Érdemes-e négy évszakos gumit használni egész évben?

Az egyértelmű, hogy nyáron nem érdemes téli gumiabroncsot használni, valamint télen sem nyárit. Sem a biztonságunk érdekében, sem pedig anyagilag nem éri meg hosszú távon. De mi a helyzet a négy évszakos gumikkal? Mikor érdemes beruházni egy szettre?

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Különbségek a gumiabroncsok közt A téli és a nyári gumik közt a legnagyobb különbség az alapanyaguk, illetve a futófelület kialakításában van. A téli gumik mélyebb barázdái, valamint a sűrű lamellák gondoskodnak arról, hogy a téli útviszonyok között is biztonságosan vezethessünk. Az anyaga pedig lehetővé teszi, hogy hidegebb hőmérsékletben is rugalmas maradjon, ezáltal jobb úttartást és biztonságosabb vezetést tesz lehetővé. Akármilyen időszakban is szeretné használni autóját, a Gumitop.hu négy évszakos abroncsai, téli vagy nyári gumijai kitűnő választást jelentenek. A határ, ahol a téli és a nyári gumiabroncs között váltani kell, 7 Celsius-fok. Ez alatt ugyanis a nyári gumi túlzottan megkeményedik, elveszíti a megfelelő úttartást, nem biztonságos. A téli gumik pedig 7 Celsius-fok felett elkezdenek túlzottan puhulni, ezáltal pedig eldeformálódnak, valamint gyorsabban kopnak. A túlzott puhaság hatására nő a féktáv, valamint a kanyarok bevétele sem olyan biztonságos.

A négy évszakos gumi előnyei A négy évszakos gumik ötvözik a téli és a nyári abroncsok legjobb tulajdonságait, némi kompromisszummal. Ezeket sokan azért választják, mert el akarják kerülni azt az anyagi és időráfordítást, amelyet a gumicsere okoz. Nem árt azonban tisztában lenni azzal, hogy ez a gumi sem tökéletes minden időjárási körülmény között. A hátrányai leginkább télen mutatkoznak meg, ilyenkor egy erősebb hóesés után vagy hegyi, havas terepen nem tudnak egy téli gumi nyomába érni. A négy évszakos gumikat télen leginkább azoknak érik meg használni, akik vagy városi körülmények között vagy ha külterületen autóznak, akkor is rövid távon, tisztított utakon, nappal indulnak útnak. Abban a pillanatban, ha nagyobb mennyiségű hó kerül az utunkba, esetleg hóbuckák vagy lefagyott utakkal van dolgunk, a négy évszakos gumiabroncsok hátrányai megmutatkoznak. A gumiabroncsaink karbantartása A használt és tárolt abroncsaink esetén is figyelni kell arra, hogy a profilmélység megfelelő legyen, ez téli gumik esetén 4 milliméter, míg nyárinál 2,5 milliméter. Ezenfelül érdemes legalább kéthetente ellenőrizni a használt abroncsaink bar nyomását és a gyár által megadott értékekre beállítani azokat. Így egyrészt garantálva, hogy biztonságosan vezethetünk, másrészt, hogy nem kopik el idő előtt az abroncsunk. Az autógumikon látható 4 karakterből álló DOT jelzés első 2 karaktere a gyártás hetét, a második 2 pedig a gyártás évét jelzi, 10 évnél idősebb gumit semmiképp ne használjunk. A négy évszakos abroncsok hasznos és költségkímélő választást nyújtanak, azonban mindenképp mérlegelni kell, hogy milyen körülmények között szoktunk autózni, mielőtt beruházunk rájuk.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo