Friss cikkeink
Kedvezményes konstrukciót kapnak a vállalkozások
A koronavírus-járvány utáni gazdasági fenntartható növekedés érdekében július 1-től elindul a Széchenyi Kártya Program keretein belül a Széchenyi Kártya Újraindítási Program, amelynek keretében többféle kedvezményes finanszírozási konstrukciót, köztük támogatott lízingfinanszírozást igényelhetnek a magyar vállalkozások. A programnak köszönhetően a Széchenyi Kártya Újraindítási Programban elérhető lízingkonstrukciók éves kamata maximum 0,5 százalék lehet az állami kamattámogatás miatt. A rendkívül kedvező finanszírozási alternatíva a Magyar Lízingszövetség szerint lehetőséget ad a vállalkozásoknak arra, hogy alacsony költség mellett új eszközberuházásokat valósítsanak meg, ezzel támaszt adva a gazdasági növekedésnek.
Új kihívások előtt a startupok
Ételpazarlás, közlekedési balesetek, környezetvédelem és túlterhelt egészségügyi rendszer – ezekre a problémákra is megoldást ad a technológia, derült ki a „Társadalmi hasznosság startupként? Lehetséges!” című online kerekasztal-beszélgetésen, amelyet a Microsoft Magyarország rendezett. Az említett megoldásokon dolgozó startupok szerint a felhőtechnológia és a mesterséges intelligencia értő kezekben társadalmi és üzleti értelemben egyaránt képes értéket teremteni. A hazai startupok jórésze nagyvállalatokkal együttműködve fejleszt és a támogatásukkal keresi a piacra lépés lehetőségeit.
Örülhetnek az autósok – emiatt nem akadékoskodhatnak a biztosítók
Szabadon választhatnak alkatrészkereskedőt az autósok a javításoknál és ezért nem érheti őket hátrány a biztosítónál - közölte a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége (GÉMOSZ).
Nyári munka: mire számíthatnak a diákok után adózó cégek?
Az adóhivatal közzétette a részleteket.
Változik egy postai szolgáltatás díja
A Magyar Posta megújítja vámügynöki szolgáltatásának díjazását július 1-től, mert ekkortól megszűnik az Európai Unión kívülről rendelt, 22 eurónál kisebb értékű termékek áfamentessége és vámeljárás, valamint áfafizetési kötelezettség lép fel - közölte a társaság.
Bizalmi vagyonkezelés: ez az 5 leggyakoribb tévhit
Bár a magyarországi bizalmi vagyonkezelés az utóbbi években kitört a jogászszakmai körökből, és egyre ismertebbé vált az üzleti életben, még hosszú az út odáig, hogy olyan általánosan elterjedt intézménnyé váljon, mint a „trust” az angolszász világban. Friss és a magyar polgári jogtól valamelyest rendszeridegen konstrukcióról lévén szó, nem különösebben meglepő, hogy a közgondolkodásban egyelőre számos tévhit tartja magát. Simon Stella, az AegisLegal szakértője segít eloszlatni ezeket.
Találomra költik a pénzüket a Facebookon a magyar kkv-k
A magyarországi kkv-k közel fele végez digitális marketing tevékenységet, ám döntő többségük előre átgondolt stratégia híján, lényegében találomra költ - derült ki az idén tavasszal felvett, harmadik, átfogó Digiméter kutatásból. Emellett a kampányok utólagos kiértékelése és általában a marketing célú adatok kezelése sem professzionális módszerekkel történik, ami nyilvánvalóan megnehezíti a tudatos tervezést. A kutatás azt is vizsgálta, hogy a vállalatok terveznek-e javítani a helyzeten.
Koronavírus: kijöttek a szerdai adatok
Egy nap alatt 107 új fertőzöttet találtak.
Önfoglalkoztatók támogatása: sokaknak kell a 219 ezer forint
Kimagasló az érdeklődés a 219 ezer forintos egyszeri támogatás iránt, a meghirdetés óta eltelt egy hétben már több mint másfélmilliárd forint értékben érkeztek be kérelmek – mondta Bodó Sándor.
Kénytelenek árat emelni az építőipari cégek
Az építőipari vállalkozások az építési költségek (például építőanyagok, munkaerőköltségek) országos szinten 5-9 százalékos, Budapesten viszont több mint 10 százalékos áremelkedésére számítanak a második fél évben - közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ).
Hogyan adóznak a kriptodevizák Magyarországon? Itt vannak a változások, részletesen
A Pénzügyminiszter május közepén jelentette be, hogy 50 százalékkal csökkentik a kriptokereskedésből származó jövedelmek adóját annak érdekében, hogy a befektetőket a digitális tokenekkel, például a Bitcoinnal való kereskedésből származó jövedelmük bevallására ösztönözzék.
Óriási a hiány: ismét rövid munkaidőt vezettek be egy német autógyárban
A globális chiphiány miatt ismét rövidített munkaidőt vezetett be a Daimler autógyártó két németországi üzemében a héten.
Összecsap Magyarország és Portugália: mutatjuk, mi az állás az ingatlanpiacon
Egy 100 négyzetméteres budapesti lakásért 34 százalékkal rövidebb ideig kell dolgozni a nettó átlagfizetések alapján, mint Portugália fővárosában, Lisszabonban.
Elfogadták a költségvetést - Varga Mihály üzent
Az Országgyűlés elfogadta Magyarország jövő évi költségvetését, az újraindítás költségvetését - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter videóüzenetében.
Nagyot csökkent a magyar disznók ára
Áprilisban 15,5 százalékkal volt magasabb a mezőgazdasági termékek átlagos felvásárlási ára, mint egy évvel azelőtt.
Egyre több utas fordul meg a reptéren - éledezik a légiforgalom
Biztató számokat közölt a Budapest Airport.
Vizsgálódik a GVH – tisztességtelen lehet a Wish?
A Gazdasági Versenyhivatal eljárást indított a Wish online piactere működési gyakorlatának vizsgálatára, mert vélhetően tisztességtelen a webáruház ár- és kedvezményfeltüntetési rendszere - közölte a hatóság.
Szédítő növekedés a járvány alatt: exportkényszerbe került a magyar e-kereskedelem
Szédítő növekedésen ment át a hazai e-kereskedelem a pandémia alatt. Az online kiskereskedelem 45 százalékos rekordbővülést követően 909 milliárd forintos forgalmat ért el tavaly. Igen ám, de ennek 41 százaléka a tizenöt legnagyobb e-kereskedőnél realizálódott, melyek közül mindössze öt magyar. Az öt legnagyobb forgalmú online FMCG, azaz napi fogyasztási cikkeket értékesítő e-kereskedő közül pedig egy sem. A külföldi e-kereskedők térnyerése egyre nagyobb; külpiacra lépést sürgetnek a szakértők.
Döcögős a magyar építőipar – hogy teljesítettünk a lezárások alatt?
Áprilisban az építőipari termelés 7,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, és munkanaphatással kiigazítva 7,3 százalékkal kisebb volt a márciusinál - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Ismét jön a pénzeső: még mindig pályázhat, aki elektromos autót akar
Óriási az érdeklődés a pályázati forrás iránt.
Koronavírus-számok: hogy áll most Magyarország?
Alacsony az újonnan beadott oltások száma.
Mit jelent az óriási adóalap-kedvezmény? Ez a támogatás éri meg inkább a cégeknek
A napokban kihirdetett tavaszi adócsomag egyik meglepetése volt a közfeladatot ellátó vagyonkezelő alapítványok részére adott támogatás utáni 300 százalékos adóalapkedvezmény. A kormány adópolitikájától nem idegen a meghatározott célra felajánlott összegek után adott adókedvezmény, de ennek mértéke kiemelkedik a többi közül.
Fehéredik a gazdaság - egyre rendesebb a könyvelés
Az elektronikus fizetés és az online számlázás nemcsak a pénzügyi szolgáltatásokat teszi könnyebbé, gyorsabbá és biztonságosabbá, de a gazdaság kifehérítését is nagyban segíti.
