Cégblog

Rengeteg pénzt tol az elektromobilitásba és a digitalizációba a Volkswagen
A csoport 60 milliárd eurót (20 ezer milliárd forint) fordítanak ezekre a területekre a következő öt évben. Erről pénteken döntött a német járműgyártó társaság felügyelőbizottsága.

Vállalkozók! Változik a nyilvántartási kötelezettség
Erről novemberben jelenik meg az uniós rendelet.

Ha a bolondok pénze sem elég, jöhetnek az angyalok
Teljesen másként nézett ki 5-10 évvel ezelőtt a finanszírozási térkép, az úgynevezett ökoszisztéma Magyarországon. Az alapokat mára lerakták, emellett számtalan pozitív változás történt az elmúlt években. Milyen befektető lehet a legjobb egy cégnek az érettség különböző szakaszaiban? Honnan szerezhet fejlesztési forrásokat egy magyar vállalkozás életciklusának kezdeti szakában? Kik azok az angyalok? Többek között erre adtak választ a Privátbankár.hu Finanszírozás 2019 konferencia kerekasztal-beszélgetésének résztvevői.

30 milliárdból fejleszti az Electrolux a nyíregyházi gyárát
Új gyártósorok érkeznek.

Szinte mindent tudni fog rólunk a NAV?
A Pénzügyminisztérium keddi bejelentése szerint jövő év júliusától már az áfa összegének mértékétől függetlenül is adatot kell szolgáltatnia a cégeknek a számlákról a NAV felé, egy évvel később pedig a magánszemélyek részére kibocsátott számlákról is kötelező lesz az adatszolgáltatás. Így az adóhatóság szinte azonnal ráláthat a belföldi számlaforgalom egészére, derült ki a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Crowe FST „Crowe Adóreggeli” című rendezvényén.

Meghosszabbították a mentorprogram jelentkezési határidejét
November 30-ig lehet jelentkezni.

Csak jó kávé legyen? Itt van, mire vágynak a magyar munkavállalók
A munkavállalók számára az elsődleges kényelmi tényezőt az ergonomikus irodai székek és bútorok illetve a jó minőségű kávé biztosítása jelenti.

Új központot hoz Budapestre a Nokia
Új, digitális telekommunikációs hálózatok fejlesztésével foglalkozó IT Kompetencia Központ létrehozását jelentette be a Nokia Budapesten.

Katás vagy? Az új online számlázás komolyan érinthet!
Kedden újabb gazdaságvédelmi akciótervet jelentett be a kormány, amely inkább a költségvetés számára igyekszik biztosítékokat adni, mint a vállalkozóknak. Az online számlázás gyakorlatilag teljes körűvé tétele legalábbis ebbe az irányba mutat. Véleménycikk.

