A részvényalapoknál tőkekiáramlást figyelhettünk meg az elmúlt hónapban. Ennek nagysága 3 milliárd forint. Az árfolyammozgások azonban kedvezően alakultak, így összességében a részvényalapok vagyona 3,1 százalékkal növekedni tudott.
A tőkevédett alapok esetében tőkebeáramlás volt tapasztalható, amely nem érte el az 1 milliárd forintot. Ez az érték is egy átsorolás következménye, azaz technikai változás volt. A nettó eszközérték 4,2 százalékkal nőtt a kategóriánál.
Az abszolút hozamú alapok esetében tőkebeáramlás volt, amely megközelítette a 11 milliárd forintot. Ezúttal a hozamok is kedvezően alakultak, így mindössze 3,6 százalékos növekedés jelentkezett a kategória vagyonában a hónap során. Amennyiben folytatódik ez a trend, már a következő hónapban újabb tagot köszönthetünk az ezer milliárdosok klubjában.
A származtatott alapok esetében ebben a hónapban tőkekiáramlás volt 3,5 milliárdos értékben, amely két megszűnt alap számlájára írható. A hozamok ezen némileg javítani tudtak, de így is a kategória vagyona 6,4 százalékkal csökkent a hónapban. A nagynak tűnő szám a kategória kis méretének is köszönhető.
Az ingatlanalapoktól a hónap során 11,7 milliárdnyi tőke távozott. A hozamokra az ingatlanalapoknál természetesen most is lehetett számítani, amely segített tompítani a tőkekiáramlást. Végül a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 0,3 százalékkal lett kevesebb a második legnagyobb kategóriánál.