Imf cikkek
Bajban a Fidesz: beszólt az IMF és az EU
Nem enged a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió az idei és jövő évi magyar költségvetési hiánycélból, pedig a kormány lazítani szeretett volna ezeken - írta péntek késő éjjel az index.hu, több meg nem nevezett forrásra hivatkozva.
Nem kapnak pénzt a románok
Elhalasztotta a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a Romániának szánt hitelrészlet átutalását, miután a román alkotmánybíróság részben alkotmányellenesnek nyilvánította a kormány és a parlament által már elfogadott megszorító intézkedéscsomagot.
Fidesz, EU, IMF: mi fog kisülni ebből?
A kormány új pénzügyi megállapodást kíván kötni a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval (EU) - jelentette ki Szapáry György, Orbán Viktor miniszterelnök főtanácsadója csütörtökön.
Jön az IMF (nem hivatalosan)
Magyarországra érkezik a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Közép-Európáért és Baltikumért felelős regionális képviselet vezetője, útjának célja a nem hivatalos kapcsolatfelvétel az új magyar kormánnyal - erősítette meg az IMF budapesti állandó irodájának a vezetője csütörtökön az MTI-nek.
750 milliárdba kerül az euró megmentése?
Ötszáz milliárd eurós mentőcsomagot fogadtak el a 27 EU-ország pénzügyminiszterei hétfő hajnalban Brüsszelben a közös fizetőeszköz, az euró védelmében, és ehhez jöhet még a Nemzetközi Valutaalap 250 milliárd eurós hitelkerete - közölték a konferencia befejeztével.
Csúsznak a magyar-IMF tárgyalások
Májusban elmarad az IMF-fel és az EU-val kötött hitelmegállapodás negyedévente esedékes felülvizsgálata; a Bajnai-kormánnyal már nem tudnak miről tárgyalni, az új pedig még nem állt fel - írta pénteki számában a Népszabadság.
A görög tüntetők nem értik, hogy csőd szélén az ország
Halálos áldozatokat követeltek szerdán Athén belvárosában a tüntetések a kormány gazdasági megszorító politikája ellen. Három banki alkalmazott vesztette életét abban a bankfiókban, amelynek épületét feldühödött tüntetők Molotov-koktélokkal felgyújtották.
Nagy baj lesz, mert nem hisznek a piacok a politikusoknak?
Meredeken megugrott Görögország és több más, sebezhetőnek tekintett eurótagállam törlesztéskockázati biztosítási ügyleteinek (CDS) árazása a keddi londoni kereskedésben, jelezve, hogy a piaci szereplők nem fogadták nagy bizalommal a Görögország megsegítésére kidolgozott EU/IMF-csomagot, és tartanak a "görög járvány" terjedésétől.
Elég lesz-e három évre 100 milliárd euró?
Megszületett a megállapodás Görögország, valamint a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió között a válságos gazdasági helyzetben lévő Athént segítő pénzügyi támogatási csomagról, eszerint Görögország három év alatt összesen 110 milliárd euróhoz juthat.
Görög államcsőd: megnyugodnak a kedélyek?
A görög pénzügyi segélycsomagról formálódó megállapodás híreire meredeken zuhant a csütörtöki londoni kereskedés végére Görögország és több más, sebezhetőnek tekintett eurótagállam, valamint a kelet-európai EU-országok törlesztéskockázati biztosítási ügyleteinek (CDS) árazása az előző napi - a görög CDS-díjszabást soha nem látott magasságokba repítő - megugrás után.
"A Fidesz érti az IMF-fel való együttműködés fontosságát"
Valószínűsíthető az új magyar kormány részéről az államháztartási hiánycél valamelyes emelése, de csak a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) folytatott tárgyalások eredményeként - áll londoni felzárkózó piaci elemzők hétfőn kiadott legújabb helyzetértékelésében, amely szerint a Fidesz-kormány sem készül költségvetési lazításra. Az elemzés szerint a korábbi nyilatkozatokban szereplő, 7 százalék körüli deficit teljesülését nem fogadná jól a piac.
Becsapta Magyarországot az IMF?
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szította a válságot tavaly Európa feltörekvő országaiban, hogy olyan helyzetet teremtsen, amelyben a térség kölcsönért fordul hozzá - vélte a cseh jegybank kormányzóhelyettese a Der Standard című osztrák újságnak adott, a Reuters által idézett interjúban.
