Friss cikkeink

Jön az infláció, több reáleszközt érdemes tartani, mint korábban
Nem tudjuk pontosan, hogy mikorra ér el zavaróan magas szintet, de számos tényező arra mutat, hogy a magasabb infláció korszaka felé haladunk. Emiatt főleg reáleszközöket érdemes vásárolni, részvényeket, árupiaci termékeket és ingatlanokat.

Nem teszünk félre eleget a nyugdíjasévekre – kihívás előtt a nyugdíjrendszerek
Magyarországon is viszonylag kevesen tesznek félre a nyugdíjas évekre, az Európai Unión belül sereghajtónak számítunk a jelenlegi megtakarítási hajlandósággal.

Nem tartották be a szerződést – figyelmeztet a jegybank egy biztosító miatt
A szlovák jegybank lépett, az MNB ennek nyomán adott ki figyelmeztetést.

Kisállatok és gyermekek – mire adják az adójuk 1 százalékát a magyarok?
Az adójuk 1+1 százalékát felajánlók évről évre milliárdok sorsáról dönthetnek, legtöbben gyermekek gyógyítására és állatmenhelyekre szánják az adóforintokat - írja a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Egyre többen választják itthon a magánklinikákat a szüléshez
Örömteli év volt a tavalyi születésszám tekintetében hazánkban, hiszen megfordult a 2017-óta tartó lejtmenet. Budapesten azonban továbbra is csökkenés volt tapasztalható. A főváros abban is eltér az ország többi részétől, hogy az anyukák egyre gyakrabban választják a magánkórházakat. Ez a tendencia várhatóan tovább fog erősödni az egészségügyi szolgálati jogviszony és a hálapénz kivezetése miatt – hívta fel a figyelmet Straub Fanni, a tízéves FoglaljOrvost.hu alapítója.

Mérgezik a tengereket - semmit sem ért a szabályozás?
Az alacsony kéntartalmú üzemanyagok használata helyett a nagy hajótársaságok kiszűrik és az óceánba eresztik a szennyezőanyagot a hajók kipufogógázából, vízben lebegő szeméttelepeket hozva létre a kikötőkben, főleg a Karib-tenger térségében és Floridában.

Újranyitott üzleteket ellenőriztek - mivel volt a legtöbb gond?
Lassan egy hónapja annak, hogy újranyithattak a nem napi fogyasztási cikket árusító boltok is. A kapcsolódó veszélyhelyzeti szabályok betartását három hete ellenőrzi a fogyasztóvédelmi hatóság.

Koronavírus: biztató magyar adatok jöttek ki
Ezúttal mindösszesen 726 új fertőzöttet találtak.

Profitálnak a kereskedelmi bankok az állami forrásdömpingből?
A válság paradoxona, hogy látszólag aligha van gondja annak, aki – legyen vállalat vagy magánszemély – most akar bankhitelhez jutni. Hiszen az állam és a jegybank a koronavírus-járvány miatti válság negatív hatásait kezelendő bőven biztosít forrást, ráadásul a piacinál alacsonyabb kamattal, sőt, ingyen is. De hogyan hat az állami hitel- és egyéb finanszírozási dömping a banki kölcsönök árazására? Ennek járt utána a Piac&Profit a leginkább illetékeseknél, a bankoknál.

