Kollár Dóra cikkei
Kollár Dóra cikkei
Az emberi hiba óriási kockázat a kiberbiztonságban
A kiberbiztonsági törvény hatályba lépése körüli teendőkről, kétségekről, hasznos tanácsokról rendezett szakmai konferenciát a lapunkat is megjelentető Klasszis Média.
Minden megváltozott: átírta a munkahelyi hétköznapokat a járvány
A kilenctől ötig tartó irodai munkavégzés ideje lezárult, és a főnökök feladata is megváltozott. A legjobb vezetők nem menedzselnek, hanem támogatnak és igazgatnak.
Pandajátszma: hogyan tör nagyhatalmi babérokra Kína?
A világ egyik legkülönlegesebb politikai gyakorlata egyértelműen a „pandadiplomácia”, vagyis az a gyakorlat, amelynek keretében szövetségeseinek és leendő partnereinek Kína óriáspandákat ad kölcsön – a pandémia, ahogy minden mást, a pandadiplomáciát is megviselte.
Újabb részletek: mit kapnak a cégek a 200 ezres minimálbérért?
Már a bérmegállapodás szövegezése zajlik, és záros határidőn belül az aláírás is megtörténhet - lapunk megkeresésére a tárgyalásokon résztvevő ÁFEOSZ-Coop elnöke, Zs. Szőke Zoltán válaszolt.
A politikai trükközés menti meg az óriáspandákat a kihalástól?
A világ egyik legkülönlegesebb politikai gyakorlata egyértelműen a kínai „pandadiplomácia”, amelynek politikai haszna mellett komoly fajfenntartási előnyei vannak.
A rendszer kész: mi történt a fiatalok külföldi nyelvtanulási programjával?
Több mint egy éve lehetett utoljára hallani a fiatalok külföldi nyelvtanulására szolgáló programról – most egy képviselői kérdés nyomán érkezett friss információ.
Milliókat taszított szegénységbe a járvány – még gazdagabbak lettek India milliárdosai
India roppant nehéz helyzetbe került, miután egy komoly gazdasági visszaesés és a koronavírus-járvány minden eddiginél több embert, milliókat taszított szegénységbe. Amíg tömegek néhány dollárból próbálnak megélni napról-napra, addig az ország leggazdagabbjai tovább növelték egyébként sem elhanyagolható vagyonukat és befolyásukat. A vagyon valóban jól fialt - több tízmilliárd dollárról van szó.
Van, ahol lefagyott az összes barack - mit tett a gyümölcsösökben a jeges tavasz?
A szeszélyes tavaszi időjárás és fagyok jelentősen megviselték a szezonális gyümölcsöket, van ahol akár 70-80 százalékos terméskieséssel is szembesülnek a gazdálkodók, ráadásul a munkaerőhiány is egyre jelentősebb problémát jelent.
Új vállalkozásba kezd Hosszú Katinka – osztalékot hozott a szárnyaló Iron Swim
Jól sikerült a 2020-as év Hosszú Katinka cégeinek, legyen szó akár az úszóiskolát is üzemeltető Iron Swimről, akár az ISL nemzetközi úszóversenyt bonyolító Iron Internationalről. Ez azonban nem minden - az úszónő 2021-ben egy új vállalkozásba is belevágott, erről először a Piac & Profit tudott meg részleteket.
Rengeteg a bizonytalanság és a változás - mit tehetnek most a vezetők?
A sok szempontból minden eddiginél több bizonytalansággal küzdő, a világjárvány által megtépázott világban még komolyabb feladat hárul a cégek menedzsmentjére, hiszen a saját bizonytalanságuk mellett a munkatársak kétségeivel is számolva kell átnavigálniuk egy rengeteg változást hozó pandémia utáni világba.
Hogyan maradjunk optimisták a munkahelyeken, amikor minden borzasztó?
