Friss cikkeink
Pénzeső hull a hazai vállalkozásokra
Az unió országai közül Magyarországon indult el először a 2021-2027-es fejlesztési időszak, a magyar vállalkozások az elsők, amelyek ezekhez a fejlesztési forrásokhoz hozzáférhetnek - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára. 587 milliárd forint értékben hirdet meg pályázatokat a kormány a vállalkozások részére az új uniós pályázati időszak elindulásával.
Adókedvezmény a foglalkoztatásért: bővült az érintettek köre
Bővült a munkaerőpiacra lépőnek számító, adókedvezménnyel foglalkoztathatók köre – írja honlapján a NAV.
Varga Mihály bejelentette: több százmillió forintot kap egy beruházás
Az Egészségipari támogatási programon belül 330 millió forintot kapott a mórahalmi Seqomics Kft. - jelentette be Varga Mihály.
Viszik a vállalkozói ingyenhiteleket, mint a cukrot
Június 16-áig közel 60 milliárd forint értékben kérelmezte több mint 7 ezer vállalkozás a március 8-ától elérhető Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt, ebből mintegy 20 milliárd jutott el az igénylőkhöz – derül ki laptársunk körképéből. A hitelkérelmek döntő többsége a vendéglátás, a kiskereskedelem és a turisztika területén működő vállalkozások részéről érkezett.
Kiadták a riasztást Magyarországon – mire kell figyelni a tomboló kánikulában végzett munkánál?
Nagyon meleg lesz, így a munkavédelmi előírásokra figyelmeztetett az illetékes államtitkár.
Ha a lakásárakról van szó, Magyarország a legjobb az EB csoportban
Magyarország 5 évet várt arra, hogy újra futball Európa-bajnokság keretein belül szurkolhasson nemzeti együttesének. Azt, hogy mennyit fejlődtek ez idő alatt a focisták, nem tudjuk, de a Duna House elemzése alapján az ingatlanárak így alakultak az F csoportba sorsolt országokban.
Meghalt 2 beteg - kijöttek a magyar koronavírus-adatok
Egy nap alatt ezúttal 106 új fertőzöttet azonosítottak.
A kkv-knak is úgy kell gondolkodniuk, mint a nagyvállalatoknak, ha meg akarják tartani az ügyfeleiket
A vásárlóknak ma már nem elég a jó termék vagy szolgáltatás, élményt is akarnak. A pozitív vagy negatív ügyfélélmény hatása pedig messze túlmutat egyetlen vásárláson. Az ügyfelek egy rossz tapasztalat után elfordulhatnak a cégtől, néhány kellemetlen ügyfélélmény pedig a vevőkör akár 60 százalékának elvesztését is okozhatja – derül ki egy friss felméréséből.
Újabb adóügyi fizetési kedvezményeket jelentett be a NAV
A Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára, Izer Norbert szerdán újabb fizetési kedvezményeket jelentett be a koronavírus-járványt követő gazdasági helyreállítás keretében. A fizetési halasztásra és a részletfizetésre, valamint az adótartozás mérséklésére vonatkozó igényeket 2021 végéig lehet benyújtani.
Női vállalkozók nagy ötletei – ezek a projektek értek díjat idén
Idén is díjazta vállalkozó nők legjobb ötleteit a Startupher programon keresztül a Hiventures - közölte a tőkebefektető társaság.
Ilyen farmot még nem láttak Magyarországon
Cúcstechnológiával működő lazacfarmot alakít ki Zalaegerszegen a magyar tulajdonú Zalmon Kft.
Ellenőrzések a webáruházakban – sokkal szigorúbbá vált az internetes fogyasztóvédelem
Felértékelődött a digitális fogyasztóvédelem szerepe
Leáldozik a strómanoknak? Elindul a tényleges tulajdonosok nyilvántartása
Hosszú várokozás után, Magyarországon is elindul a tényleges tulajdonosok nyilvántartása. Mire lesz jó, miért szükséges ez, mik a teendők?