Ez már a jövő? Már dolgoznak a Facebook új "irodáján"
2050-re az irodai munka nagy részét már a mesterséges intelligencia vezérli majd, emberi agyba épített elektródák és apró számítógép-implantátumok küldik az e-maileket és osztják be a munkát. És ez már nem csak a távoli jövő, hiszen komoly cégek, így a Facebook, vagy az Oracle is már dolgoznak a fejlesztéseken.
Még mindig komoly probléma a tartozás a közjegyzői kamara szerint
Úgy vélik, hogy nőhetne a fizetési hajlandóság, ha többen szerződnének közokiratban.
Javultak a Wizz Air kilátásai
A kedvező piaci helyzet miatt megemelte a pénzügyi év végén várható profit-előrejelzésének alsó határát a magyar hátterű Wizz Air diszkont légitársaság.
Káosz a vállalkozásoknál - az utolsó pillanatban dobta a szigorításokat a kormány
Az utolsó pillanatban dobta be a kormány a KATA szabályozásának szigorítását, ami elbizonytalanítja az evás vállalkozásokat, pedig másfél hónapon belül dönteniük kell, hogyan folytatják a működésüket.
Lejár a határidő - sok cégnek kell még észbe kapnia
November 20-áig regisztrálhatnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál azok a társaságok, amelyek a 2020-as évtől csoportos társasági adóalanyok kívánnak lenni, kihasználva a lehetőségben rejlő költség- és adómegtakarítási lehetőségeket.
Fiatal gazdák: mi kell a generációváltáshoz a mezőgazdaságban?
Elengedhetetlen a megfelelő uniós költségvetés, most úgy tűnik, ehhez elég pénz lehet a következő költségvetési időszakban.
Új módszerrel adóztatnák az online cégeket
Bemutatta a digitalizált gazdaság adózási kihívásaira választ adó, lehetséges intézkedéseket összefoglaló tervezetét az OECD. A nemzetközi törekvések alapvető célja, hogy a digitális üzleti modellek útján elért nyereség arányos módon adóztathatóvá váljon a jövedelemszerzésben érintett valamennyi országban.
Bővült az Erste hitelezése
A lakosságnak nyújtott hiteleinek értéke 47, a vállalatiaké 27 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - írja az Mfor.hu
Jelentett a Continental: veszteséggel zárták a harmadik negyedévet
Értékleírásból és átszervezési költségekből származó egyszeri tételek miatt közel kétmilliárd eurós veszteséggel zárta a harmadik negyedévet a Continental AG autóipari alkatrész beszállító és abroncsgyártó konszern.
Váratlanul, és nem csak időskorban halhat meg egy ügyvezető
A cégöröklés időben elrendezésére nem csak a ’89 után vállalkozóvá vált és napjainkban nyugdíjas korba érkező generáció tagjainak kell gondolnia. Bárkivel bármikor megtörténhet, hogy kimegy az ajtón, s soha többé nem jön vissza. Ha hetekig-hónapokig nem hozzáférhető a céges bankszámla, mert nincs még egy személy aláírásra jogosult, bukhat a cég is. Ezzel családi vagyonok, egzisztenciák is semmivé válhatnak. A váratlanra is felkészülés szükségességére figyelmeztettek az előadók a Piac & Profit –BKIK „Cégöröklés – Időben készüljünk rá! című közös rendezésű konferenciáján.
Mi a gond a felnőttképzéssel? Ezt gondolják a hazai cégek
A cégek többsége nem tartja kellően rugalmasnak a felnőttképzés kereteit, formáit, így nem meglepő, hogy úgy vélik, hogy elsősorban a felnőttképzés rugalmasabb szabályozása ösztönözné a gazdasági szereplőket dolgozóik képzésére, továbbképzésére, illetve annak támogatására - derült ki egy friss felmérésből.
Fiatal vállalkozóknak segít a NAV
2019-ben először vesz részt a Fiatal Vállalkozók Hete – Karrier&Üzleti Show-n kiállítóként a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), amely tavaly indította el a kezdő vállalkozások támogatására hivatott Mentor Programját. A tapasztalatok szerint az új vállalkozók közül sokan nincsenek tisztában az adózási szabályokkal, ezért a mentorálás hat hónapja alatt személyre szabott segítséget kaphatnak.
8 százalékos forgalombővülés – van, ahol nem lehet lenyomni a dm-et
A magyarországi dm idén több, mint 8 százalékos forgalmi növekedést ért el a tavalyi év azonos időszakához képest. A diszkontlánc forgalma ezzel átlépte a 112 milliárd forintot, megőrizve piacvezető szerepüket a dekorkozmetika és parfüm kategóriákban. Idén egyedülálló kezdeményezéssel támogatták az induló hazai vállalkozásokat.