Az elmúlt több mint egy év minden szempontból megterhelő volt a világ lakossága számára, mentálisan és fizikailag is belefáradtunk a járványba, és bár egyre több jel utal arra, hogy végre valahára talán kifelé tartunk a járványból, optimistának lenni még mindig igazi kihívás. Hogyan hozhatják be a menedzserek a pozitív gondolatokat a pandémia által megviselt munkahelyekre?
Müller Cecíliának nincs dublőre - miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján?
Orosz vakcina, védelmi intézkedések - több téma is előkerült a mai tájékoztatón.
Komoly ütést kaptak a taxisok is: februárig nincs esély a helyzet javulására
Azután, hogy a kormány hivatalosan is február elsejéig meghosszabbította a kijárási tilalmat, kérdéseinkkel megkerestük Metál Zoltánt, az Országos Taxis Szövetség elnökét.
Miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján? Részletek
Moderna vakcina, érettségi - ez csak néhány az operatív törzs által körbejárt témákból.
Megújuló energiaforrások: van, ahol hatalmas a magyar lemaradás
Nagyjából a harmadát, mintegy 34 százalékot adtak ki 2019-ben az uniós áramelőállításban a megújulók – ez főleg víz- és szélenergiából származott. Magyarország a lista végén kullog.
A nagy visszatérés: mit tanulhatnak Kínától a cégek?
Hellyel-közzel már látni a pandémia utáni életet, így egyre inkább felmerül az a kérdés is, hogy mi lesz, ha ténylegesen eljön az irodákba történő visszatérés ideje.
Bolti körkép: hogy készültek a karácsonyra a magyarok a koronavírus árnyékában?
Koronavírus és kijárási korlátozások ide vagy oda, az ünnepi időszak mindig is a boltok csúcsidőszakjai közé tartozott. Legújabb körképünkben a hazai áruházláncokat kérdeztük.
Itt van, miről volt szó az operatív törzs tájékoztatóján szerdán
Egészségügyi dolgozók oltása, óvodák és iskolák fertőzöttsége - több téma is előkerült az operatív törzs mai alkalmán.
Erről volt szó az operatív törzs szerdai tájékoztatóján
Az országos tisztifőorvos részvétele nélkül zajlott a mai tájékoztató, Müller Cecíliát Galgóczi Ágnes helyettesítette.
Két kutyasétáltató túl messzire ment - erről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján
Több mint 21 ezer gyermek fertőződött meg a járvány kezdete óta, 44 ezer magyar van házi karanténban - egyebek mellett ezeket is megtudtuk az operatív törzs mai tájékoztatójából.
Elüldözheti a kóklereket a kormány lakásfelújítási támogatása
2022 végéig velünk marad az, a gyermeket nevelő családok számára elérhető lakásfelújítási támogatás, amely akár 3 millió forintos segítséget is jelenthet szükség esetén. De mit vár az új lehetőségtől a szakmai szövetség?
Több milliárd forintos kiírások Pakson - mozgolódnak az oroszok
Ismételten tendereztet az orosz fővállalkozó ASZE cégcsoport Paks II beruházásért felelős magyarországi fiókirodája – az az igényeik változásából is látszik, hogy a beruházás dübörög előre.
Segítségre szorul az ágazat - a taxisok felét elüldözte a járvány
Az életbe léptetett előbb éjféltől hajnali ötig, majd szigorítva már este nyolctól érvényes kijárási korlátozás a taxisok életét jelentősen megnehezítette, és a következő időszak sem ad sok okot az optimizmusra.
Amerika elnököt választ: hogy áll Donald Trump és Joe Biden párharca?
Nagyon szoros lehet a végeredmény, ráadásul a levélben leadott és korai szavazatok miatt a győzelem kihirdetésére elképzelhető, hogy napokig várni kell. Mi a helyzet most?
Mire kell figyelni az otthoni iroda kialakításakor?