Létszámbővítésben gondolkoznak a németek
A német kis- és középvállaltok negyede tervezi alkalmazottai számának növelését a pandémiát követően a Handelsblatt hétfői számában idézett felmérés alapján.
Örülhetnek a cégek: lesz, hogy nem kell befizetni ezt az adót
A szochó esetében jár a könnyítés a tanulószerződéses foglalkoztatás során.
Élet a GDPR után: még mindig küszködnek a cégek
Három éve lépett hatályba az Európai Általános Adatvédelmi Rendelet (GDPR). A vállalkozások, tartva a kilátásba helyezett bírság extrém magas összegétől, nagy lendülettel igyekeztek megfelelni a szabályoknak, ám az elmúlt években mintha ez a tendencia alább hagyott volna. Az adatvédelmi keretrendszer szabályozásában vannak még hiányosságok, miközben egy-egy adatvédelmi incidens komoly anyagi-, és presztízsveszteséggel jár. Vajon mennyire érettek most a vállalkozások adatvédelmi szempontból?
140 milliós fejlesztésbe kezd az egyik legismertebb magyar ruhacég
A napokban bejelentett ruhaipari pályázat segítségével 140 millió forintból fejleszt a Sugarbird Kft. - közölte a pénzügyminiszter.
Újból elérhető a támogatás, amire sokan vártak
Lehet pályázni az elektromos autók vásárlásához nyújtandó segítségre.
Megugrott az ipar a járvány után
Áprilisban az ipari termelés 58,8 százalékkal meghaladta az előző év áprilisának rendkívül alacsony bázisszintjét, amely a koronavírus-járvány miatt hozott korlátozó intézkedések következtében tavaly 36,9 százalékkal esett vissza 2019 azonos hónapjához viszonyítva.
Turizmus a járvány után: a kormány javaslatokat vár
Kitolathat a vakvágányról a budapesti turisztikai szektor.
2-3 év múlva elérhető lehet a 200 ezer forintos minimálbér
Orbán Viktor miniszterelnök belengette a 200 ezres minimálbért. A kormányzati célkitűzéssel a munkáltatói érdekképviseletek is egyetértenek, miközben az emelés mértéke nagyban függ majd az inflációtól, továbbá attól, hogyan alakul a magyar gazdaság teljesítménye a következő években.
Agglomerációs keringő: melyik a legkedveltebb célpont?
Továbbra is a fővárosi agglomeráció a legkedveltebb ingatlanpiaci célpont, derült ki az Otthon Centrum elemzőinek tanulmányából, amelyben többek között a világjárvány előtti időszak vándorlási mutatóit összegezték.
Hatalmas vakcinaadományt küldenek a szegényebb országoknak
Több mint egymilliárd adag koronavírus-vakcinát adományoz a kevésbé tehetős országoknak a hét vezető ipari hatalom csoportja (G7) - jelentette be a Hetek háromnapos angliai csúcstalálkozójának zárónapja után Boris Johnson brit miniszterelnök.
Megingatja a családi békét, ha frissíteni kell a kütyüket
A felhasználók eszközfrissítésekkel kapcsolatos attitűdjét vizsgáló globális szintű Kaspersky-felmérés arra a megállapításra jutott, hogy a frissítési tevékenység családi üggyé vált.
Valaki nagyon együtt akart utazni Jeff Bezossal
Egy meg nem nevezett licitáló 28 millió dollárt (nyolcmilliárd forint) fizetett, hogy Jeff Bezossal és öccsével, Markkal az űrbe utazhasson.
Harc a túlórák ellen: miért éri meg a cégeknek a diákmunka?
Nyáron, az iskolai időszak végével a diákok nagy része munkalehetőség után néz, hogy abból finanszírozhassa meg a nyaralását, szórakozását vagy éppen a következő szemeszter tandíját. De miért éri meg a munkáltatóknak diákokat alkalmazni, pár hónapra betanítani őket, ha kis túlórával a főállású kollégák is el tudják végezni a szükséges plusz munkát?