Ausztria nyit - itt vannak a részletek
Július elsejétől tovább enyhítenek a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásokon, és kinyithatnak a több mint egy éve zárva tartó éjszakai szórakozóhelyek is - jelentette be Sebastian Kurz kancellár.
Újraindítási terv: hogy élesztené újra Budapestet a BKIK?
A vendéglátóipar mellett más helyi, budapesti vállalkozásokat is segít majd a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara fogyasztásösztönző programja.
Ki mer most külföldre menni? Ilyen nyaralást terveznek a magyarok
A magyarok többsége a koronavírus-járvány miatt továbbra is óvatos utazási terveit illetően: a válaszadók 63 százaléka legkorábban nyár végére tervez utazást, a nyáron utazni készülőknek ugyanakkor már 51 százaléka gondolkodik külföldi útban, ami meghaladja a tavaly nyár elején mért 44 százalékos arányt – derül ki a Netrisk.hu felmérésére érkezett közel 6000 válaszból.
Előrébb lépett Magyarország a nemzetközi versenyképességi rangsorban
Öt helyet lépett előre Magyarország az IMD svájci üzleti iskola Versenyképességi Központja (IMD World Competitiveness Center) által kiadott versenyképességi rangsorban - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter.
Új autók az európai utakon: még mindig messze a válság előtti szint
Májusban több mint a felével haladta meg az Európai Unióban forgalomba helyezett új autók száma az egy évvel korábbit bázishatás miatt, de még a növekedéssel együtt is jóval elmaradt a válságév előtti szinttől.
Új alapokra helyezné vállalkozása pénzügyeit?
A cégek életében egyre inkább fontos a pénzügyek gyors, hatékony és gazdaságos elintézése, lehetőleg úgy, hogy míg az egyszerűbb ügyeknél minél kevesebb ügyintézésre legyen szükség, addig a személyes találkozó megmaradjon a tanácsadást, banki szakértelmet is igénylő fontosabb, nagyobb horderejű döntésekre. Tudja, hogy melyik bank kínálja mindezt egyszerre a vállalkozóknak?
Céges rangsor: ezek a munkáltatók a legnépszerűbbek
A Zyntern.com 2021-es kutatása szerint a fiatal munkavállalók szemében a legvonzóbb munkáltatók idén az Audi, a Telekom, a Bosch, az OTP és a MOL. Az is kiderült, iparáganként melyik cégek végeztek az élvonalban.
Milyen fizetési kedvezményekkel lehet élni az év végéig? A NAV válaszol
December 31-ig az általános szabályoktól eltérő fizetési kedvezmények is kérhetők - hívja fel a figyelmet az adóhatóság.
Koronavírus: mit mutatnak a friss magyar adatok?
Ezúttal 113 új fertőzöttet igazoltak.
Közel 5 milliárd forint támogatáshoz juthatnak a fiatal kutatók
Már júliustól lehet pályázni a havi 400 ezer forintos ösztöndíjra.
60 perc ingyenes beszélgetést ad az egyik mobilszolgáltató
Plusz négy hét fizetett apasági távollétet ad munkatársainak, az ügyfeleknek pedig 60 perc ingyen beszélgetést és 4 óra ingyen adatot biztosít apák napja alkalmából a Telenor.
Meghosszabbította a kormány a járványügyi készültséget
Pénteken lejárt volna a rendelet hatálya, ezért másodszor is rádobtak egy fél évet.
Újabb jelek arra, kezd magához térni a gazdaság
A cégalapítások és megszűnések is azt tükrözik, hogy a koronavírus-járvány kirobbanása utáni visszaesést követően élénkül a magyar gazdaság.