Az elmúlt időszakban azok is megtanultak otthonról dolgozni, akiknek ez eddig kimaradt. Míg a járvány szülte veszélyhelyzetben az események sűrűjében születtek meg a rögtönzött otthoni munkaállomások, mostanra azonban elérkezett annak az ideje, hogy sokan elgondolkodnak egy igazi otthoni iroda kialakításán. De mire kell figyelni a home office létrehozásakor? Szabó Krisztina, a Tailor Design megalkotója ehhez adott tanácsokat.
Magas fokozatra kapcsoltak Hosszú Katinka cégei
Olimpiai- és világbajnok úszónk üzleti tevékenysége kifejezetten szép eredményt hozott.
Több mint 800 millió forintos tendert írtak ki az oroszok Pakson
Folyik a munka Pakson, a korábbiakkal ellentétben azonban most egy jelentősen nagyobb összegű tendert írt ki a fővállalkozó.
Egy hete maradt a cégeknek: még le lehet csapni a több milliós támogatásra!
Még mindig akad forrás abban a pályázatban, amelyet különböző energetikai épületfejlesztések támogatására hirdettek meg közel egy éve – összeszedtük, mire kell figyelnie a későn ébredőknek.
Robotok a ménesbirtokon? Nagy lehetőség előtt állhat a magyar mezőgazdaság
Az MI-stratégia egyik fő eleme a mesterséges intelligencia alkalmazása az agrárgazdaság hatékonyabbá tételében, így nem meglepő, hogy a dokumentum külön is foglalkozik ezzel.
Kevesebb pénzt nem fizettek be az államkasszába a cégek, mint korábban
Megjelent a költségvetési zárszámadás a 2019-es évről, amely egyebek mellett az adókedvezmények keretében be nem szedett pénzekről is számot vet. Most kiderül, mennyi pénzt és milyen formában hagyott a cégeknél a kormány.
Ez a klímastratégia egyik kulcsa?
A zöld hidrogén nélkülözhetetlen eszköz a 2050-es klímasemlegességi cél eléréséhez, az Innovációs és Technológiai Minisztérium éppen ezért kiemelten fontosnak tartja a hidrogén- (és biometán-) technológiákon alapuló pilot projekteket - mondta Kaderják Péter energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár.
Fontos kérdések dőlhetnek el ma a fővárosban
Több, a koronavírus és a járvány által okozott gazdasági problémákat célzó programpont is szerepel a Fővárosi Közgyűlés ülésének napirendjén – erről tárgyalnak ma Karácsony Gergelyék.
Mozgolódnak az oroszok Pakson – ismét tendereztet a fővállalkozó
Két, már korábban kiírt beszerzési körben várják az érdeklődő cégek jelentkezését, az a szolgáltatások jellegéből is egyértelmen látszik, hogy a Paks II beruházás dübörög előre a koronavírus ellenére is.
Koronavírus: bekeményít a kormány, új részletek a szigorodó maszkviselésről
Megjelent az Orbán Viktor Facebook videójában bejelentett intézkedéseket tartalmazó Magyar Közlöny, amely több hullámban vezeti be a szigorításokat.
Százmilliós lehetőségre ébredtek a magyar cégek – a kiválasztottak nagyot kaszálhatnak
A mai nappal indul a pályázatok beadása a Magyar Multi Program következő állomásának keretében, a hangzatosan csak „Zöld Nemzeti Bajnokok” névre keresztelt kiírás központjában az energiahatékonyság áll.
Helló, röfik! Nézegessen sosem látott grafikonokat a magyar mezőgazdaságról!
A hazai GDP több mint három százalékát hozó agrárszektor gyakran nem kap elég figyelmet. Ön tudta, hogy hány disznó van Magyarországon? Vajon mennyit tejelnek a magyar marhák? Most kiderül.
Hamarosan nyitják a pénzcsapot – a kiválasztott cégekre akár százmilliók várhatnak
Komoly lehetőségre készülhetnek a korábban már elismert hazai kis- és középvállalkozások, augusztus végén nyílik a legújabb pályázat.