Kockázat a választások miatt
A Nemzetközi Valutaalap (IMF), amely szerint Magyarország pénzügyi helyzete ugyan javult, kockázatokat lát a 2010-es hiánycél teljesítését illetően - derült ki a washingtoni székhelyű pénzintézet pénteken közzétett jelentéséből. A miniszterelnök a CNBC-nek viszont azt nyilatkozta, hogy nincs veszélyben a 4 százalékos hiánycél, ha a következő kormány nem enged a szigorból.
Nem nyúlunk az IMF-hitelkeret új részletéhez (sem)
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) igazgatósága szerdán Washingtonban jóváhagyta a Magyarországnak nyújtott készenléti hitelkeret ötödik felülvizsgálatáról szóló jelentést, így a hatodik részlet, 725,1 millió SDR (1 SDR= 1,136 euró) lehívhatóvá vált - közölte a Pénzügyminisztérium.
"A hírben az a fontos elem, hogy a Fidesz reformokra készül"
Amerika: Kevés hiányzott a mínuszba csúszáshoz - Kéz a kézben menetelt Észak felé az olaj és az arany - Ázsia: A nyersanyagcégek segítik az emelkedést - Gyengül a dollár, erősödött a jen és a forint - Kisebb gyengülésre számítunk ma a hazai parketten.
Oszkó: Magyarországnak nem kell az IMF-köldökzsinór
Már nincs szükség a Nemzetközi Valutaalap (IMF) pénzügyi támogatására - ezt pénzügyminiszter mondta a Financial Times internetes kiadásában hétfőn megjelent interjújában. Oszkó Péter szerint Magyarország kizárólag a piacról is fedezni tudja külső finanszírozási igényeit. "Már nincs szükségünk az IMF-pénzre, és arra számítok, hogy miután Magyarország a jövőre nézve is ugyanezt a pályát célozza, nem is lesz szükségünk pénzügyi segítségre" - idézte a lap Oszkót.
Lenne pénz, de nem kérjük
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) igazgatósága megállapította, hogy Magyarország teljesítette a feltételeket, és az IMF hitelkeretéből a 725,1 millió SDR (jelenlegi árfolyamon 796,217 millió euró) összegű ötödik hitelrészlet lehívható, ám Magyarország az újabb részletet nem veszi igénybe - közölte a Pénzügyminisztérium.
"Ha a Fidesz meggyőző módon tudná bemutatni..."
A piac a Fideszt is rászorítaná a feszes költségvetés fenntartására, ha az ellenzéki párt jövőre kormányra kerül - áll londoni elemzők friss előrejelzésében, amely szerint a korábbi Fidesz-kormány felelős költségvetési politikájáról volt ismert.
Bajnainak már nem kell az IMF pénze
Magyarországnak még mindig szüksége van a Nemzetközi Valutaalap (IMF) támogatására, de nem hív le több pénzt az IMF hitelkeretéből - jelentette ki Bajnai Gordon miniszterelnök Washingtonban.
Az IMF nem örülne a Fidesz-kormány "7 százalékának"
Magyarország nem hívja le az esedékes IMF részletet, az Európai Unióval is megállapodásra készül, hogy a kölcsön lehívását későbbre halasztja - jelentette be Oszkó Péter pénzügyminiszter hétfőn Budapesten. Az IMF és az Európai Bizottság
"Magyarország példát mutat"
Magyarország a "stabilitás oázisa" lett, miután egy évvel ezelőtt az országot a Nemzetközi Valutaalap (IMF) mentette meg a csődtől - írta kedden a Ziarul Financiar című román napilap honlapja.
Már Írország is az IMF-re kacsingat?
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) segítségére szorulhat Írország, ha a jövő évi költségvetésben nem sikerül megfelelő mértékű kiadáscsökkentést érvényesíteni - erre tett utalást a szombati Financial Times idézete szerint az ír kormány egyik tagja.
"Már nem fertőzők, de fertőzhetőek vagyunk"
Az ötödik napon is emelkedtek az amerikai indexek - 72 dollár fölé emelkedett az olaj árfolyama, az arany ára a csúcs körül konszolidálódik - Vegyes mozgás jellemezte az ázsiai piacokat ma reggel - Erõsödött a dollár az euró ellenében, a jen gyengült a dollárral szemben, az EUR/HUF kurzus 270 felett - Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
2010: a remény éve
A legtöbb kül- és felföldi gazdasági elemző egyetért abban, hogy karnyújtásnyira van már a recesszióból való kilábalás, ugyanis a világgazdaság mozdonyai - azaz a legjelentősebb országok gazdaságai - a növekedési pályára álltak, vagy állnak hamarosan.