Egészség- és környezettudatosabbá tette a vásárlókat a járványhelyzet
Alapvetően változott meg a fogyasztók magatartása a koronavírus-járvány hatására. Az emberek tudatosan keresik az egészséges és környezetbarát termékeket vásárlásaik során, és többségük ezen a jövőben sem változtatna – derül ki az EY 20 országban több mint 14 ezer fő bevonásával készült nemzetközi felméréséből, amely rendszeresen elemzi a fogyasztói szokások változását. A vállalatoknak minél gyorsabban kell alkalmazkodniuk az új igényekhez, ha nem akarják elveszíteni vevőik egy jelentős részét.
Világelső innovációs platformmal köt stratégiai szövetséget a Lead Ventures
A világ legnagyobb vállalati innovációs és akcelerátor platformját megteremtő, amerikai központú Plug and Play-jel lép együttműködésre a Lead Ventures.
Drágulástól szívhatják a fogukat az építőanyaggyártók
Az építőanyag gyártásához szükséges nyers- és alapanyagok árai világszinten emelkednek, a folyamat hatására a magyarországi építőanyaggyártóknak jelentősen nőttek a gyártási költségei - közölte a Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség.
Kedvezményes konstrukciót kapnak a vállalkozások
A koronavírus-járvány utáni gazdasági fenntartható növekedés érdekében július 1-től elindul a Széchenyi Kártya Program keretein belül a Széchenyi Kártya Újraindítási Program, amelynek keretében többféle kedvezményes finanszírozási konstrukciót, köztük támogatott lízingfinanszírozást igényelhetnek a magyar vállalkozások. A programnak köszönhetően a Széchenyi Kártya Újraindítási Programban elérhető lízingkonstrukciók éves kamata maximum 0,5 százalék lehet az állami kamattámogatás miatt. A rendkívül kedvező finanszírozási alternatíva a Magyar Lízingszövetség szerint lehetőséget ad a vállalkozásoknak arra, hogy alacsony költség mellett új eszközberuházásokat valósítsanak meg, ezzel támaszt adva a gazdasági növekedésnek.
Új kihívások előtt a startupok
Ételpazarlás, közlekedési balesetek, környezetvédelem és túlterhelt egészségügyi rendszer – ezekre a problémákra is megoldást ad a technológia, derült ki a „Társadalmi hasznosság startupként? Lehetséges!” című online kerekasztal-beszélgetésen, amelyet a Microsoft Magyarország rendezett. Az említett megoldásokon dolgozó startupok szerint a felhőtechnológia és a mesterséges intelligencia értő kezekben társadalmi és üzleti értelemben egyaránt képes értéket teremteni. A hazai startupok jórésze nagyvállalatokkal együttműködve fejleszt és a támogatásukkal keresi a piacra lépés lehetőségeit.
Örülhetnek az autósok – emiatt nem akadékoskodhatnak a biztosítók
Szabadon választhatnak alkatrészkereskedőt az autósok a javításoknál és ezért nem érheti őket hátrány a biztosítónál - közölte a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége (GÉMOSZ).
Nyári munka: mire számíthatnak a diákok után adózó cégek?
Az adóhivatal közzétette a részleteket.
Változik egy postai szolgáltatás díja
A Magyar Posta megújítja vámügynöki szolgáltatásának díjazását július 1-től, mert ekkortól megszűnik az Európai Unión kívülről rendelt, 22 eurónál kisebb értékű termékek áfamentessége és vámeljárás, valamint áfafizetési kötelezettség lép fel - közölte a társaság.
Bizalmi vagyonkezelés: ez az 5 leggyakoribb tévhit
Bár a magyarországi bizalmi vagyonkezelés az utóbbi években kitört a jogászszakmai körökből, és egyre ismertebbé vált az üzleti életben, még hosszú az út odáig, hogy olyan általánosan elterjedt intézménnyé váljon, mint a „trust” az angolszász világban. Friss és a magyar polgári jogtól valamelyest rendszeridegen konstrukcióról lévén szó, nem különösebben meglepő, hogy a közgondolkodásban egyelőre számos tévhit tartja magát. Simon Stella, az AegisLegal szakértője segít eloszlatni ezeket.