Mire figyelnek majd a héten Magyarországon?
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés és az építőipar áprilisi teljesítményének adatai.
Megnyitja a kormány a pénzcsapot – 200 milliárd forintra pályázhatnak a cégek
Komoly pályázati pénzek válnak elérhetővé hamarosan.
Megéri most állampapírt vásárolni
Június 30-ig nemcsak azért érdemes otthonról online állampapírt vásárolni, mert biztonságos, kényelmes és ingyenes, hanem azért is, mert addig tart a Kincstár nyereményjátéka - tájékoztatta Tállai András az MTI-t.
A hackerek a kriptodevizákra utaznak – hogy sétálnak el több milliós zsákmánnyal?
A bányászvírusok új, módosított változatainak száma 2021 márciusában több mint a négyszeresére nőtt.
A járvány után: nagy felújításokba fognának bele az ingatlantulajdonosok
A kerttel, udvarral vagy terasszal rendelkező ingatlantulajdonosok közel 60 százalékánál napirenden van, hogy komolyabb felújításba kezdjenek a következő egy évben – derült ki az 1100 fő megkérdezésével, május közepén készített Semmelrock Stein+Design Burkolatkő Kft., reprezentatív felméréséből.
Kezd magához térni a turizmus Magyarországon – megtriplázódott a forgalom?
Jelentős a javulás a tavaly májusi számokhoz képest.
Küzdeni a céljainkért: mennyire kitartóak a magyarok?
Életünk velejárója az állandó változás, amely sok esetben boldogságot okoz, de néha feszültséggel is jár. Az elmúlt bő egy évben tapasztalt nehézségek, a járványhelyzet okozta kihívások még inkább megtaníthattak bennünket arra, hogy elviseljük ezeket a változásokat.
Soha többet járvány: fogadkoznak a G7-ek
Minden lehetséges eszközzel meg kell akadályozni a koronavírus-járványhoz hasonló újabb pusztító pandémiák kialakulását - áll abban a globális egészségügyi deklarációban, amelyet várhatóan szombaton fogadnak el a hét vezető ipari hatalom angliai csúcstalálkozójának résztvevői.
Adótörvények: néhány változást már most ki lehet használni
A jövő évi adótörvény több kedvező szabálya már alkalmazható, június 10-től ugyanis többféle jövedelem vált adómentessé, és megnőtt az egyetemet támogató cégek adókedvezménye is. Az energiaellátók már az idei évre alkalmazhatják a kedvező veszteség elszámolási szabályokat, és már az idén fehéredhet a kriptopiac is - tájékoztatta Izer Norbert az MTI-t.
Koronavírus: véget értek a nagy céges átszervezések?
Az elmúlt egy év hullámvasút volt a cégek számára. A járvány három szakasza igen eltérően érintette a vállalatokat cégmérettől és szektortól függően, mára azonban egyre többen látják annak kedvező hatásait is – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index kutatásából.
Mentőövet kapnak a fizetésképtelenség határára sodródott vállalkozások
2022. július elsején lép hatályba az új szerkezetátalakítási törvény, amely megoldást nyújthat a fizetésképtelenség határára sodródott vállalkozások pénzügyi nehézségeinek korai kezelésére, talpra állításuk ösztönzésére, valamint fizetőképességük helyreállítására. Az új, fizetésképtelenséget megelőző szerkezetátalakítási eljárás leginkább a csődeljárás alternatívája lehet; ebben az esetben azonban az adós alapvetően maga döntheti el, hogy mely hitelezőivel tárgyal és kiket von be a folyamatba. A DLA Piper Hungary szakértői összefoglalták az új reorganizációs lehetőségekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Mikor úszhat újra olajban a világ?
A világ olajkereslete 2022 végére eléri a krízis előtti szintet a Nemzetközi Energiaügynökség pénteken publikált legfrissebb prognózisa alapján.