Mi fogunk a leglassabban kilábalni a válságból
Európa lényegesen lassabban kászálódik ki a válságból, mint a világ többi térsége - mondta az IMF vezetője, aki szerint ez azért van, mert Európa gazdasága kevésbé rugalmas.
Rontotta Magyarország kilátásait az IMF
Az idei évre és 2010-re is a korábban jelzettnél nagyobb gazdasági visszaesést jósol Magyarországnak a Nemzetközi Valutaalap (IMF). A globális gazdasági kilátásokat elemző tanulmányában az IMF az áprilisban valószínűsített 3,3 százalékról 6,7 százalékra módosította a bruttó hazai össztermék (GDP) idei évi visszaesésére vonatkozó előrejelzését, 2010-re pedig 0,4 százalék helyett 0,9 százalékos csökkenést tart valószínűnek.
Két év és régiós vezető lehet Magyarország
A régió legstabilabb országa lesz Magyarország 2011-re, a magyar uniós elnökség évére; az államháztartási hiány akkorra - a szakértők szerint is - 3 százalék alá esik - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter " A gazdasági válság és az Európai Unió" című konferencián, amelyet a Magyar Tudományos Akadémia rendezett Budapesten.
"Ki tudjuk fizetni a béreket és a nyugdíjakat!"
Romániának a válság ellenére megvannak a szükséges forrásai a bérek és nyugdíjak késedelem nélküli kifizetésére - jelentette ki hétfőn Bukarestben Gheorghe Pogea pénzügyminiszter, aki nem lát okot arra, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) ne folyósítsa a készenléti hitel második, 1,9 milliárd eurós részletét.
Van, aki elégedett a magyar teljesítménnyel
Elégedett Magyarország makrogazdasági és pénzügypolitikájával a Nemzetközi Valutaalap (IMF), amely hat hónappal, 2010 október 5-ig meghosszabbította a lehívható készenléti hitel lejáratát, tekintettel a választásokra és az új kormány hivatalba lépésére.
Mit hoz a jövő?
A gazdaságban mutatkozó fellendülés ellenére jövőre tovább fog növekedni a munkanélküliség világszerte, sőt a fejlettebb államokban még akár 2011-ben is - közölte a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója egy görög lapnak adott interjúban. Az EU statisztikái alapján azonban a szakértők úgy vélik, hogy az eurózónában elindulhat a fellendülés a harmadik negyedévben.
Ismét Magyarországon tárgyal az IMF
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttsége megérkezett Budapestre, és szerdán megkezdődött a Magyarország következő hitelrészletének lehívását megelőző szokásos konzultáció, közölte Irina Ivascsenko, az IMF budapesti állandó irodájának a vezetője.
IMF: jók a jelek, de azért figyelik Magyarországot
Magyarország múlt heti, euróban jegyzett kötvényeladása azt jelzi, hogy nő a befektetői bizalom a kormány politikája iránt, az országnak azonban az adósság csökkentésére kell összpontosítania - jelentette ki Irina Ivascsenko, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) budapesti állandó irodájának a vezetője.
Az IMF sem gördít akadályt a vagyonadó elé
A Magyarország és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) közötti legújabb szándéknyilatkozat-tervezet egy kitétele szerint egy központi beszedésű, értékalapú, vagyoni típusú adó ésszerűen része kell, hogy legyen a magyar adórendszernek - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter kérdésre válaszolva az Országgyűlés költségvetési bizottságának keddi ülésén.
Az IMF már bizakodik
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) valószínűleg felfelé módosítja a világgazdaság jövő évi növekedésére szóló előrejelzését júliusban, mert a jelek arra vallanak, hogy mérséklődik a visszaesés - mondta az IMF első vezérigazgató-helyettese.
Magyarország megállapodott az EU-val
Létrejött a megállapodás az Európai Unióval (EU), június 11-én aláírták a Kiegészítő Egyetértési Megállapodást, amelynek alapján Magyarország lehívhatja nemzetközi finanszírozási csomag európai uniós részének harmadik részletét. A hitelrészlet folyósítására a hónap végéig sor kerül.
