Cégblog
Generációváltás: fiamnak vagy profi menedzsernek adjam át a cégvezetést?
A generációváltást csak a cégek húsz százaléka éli túl.
A Reklámszövetség üdvözli a reklámadó megszűnését
A Magyar Reklámszövetség és társszövetségei üdvözlik a reklámadó mértékének 0%-ra csökkentését.
Mit jelent az együttműködési kötelezettség a szerződéseknél?
A szerződés többoldalú ügylet, amelyből az érintett feleknek jogai és kötelezettségei keletkeznek. A szerződés megkötése és teljesítése nehezen képzelhető el a felek együttműködése nélkül. Ezért a szerződő felek egyik lényeges kötelezettsége, hogy egymással együttműködjenek. Mire vonatkozik ez az együttműködési kötelezettség?
Nemcsak az a fontos mi van a munkahelyen, hanem az is, hogy mi van körülötte
Időnk jelentős részét a munkahelyünkön, illetve a munkahelyünkre való utazással töltjük; hétköznapi teendőink nem elhanyagolható részét itt, a munkahely környékén intézzük. A munkahely – így az irodaházak – környezete, ellátottsága így lényeges kérdés sok munkavállaló számára – derült ki a GfK felméréséből.
Komolyabb kihívást jelenthet a transzferár-nyilvántartás elkészítése
Kétszintű dokumentációt kell készíteni a transzferár-nyilvántartás összeállításához az idei évtől a jogszabályi változás miatt, s ehhez a feladathoz vállalkozásoknak a korábbinál lényegesen nagyobb erőforrásra lehet szükségük.
Hogyan készülhetnek fel a vállalatok a munkavégzés jövőjére?
Az európai vállalkozások kevesebb mint harmada rendelkezik a munka jövőjét célzó stratégiával, derült ki a Dell Technologies és a VMware IDC-vel közösen készített tanulmányából. Ugyanakkor a vállalatok közel fele már vezetett be a rugalmas munkavégzés támogatására irányuló szabályzatokat.
Így biztosíthatja be magát használt autó vásárlásakor
Kevesen tudják, hogy használtautó vásárlásakor nemcsak egy év kellékszavatosságot garantálnak a jogszabályok, de egyes kereskedők úgynevezett kiterjesztett garanciát is adnak a járműre. De ha a kereskedő nem is kínál ilyet, az új tulajdonosnak érdemes megkötnie, mert így számos, váratlan és tetemes költségtől kímélheti meg magát.
9 trükk, hogy elolvassa a cégvezető a hideg e-mailed
Nem csak hideghívás létezik. Ha nincs, aki beajánljon, s kéretlenül és ismeretlenül jelentkezel be egy cégvezetőnél, az a hideg e-mail. Néhány trükk, amivel növelheted az esélyeid, hogy elolvassa a címzett VIP, és választ is kapj tőle.
A kkv-knál a legnagyobb a digitális rendetlenség
Ahogy mondani szokás “az adat pénz”. Néha szó szerint így van – például, amikor valaki a munkatársai fizetését tartalmazó táblázatba ütközik.
A fogyasztási adókra figyel legjobban a hatóság
Megjelent a MAZARS közép- és kelet-európai országokkal foglalkozó adózási összefoglalója. Célja, hogy segítse a befektetőket az alapvető versenyképességi tényezők – főleg a foglalkoztatást terhelő adók és járulékok, illetve a forgalmi adó – összehasonlításában.
Ha ezt kihagyja, zárolják a számláját
A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvény kötelezi a pénzügyi intézményeket, hogy 2019. június 26-ig valamennyi ügyfelüknél végezzék el a kötelező adategyeztetést. Az adategyeztetés a bank és az ügyfél közös érdeke, amelyhez az ügyfelek aktív közreműködése szükséges.
Mit nevezünk reprezentációnak?
A céges költségeknél egy gyakorta alkalmazott kitétel a reprezentáció. Az Írisz Office adótervezőinek segítségével most ennek a fogalomnak ásunk a mélyére.
A generációváltás az utolsó kihívás?
Hiszem azt, hogy Magyarországon megfelelő szakértelemmel, kitartó és becsületes munkával lehet akár évtizedeken keresztül jól működő, értékes céget építeni. Nem könnyű, de lehet. No de mi lesz azután, hogy sikerült?
Új támogatás a szárítmány-előállítóknak
Megjelent az 500 millió forint keretösszegű új támogatási rendelet, amely alapján a zöldség, gyümölcs, valamint gyógy- és fűszernövény alapanyagból, forró levegővel, mesterségesen szárított, illetve aszalt termény-előállítók fűtési költségeik után támogatást igényelhetnek.
