Bamosz cikkek
Októberben a forint gyalázatosan teljesített
Október is kedvező az alapok szempontjából.
Plusz 95 milliárd forint ment a befektetési alapokba
A befektetési alapokban kezelt vagyon augusztusban 0,6 százalékkal nőtt.
Ömlik a pénz ezekbe a befektetésekbe
Júliusban 2,1 százalékkal növekedett a befektetési alapokban kezelt vagyon.
Vége a kötvényalapok nagy szárnyalásának
Újra növekedési pályán a befektetési alapok.
A befektetési alapok plusz 82 milliárd forintot könyvelhettek el
Kisebb májusi emelkedés.
Milliárdok távoztak a befektetési alapokból
A befektetési alapokban kezelt vagyon 6 milliárd forinttal csökkent.
Mi most a legnépszerűbb befektetés a magyaroknál?
A befektetési alapokban kezelt vagyon 2,9 százalékkal, 445 milliárd forinttal nőtt márciusban.
A rövid futamidejű kötvényalapok a legnépszerűbb befektetési cél a magyaroknak
Az infláció megmozgatta a párnacihákban tartott pénzeket.
Kötvényalapok a kedvenc befektetési célpontjai a magyaroknak
Nem lankad a magyarok megtakarítási és befektetési kedve.
Még mindig gyűjtögetnek a magyarok, de már csökken a lelkesedés
Csökkenő ütemű növekedés.
Hízott a befektetési alapok vagyona
Szeptemberben 3,6 százalékkal, azaz 438 milliárd forinttal 12 734 milliárd forintra nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon.
Kötvényrajongók lettünk
Továbbra is bizalom övezi a befektetési alapokat.
Gyakorlatilag nincs konkurenciája a kötvénybefektetéseknek jelenleg
Bizalom övezi a befektetési alapokat.
Megvan, hova özönlik a friss tőke
Márciusban 2,6 százalékkal, azaz 256 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon.
Szépen gyarapodnak a befektetési alapok
További vagyonnövekedés.
A rövid futamidejű kötvényeket vesszük, mint a cukrot
Új év, régi trendek.
Szépen teljesítenek a hazai pénzpiaci alapok
2022 - a rövid futamidő éve.
Vannak sötét fellegek a horizonton, de most is nőttek a befektetési alapok
Rövid futamidejű kötvényalapok minden mennyiségben.
Az év eleji ijedtség után újra szépen híznak a befektetési alapok
A kötvényalapok a legnépszerűbbek.
A kötvényeket szereti a magyar
Szeptember is a kötvényalapokról szólt.
Az év eleji nagy ijedelem után ismét nőtt a befektetési alapok vagyona
Bamosz: a befektetési alapok vagyona 2,5 százalékkal nőtt augusztusban.
Nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon
A befektetési alapokban kezelt vagyon 2,9 százalékkal, 224 milliárd forinttal 7976 milliárd forintra nőtt július végére.
Nagyon jó hír, végre komolyan nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon
Májusban 2 százalékkal, azaz 151 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon. Ami a tőzsdéket illeti a fejlett piacon negatív nulla, a fejlődő piacokon pozitív nulla volt az elmozdulás. A magyar börze ezzel szemben jelentősen alulteljesített. A devizapiacon a forint az euróhoz képest jelentősen gyengült, a dollárral szemben pedig gyengült.
Nagy riadalom volt a befektetési alapoknál, most megállt a vagyoncsökkenés
Áprilisban 0,3 százalékkal, azaz 23 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon. Ami a tőzsdéket illeti a fejlett piacon nagyobb, a fejlődő piacokon ettől kisebb csökkenés történt. A magyar börze szintén negatív tartományban zárta a hónapot, de jobban szerepelt az átlagnál. A devizapiacon a forint az euróhoz képest gyengült, a dollárral szemben pedig jelentősen gyengült.
Egyetlen hónap alatt 55 milliárd forinttal csökkent a befektetési alapokban kezelt vagyon
Márciusban 0,7 százalékkal, azaz 55 milliárd forinttal csökkent a befektetési alapokban kezelt vagyon. Ami a tőzsdéket illeti a fejlett piacon már kisebb emelkedést figyelhettünk meg, míg a fejlődő piacokon további csökkenés történt. A magyar börze ezúttal a fejlett piacot követte. A devizapiacon a forint az euróhoz képest gyakorlatilag nem változott, míg a dollárral szemben némileg tovább gyengült.