Energiaklub: "A szélenergiával nem számolni nemzetellenes és emberiségellenes döntés"
A kormány az uniós helyreállítási alap pénzeivel kizöldíti a hazai energiatermelést, de csak a napenergiára koncentrálnak, egyáltalán nem számolnak a szélenergiával. Az Energiaklub szerint az indok, amivel a stratégia a szélenergia mellőzését magyarázza, hamis.
Mégis emelhetik a minimálbért júliusban - derül ki a PM jelentéséből
Lesz mozgástér a minimálbér idei újabb emelésére a Pénzügyminisztérium jelentése szerint, számolnak a szochó csökkentésével a frissen elkészült konvergenciaprogram alapján.
Véleményt mondtak a magyar válságkezelésről
A magyar hatóságok gyorsan és határozottan reagáltak a járvány okozta válságra - derült ki az IMF vizsgálatából.
Figyelem! Módosult laptársaink klubrendezvényének időpontja - május 13-án Dávid Ferenc lesz a vendég
A VOSZ volt főtitkárát, gazdasági szakembert az újranyitásról fogják kérdezni: mely cégek fogják túlélni a járványt, és melyek lesznek kénytelenek megszüntetni a tevékenységüket.
Tömegek veszítik el a munkájukat a járványban - mi segíthet?
A koronavírus miatt átalakult munkaerőpiaci viszonyok sokakat nehéz helyzetbe hoztak, ebből például a pályaváltás, átképzés jelenthet kiutat.
Harc indult a külföldi munkavállalókért - komoly hátrány érheti az országot, ha alulmaradunk
Az elmúlt 5-6 évben megötszöröződött a külföldi munkavállalók száma Magyarországon. A koronavírus átmenetileg megakasztotta a növekedést, de már elindult a munkaerőpiaci visszarendeződés. A munkaerő iránti kereslet összességében még nem érte el a járványhelyzet előtti szintet, és szektoronként is eltérő képet mutat a piac, de már vannak olyan területek, ahol újra munkaerőhiány van. Így például nincs elég ember az élelmiszeriparban, feldolgozóiparban, bizonyos kereskedelmi területeken és a nyáron várható nyitatással, a balatoni turizmus beindulásával újabb több ezer emberre lesz szükség hirtelen.
Jó hír Müller Cecíliától - miről volt szó a hétfői operatív törzsön?
Holnap újabb nagy csomag Pfizer-vakcina érkezik, TAJ-szám nélküli itt élő külföldiek is regisztrálhatnak és a jövő héttől a 16-18 évesek is megkezdhetik az oltakozást - közölte az országos tisztifőorvos.
Átalakul a támogatási rendszer, kezdődik a spekuláció - ezek a cégek lehetnek a nyertesek
A regionális támogatás célja az egyes régiók gazdasági leszakadásának megakadályozása, felzárkóztatásuk elősegítése. A támogatásra való jogosultság mértékét az Európai Bizottság által jóváhagyott regionális támogatási térkép tartalmazza, amelyet mostanában módosítottak. Ezek alapján 2022. januártól nem lesznek többé hátrányban a Pest megyei cégek, sőt, ők lesznek a legnagyobb nyertesei a pályázati rendszernek.
Baleseti bejelentő: kitöltési útmutató
Szeretnéd biztonságban tudni családod? Balesetek mindenkivel történhetnek, kicsikkel, nagyokkal egyaránt, ezekben a váratlan helyzetekben jól jöhet egy kis extra segítség, amit az Otthonangyal Partner balesetbiztosítás nyújt!
Társasági adó: itt vannak a legfontosabb adóalap-módosító tételek
A társasági adó (tao) összege jelentős mértékben csökkenthető Magyarországon, ha a vállalkozás nemcsak az előző évi rutin alapján állítja össze az adóbevallását, hanem ismeri és él is a különböző adóalap csökkentési lehetőségekkel. A Mazars összegyűjtötte a legfontosabb adóalap-módosító tételeket.
A fiatalok társkeresője
A társkeresés sosem egyszerű, legyen szó az ifjúságról, a felnőtt vagy épp az örökifjú korosztályról. Nincs olyan időszak, amikor azt lehetne mondani, hogy most igazán könnyű dolga van valakinek, aki ismerkedni vágyik.
Nagyvállalati beruházások: eddig 42 milliárdot adott rá a kormány
A nagyvállalati beruházási támogatási program keretében a napokban három, összesen 3,5 milliárd forint értékű fejlesztés valósult meg, amelyből az állami támogatás 1,2 milliárd forintot tett ki - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalára felkerült videóüzenetében.
Fény az alagút végén? Imét növekedést jelez a BMI
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított áprilisi értéke 50,8 pont volt, ami nagyobb a márciusi 48,8-nál, de a hetedik legalacsonyabb áprilisi érték 1995 óta - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Járvány az országban: mit mutatnak a hétfői adatok?
Ezúttal 1219 új fertőzöttet azonosítottak.
Rengeteg a bizonytalanság és a változás - mit tehetnek most a vezetők?
A sok szempontból minden eddiginél több bizonytalansággal küzdő, a világjárvány által megtépázott világban még komolyabb feladat hárul a cégek menedzsmentjére, hiszen a saját bizonytalanságuk mellett a munkatársak kétségeivel is számolva kell átnavigálniuk egy rengeteg változást hozó pandémia utáni világba.
Sok a késedelem: egyre nagyobb problémát jelentenek a kintlévőségek a magyar gazdaságban
Hetekkel vagy akár hónapokkal később kiegyenlített számla? Túl sokaknak ismerős ez a magyarországi gazdasági élet szereplői közül. A hazai gazdasági kultúrában ez egy állandósult probléma, és a cégműködés állandó velejárója a kintlévőségek kezelése.
Még mindig sok a hiba a hazai építkezéseken
A hazai építőipari vállalkozások a tavalyi 9 százalékos visszaeséssel szemben az idén 9-10 százalékos növekedésre számítanak az ágazatban – ez derült ki az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) 400 cég megkérdezésével végzett felméréséből.
A járvány után kissé csökkenhet a távmunka szerepe
A koronavírus válság okozta pandémiás helyzet hatására a távmunka elkerülhetetlenül a mindennapok részévé vált.
Ki jár jól azzal, hogy átalakul az irodapiac?
Új kkv-kör jelenhet meg a home office után megint benépesülő irodaházakban, elsősorban a szolgáltató szektorból.
Nem várt területen okozhat drágulást a koronavírus
A mezőgazdasági gépek áremelkedése várható a világjárvány hatásaként
Hiába javul a hangulat, még mindig aggódnak a cégek
Folytatódott az elmúlt hónapban a globális vállalati szektor hangulatának javulása, de a koronavírus-járványhoz kötődő üzleti aggodalmak továbbra is jelentősek.
Élet a home office után - mi jöhet az ingatlanpiacon?
Az elmúlt évben ugrásszerűen megnőtt a home office és távmunka aránya. Amennyiben ez a foglalkoztatási forma a járványhelyzet enyhülése után is a mindennapok része marad, az az otthonválasztás szempontjait is befolyásolhatja. Az OTP Ingatlanpont szakértője azt vizsgálja, hogy az otthoni munkavégzés hosszútávú jelenléte hogyan alakíthatja át az ingatlanpiacot.
Nemcsak a járványról szól majd a következő hét Magyarországon
Több statisztikai jelentés várható a jövő héten, kiemelkedik közülük a márciusi ipari termelésről szóló, és a márciusi kiskereskedelmi, valamint a külkereskedelmi forgalomról szóló statisztika.
Hogy alakultak a vasárnapi koronavírus-számok?
Lényegesen lelassult az oltás szombaton az előző napokhoz képest. Meghalt 101 beteg a koronavírus járvány miatt Magyarországon.
Kell-e változtatni a marketingen pandémia idején?
A COVID-19 járvány mindenkinek változást hozott az életébe, rengeteg mindent kellett átértékelnünk és megváltoztatnunk. Rá kellett jönnünk, hogy ez nem egy gyorsan tovatűnő jelenség, hanem hosszabb ideig együtt kell élnünk vele, meg kell szoknunk, hogy az élet másképp működik.
Sok cég állt át a távmunkára, sok került nehéz anyagi helyzetbe, és sajnálatos módon sok meg is szűnt. A korábbiaknál sokkal többféle tevékenység került át az online térbe, felgyorsult a digitális átalakulás. Az új helyzet előnybe juttatta azokat a vállalkozásokat, akik tudtak alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Ehhez szedtünk össze néhány használható ötletet.
Koronavírus: hogyan változott a hazai autósok viselkedése?
Tudatos és felelős döntésekkel igyekeznek csökkenteni a fertőzésveszély kockázatát a hazai autósok - derül ki a Hankook legfrissebb online felméréséből. A válaszolók elsöprő többsége tisztában van az óvintézkedések fontosságával és be is tartja azokat. De vajon mennyire számíthatunk egymásra? Csökkent-e az egymás iránti bizalom az elmúlt évben, vagy sikerült alkalmazkodnunk a járvány miatt bevezetett korlátozásokhoz?