Közeleg az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásának határideje
A korábbi évekhez hasonlóan, idén is május végéig készíthetik el az élelmiszerlánc szereplői élelmiszerlánc-felügyeleti díjbevallásukat. Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj elektronikus bevallási felülete a Nébih honlapjának Ügyfélprofil menüpontjában érhető el.
Figyelmeztet a NAV: péntekig van idejük a civil szervezeteknek
Hónap végéig kell elszámolniuk a 2017-ben 1 százalékos felajánlásokban részesült civil szervezeteknek. Csak azok a szervezetek kaphatnak jövőre szja 1 százalékos felajánlást, amelyek eljuttatják a NAV-hoz a ’KOZ közleményt május 31-ig. A NAV elektronikus levélben is felhívta a szervezetek figyelmét, nehogy valamely civil szervezet 2020-ban emiatt essen el a támogatástól.
GDPR szabályváltozások 2019
A GDPR-ral kapcsolatos magyar jogszabályi környezetet módosító salátatörvény számos rendelkezést igazított ki az európai adatvédelmi szabályozásnak megfelelően – hívta fel a figyelmet az RSM Hungary blogja.
Mit takar a one pager design, és kinek érdemes használni?
Egyre többen ismerik és kedvelik az úgynevezett one pager vagy magyarosan „egyoldalas” designt. Azonban még sokan nem ismerik, még nem fedezték fel a benne rejlő lehetőségeket. A Usernet segítségével bemutatjuk, hogy pontosan mit jelent a one pager design, milyen előnyei és hátrányai vannak, és hogyan lehet kihozni belőle a legtöbbet.
Mi az a szabályozott ingatlanbefektetési társaság?
Mi az a szabályozott ingatlanbefektetési társaság? Milyen tevékenységet végezhet és milyen különleges szabályok vonatkoznak rájuk? Ez derül ki az Írisz Office összeállításából.
Van hatékony módszer a jogsértő internetes megjelenés ellen
Az interneten szerzői jogot sértő módon közzétett tartalmak eltávolítására szolgáló, a napi gyakorlatban is igen jól működő ún. értesítési–eltávolítási eljárás menetét az act legal | Bán és Karika Ügyvédi Társulás szakértője részletezi.
Intelligens technológiák intelligens gyárak számára
Magyarország gazdasága gyorsabb iramban nő, mint az európai átlag A nemzetközi gazdasági lendület lassul – a szerszámgépek iránti kereslet globális növekedése azonban 2019-ben is erőteljes marad.
Megéri a kiberbiztonságba fektetni
Azok a vállalatok, amelyek a kiberbiztonságot beépítik üzleti stratégiájukba, jobban teljesítenek a versenytársaiknál. A globális felmérés válaszadóinak legfelső 25 százaléka nemcsak a kiberbiztonságban jár élen, hanem ezáltal értékteremtésben és üzletileg is eredményesebbek.
Webáruház toplista: lekerült az első helyről az Extrém Digital
A GKI Digital ötödik éve publikálja a legnagyobb forgalmú webáruházak rangsorát, melynek élén 4 év után változás történt: a magyar online vásárlók 2018-ban az eMAG webáruházában költötték a legtöbbet.
Az erkölcsi bizonyítvány bekérhetőségéről
Az új munkajogi normák tisztázzák a gyakorlatban eddig is alkalmazottakat, amennyiben rögzítik, hogy erkölcsi bizonyítványt a munkáltató akkor kérhet, ha arra őt jogszabály kifejezetten kötelezi.
Három gyakori tévhit, ami miatt elbukhatjuk a céges hitelt
Kering néhány olyan alapvető tévhit a vállalkozók körében, amit érdemes tisztáznunk, mielőtt hitellel megtámogatott beruházásba kezdenénk. Ezek miatt ugyanis könnyen elbukhatjuk a hitelt. A Bankmonitor segítségével összeszedtük a 3 leggyakoribb félreértést!
Gyereknap a családi cégeknél
A többszemélyes családi cégekben a legmeghatározóbbak a családi kapcsolatok, hiszen ezekben a cégekben már nem csak a család és a munka, de a cégjog is erősen összekapcsolja a családtagokat.
Kié a szelvény, ha céges telefonról lottózunk?
A Szerencsejátékról szóló törvény kimondja, hogy a lottójátékon csak 18 évét betöltött természetes személy vehet részt. De mi van akkor, ha valaki a céges telefonról lottózik? Ilyenkor a cégé a nyeremény?
