Az IT-szektor szívta fel a munkanélkülieket a járvány után?
Jelentős növekedést tapasztaltak a szektorban dolgozók számában.
A következő világjárványt könnyebb lesz kezelni, mint a koronavírust?
A koronavírus-járvány hatására az innovatív gyógyszeriparban felgyorsult az információáramlás, és a gyógyszerkutatás olyan fejlődésen ment keresztül, amely segíthet abban, hogy a jövőben könnyebben kezelhetőek legyenek a hasonló méretű pandémiák – derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) és V4-es partnerszervezeteinek közös, a régiós innovatív gyógyszervállalatok vezetőinek körében végzett kutatásából.
Milyen 2021-ben egy modern dobozáruház?
Általánosságban elmondhatjuk, hogy a dobozok életünk elválaszthatatlan részét képezik. Legyen szó költözésről, vásárlásról, ajándékozásról vagy bármilyen fontos alkalomról, amikor csomagolásra lehet szükség, azonnal ezt a lehetőséget vesszük elsőként számításba.
Nyitják a pénzcsapokat: erre kérhetnek pénzt a gazdák
A fagykárok elleni védekezést támogatják.
Fontos határidő közeleg sok cég számára
A vállalkozásoknak pár hetük maradt eldönteni, hogy a csoportos társasági adóalanyiságot választják-e, hiszen a nyilatkozatot legkésőbb november 20-ig lehet benyújtani – hívta fel a figyelmet a Mazars.
Figyelmeztet a minisztérium – így verik át a magyarokat a fiktív cégek
Az elektronikus kereskedelem lendületes felfutása a visszaéléseket is egyre kifizetődőbbé teszi - hívta fel a figyelmet az Innovációs és Technológiai Minisztérium szerdai közleményében.
Koronavírus: több mint 1600 beteget találtak egy nap alatt
Összesen 1 668 új fertőzöttet igazoltak.
Váratlan pénzügyi helyzetekre készíti fel a fiatalokat a K&H
A járvány miatt a váratlan eseményekre való felkészülés kiemelt szerepet kapott a mindennapokban, ez pedig rövid, közép- és hosszú távon a biztosítások felértékelődését eredményezheti - derül ki a K&H összefoglalójából. A K&H szerint a tudatos pénzügyi, ezen belül biztosítási döntések hozzájárulnak a fenntartható társadalomhoz és ebben a fiatalok főszerepet játszhatnak.
A kollégák egyik fele otthon ül, a másik az irodában – mit kezdhet ezzel a cég?
A világjárvány természetessé tette a munkahelyeken azt, ami azelőtt ritkán fordult elő: a csapat egyik fele otthonról dolgozik, a másik az irodából. Ez az úgynevezett hibrid munkavégzés teljesen új kihívás a cégeknek. Akár külső segítségre is szüksége lehet a vezetőknek, hogy a vállalat alkalmazkodni tudjon az új helyzethez.
Toborzási hullám söpört végig a hazai munkaerőpiacon
A harmadik negyedévben a cégek intenzív munkaerőfelvételbe kezdtek, a nyár folyamán minden eddiginél több állást hirdettek meg. 2020 rendhagyó év volt, rendhagyó viszonyokat kialakítva a munkaerőpiacon is, amely az idei nyár beköszöntével újjáéledt, majd szeptemberre már egyenesen szárnyalt.
Véget ért az ellenőrzés – mi a helyzet a magyar utakon?
A rendőrség ezúttal kifejezetten a nagyobb járművekre vadásztak.
Tovább drágulhatnak a hitelek - Matolcsy Györgyék ismét léptek
A piaci várakozásoknak megfelelően 15 bázisponttal, 1,8 százalékra emelték a jegybanki alapkamatot. Az indoklást a Monetáris Tanács 15 órakor megjelenő közleményéből ismerhetjük meg.
Veszélyeket rejtő generációváltás: mi lesz a családi cégekkel?
Míg öt éve a családi vállalatok 13 százaléka számára volt aktuális a generációváltás kérdése, jelenleg ez már 23 százalékuknál megtörtént vagy éppen folyamatban van. Akár családtag, akár külsős szakember veszi át a cég irányítását, a folyamat mindenképpen veszélyt jelent a cég működésére.
Keresik az év fiatal vállalkozóját
A FIVOSZ 13. alkalommal hirdeti meg az Országos Fiatal Vállalkozói Díjat. A fiatal vállalkozók legnagyobb presztízsű magyarországi díjára a 18 és 40 év közötti, saját vállalkozással bíró természetes személyek jelentkezhetnek, illetve jelölhetők 2021. november 8-ig. Idén egy új kategóriában az év kezdő fiatal vállalkozóját is elismerik majd.
Sok pályázati pénz zúdul az agrárszektorra
A 15-20 évvel ezelőtt elkezdődött folyamat, ami eleinte csupán kutatásokban és az egyetemi oktatásban volt téma, mára elkerülhetetlenné vált: muszáj racionalizálni az anyagkijuttatást a mezőgazdaságban, azaz cél-és okszerűen kell műtrágyázni, növényvédelmi kezeléseket folytatni, kizárólag ott, ahol arra szükség van.
Építőipar: Magyarország egész Európa előtt jár
Csökkent az építőipari termelés az euróövezetben és az Európai Unióban augusztusban havi és éves összevetésben.
Hol kaszálhat a legjobban, aki ingatlant vesz befektetésnek?
Még a tavalyi átlagos hozamszinttől is elmarad az idei a befektetési célú ingatlanvásárlásoknál a Takarék Index elemzőinek vizsgálata szerint. A használt lakások esetében csökkent a sajáttőke-arányos nyereség, míg a fővárosi új lakások esetében stagnált.
Varga Mihály: idén már csökkentené az adósságmutatót a kormány
A miniszter alapvetően optimista beszédet mondott.
Még nyitva a pályázat – ezek a cégek csaphatnak le az ingyenpénzre
Október 20-ig lehet pályázni a kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő támogatására
Ázsiaiak ülnek az amerikai állampapírokon
Augusztusban már a huszonhetedik egymást követő hónapban volt japán tulajdonban a legtöbb amerikai állampapír.