Benyújtották a programot – így indítanák újra a magyar gazdaságot
Benyújtotta a Pénzügyminisztérium a Konvergencia Programot.
"Emberekben, értékajánlatokban vagy megoldásokban hiszünk" - interjú a PortfoLion partnerével
Az OTP-csoporthoz tartozó PortfoLion Capital Partners a világ egyik legmeghatározóbb, korai fázisú befektetésekre szakosodott cégével, a Creandummal közösen tízmillió eurót fektetett be az online csalások megelőzésére specializálódott SEON Technologies Kft.-be. Ennek kapcsán beszélgetett a Piac&Profit Pozsonyi Gáborral, a PortfoLion Capital Partners partnerével.
Célegyenesbe fordult a diákverseny
Egy zalaegerszegi és egy orosházi gimnázium csapata jutott be utolsóként a második alkalommal megrendezett Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! verseny május 19-ei országos döntőjébe.
Koronavírus: Orbán Viktor megnevezte a következő célt
A miniszterelnök rövid videóban a Facebookon beszélt.
Újabb országokba nyílt meg az út a beoltottak előtt
Függetlenül a vakcina típusától kölcsönösen elismeri egymás oltási igazolását Magyarország és Szlovénia, jelentette be Szijjártó Péter. A napokban hasonló megállapodás született már két másik balkáni országgal, Szerbiával és Montenegróval is.
Környezetbarát cégek: nem minden zöld, ami annak tűnik?
Az európai fogyasztók többet rendelnek az internetről és igyekeznek minél gyakrabban helyben vásárolni – derült ki az Európai Bizottság felméréséből, melyben 23 gazdasági ágazatban mérték fel a fogyasztói tapasztalatokat a COVID-19 járvány idején.
Méltányosabb lehet a NAV a járvány miatt
Kérelemmel menthető ki a beszámolók, illetve az azokhoz kapcsolódó bevallások május 31-ei határidejének elmulasztása az idén - közölte Izer Norbert.
Akadályozza a szabad versenyt az Apple? Megszólalt az EU
Az Európai Bizottság állasfoglalása szerint az Apple amerikai informatikai óriáscég visszaélt piaci helyzetével, ami torzítja a versenyt a zenei szolgáltatások piacán - közölte Margrethe Vestager versenypolitikáért felelős biztos.
A 4 milliós álomhatáron túl: mit mutatnak a mai koronavírus-adatok?
Jöhet a nyitás második fokozata a 4 milliónál több beadott oltás után - ezek a mai számok.
“De hol hagyjuk az autót?” - tippek a biztonságos és megfizethető reptéri parkoláshoz
Képzeld el a pillanatot…..végre utazhatsz; repülőjegy és szállás lefoglalva, az egyetlen kis bőröndöddel, csinos ruhában, tökéletes frizurával, mosolyogva sétálsz a terminál felé, a szádban már érzed a első korty tengerparti koktélod ízét.
Tisztára, mint a filmeken… és ekkor elhangzik a kijózanító kérdés, ami minden utazás előtt felmerül, mióta létezik a “ferihegyi repülőtér”: hol hagyjuk az autót? Ugye ismerős a jelenet? De semmi pánik! Már létezik a tökéletes megoldás, és ami a legjobb az egészben, hogy napi egy mozijegy áráért bárkinek elérhető.
Elárulta a NAV, merre csaphatnak le a revizorok
Frissítette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Adótraffipax névre keresztelt listáját, azaz megyei bontásban nézhető, hol és milyen ellenőrzésekre számíthatnak a vállalkozások.
Nem érdemes halogatni a menedzserszűrést
A koronavírus-járvány a menedzserszűrésekre is rányomja a bélyegét. Nemcsak azért, mert a betegség tüneteihez most még a karanténfáradtság is társul, hanem azért is, mert jóval kevesebben jutnak el a vizsgálatokra. Úgy tűnik, egyre inkább Post-Covid szűrésekre járnak az emberek.
Magyar Pimodán az ötvenes években
Kevéssé ismert tény, hogy a mindenféle prüdériával megvert és megálmodott ötvenes években teret engedtek egészen különös udományos kísérleteknek is; így került sor ismert magyar írók, így Abody Béla, Juhász Ferenc és Nemes Nagy Ágnes részvételével tudatmódosító szerek kipróbálására, a testi és lelki tünetek orvosi megfigyelésén túl persze a valóban izgalmas kérdés, hogy mindez a tapasztalat hogyan szüremlett át, miként jelent meg az említett írók műveiben. Minderről Havasréti József, irodalomtörténészt, írót kérdeztük, aki a témát, persze fikciós jelleggel, de két regényében is feldolgozta.