Kicsinálták a riválisokat, így nem nehéz vezetővé válni?
Az elektromos autókba való akkumulátorokat gyártó, és mindenben a kétes hírnevű kommunikációs gigászt másoló CATL nevét egyelőre nem sokan ismerik, de ez hamarosan megváltozik. Erős kormányzati intézkedéseknek köszönhetően ugyanis a cég a semmiből egyszerre piacvezetővé vált, és most már a világ legnagyobb autógyártóinak szállít akkumulátorokat - akik azért velük kötöttek szerződést, mert gyakorlatilag nem maradt más választásuk.
Kevesebb a választható szakma – így változik az OKJ-képzés
Szeptember 30-án a Magyar Közlönyben megjelent az Országos Képzési Jegyzék módosításáról szóló kormányrendelet a 2020. szeptember 1-jétől oktatható szakképesítések listájával. A választható szakmák száma jelentősen lecsökkent, de nem ez az egyetlen változás, amire oda kell figyelniük a tanulni vágyóknak.
Sokmillió euróért átalakítják a Westendet
Jelentősen megújul az idén húszéves budapesti Westend bevásárlóközpont, az átalakulásra több millió eurót fordítanak - közölte a tulajdonos West End Magyarország Zrt.
Milyen hatással lehet a német lassulás a magyar gazdaságra?
A német ipart meglehetősen pesszimista hangulat jellemzi: 2018 közepe óta meredeken romlik az üzleti bizalom és idén szeptember-októberben a mutató 2009 vége óta nem látott szintekre süllyedt. A hazai export ugyan a nyár közepéig ellenállónak tűnt a németországi tendenciával szemben, az augusztusi adatokban azonban már világosan látszik a kedvezőtlen hatás, jövőre pedig az OTP Bank Elemzési Központja szerint 3 százalék közelébe csökkenhet a magyar GDP-növekedés üteme az idei 5 százalékot megközelítő szintről. De mit is jelent ez a gyakorlatban? Hány céget érint, és az örökké emlegetett járműipar mellett mely szektorokban van ok az aggodalomra? Ezt vette górcső alá az OTP Business Trend szakcikksorozat legújabb darabja.
Stratégiát vált a Fundamenta
A Fundamenta új stratégiáját, bővülő szolgáltatási palettáját megújulás követi a marketingkommunikáció területén is. A társaság meghívásos tendert írt ki a márka új reklámfilmjének elkészítésére. A tendert a Positive Adamsky reklámügynökség nyerte meg.
Még az elemzők is meglepődtek az OTP számain
Az OTP az idei harmadik negyedévben 131,6 milliárd forint konszolidált adózás utáni eredményt ért el, ami 53 százalékkal haladta meg a tavalyi azonos időszak, és 25 százalékkal az idei második negyedév nyereségét – derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett tájékoztatóból.
Lemaradnak a hazai kkv-k a mobil kereskedelem robbanásszerű növekedésében?
Egy friss nemzetközi kutatás szerint minden korábbinál többet vásárolnak a fogyasztók mobillal. A mobil kereskedelem legmeghatározóbb trendjei jelenleg a közösségi platformokon történő vásárlás térnyerése, és a mobilos vásárlás biztonságába vetett bizalom kérdésköre.
Ennyit dobna a magyar GDP-n a digitális gazdaság erősítése
Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége és a Microsoft Magyarország felmérése szerint a digitális gazdaság új technológiáinak (5G, IoT, MI, blockchain ) gyors bevezetése 2023-ra, éves szinten négyezermilliárd forinttal növelné a magyar GDP-t.
Nehéz évre számít a Siemens
A világgazdaság teljesítményének gyengülését várja a következő 12 hónapban a Siemens német óriásvállalat, amely csütörtökön közölt negyedik negyedéves gyorsjelentésében a várakozásokat meghaladó eredményekről számolt be.
Elindult az Erste és a Billingo közös online számlázója
A PowerBill használatával az Erste ügyfelei az első évben ingyenesen férhetnek hozzá a korlátlan számlázást biztosító platformhoz.
Egyre kevesebben mernek az építőiparban vállalkozni?
Harmadik negyedévben is tovább csökkent az építőipari cégalapítások száma
Lassul a GDP bővülése – hogy érzik magukat a vállalatok?
