A befektetési alapok esetében az elmúlt hónapban a tőkeáramlások eredője közel 47 milliárd forintot mutat. A kategóriák esetében vegyes a kép. A legnagyobb tőkebeáramlás a kötvényalapoknál történt, míg a legnagyobb tőkekiáramlás a részvényalapoknál. Megtörtént, amire már számítani lehetett az elmúlt pár hónap trendjét látva: nem a pénzpiaci alapok már a legkisebb kategória, hanem a tőkevédett alapok. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a BAMOSZ tagok által kezelt befektetési alapok összvagyona 2 százalékkal növekedett az év ötödik hónapjában. A hónap végén a BAMOSZ tagok mindösszesen 7.685 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban.
A pénzpiaci alapokhoz közel hat milliárdnyi tőke érkezett, amihez a hozamok is hozzá tudtak tenni. Összességében 21,9 százalékos a vagyonnövekedés, ami messze a legnagyobb érték a kategóriák között. Bejött az előző havi várakozás, ami szerint a legkisebb kategória cím máshová kerül. Megtörtént tehát az előzés, ami ilyen hozamkörnyezet mellett várható volt.
A kötvényalapokhoz ömlött a friss tőke. 42,7 milliárdnyi érkezett, amely kiemelkedik a kategóriák között. A rövid futamidejű kötvényalapok esetében 46,3, milliárdos beáramlást láthattunk. A hosszú futamidejű kötvényalapoknál tőkekiáramlást láthattunk 2,2 milliárdos értékben. A szabad futamidejű kötvényalapoknál szintén tőkekiáramlás volt 1,4 milliárd forintnyi értékben. A hozamok is segítették a vagyonnövekedést, így mindösszesen 3,9 százalékkal nőtt a nettó eszközérték a harmadik legnagyobb kategóriánál.
A vegyes alapoktól 4,3 milliárdnyi tőke távozott. A hozamok ezt át tudták billenteni, így a kategória vagyona 1 százalékkal nőtt a hónap során. Egyre erőteljesebben rajzolódik ki az a tendencia, hogy a kiegyensúlyozott vegyes alapok a legnagyobb a három alkategória közül és erőteljesen növekszik az itt kezelt vagyon. Az értékesítés itt pozitív volt (11,5 Mrd) szemben a két másik alkategóriával.