Cégblog

Így szerezhet a cége informatikust
Január végéig jelentkezhetnek az informatikushiánnyal küzdő vállalatok.

Nagy lehetőség nyílt meg a magyar kkv-k előtt is
Az Európai Beruházási Alap és az UniCredit 1 milliárd euróra emelte a közép- és kelet-európai innovatív kis- és középvállalkozásoknak nyújtott hitelkeret összegét

Mennyit spórolhatnak a cégek az elektromos autón?
A kis- és középvállalkozások céges autóflottáinál megfigyelhető, hogy a járműpark nagy részét nem munkaeszközként használják, hanem béren kívüli juttatásként, kényelmi szolgáltatásként tekintenek a cégautókra. Azok a cégek, ahol él ez a gyakorlat, jelentős költségeket takaríthatnak meg azzal, ha a flottát elektromos autókból állítják össze. A Mercarius Flottakezelő összegyűjtötte milyen költségvonzata van egy e-autó fenntartásának, és mely területeken tudnak költségeket optimalizálni a fenntarthatóbb közlekedési formát előnyben részesítő vállalkozások.

A kormány nagyon ösztönözni akarja a magyar cégeket
A kormány célja a magyar vállalkozások megerősítése, ezt szolgálja a kis- és középvállalkozások stratégiája is - mondta Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára.

Lezárult a Natura &Co és az Avon akvizíciója
Ezzel megalakult a világ negyedik legnagyobb szépségipari cége.

Mi lesz a Brexit után, ha nem fizet a cégünk külföldi üzleti partnere?
2020. január 31-én az Egyesült Királyság kilép az EU-ból és ez nem csak a kint dolgozó magyarokat, hanem a cégeket is érinti.

A megbízható, hiteles cégek tényleg többet érnek?
A befektetők és a társadalom is nagyobb nyitottságot vár el a szervezetektől – derül ki az EY több mint 1000 pénzügyi vezető körében készített globális felméréséből.

Mekkora exportbővülésre számítanak a kkv-k?
Az exporttevékenységet folytató európai kkv-k több mint fele nagyobb forgalomra, közel harmaduk foglalkoztatás-bővülésre, minden második cég pedig piaci részesedésének növekedésére számít. A magyar kkv-k ennél valamivel visszafogottabb várakozásokkal bírnak.

Már negatív reálkamattal is lehet lakáshitelhez jutni Magyarországon
A 2019. decemberi infláció 4 százalék volt, a hitelkamatok viszont érdemben nem változtak. Így lakáshitelt – már több kamatperiódus esetén is – akár alacsonyabb kamattal igényelhetünk, mint amekkora a decemberi infláció volt. Emiatt egy 10 millió forint összegű, 10 éves kamatperiódusú hitel első éves kamatköltsége akár 63 ezer forinttal kevesebb lehet az átlagos drágulás mértékénél.

Exportfejlesztési programot hirdetnek kkv-knak
10 millió forint vissza nem térítendő támogatásra lehet pályázni, a keret 200 millió forint.
Vizsgálja a GVH a Master Good és a SáGa Foods összeborulását
Ellentmondó piaci adatok miatt indult az eljárás.
Állami támogatást kér a német autóipari szövetség
Segítséget kér a berlini vezetéstől a német autóipari szövetség (Verband der Automobilindustrie - VDA), az ágazat legnagyobb munkaadói érdekképviseletének állásfoglalása szerint legkevesebb tízmilliárd euró (3350 milliárd forint) állami támogatásra van szükség.
Hullanak a biztonsági cégek
Folyamatosan, évről-évre csökken a személy és vagyonvédelemmel foglalkozó vállalkozások száma Magyarországon.
Ezer új munkahelyet hoznak Magyarországra az indiaiak
A kormány a következő két hónapban ezer olyan új, magyarországi munkahely létrehozását jelenti be, amelyeket a legmodernebb technológiát alkalmazó indiai cégek hoznak létre - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán az MTI-vel Mumbaiból.
Új világ jön az építésügyi szabályokban
A jegyzők helyett a kormányhivatalok látják el 2020. március 1-től az elsőfokú építésügyi hatósági feladatokat. A változás miatt az építési vagy használatbavételi engedélyezési eljárásokat nem az önkormányzatok, hanem a kormányhivatalok folytatják le. Változnak a jogorvoslati lehetőségek is: az építésügyi és az építésfelügyeleti eljárásokban fellebbezésre nem lesz lehetőség. Ha a döntés ellen kifogást emelne valaki, közigazgatási peres eljárást kell indítania.
Elkezdtek lefele indulni a panellakások árai
A Duna House lakásárindexeinek többsége hosszú évek óta először mutatott csökkenést 2019 utolsó negyedévében, a legnagyobb visszaesést a panellakások mutatják, a fővárosban, valamint a keleti és nyugati országrészben is esett ennek a lakástípusnak az ára tavaly az utolsó három hónapban. Az árakra az is hatott, hogy decembert - az elmúlt három évet nézve - a leggyengébb kereslet jellemezte.
Kell-e adót fizetni a cégnek, ha finanszírozza dolgozója képzését?
Nem mindegy, hogy iskolarendszerű vagy iskolarendszeren kívüli képzésről van-e szó.
Ezzel lehet több a januári fizetésed
Tízezrek felejtik el igénybe venni az adókedvezményeket, pedig az időben leadott nyilatkozatok nemcsak magasabb fizetést, hanem lényegesen kevesebb adminisztrációt is jelentenek - hívja fel a figyelmet a Pénzügyminisztérium.
Dinamikus bővülése után: mi vár a magyar gazdaságra 2020-ban?
A magyar gazdaság a tavalyi, dinamikus bővülés után lassabb fokozatba kapcsolhat, de növekedése még így is jelentősen meghaladhatja az eurózónáét és a régiós országokét az Equilor Befektetési Zrt. 2020-as gazdasági kilátásait összefoglaló elemzése szerint. A GDP-növekedés 3,8 százalékos lehet idén, amelyben továbbra is komoly szerepet kaphat a belső fogyasztás, illetve a hazai beruházások és az export. A reálbérek emelkedése a korábbi években tapasztaltaknál visszafogottabb ütemű lehet, a lakossági fogyasztás továbbra is erőteljes tényező maradhat, míg a beruházások és az export volumene a tavalyinál kisebb mértékben emelkedhet.
Matolcsy elmondta, mit gondol a mai magyar lakásválságról
Fenntartható lakáspolitikára van szükség - mondja a jegybank elnöket.
Hongkongba vinnék a magyar vállalatokat
Remek lehetőségeket kínálnak - mondja a külügyminiszter.
Egyre több a jogkövető magyar kereskedő
Javult az év végi szezonban alkalmi vagy állandó jelleggel kereskedő vállalkozások jogkövető magatartása az előző év adventi időszakában tapasztalt mértékhez képest, erre utalnak a tavaly novembertől december végéig lebonyolított fogyasztóvédelmi ellenőrzéssorozat tapasztalatai.
Ráharaptak a vállalkozások az üzleti bankkártyára
A múlt év harmadik negyedében már majdnem 700 ezer üzleti bankkártya volt forgalomban Magyarországon.
Ezekre lesz érdemes figyelni a jövő héten