NHP fix: az agrár- és élelmiszeripari cégek a legaktívabbak
Az első négy hónapban a K&H több mint 17 milliárd forint értékben kötött NHP fix hitel- és lízingszerződést, amelyek közel 40 százalékánál már a folyósítás is megtörtént. Az igénylők körében a vidéki cégek vannak többségben, míg szektorok szempontjából az agrár- és élelmiszeripari cégek a legaktívabbak.
Mi az a skontó, és hogyan működik a gyakorlatban?
A skontó lényegében egy fizetési határidőn belüli – például 60 nap helyett 7 napon belüli számlakifizetés esetén – ellenérték-megtérítés okán adott kedvezmény, melynek célja, hogy a partner a számláit korábban fizesse ki, javítva ezzel az értékesítő cash-flow pozícióját.
Karriert épít vagy karriert rombol a közös étkezés a munkahelyen?
A munkahelyi közös étkezések során tanúsított viselkedésünk, az étkezés kötetlen jellege miatt nagyon sok mindent elárulhat rólunk, olyan dolgokat is, amelyekre nem is gondolnánk – és ezek a dolgok, a karrierünk későbbi alakulására is meglepő hatással lehetnek.
Ingatlan-adásvételi szerződés vagy előszerződés: mikor melyiket kössük?
Ingatlan-adásvétel előtt állsz? Szerződni szeretnél, de valami gond van az ingatlannal? Mi a különbség az adásvételi szerződés és előszerződés között? Mikor melyiket kössük? Szakértőnk, dr. Kocsis Ildikó segít!
Erre a 4 készségre lesz szükség a jövőben
A jelen és a jövő munkavállalóinak is nagy kihívást jelent a digitális technológia rohamos fejlődése. Ahhoz, hogy lépést tudjanak tartani a folyamatos változásokkal 4 készséget kell tudniuk alkalmazni: rugalmasnak és agilisnak kell lenniük, miközben nyitottak az élethosszig tartó tanulásra, akár autodidakta módon is.
Napvitorlát bont a GIBUS Magyarországon
A teraszrendszerek és árnyékolástechnikai megoldások hazai piaca jelentősen bővülhet az elkövetkezendő években, tekintettel a kelet-közép Európát is érintő klimatikus változásokra, illetve az építőipari beruházások dinamikus bővülésére. A több mint két évtizedes szakmai múltú, tisztán magyar tulajdonban lévő Gege Hungary Kft. és az 1982-ben alapított, olasz prémiumkategóriás terasz-és árnyékolástechnikai gyártó GIBUS így most elérkezettnek látják az időt és a magyar piaci környezetet, hogy atelier együttműködési megállapodás keretében, hivatalos képviseleti formában, szakmai partnerségre lépjenek. A magyarországi megjelenéssel és képviselettel közös távlati cél a GIBUS régiós, piacmeghatározó szerepének kelet-közép európai erősítése.
Ausztráliában is elérhető lesz a Richter terméke
A Richter Gedeon Nyrt. (“Richter”) és a Seqirus Pty Ltd (“Seqirus”) a mai napon bejelentették, hogy kizárólagos licenc szerződést írtak alá a cariprazine ausztráliai és új-zélandi forgalmazására. A megállapodás értelmében a Richter szállítja a terméket, a Seqirus törzskönyvezi és értékesíti a készítményt Ausztráliában és Új-Zélandon. A Richter a szerződés aláírásakor, valamint a későbbiekben mérföldkő bevételekben fog részesülni.
Az én cégem is utazásszervező???
Tehát mikor vagyok utazásszervező? Mikor vonatkoznak a cégemre különleges szabályok? Az Írisz Office segít ebben eligazodni.
A turizmus adhat lendületet a vidéki vállalkozásoknak
Vidéken az emberek nem mernek vállalkozni. Mihalcsek Noémi, a Golden Events Kft. ügyvezetője szerint a helyzet megváltoztatásához meg kell mutatni nekik, hogyan foghatnak bele egy vállalkozásba, és megfelelő tudásanyagot kell átadni nekik vidéki tréningek, képzések segítségével, hogy felismerjék a potenciális lehetőségeiket.
Magyar startupot díjaztak a nemzetközi energetikai versenyen
Magyar szempontból hatalmas sikerrel zárult a technológiai innovációkra szakosodott startup vállalkozások legnagyobb kelet-és közép európai energetikai versenye.
Mit tehetünk, ha túl agresszív a főnökünk?