A tavalyi erőteljes és az idei első negyedévi kedvező GDP növekedés után a harmadik negyedévében a bővülés enyhe csökkenését jelzi a Policy Agenda által számított Gazdasági Fejlődés Index (GFI). Eszerint egyes területeken már nem folytatódik a gazdaság korábbi erőteljes javulása, a vállalatok körében változatlan, de a háztartásoknál az eddigi optimizmus csökken, és enyhe kockázat is érezhető a külső gazdaság lassulása miatt.
13 milliárd forintos autóipari beruházás érkezik Magyarországra
A részeletek egyelőre még nem nyilvánosak.
Új szenior ügyvéd a Kapolyi Ügyvédi Irodánál
Dr. Horváth Gábor az energetikához, valamint a vállalati és M&A tranzakciókhoz kapcsolódó jogi munkákra fókuszál új pozíciójában.
Elindult az országos Takarékbank
Közel 2300 milliárd forintos mérlegfőösszegével az ország ötödik legnagyobb hitelintézete lépett piacra a takarékok és a Takarék Kereskedelmi Bank országos egyesülése nyomán. Az így létrejött Takarékbank saját tőkéje 120, jegyzett tőkéje 70 milliárd forintra emelkedett, hitelállománya eléri az 1400, betétállománya pedig az 1700 milliárd forintot. A fúziók révén az országos Takarékbank ügyfeleinek száma több mint 1,1 millióra nőtt, 750 fiókjával és 15 Takarék mobil bankfiókjával a legnagyobb, országos fiókhálózatot üzemelteti.
Tőzsdére megy a Zalaco Zrt.
Rövid távon pedig nyitott fejlesztési és oktatási centrumot hoz létre Zalaegerszegen a sütőipari cég.
A fékre lépett az Uber
A világ vezető internetes fuvarmegosztó cége veszteséggel zárta a harmadik negyedévet.
Kkv-knak szóló stratégiát dolgozott ki a kormány
Elkészítéséhez 1000 vállalatot vontak be.
A Huawei építi a magyarországi 5G hálózatot
Ezt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentette be Sanghajban, a Hungcsiao Nemzetközi Gazdasági Fórumon.
Már csak okos megoldásokkal növelhető a versenyképesség
Az üzleti folyamatokat szenzorokkal megfigyelő és mesterséges intelligenciával elemző okos technológiák minden ágazatban radikálisan alakítják át a termelést, az adminisztrációt, az értékesítést és a döntéshozatalt. A legújabb megoldásokról beszéltek a Piac & Profit és a BKIK által közösen rendezett Smart Company – Versenyképesség csak okosan című konferencia előadói.
Hogy érzik magukat a befektetők az euróövezetben? Mindenki mást lát
Miközben a német ifo gazdaságkutató szerint jelentősen romlott a gazdasági hangulat a negyedik negyedévben, addig a Sentix gazdaságkutató és befektetői tanácsadó intézet úgy látja, a vártnál nagyobb mértékben javult a hangulat novemberben.
Kiugró hitelezési aktivitás a CIB Bank vállalati üzletágában
Rekorderedményeket könyvelhetett el a szeptemberben zárult harmadik negyedévben a CIB Bank vállalati üzletága: csak idén eddig 180 milliárd forint hitelt folyósított a pénzintézet a magyar vállalkozásoknak, ez több mint 30 százalékos növekedés 2018 első három negyedévéhez képest.
Közeleg a határidő: november 20-ig választható a csoportos adóalanyiság 2020-ra
Bár a 2018 év végi adócsomag kedvező adózási lehetőséget vezetett be a kapcsolt vállalkozások számára, a szoros év eleji határidő miatt valószínűleg kevesen éltek ezzel a lehetőséggel. A 2020-as üzleti évre, a komplex feltételrendszernek megfelelő vállalatcsoportok 2019. november 1–20 között nyújthatják be a csoportos adóalanyiság választására vonatkozó nyilatkozatukat, azaz még éppen van idő mérlegelni, hogy érdemes-e ezzel a lehetőséggel élni – mutatnak rá a MAZARS könyvvizsgáló és tanácsadó vállalat szakértői.
Erős számokat közölt az Erste
Jelentett az Erste Csoport, 1,223 milliárd eurós nettó eredményt értek el az első kilenc hónapban.
Érezhető a lassulás az újlakás-építéseknél
A fejlesztők a meglévő újlakások befejezésére fókuszálnak Budapesten.
Szeretik a kkv-k az intézményi kezességvállalást
A Garantiqa Hitelgarancia Zrt. és a Századvég közös kutatása szerint a hazai kkv-k beruházási kedve 2017 óta nem lanyhul, és az egyéb források mellett a bankhitelek továbbra is kedvelt finanszírozási formának számítanak a körükben. Ennek ellenére a szektor hitelpenetrációja elmarad az EU és a V4-ek átlagától is.