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, a legfontosabbak közé tartozik a tavalyi inflációs adat és a tavaly novemberi ipari termelésről szóló részletes tájékoztató.
A vállalatvezetést is átalakítja a mesterséges intelligencia
A mesterséges intelligencia alkalmazása új feladatot jelent vezetőknek, mivel ki kell alakítaniuk az AI asszisztensek és az emberek közötti ideális kommunikációt. A DXC Technology szerint az AI és a gépi tanulás széleskörű üzleti alkalmazása, valamint a csapatok közötti együttműködés a technológiailag magasan képzett üzleti vezetők irányításával jelentősen növelheti a termelékenységet.
Digitális biztonsági trendek idén: erre készítsd fel a cégedet
A digitális biztonság területén számos jelentős változás ment végbe 2019-ben. A védelmi oldalon állók számára fontos megérteni ezeket a trendeket ahhoz, hogy számítani tudjanak a jövőben felbukkanó fenyegetésekre és hogy a legjobban felkészüljenek rájuk. A Sophos most bemutat néhány jelentősebb változást az elmúlt évből, mely a digitális biztonság területét érintette, és hatással lesz a 2020-as helyzetre is. Szóba kerülnek a zsarolóvírusok, az automatizált, aktív támadások, a gépi tanulás és a mobilokat, illetve a felhőket érintő biztonsági kockázatok.
Fontos adóváltozás lépett életbe az év elején - ezentúl nem lehet kibújni ennek megfizetése alól
Január 1-től nem lehet jogszerűen kibújni a tőkekivonás valós piaci értéke után fizetendő adó alól. Ha egy vállalkozás külföldre helyezi üzletvezetését, áttelepíti eszközeit, vagy üzletágát értékesíti külföldre, akkor ezentúl meg kell fizetnie a nemzetközi szaknyelvben exit taxnak nevezett adót.
Van egy jó terméke a cégednek? Újra segítenek a külföldi piacra jutásban
Az új termékek kifejlesztésében és piacra vitelében érdekelt vállalkozások idén 2,5 milliárd forintnyi költségvetési forrásra nyújthatnak be támogatási kérelmet.
Jobb a férfi főnök? Kiderült, mint gondolnak a női vezetőkről
Emberi, megértő, jó szakember és csapatának motorja a női vezető. Bár a többségnek mindegy, milyen nemű a főnöke, aki dönt valamilyen irányba, inkább férfi vezetőt szeretne magának – derül ki a Lounge Group és a Neticle közös véleményfelméréséből, amelyet döntően a munkaképes korosztályba tartozó 25-59 év közötti nők töltöttek ki a Médiapiac online portálján.
A vállalkozások életét is megnehezítheti az új benzin
Bár a cégautók terén a dízel gépkocsik vannak többségben közel 60 százalékos aránnyal, a benzines modellek részesedése sem elhanyagolható, az idősebb modellek üzemeltetését pedig jelentősen megnehezítheti a vállalatok számára a január 1-től bevezetett, E10-es (95-ös) jelzésű új üzemanyag.
Valami történt: ezrek kezdtek el taxizni Magyarországon
Növekvő egyéni vállalkozó bázis és stagnáló alkalmazotti létszám jellemezte a taxis világot 2019-ben. Egy év alatt 8 százalékkal nőtt a taxis egyéni vállalkozók száma, így jelenleg már több mint 7500 egyéni vállalkozó közlekedik Magyarország útjain.
Szijjártó Péter: több rekordot is hozott 2019
Rekordévet hozott 2019 a beruházásoknál, jelentette be Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter szerint soha nem volt még ennyi nagyberuházás, és azok értéke is kiemelkedő volt.
Miért fontos egy cégnek a vállalatirányítási rendszer fejlesztése? 2. rész
A legfontosabb dolog egy vállalat sikeréhez, a stratégiai gondolkodásmód. Ezen gondolkodásmód alapján kell megtervezni az üzletfejlesztési irányokat, mind az informatika, a kontrolling, az üzleti folyamatok és a szervezeti struktúra vonatkozásában is. A dinamikus fejlődési ütem megtartása érdekében már az éves büdzsé tervezésekor – a nagyvállalatokhoz hasonlóan – 2-3 százalékát az árbevételének érdemes üzletfejlesztési költségekre allokálni.
Új modell gyártásába kezd a sanghaji Tesla gyár
A mintegy 2 milliárd dollárból felépített üzemben a Model 3 két típusát gyártják majd.
Mi vár a világgazdaságra idén? Jött egy jóslat