Orbán szerint növelni kell a hiányt
A jobbközép ellenzék tárgyalásokat kezd a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) jövőre egy új hitelcsomagról, ha megnyeri a parlamenti választásokat, és a gazdaság növekedésére összpontosít, miközben az euró bevezetése 2014-ig nem valószínű - jelentette ki a Fidesz elnöke a Reutersnak.
A vagyonadót Washingtonban találták ki?
Az Index szerint a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Unióval kötött 20 milliárdos hitelmegállapodás feltétele a vagyonadó bevezetése, míg a Pénzügyminisztérium arra hívja fel a figyelmet, hogy az a kormány saját stabilizációs programjának a része, amelyet a nemzetközi hitelkeretből finanszíroznak.
Bajnai szerint visszatér a bizalom az ország iránt
A már megtett és bejelentett intézkedéseken kívül várhatóan nem kell jelentős kiadáscsökkentést végrehajtani, és ezzel javíthatók a növekedési kilátások. - nyilatkozta Bajnai Gordon miniszterelnök azt követően, hogy a kormány megegyezett az Európai Bizottsággal és a Nemzetközi Valutaalappal.
Engedményt kaptunk az IMF-től
Az államháztartás hiánya idén a GDP 3,9 százaléka lehet, a GDP 2009-ben 6,7 százalékkal, jövőre 0,9 százalékkal csökkenhet, 2011-ben pedig már nőhet - jelentette be Oszkó Péter pénzügyminiszter az IMF küldöttséggel közös sajtótájékoztatóján hétfőn Budapesten.
Bokros hosszabbítana és ezt tanácsolja Bajnainak is
Az IMF-hitelkeret meghosszabbítása, ami Bokros Lajos washingtoni tárgyalásain vetődött fel, megosztja az elemzőket, akik egyetértenek abban, hogy a már bejelentett kiigazító lépések és a Bajnai-csomag megteremti a fenntartható fejlődés alapjait.
Oszkó: nincs euró céldátum
Magyarország a globális recesszió mélyülése ellenére is igyekszik betartani az államháztartási hiányra vonatkozó azon feltételt, amely a Nemzetközi Valutaalap (IMF) mentőcsomagjában szerepel - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter Washingtonban.
Románia is megkapja a magáét
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) jóváhagyta a Romániának szóló hitelkeretet, a román kormány megkapta a választ a nemzetközi pénzintézettől a korábban elküldött szándéklevelére.
IMF: előfordulhat, hogy jövőre már jobb lesz
A világgazdaság az idén 1,3 százalékkal zsugorodik az IMF most közzétett előrejelzése szerint a korábban várt 0,5 százalékos növekedéssel szemben. A fellendülés azonban a jövő év elején megkezdődhet megfelelő költségvetési, monetáris és pénzügyi politikák alkalmazása esetén - mondta Oliver Blanchard, a nemzetközi pénzügyi szervezet vezető közgazdásza.
Oszkó Washingtonban mutatja be a kormányprogramot
Oszkó Péter pénzügyminiszter részt vesz májusban az IMF félévi washingtoni találkozóján, és konzultál a Bajnai-kormány programjáról - felelte egy kérdésre Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium sajtófőnöke a szaktárca keddi tájékoztatóján.
Bosznia is bedőlni látszik
A boszniai központi kormány tárgyalásokat kezd a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), készenléti hitelt kérve, jelentették Szarajevóban. A volt Jugoszlávia tagköztársaságai mind recesszióra számíthatnak idén.
Bokros örül a külföldieknek
A jelenleginél is nagyobb válsághoz vezetett volna Kelet-Európában, ha a bankrendszerekben nincsenek jelen stratégiai külföldi befektetők, mondta hétfőn Londonban Bokros Lajos.
Példa nélküli pénzeső Londonban
Több százmilliárd dollárral nő a Nemzetközi Valutaalap mozgósítható tőkekészlete, és több ezer milliárd dollár jut a már bejelentett és megkezdett növekedésösztönző intézkedések révén a világgazdaság újjáélesztésére, jelentették be londoni G20-csúcstalálkozó végén. A rendezvényen megállapodtak a nemzetközi pénzügyi rendszer ellenőrzésének jelentős szigorításában is.
Könnyebb hitel az IMF-től
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) korszerűsíti hitelezési gyakorlatát és egy új, úgynevezett rugalmas hitelvonalat létesít a jól teljesítő feltörekvő gazdaságok számára.