Találomra költik a pénzüket a Facebookon a magyar kkv-k
A magyarországi kkv-k közel fele végez digitális marketing tevékenységet, ám döntő többségük előre átgondolt stratégia híján, lényegében találomra költ - derült ki az idén tavasszal felvett, harmadik, átfogó Digiméter kutatásból. Emellett a kampányok utólagos kiértékelése és általában a marketing célú adatok kezelése sem professzionális módszerekkel történik, ami nyilvánvalóan megnehezíti a tudatos tervezést. A kutatás azt is vizsgálta, hogy a vállalatok terveznek-e javítani a helyzeten.
Koronavírus: kijöttek a szerdai adatok
Egy nap alatt 107 új fertőzöttet találtak.
Önfoglalkoztatók támogatása: sokaknak kell a 219 ezer forint
Kimagasló az érdeklődés a 219 ezer forintos egyszeri támogatás iránt, a meghirdetés óta eltelt egy hétben már több mint másfélmilliárd forint értékben érkeztek be kérelmek – mondta Bodó Sándor.
Kénytelenek árat emelni az építőipari cégek
Az építőipari vállalkozások az építési költségek (például építőanyagok, munkaerőköltségek) országos szinten 5-9 százalékos, Budapesten viszont több mint 10 százalékos áremelkedésére számítanak a második fél évben - közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ).
Hogyan adóznak a kriptodevizák Magyarországon? Itt vannak a változások, részletesen
A Pénzügyminiszter május közepén jelentette be, hogy 50 százalékkal csökkentik a kriptokereskedésből származó jövedelmek adóját annak érdekében, hogy a befektetőket a digitális tokenekkel, például a Bitcoinnal való kereskedésből származó jövedelmük bevallására ösztönözzék.
Óriási a hiány: ismét rövid munkaidőt vezettek be egy német autógyárban
A globális chiphiány miatt ismét rövidített munkaidőt vezetett be a Daimler autógyártó két németországi üzemében a héten.
Összecsap Magyarország és Portugália: mutatjuk, mi az állás az ingatlanpiacon
Egy 100 négyzetméteres budapesti lakásért 34 százalékkal rövidebb ideig kell dolgozni a nettó átlagfizetések alapján, mint Portugália fővárosában, Lisszabonban.
Elfogadták a költségvetést - Varga Mihály üzent
Az Országgyűlés elfogadta Magyarország jövő évi költségvetését, az újraindítás költségvetését - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter videóüzenetében.
Nagyot csökkent a magyar disznók ára
Áprilisban 15,5 százalékkal volt magasabb a mezőgazdasági termékek átlagos felvásárlási ára, mint egy évvel azelőtt.
Egyre több utas fordul meg a reptéren - éledezik a légiforgalom
Biztató számokat közölt a Budapest Airport.
Vizsgálódik a GVH – tisztességtelen lehet a Wish?
A Gazdasági Versenyhivatal eljárást indított a Wish online piactere működési gyakorlatának vizsgálatára, mert vélhetően tisztességtelen a webáruház ár- és kedvezményfeltüntetési rendszere - közölte a hatóság.
Szédítő növekedés a járvány alatt: exportkényszerbe került a magyar e-kereskedelem
Szédítő növekedésen ment át a hazai e-kereskedelem a pandémia alatt. Az online kiskereskedelem 45 százalékos rekordbővülést követően 909 milliárd forintos forgalmat ért el tavaly. Igen ám, de ennek 41 százaléka a tizenöt legnagyobb e-kereskedőnél realizálódott, melyek közül mindössze öt magyar. Az öt legnagyobb forgalmú online FMCG, azaz napi fogyasztási cikkeket értékesítő e-kereskedő közül pedig egy sem. A külföldi e-kereskedők térnyerése egyre nagyobb; külpiacra lépést sürgetnek a szakértők.
Döcögős a magyar építőipar – hogy teljesítettünk a lezárások alatt?
Áprilisban az építőipari termelés 7,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, és munkanaphatással kiigazítva 7,3 százalékkal kisebb volt a márciusinál - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.