2020 a világgazdaság lassulásának éve lesz, miközben a kereskedelmi feszültségek továbbra is kihívást jelentenek majd a globális ellátási láncok és a világgazdaság további integrációja számára.
Miért fontos egy cégnek a vállalatirányítási rendszer fejlesztése?
A legfontosabb dolog egy vállalat sikeréhez, a stratégiai gondolkodásmód. Ezen gondolkodásmód alapján kell megtervezni az üzletfejlesztési irányokat, mind az informatika, a kontrolling, az üzleti folyamatok és a szervezeti struktúra vonatkozásában is. A dinamikus fejlődési ütem megtartása érdekében már az éves büdzsé tervezésekor – a nagyvállalatokhoz hasonlóan – 2-3 százalékát az árbevételének érdemes üzletfejlesztési költségekre allokálni.
Így tisztítsd a csempét könnyen és okosan!
A hidegburkolatok tisztításával sokszor meggyűlik a bajunk, ugyanakkor a megfelelő eszközökkel pillanatok alatt csodát lehet művelni. Íme, a mi szuper tippjeink - így tisztítsd a csempét könnyen és okosan!
Rég volt ilyen rossz helyzetben a brit gyáripar
A gyáripar kibocsátási aktivitása hét és fél éve nem tapasztalt ütemben csökkent a múlt hónapban a csütörtökön ismertetett legfrissebb mérőszámok szerint, nem kis részben a brit EU-tagság megszűnését továbbra is övező bizonytalanságok hatására.
Zárul az olló - mi történt tavaly a magyar cégvilágban?
2019-ben 29 ezer új vállalkozás indult Magyarországon, és a trend további növekedést mutat 2020-ra is.
Meglepően erős lett az év végi BMI
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított decemberi értéke 53,9, ez alapján a válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be. 2018-ban a trend végig kedvező képet mutatott, ami folytatódott 2019-ben is - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
15 ezer kisvállalkozás bénultan várja az új évet
Ennyien nem tudtak még dönteni arról, hogy az eva helyett hogyan adózzanak 2020-ban. A legfrissebb, december 31-i adatok szerint még 15 728 olyan vállalkozás működik Magyarországon, amelyiknek idén új adózási formát kellett volna választania. Ezek a kisvállalkozások azért kényszerültek - volna - erre a döntésre, mert az eddigi adójuk, az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) megszűnik az év végével.
Nagyot kaszáltak a világ leggazdagabbjai
A világ ötszáz leggazdagabb emberének a vagyona idén mintegy 25 százalékkal, 1200 milliárd dollárral, 5900 milliárd dollárra nőtt.
Újra pénzhez juthatnak a magyar vállalatok - 32 millárdot adnak beruházásra
Folytatódik a nagyvállalati beruházási támogatás befektetés-ösztönzési program.
Komoly fejlesztés indul a hazai nyomdaipari cégnél
Jelentős, mintegy 100 millió forintos beruházással bővíti kapacitásait a Box Print nyomdaipari vállalat. A fejlesztésnek köszönhetően regionális szereplővé válhat a hazai tulajdonú cég.
Fontos pályázat jelent meg a magyar kkv-k számára
Egymilliárd forintos keretösszeggel megjelent a Professzionális felkészítés a tudatos külpiacra lépéshez kis- és középvállalkozások (kkv) számára elnevezésű kiemelt pályázati felhívás - jelentette be a Pénzügyminisztérium (PM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-nek nyilatkozva.
Adójogi törvénymódosítási dömpinggel zárult az év
Jövő év július 1-je fontos változásokat hoz az online számlázások és a nyugdíjas munkavállalók körében is. Az év végi törvénykezési napokon döntés született ugyanis arról, hogy 2020. június 30-a után a belföldi adóalanyok közti valamennyi ügyletet látni fog az adóhatóság. De arról is szavazott a Tisztelt Ház, hogy járulékmentességet kapnak a nemcsak munkaviszonyban, hanem pl. megbízási alapon dolgozó nyugdíjasok is. Az új szabályok könyvelési és adóalanyi szempontból is számos könnyebbséget hoznak - hangsúlyozta a DBH Finance szakértője, Sarinay Dávid.
Újra tömve vannak a bevásárlóközpontok
Ugyan már vége a karácsonynak, nem csitul a kereskedelemben a beszerzési láz.