Hogy mennyire meghatározó tud lenni egy munkahellyel kapcsolatban az, hogy milyen a főnök, talán nem újdonság. Egy jó vezető elő tudja hozni a kollégáiban rejlő tartalékokat és úgy tudja sikerre vinni csapatát, hogy közben a munkahelyi jó hangulatot is meg tudják őrizni együtt - a motivációról már nem is beszélve. Némi túlzással a célok elérése így szinte már gyerekjáték. Azonban nem mindig van ez így. Sajnos előfordulhat az, hogy a főnökünk nem ilyen. Korcyl Kinga, vezetőfejlesztő, coach tanácsai arra az esetre, ha agresszív főnökkel állunk szemben.
Nehéz dió a cégek jogi területe
A vállalatok jogi osztályainak optimalizálniuk kell működési modelljüket annak érdekében, hogy megfeleljenek a menedzsment igényeinek, illetve a szabályozói környezet és a digitális átalakulás okozta változásoknak – állapítja meg az EY világszerte 1058 jogi vezető megkérdezésével készült felmérése.
Online vásárlás – van még tovább?
Hazánkban közel 5,4 millióan szoktak rendszeresen online vásárolni, a felnőtt magyar internetezők 91 százaléka. Meddig tarthat az online vásárlók táborának bővülése?
Nem mindig törvényes a cégek napi üzleti gyakorlata
A széles körben elterjedt üzleti gyakorlatra hivatkozott egy vállalkozó, amikor érvényt akart szerezni a helyi iparűzési adója csökkentésének. Az Alkotmánybíróság érdemi vizsgálat nélkül elutasította a panaszt. A hazai cégeknek érdemes odafigyelniük arra, hogy az adózásban a formai követelmények nem teljesítése jelentős hátránnyal járhat.
5 érv: miért érdemes videót használni?
Több elérést és aktivitást hoz, mint egy poszt vagy egy link? Ez fontos, de vannak ennél izgalmasabb indokok is. Persze, ha ugyanannyi munka elkészíteni egy videót, mint egy blogbejegyzést, akkor ez is egy jó érv a videó mellett, de a videó nem szöveges tartalom helyett kell – hívta fel a figyelmet Lévai Richárd.
Hogyan számlázzuk az ingatlan foglalóját?
Most, amikor az ingatlanpiac magas fordulatszámon pörög, érdemes foglalkozni az ingatlanügyleteket érintő adózási kérdésekkel. Az Írisz Office adótervezői ezzel kapcsolatban a foglaló szabályaira hívják fel a figyelmet.
Részesedjen minden munkavállaló! De a vesting-ből is?
A munkavállalói motivációs eszköztár egyik jól használható eszköze lehet egy résztulajdonosi program elindítása. A motivált munkaerő a társaság cégértékét is növeli – a többségi befektetők legnagyobb megelégedettségére.
Nem bízik a digitalizációban a magyar Y és Z generáció
A Magyarországon élő Y és Z generáció biztos benne, hogy a jövőben mindent áthat majd a digitalizáció és az online tér, viszont nem látják úgy, hogy ez egyértelműen jó lesz nekik – derül ki egy friss hazai kutatásból. A válaszadók többsége szívesen veszi az okos eszközök és az okoskörnyezet kényelmét, de pesszimista a személyes adatok védelmével, valamint a személyes szabadsággal és biztonsággal kapcsolatban. Érdekesség, hogy a két korcsoport válaszai között nem volt szignifikáns különbség.
A magyar tb már felkészült a rendezetlen Brexitre
Az április elején Brüsszelben tartott EU-csúcson megállapodás született az Egyesült Királyság Európai Unióból történő kilépésének meghosszabbításáról október 31-ig. Ez némiképp csillapította a kedélyeket, ugyanakkor ez a döntés is csak néhány hónap haladékot adott arra, hogy a kilépéssel kapcsolatos kihívásokra megfelelően felkészülhessünk.
Nagyon bejött a kkv-knak a lízing
Közel 163 milliárd forint finanszírozott összeggel segítették magánszemélyek és vállalkozások, azon belül is a lízingkonstrukciók iránt egyre nyitottabb kkv-k beszerzéseit, fejlesztéseit a Magyar Lízingszövetség tagvállalatai az első negyedévben. Ez az eredmény éves szinten 10 százalékos emelkedésnek felel meg.
Magyarország ellen döntött a bíróság a földtörvénnyel kapcsolatban
Magyarország a területén fekvő mezőgazdasági földterületeken közvetlenül vagy közvetetten más tagállambeli állampolgárok javára fennálló haszonélvezeti jogok megszüntetésével nem teljesítette a tőke szabad mozgásának elvéből és a Chartában biztosított tulajdonhoz való jogból eredő kötelezettségeit – mondta ki az Európai Bíróság.