Ritka pillanat, csökkent a befektetési alapokban kezelt vagyon
A befektetési alapok történetében egyszer volt hasonló nagyságú vagyon csökkenés, a járvány kitörését követően. Akkor ez magyarázható volt a pandémiával, most azonban az okok jóval összetettebbek.
52 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapok vagyona
Októberben 0,8 százalékkal, 52 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon, a hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének tagjai összesen 6485 milliárd forintot kezeltek, amivel elérték a februári, azaz a vírus előtti szintet – közölte a szervezet.
500 milliárddal hízlalták a befektetők tavaly az alapokat
2010 negyedik negyedév végére ugyan mintegy 21 milliárd forint távozott az alapokból, azonban a teljes év egészében több mint 500 milliárd forinttal bővült a befektetési alapok vagyona - derült ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) legfrissebb statisztikából. A legtöbb friss tőkét a zártkörű részvényalapok vonzották, míg a nyilvános alapok közül az ingatlanalapok voltak a legnépszerűbbek.
A lakosság jelentős visszaváltásba kezdett...
Az év második felében gyorsan változott a hangulat a tőkepiacokon, így decemberben ismét pozitív események váltották a novemberi pesszimizmust. Ennek megfelelően az intézményi befektetők decemberben ismét aktívabbak voltak, az év közepén tapasztalt lakossági tőkebeáramlás október óta tapasztalt elmaradása után viszont a lakosság jelentős visszaváltásba kezdett - derült ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) legfrissebb jelentéséből.
Öntik a magyarok a pénzt az alapokba
A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) legfrissebb, negyedéves összesítése szerint a lassuló globális tőkepiaci környezet ellenére töretlen a befektetési alapok népszerűsége, és mintegy 250 milliárd forint friss tőkét vonzottak az év első három hónapjában. Ezzel az összvagyon elérte a 3 344 milliárd forintot.
Befektetési alapok: vissza 2008-ba
Míg 2008-ban a befektetési alapokban kezelt vagyon 21 százalékkal zsugorodott, addig a tavalyi évben csaknem ugyanennyivel, 19 százalékkal bővült a piac - derül ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) adataiból.
Újra bíznak a befektetők a részvényekben
Az utóbbi években folyamatosan nőtt az intézményi megtakarítások (pénztárak, unit-linked biztosítások megtakarításai) összetételében a külföldi részvények aránya, és - bár e tekintetben kisebb visszaesések voltak - a magyar papírokból is egyre több került a portfóliókba. A tendencia a tavalyi év nagy részvénypiaci visszaesései miatt megtorpant egy időre, de az idei harmadik negyedévben ismét mind a magyar, mind a külföldi részvények aránya jelentősen nőtt.
Válság előtti időkre emlékeztet az október
Októberben átrendeződés kezdődött a befektetési alapok piacán: a likviditási alapok helyett a pénzpiaci, a kötvény és az ingatlanalapokat fedezték fel újra a befektetők, akik a változékony tőkepiaci helyzet ellenére is kitartanak az alapok mellett. Az intézményi, és a lakossági befektetőktől is folyamatosan friss tőke áramlik a piacra az idei második félévben, így az elmúlt hónap is pozitív szaldóval zárult.
Újra lehet nagyot keresni az alapokkal
A pozitív tőkepiaci hangulat meghozta eredményét, február óta először regisztráltak tőkebeáramlást a hazai befektetési alap piacon, és visszatértek a korábbi hónapok kiugró hozamai is. A legtöbb alapkategória esetében nőtt a vagyon, bár az ingatlanalapok és a garantált alapok esetében továbbra is tart a tőkekivonás miatti csökkenés. Leggyorsabban a zártkörű alapok, illetve a részvényalapok vagyona nőtt, de az előző hónapokhoz képest új befektetéseket láthattunk más magasabb kockázatú (származtatott, árupiaci) alapok esetében is.
Már ez is eredmény: nem csökkent az alapok vagyona
Nem csökkent tovább márciusban a befektetési alapok összesített vagyona, ami elsősorban a részvényalapok kiugró havi hozamának, és a zártkörű alapoknak volt köszönhető. Az intézményi befektetők bizalmát jelzi, hogy a zártkörű alapok vagyona a jelentős új tőkevonzás miatt is nőtt. - írja a BAMOSZ közleményében.
Van jó hír is: januárban pozitív volt az alapok hozama
A befektetési alapok összesített vagyona 2009. első hónapjában stabilizálódott, sőt kis mértékben nőtt, ami az elmúlt év végi tőkekivonási tendenciát követően nyugodtabb piaci magatartásra utal. A továbbra is negatív külső hangulat ellenére 7 százalékkal nőtt a részvényalapok vagyona.