Vásárol az orosz fővállalkozó Pakson - most erre van szükség
Rövid határidővel írt ki újabb tendert az orosz fővállalkozó Pakson, a cégek augusztus 18-ig jelentkezhetnek. Mindeközben az Országos Atomenergiai Hivatal zöld utat adott két újabb felvonulási épületnek is.
Úton egy jobb világ felé: hogy áll most Magyarország?
A 2030-ig vállalt fenntartható fejlődési célok közt több szociális, gazdasági és cégvilágot is érintő célnak kell teljesülnie. Megnéztük, hogy áll Magyarország a célok teljesítésében az Eurostat által frissen közzétett adatok segítségével.
A koronavírus árnyékában: hogy vészelte át Magyarország a járvány kezdetét?
Az Eurostat közzétette 2020 első negyedévére vonatkozó adatait, a koronavírus közeledtével megingó gazdaságokon már ekkor meglátszottak a stagnálás és a visszaesés jelei - ám úgy tűnik, hogy Magyarország a járvány első hónapjait viszonylag karcolásmentesen megúszta.
Mennyi pénzt hagynak jövőre Orbánék a cégeknél?
A hangzatosan csak a gazdaságvédelem költségvetésének keresztelt jövő évi tervben a kormány egyebek mellett arról is bemutatta egy mellékletben, hogy 2021-ben mennyi pénzt hagynak a vállalkozásoknál a társasági adónál érvényesíthető kedvezmények formájában.
Vége a sokknak? Megjelent a koronavírus utáni optimizmus
Júliusra vonatkozóan a várakozásokon felül alakult a nürnbergi GfK gazdaságkutató intézet németországi fogyasztói hangulatindexe.
Eltörlik az idősek vásárlási sávját - vége a rendeleti kormányzásnak
Nagy napra ébredtünk, hiszen éjféltől hivatalosan is véget ért a koronavírus miatt kihirdetett veszélyhelyzet Magyarországon, mostantól járványügyi készültség van életben legalább három hónapig.
Élet a koronavírus után: mire készülhetnek most a magyar cégek?
Szepesi Balázs, az Innovációs és Technológia Minisztérium gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára a Piac & Profit „Pénz a túléléshez” videókonferenciáján beszélt arról, hogy a koronavírus-járvány után mire készülhetnek a magyar cégek.
Mennyit ér a kormánynak egy megtartott magyar munkahely?
A múlt héten zárult versenyképesség-növelő pályázat jelentkezői 376 milliárd forint értékű beruházást és 143 600 munkahely megtartását vállalták, de Szijjártó Péter már jelezte, hogy újabb forrásokat fog kérni a kormánytól. Összegyűjtöttük, hogy mely cégek vehették át eddig a támogatói okiratokat.
Hogy harcol Magyarország az adócsalás ellen?
Megjelent a 2020-2024-es időszakra vonatkozó hazai konvergenciaprogram, amely részletesen foglalkozik az adócsalók, -elkerülők elleni küzdelemmel is.
Napokon belül óriási változás jön az e-cigik forgalmazásában
Az e-cigaretták a hagyományos dohányzás valamivel kevésbé káros, kevésbé környezetszennyező alternatívájaként jelentek meg a köztudatban, egyre nagyobb népszerűségre szert téve, különösen a fiatalabb generáció körében. A krach 2019 nyarán ütött be, miután az Egyesült Államokban több, látszólag az ilyen eszközökhöz köthető haláleset történt. Kell tartani az e-cigarettáktól? Utánajártunk.
Új időszámítás a kkv-k életében: komoly változásokra készülhetnek a magyar cégek
2019 novemberében új időszámítás kezdődött a vállalkozásfejlesztésben: megjelent az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által készített és a kormány által a közelmúltban elfogadott kkv-stratégia, amely a 2030-ig tartó időszakra meghatározza a hazai kis- és közepes vállalkozások megerősítésének intézményrendszerét és irányait. Ezzel kapcsolatban dr. György László, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára válaszolt kérdéseinkre.