A befektetési alapok esetében az elmúlt hónapban a tőkeáramlások eredője 162 milliárd forintot mutat. Az egyes kategóriák esetében vegyes a kép, de érdemes kiemelni a rövid lejáratú kötvényalapokat, ahol az értékesítések domináltak, ahogy azt már megszokhattuk a korábbi hónapok folyamán. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a BAMOSZ tagok által kezelt befektetési alapok összvagyona 3 százalékkal növekedett az év első hónapjában. A hónap végén a BAMOSZ tagok mindösszesen 9.569 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban.
A pénzpiaci alapokhoz közel 4 milliárd forintnyi tőke áramlott. Összességében 2 százalékos a havi vagyonnövekedés. Úgy tűnik, hogy itt megtört az előző félévben tapasztalható tőkebeáramlás lendülete.
A kötvényalapokhoz továbbra is özönlik a friss tőke. 161 milliárdnyi érkezett, amely magasan kiemelkedik a kategóriák között. A teljes képhez azonban hozzátartozik, hogy a rövid futamidejű kötvényalapok esetében volt csak igazából tőkebeáramlás. A hosszú futamidejű kötvényalapok esetében és a szabad futamidejű kötvényalapoknál gyakorlatilag nem volt tőkemozgás a hónap folyamán. A hozamok is tudták segíteni a vagyonnövekedést, így mindösszesen 7,4 százalékos növekedést tud felmutatni a legnagyobb kategória a hónap során.
A vegyes alapoktól 7 milliárdnyi tőke távozott. A hozamok azonban kedvezően alakultak, így a kategória vagyona 1,6 százalékkal nőtt a hónapban. Valójában a kiegyensúlyozott vegyes alapokhoz érkezett friss tőke (9,5 Mrd), de a másik két alkategória esetében tőkekiáramlás volt. Az óvatos vegyes alapoktól 10,5 milliárdnyi tőke távozott, míg a dinamikus alapoktól 6 milliárdnyi. Ennél a kategóriánál is azt láthatjuk tehát, hogy folytatódik az előző évi trend; és amennyiben tovább is folytatódik, úgy már ebben a félévben, vagy akár már ebben a negyedévben is, a kategória eggyel feljebb léphet a dobogón a kezelt vagyon tekintetében.